Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Computermaker HP onderuit op Wall Street na resultaten

Computermaker HP onderuit op Wall Street na resultaten

NEW YORK (ANP) - HP ging woensdag onderuit op de aandelenbeurzen in New York. De fabrikant van computers kampt met een lagere wereldwijde vraag naar zijn producten en verlaagde de verwachtingen voor het hele jaar. Ook de verkopen in het afgelopen kwartaal vielen opnieuw tegen. Het aandeel werd bijna 10 procent lager gezet.

Beleggers verwerkten daarnaast nieuwe gegevens over de Amerikaanse arbeidsmarkt. Zo meldde loonstrookverwerker ADP dat er in de private sector 177.000 banen zijn bijgekomen. Dat was minder dan verwacht. Het banencijfer van ADP loopt vooruit op het officiële banenrapport van de Amerikaanse overheid, dat vrijdag op het programma staat.

De situatie op de arbeidsmarkt is van belang omdat het een grote rol speelt bij het rentebesluit van de Federal Reserve. In de afgelopen dagen zorgde de hoop dat de Fed in september gaat pauzeren met het verhogen van de rente voor optimisme op de beurzen.

Nieuwe schattingen

Ook bleek uit nieuwe schattingen van de overheid dat de Amerikaanse economie in het tweede kwartaal met 2,1 procent is gegroeid, wat lager is dan een eerdere raming.

De Dow-Jonesindex noteerde kort na aanvang van de handel 0,2 procent hoger op 34.915 punten. De brede S&P 500 steeg 0,2 procent tot 4507 punten. De Nasdaq won 0,3 procent tot 13.979 punten. De techgraadmeter steeg een dag eerder nog 1,7 procent, mede dankzij een flinke koersstijging van Nvidia. Het chipbedrijf, een belangrijke speler op het gebied van kunstmatige intelligentie (AI), tikte dinsdag een nieuw recordniveau aan na een samenwerking met Google.

Goedkoop

Woensdag klom Nvidia 0,4 procent. Volgens analisten van Melius Research is het aandeel "nog altijd goedkoop" ondanks de nieuwe recordkoers.

Tesla daalde 1,6 procent. De Amerikaanse toezichthouder NHTSA heeft om meer informatie verzocht over het rijhulpsysteem van Tesla, bekend als de Autopilot. In 2021 startte de toezichthouder al een onderzoek naar het bestuurdersassistentiesysteem van de producent van elektrische auto's, na een reeks van aanrijdingen. Analisten van Guggenheim handhaafden daarnaast hun verkoopadvies voor het aandeel.

Meer uit Financieel

General Motors stijgt op afwachtend Wall Street na cijfers

NEW YORK (ANP) - General Motors behoorde dinsdag tot de winnaars op de beurzen in New York. De autofabrikant uit Detroit boekte afgelopen kwartaal meer winst dan verwacht. Ook de winstverwachting voor dit jaar viel hoger uit dan voorzien. GM profiteerde onder meer van door president Donald Trump versoepelde klimaatregels.

49 minuten geleden
Verkopen moederbedrijf DAF hard gedaald, Europese markt trekt aan

BELLEVUE (ANP/BLOOMBERG) - PACCAR, het Amerikaanse moederbedrijf van truckfabrikant DAF, heeft de resultaten in het vierde kwartaal van vorig jaar flink zien teruglopen. Het aantal verkochte vrachtwagens daalde wereldwijd met 25 procent tot 32.900, maakte het concern dinsdag bekend.

1 uur geleden
Fors meer omzet voor Boeing door meer vliegtuigleveringen

ARLINGTON (ANP) - Boeing heeft in het afgelopen kwartaal een flink hogere omzet behaald, vooral dankzij een sterke toename van de leveringen van nieuwe vliegtuigen aan klanten. De omzet van het Amerikaanse bedrijf steeg daardoor met 57 procent tot 23,9 miljard dollar vergeleken met een jaar eerder.

2 uur geleden
Deutsche Bahn schrapt ruim 1000 managementbanen

BERLIJN (ANP/DPA) - Het Duitse spoorbedrijf Deutsche Bahn (DB) gaat flink snijden in het aantal managementbanen. Daarmee wil het bestuur van het verlieslatende spoorbedrijf jaarlijks 500 miljoen euro aan kosten besparen, heeft topvrouw Evelyn Palla dinsdag gezegd.

2 uur geleden
Uber noemt uitspraak hof 'geweldige overwinning' voor chauffeurs

AMSTERDAM (ANP) - Taxidienst Uber noemt de uitspraak van het gerechtshof in Amsterdam tegen FNV over vermeende schijnzelfstandigheid van zelfstandige taxichauffeurs "een geweldige overwinning" voor chauffeurs. Maurits Schönfeld, directeur Noord-Europa bij Uber, ziet het oordeel als bevestiging dat zij ondernemers zijn. "Het gerechtshof is glashelder: je mag niet alle chauffeurs over een kam scheren, zoals FNV probeerde", zegt hij.

2 uur geleden
FNV teleurgesteld over uitspraak in Uber-zaak, overweegt stappen

UTRECHT (ANP) - Vakbond FNV is teleurgesteld over de uitkomst van het hoger beroep van Uber over vermeende schijnzelfstandigheid van chauffeurs van de taxidienst, maar legt zich er niet zomaar bij neer. FNV kijkt of in cassatie wordt gegaan bij de Hoge Raad en of de bond procedures begint voor individuele chauffeurs.

4 uur geleden
Gemeenten moeten begrotingen meer richten op doelen, vindt BDO

EINDHOVEN (ANP) - Veel gemeenten baseren hun begrotingen te veel op het geld dat ze beschikbaar hebben en te weinig op hun doelen en de maatregelen waarmee ze die willen bereiken. Dit stelt accountants- en advieskantoor BDO bij de presentatie van de gemeentebegrotingen over 2024 en de verwachtingen voor de jaren tot en met 2029. Daardoor lopen ze het risico dat ze maatregelen nemen die niet goed blijken te werken.

4 uur geleden