Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Compromis moet prijsstijging treinkaartjes beperken

Compromis moet prijsstijging treinkaartjes beperken

DEN HAAG (ANP) - De prijs van treinkaartjes stijgt volgend jaar mogelijk toch minder hard. Na onderhandelingen tussen de NS, het ministerie van Infrastructuur en Waterstaat en het kabinet ligt nu een compromis op tafel, bevestigen bronnen rond die onderhandelingen na berichtgeving door het AD. Als de afspraak standhoudt binnen de regeringscoalitie, wat nog geen gelopen race is, worden treinkaartjes 6 procent duurder in 2025.

Dat is nog altijd een forse prijsstijging, maar zonder nieuwe afspraken zou de prijs met bijna 12 procent omhoog gaan. Het spoorwegbedrijf heeft het al sinds de coronatijd moeilijk. Door de pandemie nam het aantal reizigers fors af, maar het kwam daarna niet meer op het oude niveau. De kosten namen intussen wel verder toe, onder meer door gestegen loonkosten.

Staatssecretaris Chris Jansen (Openbaar Vervoer en Milieu) schreef vrijdag al aan de Tweede Kamer dat hij werkt aan een "structurele oplossing" om tariefstijgingen te dempen.

Compromis

In het compromis draagt de overheid volgend jaar zo'n 40 miljoen euro bij om de prijsstijging te verlagen. De NS zelf moet dan ook 40 miljoen euro bijdragen uit de eigen middelen. Reizigers krijgen daarmee nog steeds een deel van de rekening. De 6 procent waarover wordt gesproken is wel inclusief inflatiecorrectie.

De coalitiepartijen staan kritisch tegenover de NS. Het is nog de vraag hoe het plan in hun fracties zal landen.

Meer uit Binnenland

Burgemeester Brummen: overlijden 12-jarige heeft grote impact

BRUMMEN (ANP) - Burgemeester Jan Nathan Rozendaal van de gemeente Brummen zegt dat het overlijden van de 12-jarige jongen uit Eerbeek hem "diep raakt". Het Gelderse dorp Eerbeek valt onder die gemeente.

24 minuten geleden
Voorgeleiding verdachten Overasselt 'grote' logistieke uitdaging

ARNHEM (ANP) - De voorgeleiding van 32 verdachten van het geweld in het Gelderse Overasselt is een "enorme uitdaging", zei plaatsvervangend hoofdofficier van justitie van het parket Oost-Nederland Monique Vinkesteijn vrijdag.

26 minuten geleden
Nog steeds honderden vrachtwagens per dag over Merwedebrug

UTRECHT (ANP) - Elke werkdag rijden gemiddeld tussen de 500 en 550 vrachtwagens en touringcars over de verzwakte Merwedebrug. De cijfers zijn stabiel sinds de week van 10 augustus, zegt een woordvoerder van Rijkswaterstaat.

33 minuten geleden
Redgereedschap brandweer Houten gestolen, ook inbraak in Almere

HOUTEN (ANP) - In een kazerne van de brandweer in het Utrechtse Houten is in de nacht van donderdag op vrijdag ingebroken. Daarbij is gereedschap gestolen dat de brandweer gebruikt om mensen te redden. Niemand is gearresteerd, meldt de politie.

1 uur geleden
Burgemeester Heumen sluit nog een woning in Overasselt

OVERASSELT (ANP) - Burgemeester Joerie Minses heeft vrijdag opnieuw een woning laten sluiten in Overasselt, meldt de gemeente Heumen. Een woning aan de Honingklaver moet twee weken dicht. "Hij neemt deze maatregel om daarmee de rust in de omgeving verder te herstellen en de openbare orde te waarborgen", aldus de gemeente.

1 uur geleden
Hoeveelheid ingeleverd vuurwerk stijgt tot bijna 360 kilo

DEN HAAG (ANP) - De hoeveelheid vuurwerk die mensen hebben ingeleverd bij speciale inzamelpunten is gestegen tot bijna 360 kilo. Op vrijdag konden mensen in het Gelderse Lochem afstand doen van hun vuurwerk, en daar kwam 218,5 kilo binnen, laat de gemeente weten.

2 uur geleden
Jetten vindt het ongepast dat Mladić begrafenis met eer krijgt

DEN HAAG (ANP) - Premier Rob Jetten vindt het "ongepast" dat de voor oorlogsmisdaden veroordeelde oud-generaal Ratko Mladić een begrafenis met speciale eer krijgt in Servië. Mladić was onder meer veroordeeld voor zijn rol in de massaslachting in Srebrenica. Nederlandse militairen hadden in VN-verband de taak om de moslimbevolking daar te beschermen. Ongeveer 8000 mannen en jongens werden vermoord.

3 uur geleden