Compromis moet prijsstijging treinkaartjes beperken
DEN HAAG (ANP) - De prijs van treinkaartjes stijgt volgend jaar mogelijk toch minder hard. Na onderhandelingen tussen de NS, het ministerie van Infrastructuur en Waterstaat en het kabinet ligt nu een compromis op tafel, bevestigen bronnen rond die onderhandelingen na berichtgeving door het AD. Als de afspraak standhoudt binnen de regeringscoalitie, wat nog geen gelopen race is, worden treinkaartjes 6 procent duurder in 2025.
Dat is nog altijd een forse prijsstijging, maar zonder nieuwe afspraken zou de prijs met bijna 12 procent omhoog gaan. Het spoorwegbedrijf heeft het al sinds de coronatijd moeilijk. Door de pandemie nam het aantal reizigers fors af, maar het kwam daarna niet meer op het oude niveau. De kosten namen intussen wel verder toe, onder meer door gestegen loonkosten.
Staatssecretaris Chris Jansen (Openbaar Vervoer en Milieu) schreef vrijdag al aan de Tweede Kamer dat hij werkt aan een "structurele oplossing" om tariefstijgingen te dempen.
Compromis
In het compromis draagt de overheid volgend jaar zo'n 40 miljoen euro bij om de prijsstijging te verlagen. De NS zelf moet dan ook 40 miljoen euro bijdragen uit de eigen middelen. Reizigers krijgen daarmee nog steeds een deel van de rekening. De 6 procent waarover wordt gesproken is wel inclusief inflatiecorrectie.
De coalitiepartijen staan kritisch tegenover de NS. Het is nog de vraag hoe het plan in hun fracties zal landen.
Meer uit Binnenland
HILVERSUM (ANP) - De politie heeft nieuwe beelden vrijgegeven van de verdachte van een vermoedelijke vergismoord in 2022 in Rotterdam. Op een terras aan het Tiendplein in het centrum van de stad werd vier jaar geleden de 30-jarige Jaison Baptista Lopes Sanches doodgeschoten.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het kabinet wil voor een stof tegen rhesusziekte bij baby's minder afhankelijk worden van de VS. Bloedbank Sanquin gaat met andere Europese organisaties samenwerken om geneesmiddelen met bepaalde antistoffen op de Europese markt te brengen. "Er is in totaal 8,8 miljoen euro subsidie ter beschikking gesteld voor een meer weerbare bloedvoorziening", schrijft minister Sophie Hermans van Volksgezondheid (VVD) in een brief aan de Tweede Kamer.
3 uur geledenHILVERSUM (ANP) - Herman Koch lijdt aan de ziekte van Parkinson. Dat vertelde de schrijver van onder meer de bestseller Het Diner maandagavond in de talkshow van Eva Jinek op NPO 1. Parkinson is een progressieve hersenziekte waarbij een tekort aan de stof dopamine ontstaat en patiënten moeite krijgen met bewegen.
4 uur geledenHILVARENBEEK (ANP) - De situatie rond de dierenverzorgster van Safaripark Beekse Bergen die zaterdag gewond raakte door een panteraanval is nog steeds "precair". Dat laat de Brabantse dierentuin in een verklaring weten.
6 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Rudi Fuchs was "zonder twijfel internationaal gezien een van de meest invloedrijke museumdirecteuren van de laatste vijftig jaar". Dat zegt Rein Wolfs, directeur Stedelijk Museum Amsterdam, in een reactie op het overlijden van Fuchs.
8 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Rudi Fuchs, die op 84-jarige leeftijd is overleden, was een van de "grote kunstpausen van Nederland". Dat zegt directeur Margriet Schavemaker van het Kunstmuseum Den Haag. Fuchs was tussen 1987 en 1993 directeur van dat museum.
9 uur geledenUTRECHT (ANP) - De rechtbank in Utrecht heeft Johannes F. maandag veroordeeld tot 113 dagen cel en tbs met voorwaarden voor een serie aanrandingen. De gevangenisstraf is gelijk aan het voorarrest van de 68-jarige Utrechter, die hierdoor niet meer de cel in hoeft. F. kreeg ook een maatregel waarmee hij na zijn behandeling onder toezicht komt te staan.
9 uur geleden