Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Complottheorieën verspreid tijdens partijtop van rechtse AfD

Complottheorieën verspreid tijdens partijtop van rechtse AfD

MAAGDENBURG (ANP/DPA) - Op de partijtop van Alternative für Deutschland (AfD) zijn afgelopen weekend rechts-extremistische complottheorieën verspreid tijdens overleg over potentiële kandidaten voor de Europese Parlementsverkiezingen in 2024. Dit zegt het hoofd van de Duitse inlichtingendienst.

De meer gematigde leden van de radicaal-rechtse partij kwamen tijdens het overleg vrijwel niet aan bod, zegt directeur Thomas Haldenwang. Het is volgens hem nu al duidelijk dat de kandidatenlijst van AfD zal bestaan uit "mensen die eerder de aandacht trokken met standpunten die niet verenigbaar zijn met onze democratische basisorde".

De top in Maagdenburg eindigde zondag, maar wordt vrijdag weer hervat. De partij werkt aan een lijst van dertig kandidaten en wil daarna een verkiezingsprogramma opstellen. AfD heeft nu in het Europees Parlement 9 van de 705 zetels en werkt er samen met het rechtse blok Identiteit en Democratie (ID).

Bepaalde lokale AfD-takken zijn door de Duitse inlichtingendienst aangemerkt als extremistisch en staan onder toezicht. De partij doet het volgens peilingen momenteel goed. Als nu landelijke verkiezingen worden gehouden, wordt AfD de op een na grootste partij. Het conservatieve blok CDU/CSU kan volgens de peilingen rekenen op de meeste stemmen en de sociaaldemocraten (SPD) van bondskanselier Olaf Scholz komt een derde plek.

Meer uit Buitenland

FT: EU overweegt Draghi of Merkel voor gesprekken met Poetin

LONDEN (ANP) - Regeringen van EU-landen bespreken of voormalig president van de Europese Centrale Bank Mario Draghi of voormalig bondskanselier Angela Merkel de EU zou kunnen vertegenwoordigen in mogelijke onderhandelingen met de Russische president Vladimir Poetin over de oorlog in Oekraïne. Dat meldt de Britse zakenkrant Financial Times.

25 minuten geleden
Xi begroet Poetin in Grote Hal van het Volk in Beijing

BEIJING (ANP/AFP/RTR) - De Chinese president Xi Jinping heeft zijn Russische collega Vladimir Poetin ontvangen voor een topontmoeting. Dit gebeurde minder dan een week na het ontspanningsinitiatief van hun Amerikaanse ambtgenoot Donald Trump in Beijing, aldus Russische staatsmedia.

45 minuten geleden
Kunstveilingen in New York maken comeback met recordprijzen

NEW YORK (ANP/AFP) - Met recordprijzen voor werken van onder anderen Jackson Pollock, Constantin Brâncuși en Mark Rothko staan de voorjaarsveilingen in New York in bloei. Volgens cijfers van persbureau AFP zijn er in mei in New York al twaalf werken verkocht voor meer dan 30 miljoen dollar, waaronder twee die de grens van 100 miljoen dollar overschreden.

5 uur geleden
Venezuela laat voor vrijdag 300 politieke gevangenen vrij

CARACAS (ANP/AFP) - De voorzitter van het Venezolaanse parlement, Jorge Rodríguez, heeft beloofd om voor vrijdag driehonderd politieke gevangenen vrij te laten.

5 uur geleden
Poetin met ceremonieel onthaal in China aangekomen

BEIJING (ANP) - De Russische president Vladimir Poetin is met ceremonieel onthaal aangekomen in China voor zijn bezoek aan de Chinese president Xi Jinping. Op beelden van Al Jazeera is te zien hoe Poetin uit zijn vliegtuig stapt en onder meer wordt ontvangen door een groep schoolkinderen die met vlaggetjes zwaaien. De Amerikaanse president Donald Trump kreeg bij zijn bezoek vorige week een vergelijkbaar onthaal.

12 uur geleden
Laatste livestream van Gaza-vloot weggevallen na onderschepping

MARMARIS (ANP) - Op zo'n 200 kilometer voor de kust van Gaza is de laatste livestream met de boten van de Global Sumud Flotilla uitgevallen. De boot Sirius met zes opvarenden lijkt de laatste boot te zijn die door Israël is onderschept bij een poging de blokkade naar het Palestijnse gebied te breken en daar noodhulp te bieden.

12 uur geleden
Alle boten van Global Sumud Flotilla onderweg naar Gaza gestopt

MARMARIS (ANP) - Er is geen enkele boot van de Global Sumud Flotilla meer onderweg naar Gaza. Dat bevestigt de organisatie nadat ook de laatste livestream van een boot is gestopt toen het Israëlische leger dat schip enterde.

12 uur geleden