Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Complotdenker wil tientallen topambtenaren horen bij rechtbank

Complotdenker wil tientallen topambtenaren horen bij rechtbank

BREDA (ANP) - Activist Huig Plug uit Katwijk heeft dinsdag bij de rechtbank in Breda 48 getuigen gevraagd voor de strafzaak waarin hem stalking, opruiing en smaad wordt verweten. In zijn ogen wordt hij ten onrechte vervolgd en zat hij vier keer onterecht vast.

Onder de gevraagde getuigen zitten premier Mark Rutte, minister Hugo de Jonge en de voormalige ministers Sander Dekker en Piet Hein Donner. Verder gaat het onder meer om rechters, officieren en directeuren. De rechtbank beslist vrijdag op de verzoeken.

Plug en twee medeverdachten noemen zichzelf klokkenluiders. Ze claimen dat ze bewijs hebben voor het bestaan van een Haags pedonetwerk. In dat kader hebben ze de partner van een raadsheer van het gerechtshof in Amsterdam beschuldigd van kindermisbruik en kindermoord. In hun ogen zouden die misdrijven zijn toegedekt door verschillende rechters.

Stalking

Ze worden verdacht van stalking van de rechter en haar partner en opruiing via sociale media. Bovendien hielden ze zich meerdere keren op bij de woning van de twee. Daarnaast worden ze verdacht van de stalking van voormalig topambtenaar Joris Demmink, die ze een leidende rol toebedelen in het pedofielennetwerk.

Behalve Plug staan zijn neef en een vrouw uit Den Haag terecht in het proces. Die laatste stelt dat haar kind is misbruikt.

Onduidelijk is nog wanneer de zaak inhoudelijk wordt behandeld.

Meer uit Binnenland

Dinsdag mogelijk ook nog treinen met rommel van carnavalsvierders

UTRECHT (ANP) - Treinreizigers moeten ook dinsdag nog rekening houden met treinen vol rommel van carnavalsgangers. Spoorvervoerder NS heeft afgelopen weekend dubbel zoveel schoonmakers ingezet om de treinen schoon te maken, maar verwacht niet dat de situatie dinsdag helemaal is opgelost, laat een woordvoerder weten.

51 minuten geleden
Veiling gitaar Kooymans levert 28.000 euro op voor ALS-onderzoek

DEN HAAG (ANP) - De akoestische gitaar van George Kooymans is voor 28.000 euro geveild. Dat heeft Stichting ALS Nederland zondagavond bekendgemaakt. De totale opbrengst van de onlineveiling bedraagt ruim 57.000 euro. Het bedrag wordt gedoneerd aan onderzoek naar de dodelijke zenuw- en spierziekte ALS, waaraan de zanger en gitarist van Golden Earring vorig jaar is overleden.

13 uur geleden
Vogelgriep bij pluimveebedrijf in Groningse Vlagtwedde

VLAGTWEDDE (ANP) - Bij een pluimveebedrijf in het Groningse Vlagtwedde, gemeente Westerwolde, is vogelgriep vastgesteld. De ongeveer 35.000 leghennen op de locatie worden gedood, laat het ministerie van Landbouw, Visserij, Voedselzekerheid en Natuur (LVVN) weten.

19 uur geleden
Vandaal betast vrouwen in Breda, plast in bus en bijt bij cel

BREDA (ANP) - Een 38-jarige man heeft zaterdagavond voor flink wat overlast gezorgd in het centrum van Breda. De man vernielde prullenbakken, trok borden omver en betastte verschillende vrouwen. Hij is aangehouden en zit nog vast. Tijdens zijn aanhouding plaste de man in de politiebus en beet hij een politiebeambte in de hand.

22 uur geleden
Rijkswaterstaat: pas rijstijl aan en hou rekening met gladheid

UTRECHT (ANP) - Mensen moeten tot maandagochtend rekening houden met gladheid wanneer ze de weg opgaan en hun rijstijl daarop aanpassen. Volgens Rijkswaterstaat kan het op veel plaatsen glad worden. Strooiwagens staan klaar om te strooien, voegt de organisatie toe.

22 uur geleden
Bestuurder naar ziekenhuis na botsing met politieauto in Limburg

SINT JOOST (ANP) - Een politieauto heeft zaterdagnacht een aanrijding gehad met een ander voertuig bij het Limburgse dorp Sint Joost. Volgens de politie is de bestuurder van de aangereden auto met de ambulance naar een ziekenhuis gebracht.

23 uur geleden
Koningspaar feliciteert Van 't Wout met tweede gouden medaille

MILAAN (ANP) - Koning Willem-Alexander en koningin Máxima hebben shorttracker Jens van 't Wout gefeliciteerd met zijn tweede gouden medaille tijdens de Olympische Winterspelen. Het koningspaar spreekt in een bericht op sociale media van "een razend spannende finale".

1 dag geleden