Complotdenker wil tientallen topambtenaren horen bij rechtbank
BREDA (ANP) - Activist Huig Plug uit Katwijk heeft dinsdag bij de rechtbank in Breda 48 getuigen gevraagd voor de strafzaak waarin hem stalking, opruiing en smaad wordt verweten. In zijn ogen wordt hij ten onrechte vervolgd en zat hij vier keer onterecht vast.
Onder de gevraagde getuigen zitten premier Mark Rutte, minister Hugo de Jonge en de voormalige ministers Sander Dekker en Piet Hein Donner. Verder gaat het onder meer om rechters, officieren en directeuren. De rechtbank beslist vrijdag op de verzoeken.
Plug en twee medeverdachten noemen zichzelf klokkenluiders. Ze claimen dat ze bewijs hebben voor het bestaan van een Haags pedonetwerk. In dat kader hebben ze de partner van een raadsheer van het gerechtshof in Amsterdam beschuldigd van kindermisbruik en kindermoord. In hun ogen zouden die misdrijven zijn toegedekt door verschillende rechters.
Stalking
Ze worden verdacht van stalking van de rechter en haar partner en opruiing via sociale media. Bovendien hielden ze zich meerdere keren op bij de woning van de twee. Daarnaast worden ze verdacht van de stalking van voormalig topambtenaar Joris Demmink, die ze een leidende rol toebedelen in het pedofielennetwerk.
Behalve Plug staan zijn neef en een vrouw uit Den Haag terecht in het proces. Die laatste stelt dat haar kind is misbruikt.
Onduidelijk is nog wanneer de zaak inhoudelijk wordt behandeld.
Meer uit Binnenland
ROTTERDAM (ANP) - Het lichaam van een aan het hantavirus overleden Duitse vrouw aan boord van de Hondius wordt in Nederland gecremeerd. Dat zei Yvonne van Duijnhoven, directeur van de GGD Rotterdam-Rijnmond, bij de aankomst van het cruiseschip in de haven van Rotterdam.
10 minuten geledenROTTERDAM (ANP) - De schoonmaak van het Nederlandse cruiseschip Hondius begint dinsdag en duurt naar verwachting tot en met vrijdag. Dat zei Yvonne van Duijnhoven, directeur van GGD Rotterdam-Rijnmond. De klus wordt geklaard door EWS Group, een gespecialiseerd schoonmaakbedrijf.
42 minuten geledenUTRECHT (ANP) - Het Nationaal Park Utrechtse Heuvelrug wordt twee keer zo groot. Minister Jaimi van Essen (Natuur, D66) heeft besloten om na het zuidelijke deel ook het noorden van het gebied de officiële status van Nationaal Park te geven.
43 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - Politieke partijen zonder leden uitsluiten van deelname aan verkiezingen gaat te ver, zegt de Raad van State. De belangrijkste overheidsadviseur vraagt D66 en GroenLinks-PvdA die regel in het voorstel voor de wet politieke partijen, eventueel weg te laten. Tweede Kamerleden Joost Sneller en Mikal Tseggai van die respectievelijke partijen moeten bovendien hun wetswijziging op een aantal punten beter uitleggen.
1 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Het Nederlandse cruiseschip Hondius is aangemeerd in de haven van Rotterdam. Het door het hantavirus getroffen schip meerde rond 10.30 uur aan bij de Calandsteiger nummer 7. Daar gaan de bemanning en een arts en verpleegkundige aan wal.
1 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Het Nederlandse cruiseschip m/v Hondius vaart de haven van Rotterdam binnen. Het schip kwam tegen 10.00 uur aan en moet nog een klein half uur varen naar de aanlegplek aan de Calandsteiger nummer 7, meldt het Havenbedrijf.
2 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Het Nederlandse cruiseschip Hondius komt naar verwachting rond 10.00 uur aan in de haven van Rotterdam. Dat zei havenmeester René de Vries vanaf een persboot. Vanaf daar duurt het nog ongeveer twintig minuten naar de afmeerplek.
2 uur geleden