Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Complotdenker wil tientallen topambtenaren horen bij rechtbank

Complotdenker wil tientallen topambtenaren horen bij rechtbank

BREDA (ANP) - Activist Huig Plug uit Katwijk heeft dinsdag bij de rechtbank in Breda 48 getuigen gevraagd voor de strafzaak waarin hem stalking, opruiing en smaad wordt verweten. In zijn ogen wordt hij ten onrechte vervolgd en zat hij vier keer onterecht vast.

Onder de gevraagde getuigen zitten premier Mark Rutte, minister Hugo de Jonge en de voormalige ministers Sander Dekker en Piet Hein Donner. Verder gaat het onder meer om rechters, officieren en directeuren. De rechtbank beslist vrijdag op de verzoeken.

Plug en twee medeverdachten noemen zichzelf klokkenluiders. Ze claimen dat ze bewijs hebben voor het bestaan van een Haags pedonetwerk. In dat kader hebben ze de partner van een raadsheer van het gerechtshof in Amsterdam beschuldigd van kindermisbruik en kindermoord. In hun ogen zouden die misdrijven zijn toegedekt door verschillende rechters.

Stalking

Ze worden verdacht van stalking van de rechter en haar partner en opruiing via sociale media. Bovendien hielden ze zich meerdere keren op bij de woning van de twee. Daarnaast worden ze verdacht van de stalking van voormalig topambtenaar Joris Demmink, die ze een leidende rol toebedelen in het pedofielennetwerk.

Behalve Plug staan zijn neef en een vrouw uit Den Haag terecht in het proces. Die laatste stelt dat haar kind is misbruikt.

Onduidelijk is nog wanneer de zaak inhoudelijk wordt behandeld.

Meer uit Binnenland

Organisaties: actie nodig om noodpakketten voor mensen in armoede

ROSMALEN (ANP) - Het Armoedefonds en de VNG roepen de Staat op om mensen die in armoede leven van een noodpakket te voorzien. De overheid adviseert mensen om onder meer een noodradio en contant geld in huis te halen, maar een groot deel van de mensen met geldzorgen kan dat niet betalen, meldt het fonds op basis van eerder eigen onderzoek.

1 uur geleden
UWV: 14.500 nieuwe beroepsmilitairen en reservisten gezocht

AMSTERDAM (ANP) - Dit jaar moeten er 14.500 nieuwe beroepsmilitairen en reservisten bijkomen. Het UWV heeft de behoefte aan nieuwe mensen samen met Defensie in kaart gebracht. Bij 8 van de 10 vacatures gaat het dan niet om een gevechtsfunctie, maar om een ondersteunende baan in een specifiek vakgebied. Gezien de ontwikkelingen in de wereld wil Defensie de krijgsmacht uitbreiden.

1 uur geleden
Winterweer zorgt voor drukkere ochtendspits

DEN HAAG (ANP) - Het winterweer zorgt voor een drukkere ochtendspits dan gewoonlijk op donderdag. ANWB ziet rond 08.30 uur een "iets drukkere donderdagochtendspits dan normaal", met 800 kilometer file. Vooral in Noord-Holland is het drukker, maar het verkeer past zich aan, zegt een woordvoerster. Er hebben zich volgens de verkeersdienst geen noemenswaardige incidenten door de gladheid voorgedaan.

2 uur geleden
KNMI waarschuwt voor gladheid in hele land behalve Zeeland

DE BILT (ANP) - Voor het hele land behalve Zeeland heeft het KNMI donderdagochtend code geel uitgeroepen. Op veel plaatsen sneeuwt het, of heeft het gesneeuwd, waardoor het glad is. De meeste gladheid verdwijnt in de loop van de dag weer.

3 uur geleden
CDA-fractie stemt als laatste ook in met coalitieakkoord

DEN HAAG (ANP) - Na D66 en de VVD heeft ook bij het CDA de Tweede Kamerfractie ingestemd met het coalitieakkoord dat de partijleiders eerder deze week sloten. Dat heeft partijleider Henri Bontenbal na een uren durend fractieoverleg bekendgemaakt.

9 uur geleden
VVD-fractie is 'erg positief' over akkoord, zegt Yeşilgöz

DEN HAAG (ANP) - De VVD-fractie is volgens partijleider Dilan Yeşilgöz "erg positief" over het akkoord dat ze heeft uitonderhandeld met D66 en CDA. Kort na middernacht meldde Yeşilgöz op X dat haar fractie akkoord is gegaan, en even later kwam ze het overleg toelichten op de gang van de partij in de Tweede Kamer.

9 uur geleden
Fracties D66 en VVD stemmen in met coalitieakkoord

DEN HAAG (ANP) - De fracties van D66 en de VVD hebben ingestemd met het coalitieakkoord dat de partijen sluiten met het CDA. Rob Jetten (D66) laat tegen verzamelde pers weten dat er nog "een paar kleine puntjes" zijn, maar de fractie verder kan instemmen. Dilan Yeşilgöz (VVD) toont op X een foto van haar telefoon, met daarop de tekst "fractie is akkoord".

9 uur geleden