Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Complotdenker Micha Kat: ik ben soms te ver gegaan

Complotdenker Micha Kat: ik ben soms te ver gegaan

DEN HAAG (ANP) - Complotdenker Micha Kat (59) heeft dinsdag tijdens zijn strafzaak erkend dat hij in zijn video's af en toe over de schreef is gegaan. Volgens Kat komt dat voor "als er emoties in het spel zijn", zo legde hij in de rechtbank in Den Haag uit. "Bij sommige dingen ben ik te ver gegaan."

Kat wordt onder meer verdacht van opruiing. Hij riep volgens het Openbaar Ministerie op tot geweld tegen de rechtspraak, de gemeente Bodegraven-Reeuwijk en RIVM-directeur Jaap van Dissel.

Zo zei hij in een video over vermeende pedofilie in de rechtspraak: "Het volk moet nu terugslaan. De Hoge Raad, alle rechtbanken, alle gerechtshoven zijn nu targets geworden. Targets van het volk." Kat riep in dezelfde video op om de gebouwen te bestormen en ze te bespuiten met graffiti en medewerkers met camera’s en microfoons te benaderen met de vraag: bent u ook een pedofiel? Tijdens zijn strafzaak zei Kat na het zien van de video's: "Het is natuurlijk over de top, dat zie ik ook."

Red Pill Journal

Kat, die nu negentien maanden in voorarrest zit, hamert er in de rechtbank op dat hij zijn uitlatingen deed als journalist, wat hem in zijn ogen meer vrijheden geeft. "Opruiing is core business in de media. Johan Derksen mag op televisie oproepen tot het liquideren van Thierry Baudet. Dat mag ook van het OM."

De uitlatingen die Kat ten laste worden gelegd deed hij onder meer in het Red Pill Journal, dat tijdens de coronacrisis maandenlang vijf dagen per week te zien was. "Niet alles wat ik doe kan de sneltest doorstaan", zei Kat, die sprak van een politiek proces. Van een aantal bedreigingen nam hij in de strafzaak afstand.

Opruiing

Kat wordt ook verdacht van opruiing tegen het AD. "We gaan het AD kapotmaken", riep hij onder meer. "Ik zou het niet meer doen", zei Kat hierover. De oud-journalist kondigde bij aanvang van de zitting aan te willen stoppen met journalistiek. "Misschien ga ik wel 'complotkrakelingen' bakken als ik banketbakker word."

Van Dissel liet een slachtofferverklaring voorlezen. De voorzitter van het Outbreak Management Team moest 24 uur per dag bewaakt worden nadat via het Red Pill Journal zijn privé-adres was uitgelekt. Eerder had het platform al een video getoond van een fietsende Van Dissel, die op weg naar het LUMC in Leiden werd gefilmd. Daarin werd hij een sadopedofiel en kindermoordenaar genoemd. "Het zorgde voor nog meer onveiligheidsgevoelens", zei een vertegenwoordiger van het RIVM. "Het heeft een enorme invloed op Jaap en zijn gezinsleven gehad."

Het Openbaar Ministerie komt dinsdagmiddag met de strafeis.

Meer uit Binnenland

NS gaat spitsreizigers wijzen op minder drukke treinen

UTRECHT (ANP) - De NS gaat treinreizigers in de spits dit najaar wijzen op rustigere alternatieven. De vervoerder hoopt hen zo te bewegen een minder drukke trein te kiezen. Onder meer met pushmeldingen wil de NS reizigers attenderen op treinen met meer zitplaats.

1 uur geleden
Studie: ineenstorting Golfstroom begint mogelijk al in deze eeuw

UTRECHT (ANP) - Een omslagpunt in het klimaat ligt mogelijk veel dichterbij dan onderzoeken tot nu toe verwachtten. Wetenschappers van de Universiteit Utrecht zien in hun klimaatmodel dat de Golfstroom in de jaren zestig van deze eeuw al een kritisch kantelpunt kan bereiken als de uitstoot van broeikasgassen niet drastisch vermindert.

2 uur geleden
Lucille Werner wordt projectleider sociale veiligheid AVROTROS

HILVERSUM (ANP) - AVROTROS heeft Lucille Werner aangesteld als projectleider sociale veiligheid, diversiteit en inclusie. De presentatrice en oud-politica gaat daar de plannen voor sociale veiligheid die zijn ontwikkeld na het advies van de commissie-Van Rijn verder uitrollen en implementeren, meldt de omroep dinsdag.

3 uur geleden
Gebied rond beschadigde hoogspanningsmast Franeker nog afgesloten

LEEUWARDEN/FRANEKER (ANP) - Netbeheerder TenneT gaat dinsdag verder met het stabiliseren van de hoogspanningsmast bij Franeker die door beschadigingen zou kunnen omvallen. Maandag voer een schip met daarop een kraan tegen hoogspanningskabels, waarbij ook de mast beschadigd raakte. Het gebied rond de mast blijft voorlopig afgesloten en ook de treinen tussen Leeuwarden en Harlingen rijden niet.

3 uur geleden
Jongeren gaan gebukt onder prestatiedruk door school of studie

AMSTERDAM (ANP) - Jongeren ervaren geregeld prestatiedruk en dat heeft gevolgen voor hun lichamelijke en geestelijke gezondheid. KidsRights roept op de druk op jonge mensen te verminderen. "Presteren is prima. Maar prestatiedruk mag er niet toe leiden dat jongeren hieronder gebukt gaan en zelfs uitvallen. Dat is wel wat we zien gebeuren, en dat is ernstig", zegt voorzitter Marc Dullaert van KidsRights.

6 uur geleden
Passagier luchtballon gewond bij harde landing in weiland Veendam

VEENDAM (ANP) - Een passagier van een luchtballon is maandagavond gewond geraakt bij een harde landing in een weiland in het buitengebied bij Veendam. Het slachtoffer was aanspreekbaar en is naar het ziekenhuis gebracht, meldt een woordvoerder van de brandweer. Over de precieze toestand van het slachtoffer kon hij geen details geven.

13 uur geleden
Stroomstoring Leeuwarden voorbij, wel risico op omvallen mast

LEEUWARDEN/FRANEKER (ANP) - De stroomstoring waarmee Leeuwarden en omgeving sinds maandagmiddag kampten, is voorbij. Het is TenneT gelukt om hoogspanningsstation Schenkenschans weer onder spanning te brengen, meldt de netbeheerder. Liander heeft alle klanten inmiddels weer aangesloten.

14 uur geleden