Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Complotdenker Huig Plug opgepakt voor doxing

Complotdenker Huig Plug opgepakt voor doxing

LEIDEN (ANP) - De bekende complotdenker Huig Plug (55) uit Katwijk is opgepakt. Dat zegt zijn neef op Facebook, die eraan toevoegt dat bij een huiszoeking een computer is meegenomen. De politie bevestigt de arrestatie niet met naam en toenaam, maar meldt wel in een persbericht dat een 55-jarige inwoner van Katwijk samen met een 54-jarige vrouw uit Uithoorn is aangehouden voor doxing.

Doxing is het opzettelijk delen van persoonsgegevens, in dit geval van een medewerker van het Openbaar Ministerie in Den Haag.

De hoofdofficier van justitie van het OM in Den Haag heeft aangifte gedaan. De politie verdenkt de verdachten ervan online persoonsgegevens van de OM-medewerker verspreid te hebben. Een van de verdachten riep volgens de politie op om informatie over deze medewerker aan te leveren. Na onderzoek konden de twee verdachten worden aangehouden. De Katwijker is woensdagavond opgepakt in Den Haag. De vrouw is donderdag aangehouden in een woning in Uithoorn.

Strafmaat

Sinds 1 januari is doxing strafbaar. Daders riskeren hiervoor een gevangenisstraf van maximaal twee jaar of een geldboete van maximaal 22.500 euro. Doxing is vaak gericht tegen bijvoorbeeld journalisten, politici, rechters, politieagenten of hulpverleners. Bij deze beroepsgroepen wordt de strafmaat met een derde verhoogd.

De rechtbank in Breda veroordeelde Plug in december voor stalking, opruiing en smaad. De Katwijker beschuldigde slachtoffers op sociale media van kindermisbruik en kindermoord. De rechtbank legde hem negen maanden cel op, waarvan vijf voorwaardelijk.

Plug kwam donderdagavond weer vrij. Zijn neef meldde dat hij na een etmaal in de Rotterdamse politiecel weer de trein naar huis kon pakken.

Meer uit Binnenland

NRC twee keer in de prijzen op Avond voor Onderzoeksjournalistiek

UTRECHT (ANP) - NRC is vrijdagavond twee keer in de prijzen gevallen op de Avond voor de Onderzoeksjournalistiek in Utrecht. Tijdens de avond werden de ASN Aanmoedigingsprijs 2024 en De Loep 2024 uitgereikt, waarmee de Vereniging van Onderzoeksjournalisten (VVOJ) naar eigen zeggen de beste onderzoeksjournalistiek in Nederland en Vlaanderen viert. Ook De Groene Amsterdammer, Investico en NOS op 3 en Zembla wisten een prijs in de wacht te slepen.

3 uur geleden
Oud-leiders PvdA verzetten zich tegen motie-Piri

DEN HAAG (ANP) - Drie voormalige leiders van de PvdA keren zich tegen de weggestemde motie van Kati Piri van GroenLinks-PvdA waarin wordt gevraagd om een tijdelijk volledig wapenembargo tegen Israƫl. Het gaat om Lodewijk Asscher, Job Cohen en Ad Melkert.

3 uur geleden
Quincy Promes na uitlevering door Dubai aangekomen in Nederland

AMSTERDAM (ANP) - De door Dubai uitgeleverde profvoetballer Quincy Promes (33) is vrijdagavond aangekomen op Schiphol. Dit meldt het Openbaar Ministerie. Vorige week donderdag werd bekend dat hij was gearresteerd in Dubai. Nederland had om zijn uitlevering gevraagd.

3 uur geleden
Groot deel van Ring A10 dicht voor jubileumfeest Amsterdam

AMSTERDAM (ANP) - Een groot deel van de Ring A10 in Amsterdam is sinds vrijdagavond dicht door het festival dat zaterdagochtend begint op de snelweg. De Ring West, Zuid en Oost, de wegen tussen de afslag naar de A5 en de afslag A10, zijn tot zondagmiddag niet toegankelijk voor het verkeer. Weggebruikers moeten rekening houden met meer dan een uur extra reistijd.

4 uur geleden
Systeem voor claim vergoeding reiskosten NS nog steeds plat

UTRECHT (ANP) - De problemen met het systeem voor het aanvragen van schadevergoeding van de NS zijn nog niet verholpen. De vervoerder hoopte dat die voor het weekend opgelost zouden zijn, maar volgens een NS-woordvoerder is er iets nog niet goed. De hoop is nu dat het systeem maandag weer in gebruik kan worden genomen.

5 uur geleden
ProRail houdt rekening met verstoringen op spoor door warmte

UTRECHT (ANP) - Spoorbeheerder ProRail waarschuwt voor mogelijke gevolgen op het spoor door de hitte van komend weekend. Bij hoge temperaturen komen op het spoor vaker storingen voor. Medewerkers controleren bij warm weer vaker hoe het spoor erbij ligt.

5 uur geleden
Werkstraffen voor vier minderjarigen om rellen Scheveningen

DEN HAAG (ANP) - Vier minderjarigen zijn vrijdag veroordeeld tot werkstraffen van veertig tot vijftig uur voor openlijke geweldpleging. Volgens het Openbaar Ministerie in Den Haag waren ze betrokken bij de grote rellen in Scheveningen op 1 mei en pleegden ze openlijk geweld tegen de politie.

7 uur geleden