Complotdenker Alex Jones moet bezittingen verkopen
HOUSTON (ANP) - Bijna alle bezittingen van complotdenker en mediapersoonlijkheid Alex Jones gaan onder de hamer. Een rechter in Texas besloot vrijdag dat alle eigendommen van Jones moeten worden verkocht zodat hij een zo groot mogelijk deel van de schadevergoeding kan betalen die hem is opgelegd voor zijn beweringen over een schietpartij op een basisschool. In de wet in Texas is vastgelegd dat hij het huis waarin hij woont wel mag houden.
Jones beweerde in zijn show Infowars steevast dat een schietpartij op basisschool Sandy Hook in de Amerikaanse staat Connecticut in scène was gezet. Bij het bloedbad in 2012 kwamen twintig kinderen, allen zes of zeven jaar oud, en zes volwassenen om het leven. Hij vertelde zijn publiek dat de rouwende ouders werden gespeeld door acteurs. De nabestaanden spanden verschillende rechtszaken aan, mede omdat zij na de beweringen werden bedreigd door fans van Jones. De presentator werd veroordeeld tot het betalen van schadevergoedingen van in totaal 1,5 miljard dollar (bijna 1,4 miljard euro).
De rechter zette vrijdag wel een streep door het faillissement van Free Speech System, het moederbedrijf van Infowars waarvan Jones eigenaar is. De schuldeisers van Jones zijn daar volgens de rechter bij gebaat, omdat het bedrijf zo blijft bestaan, maar Jones het evengoed moet verkopen als onderdeel van de uitspraak waarin hij zijn persoonlijke eigendommen verliest. Sommige nabestaanden hoopten van tevoren op dat oordeel, andere families wilden wel dat Jones per direct de stekker uit zijn bedrijf moest trekken.
Meer uit Buitenland
TEHERAN (ANP/RTR) - Iran meldt dat tientallen burgers om het leven zijn gekomen door de Amerikaanse luchtaanvallen van de afgelopen dagen in het zuiden van het land. Een regeringswoordvoerder sprak volgens staatsmedia over zeker dertig omgekomen mensen.
10 minuten geledenKYIV (ANP) - Oekraïne mag geld van een EU-lening voor defensie uitgeven aan Chinese drone-onderdelen. Dat meldt de Financial Times. Eigenlijk moet het geld voor de lening binnen Europa of bij goedgekeurde partners zoals Canada worden uitgegeven, maar de onderdelen zijn daar schaars.
1 uur geledenKYIV (ANP) - EU-topvrouw Ursula von der Leyen is afgereisd naar de Oekraïense hoofdstad Kyiv. Ze stelt op X dat het tij in de oorlog keert en dat Oekraïne nu een sterk militair momentum heeft opgebouwd. "Ik zal nieuwe initiatieven aankondigen om onze defensie-industrieën beter op elkaar af te stemmen. Zodat we meer kunnen produceren, en sneller."
1 uur geledenTEHERAN (ANP/RTR) - De Iraanse Revolutionaire Garde heeft laten weten dat zij faciliteiten van de Amerikaanse Vijfde Vloot in Bahrein heeft bestookt. Het ging daarbij volgens de Iraanse militaire elite-eenheid om installaties voor bevelvoering en aansturing, logistiek, brandstofvoorziening en militair materieel.
3 uur geledenSAN FRANCISCO (ANP) - Een toeristenboot met drie dekken en negentien opvarenden is omgeslagen nabij Alcatraz Island in de Baai van San Francisco. Daarbij is één persoon om het leven gekomen en raakten twee andere opvarenden vermist, meldden lokale autoriteiten. Drie mensen zijn naar het ziekenhuis gebracht. De overige dertien opvarenden bereikten veilig de wal.
4 uur geledenGIBRALTAR (ANP) - Er is een nieuw tijdperk aangebroken voor de betrekkingen tussen Spanje en het kleine Britse gebied Gibraltar: de grenscontroles, die lange tijd voor spanning en frustratie zorgden, zijn opgeheven. Kort na middernacht staken enkele tientallen mensen en voertuigen vanuit Spanje de grens over zonder douanecontrole te ondergaan.
4 uur geledenODESSA (ANP) - Bij Russische aanvallen op schepen in het zuiden van Oekraïne en in de Zwarte Zee zijn dinsdag zeker drie doden gevallen, melden Oekraïense autoriteiten. Ook zou haveninfrastructuur in de zuidelijke havenstad Odesa onder vuur zijn genomen.
4 uur geleden