Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Compliment van Van Gaal moet spanning bij Oranje beetje wegnemen

Compliment van Van Gaal moet spanning bij Oranje beetje wegnemen

ZEIST (ANP) - In de stralende zon is het Nederlands elftal begonnen aan de voorbereiding op het belangrijke thuisduel van dinsdag met Turkije in de WK-kwalificatie. Louis van Gaal trainde met de wisselspelers van de ontmoeting met Montenegro (4-0). De stem van de bondscoach bulderde regelmatig over het veld.

Van Gaal voelt dat zijn spelers onder druk staan na het mislukte EK. "Op de training passen en trappen ze soms zo goed", vertelde hij. "En ze maken het ene na het andere mooie doelpunt. Maar als ik dan zie hoe we tegen Montenegro beginnen. Ze voelen dat ze naar het WK moeten. Je moet dat niet onderschatten."

De 70-jarige opvolger van Frank de Boer doet er naar eigen zeggen alles aan om zijn internationals op hun gemak te stellen. "Ik heb als gymnastiekleraar ook geleerd om mensen te belonen", vertelde hij. "Complimenten uitdelen. Maar ik zeg het ook als het niet goed is. Die terugspeelbal van Tyrell Malacia had tegen Montenegro de 1-1 kunnen betekenen en Gakpo is tegen Noorwegen schuldig aan dat doelpunt."

Assistenten

Van Gaal liet een deel van de training over aan zijn assistenten Danny Blind en Henk Fraser. Maar hij liet zich herhaaldelijk horen en greep in als het nodig was. "Lekker Marten, heel goed. Juist Devyne, dat is 'm." Hij legde het spel ook soms stil. "Nou, nou, wat is dat nu", schreeuwde hij toen Guus Til een enorme kans miste. "Slaan jullie nu eens een station over. Dan maak je tempo. Niet altijd het eerste station."

Virgil van Dijk en Daley Blind trainden mee met de reserves. De aanvoerder, pas net hersteld van een zware knieblessure, kreeg rust tegen Montenegro. Blind moest een schorsing uitzitten. Van Dijk keert tijdens het thuisduel met de Turken terug in de basisformatie. Matthijs de Ligt of Stefan de Vrij zal plaats voor hem moeten maken. De verwachting is dat Tyrell Malacia weer moet wijken voor Blind.

WK in Qatar

Oranje wil tegen de Turken de macht in groep G van het kwalificatietoernooi voor het WK van eind volgend jaar in Qatar grijpen. In dat geval begint de nationale ploeg volgende maand op pole aan het tweeluik met Letland en Gibraltar. In november moeten de groepszege en rechtstreekse kwalificatie tegen Montenegro en Noorwegen worden veiliggesteld. "Maar als we van Montenegro hadden verloren, dan hadden we een probleem gehad", zei Van Gaal. "En als we tegen Turkije verliezen hebben we dat ook."

Turkije verdedigt dinsdag een voorsprong van 1 punt in de Johan Cruijff ArenA. De formatie was in maart tijdens de thuiswedstrijd nog met 4-2 te sterk voor Oranje. Turkije verloor op het EK alle drie de groepswedstrijden en speelde woensdag gelijk tegen Montenegro (2-2). Het uitduel van zaterdag met Gibraltar werd wel gewonnen (0-3).

Meer uit Voetbal

HSV geeft speler Dompé recordboete na rijden onder invloed

HAMBURG (ANP) - De Franse voetballer Jean-Luc Dompé (30) is door zijn club HSV bestraft vanwege rijden onder invloed. Dompé heeft een recordboete gekregen die volgens de club zes cijfers telt. Eerder werd hij al voor onbepaalde tijd geschorst door de nummer 13 van de Bundesliga.

2 uur geleden
Ajax trekt jonge Argentijnse vleugelspeler Carrizo aan

AMSTERDAM (ANP) - Ajax heeft de Argentijnse vleugelaanvaller Maher Carrizo aangetrokken. De 19-jarige jeugdinternational komt over van CA Vélez Sarsfield uit Buenos Aires. Hij heeft getekend tot medio 2030.

2 uur geleden
Middenvelder Sano wil NEC aan einde seizoen verlaten

NIJMEGEN (ANP) - Kodai Sano wil NEC aan het einde van het seizoen verlaten. "Ik ben naar NEC gekomen om een volgende stap te maken", vertelt hij op de website van de club uit Nijmegen. "Ik weet hoe belangrijk die volgende stap is. Ik hoopte deze winter een stap te maken, maar ik heb ook begrip voor de situatie van de club. Nu richt ik me op de zomer."

2 uur geleden
Ekkelenkamp helpt Udinese met doelpunt langs AS Roma

UDINE (ANP) - Jurgen Ekkelenkamp heeft Udinese aan een 1-0-zege op AS Roma geholpen. De Nederlandse middenvelder maakte vijf minuten na rust de enige treffer van het duel in Udine.

19 uur geleden
Spits Benzema verruilt in Saudi-Arabië Al-Ittihad voor Al-Hilal

RIYAD (ANP) - Aanvaller Karim Benzema verruilt in Saudi-Arabië Al-Ittihad voor Al-Hilal. De club uit Riyad maakte de komst van de 38-jarige Fransman bekend op X.

19 uur geleden
Feyenoord laat gehuurde aanvaller Larin terugkeren naar Mallorca

ROTTERDAM (ANP) - Feyenoord laat aanvaller Cyle Larin terugkeren naar RCD Mallorca. De Rotterdamse club heeft de huurovereenkomst van de 30-jarige Canadees per direct ontbonden.

21 uur geleden
Voetbalbaas Infantino wil verbanning Rusland opheffen

ZÜRICH (ANP) - Voorzitter Gianni Infantino van wereldbond FIFA wil dat Rusland weer gaat deelnemen aan de internationale voetbaltoernooien. "Absoluut. Dat moet. In ieder geval op jeugdniveau. Dit verbod heeft niets opgeleverd", zei Infantino in een interview met de Britse zender Sky. "Het heeft alleen maar tot frustratie en haat geleid. Het zou helpen als meisjes en jongens uit Rusland voetbalwedstrijden in andere delen van Europa zouden kunnen spelen."

23 uur geleden