Compliment van Van Gaal moet spanning bij Oranje beetje wegnemen
ZEIST (ANP) - In de stralende zon is het Nederlands elftal begonnen aan de voorbereiding op het belangrijke thuisduel van dinsdag met Turkije in de WK-kwalificatie. Louis van Gaal trainde met de wisselspelers van de ontmoeting met Montenegro (4-0). De stem van de bondscoach bulderde regelmatig over het veld.
Van Gaal voelt dat zijn spelers onder druk staan na het mislukte EK. "Op de training passen en trappen ze soms zo goed", vertelde hij. "En ze maken het ene na het andere mooie doelpunt. Maar als ik dan zie hoe we tegen Montenegro beginnen. Ze voelen dat ze naar het WK moeten. Je moet dat niet onderschatten."
De 70-jarige opvolger van Frank de Boer doet er naar eigen zeggen alles aan om zijn internationals op hun gemak te stellen. "Ik heb als gymnastiekleraar ook geleerd om mensen te belonen", vertelde hij. "Complimenten uitdelen. Maar ik zeg het ook als het niet goed is. Die terugspeelbal van Tyrell Malacia had tegen Montenegro de 1-1 kunnen betekenen en Gakpo is tegen Noorwegen schuldig aan dat doelpunt."
Assistenten
Van Gaal liet een deel van de training over aan zijn assistenten Danny Blind en Henk Fraser. Maar hij liet zich herhaaldelijk horen en greep in als het nodig was. "Lekker Marten, heel goed. Juist Devyne, dat is 'm." Hij legde het spel ook soms stil. "Nou, nou, wat is dat nu", schreeuwde hij toen Guus Til een enorme kans miste. "Slaan jullie nu eens een station over. Dan maak je tempo. Niet altijd het eerste station."
Virgil van Dijk en Daley Blind trainden mee met de reserves. De aanvoerder, pas net hersteld van een zware knieblessure, kreeg rust tegen Montenegro. Blind moest een schorsing uitzitten. Van Dijk keert tijdens het thuisduel met de Turken terug in de basisformatie. Matthijs de Ligt of Stefan de Vrij zal plaats voor hem moeten maken. De verwachting is dat Tyrell Malacia weer moet wijken voor Blind.
WK in Qatar
Oranje wil tegen de Turken de macht in groep G van het kwalificatietoernooi voor het WK van eind volgend jaar in Qatar grijpen. In dat geval begint de nationale ploeg volgende maand op pole aan het tweeluik met Letland en Gibraltar. In november moeten de groepszege en rechtstreekse kwalificatie tegen Montenegro en Noorwegen worden veiliggesteld. "Maar als we van Montenegro hadden verloren, dan hadden we een probleem gehad", zei Van Gaal. "En als we tegen Turkije verliezen hebben we dat ook."
Turkije verdedigt dinsdag een voorsprong van 1 punt in de Johan Cruijff ArenA. De formatie was in maart tijdens de thuiswedstrijd nog met 4-2 te sterk voor Oranje. Turkije verloor op het EK alle drie de groepswedstrijden en speelde woensdag gelijk tegen Montenegro (2-2). Het uitduel van zaterdag met Gibraltar werd wel gewonnen (0-3).
Meer uit Voetbal
MANCHESTER (ANP/AFP) - Aanvaller Kylian Mbappé kan spelen voor Real Madrid in de tweede wedstrijd tegen Manchester City in de achtste finales van de Champions League. Real-coach Álvaro Arbeloa maakte bekend dat Jude Bellingham, die wel is meegereisd naar Manchester, nog niet inzetbaar is. De Spanjaarden verdedigen in Engeland een 3-0-voorsprong.
6 uur geledenHELMOND (ANP) - SC Cambuur is een stap dichter bij promotie naar de Eredivisie. De ploeg van trainer Henk de Jong won met 1-0 bij Helmond Sport en heeft nog maar enkele punten nodig om definitief zeker te zijn van promotie.
6 uur geledenLONDEN (ANP) - Jurriën Timber mist dinsdag de thuiswedstrijd van Arsenal tegen Bayer Leverkusen in de achtste finales van de Champions League. De verdediger viel zaterdag geblesseerd uit tijdens het gewonnen thuisduel met Everton (2-0) in de Premier League.
12 uur geledenMANCHESTER (ANP) - Trainer Pep Guardiola ziet nog kansen voor Manchester City in de Champions League. "In een voetbalwedstrijd kan er van alles gebeuren", zei hij op een persconferentie over de return van dinsdag tegen Real Madrid in de achtste finales. "Laten we eerst proberen om te winnen en dan zien we wel."
13 uur geledenROME (ANP) - AC Milan heeft verzuimd dichter bij koploper Internazionale te komen. De club uit Milaan verloor bij Lazio in Rome met 1-0.
1 dag geledenCOMO (ANP) - Donyell Malen heeft AS Roma met een doelpunt niet aan een positief resultaat in de uitwedstrijd tegen Como kunnen helpen. De aanvaller ging met zijn ploeg met 2-1 onderuit.
1 dag geledenLIVERPOOL (ANP) - Liverpool heeft voor de zoveelste keer dit seizoen in de slotfase een overwinning verspeeld. De ploeg van trainer Arne Slot liet Tottenham Hotspur langszij komen op Anfield: 1-1.
1 dag geleden