Compliment van Van Gaal moet spanning bij Oranje beetje wegnemen
ZEIST (ANP) - In de stralende zon is het Nederlands elftal begonnen aan de voorbereiding op het belangrijke thuisduel van dinsdag met Turkije in de WK-kwalificatie. Louis van Gaal trainde met de wisselspelers van de ontmoeting met Montenegro (4-0). De stem van de bondscoach bulderde regelmatig over het veld.
Van Gaal voelt dat zijn spelers onder druk staan na het mislukte EK. "Op de training passen en trappen ze soms zo goed", vertelde hij. "En ze maken het ene na het andere mooie doelpunt. Maar als ik dan zie hoe we tegen Montenegro beginnen. Ze voelen dat ze naar het WK moeten. Je moet dat niet onderschatten."
De 70-jarige opvolger van Frank de Boer doet er naar eigen zeggen alles aan om zijn internationals op hun gemak te stellen. "Ik heb als gymnastiekleraar ook geleerd om mensen te belonen", vertelde hij. "Complimenten uitdelen. Maar ik zeg het ook als het niet goed is. Die terugspeelbal van Tyrell Malacia had tegen Montenegro de 1-1 kunnen betekenen en Gakpo is tegen Noorwegen schuldig aan dat doelpunt."
Assistenten
Van Gaal liet een deel van de training over aan zijn assistenten Danny Blind en Henk Fraser. Maar hij liet zich herhaaldelijk horen en greep in als het nodig was. "Lekker Marten, heel goed. Juist Devyne, dat is 'm." Hij legde het spel ook soms stil. "Nou, nou, wat is dat nu", schreeuwde hij toen Guus Til een enorme kans miste. "Slaan jullie nu eens een station over. Dan maak je tempo. Niet altijd het eerste station."
Virgil van Dijk en Daley Blind trainden mee met de reserves. De aanvoerder, pas net hersteld van een zware knieblessure, kreeg rust tegen Montenegro. Blind moest een schorsing uitzitten. Van Dijk keert tijdens het thuisduel met de Turken terug in de basisformatie. Matthijs de Ligt of Stefan de Vrij zal plaats voor hem moeten maken. De verwachting is dat Tyrell Malacia weer moet wijken voor Blind.
WK in Qatar
Oranje wil tegen de Turken de macht in groep G van het kwalificatietoernooi voor het WK van eind volgend jaar in Qatar grijpen. In dat geval begint de nationale ploeg volgende maand op pole aan het tweeluik met Letland en Gibraltar. In november moeten de groepszege en rechtstreekse kwalificatie tegen Montenegro en Noorwegen worden veiliggesteld. "Maar als we van Montenegro hadden verloren, dan hadden we een probleem gehad", zei Van Gaal. "En als we tegen Turkije verliezen hebben we dat ook."
Turkije verdedigt dinsdag een voorsprong van 1 punt in de Johan Cruijff ArenA. De formatie was in maart tijdens de thuiswedstrijd nog met 4-2 te sterk voor Oranje. Turkije verloor op het EK alle drie de groepswedstrijden en speelde woensdag gelijk tegen Montenegro (2-2). Het uitduel van zaterdag met Gibraltar werd wel gewonnen (0-3).
Meer uit Voetbal
ALKMAAR (ANP) - Leeroy Echteld wil zich met de spelers van AZ revancheren voor de verloren bekerfinale van vorig seizoen. De Alkmaarse club speelt op woensdagavond de halve finale thuis tegen Telstar. Volgens de trainer zijn "focus, discipline en lef" van cruciaal belang.
1 uur geledenZEIST (ANP) - Het Nederlands elftal oefent vlak voor het WK tegen Algerije. Beide landen treffen elkaar op 3 juni voor de eerste keer in De Kuip, de thuishaven van Algerijns international Anis Hadj Moussa van Feyenoord.
18 uur geledenDUBAI (ANP) - Cristiano Ronaldo komt woensdag niet in actie met Al Nassr in de Aziatische Champions League. Het uitduel met Al Wasl in Dubai is afgelast. De Aziatische voetbalbond vindt de situatie onveilig door aanvallen van Iran op omringende landen met Amerikaanse legerbasissen.
21 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Oud-international Daryl Janmaat is na zijn voetballoopbaan verslaafd geraakt aan drugs. De 36-jarige voormalige rechtervleugelverdediger vertelt daarover in de documentaire 'Echte mannen huilen niet', die maandagmiddag in première ging in theater Tuschinski in Amsterdam.
21 uur geledenGRONINGEN (ANP) - Stije Resink heeft zondag een kruisbandblessure opgelopen in het uitduel met FC Volendam. De 22-jarige aanvoerder van FC Groningen staat voor een lange revalidatie.
22 uur geledenGOLD COAST (ANP/AP) - De Iraanse voetbalsters zijn ondanks de oorlog in hun thuisland in actie gekomen op de Asia Cup in Australië. Iran verloor de eerste groepswedstrijd met 3-0 van Zuid-Korea, verliezend finalist van de vorige editie.
1 dag geledenROTTERDAM (ANP) - Maurice Steijn gaat na dit seizoen weg als coach van Sparta Rotterdam. Dat staat op de website van de Eredivisieclub. De club en de coach zijn het niet eens geworden over een contractverlenging.
1 dag geleden