Compliment van Van Gaal moet spanning bij Oranje beetje wegnemen
ZEIST (ANP) - In de stralende zon is het Nederlands elftal begonnen aan de voorbereiding op het belangrijke thuisduel van dinsdag met Turkije in de WK-kwalificatie. Louis van Gaal trainde met de wisselspelers van de ontmoeting met Montenegro (4-0). De stem van de bondscoach bulderde regelmatig over het veld.
Van Gaal voelt dat zijn spelers onder druk staan na het mislukte EK. "Op de training passen en trappen ze soms zo goed", vertelde hij. "En ze maken het ene na het andere mooie doelpunt. Maar als ik dan zie hoe we tegen Montenegro beginnen. Ze voelen dat ze naar het WK moeten. Je moet dat niet onderschatten."
De 70-jarige opvolger van Frank de Boer doet er naar eigen zeggen alles aan om zijn internationals op hun gemak te stellen. "Ik heb als gymnastiekleraar ook geleerd om mensen te belonen", vertelde hij. "Complimenten uitdelen. Maar ik zeg het ook als het niet goed is. Die terugspeelbal van Tyrell Malacia had tegen Montenegro de 1-1 kunnen betekenen en Gakpo is tegen Noorwegen schuldig aan dat doelpunt."
Assistenten
Van Gaal liet een deel van de training over aan zijn assistenten Danny Blind en Henk Fraser. Maar hij liet zich herhaaldelijk horen en greep in als het nodig was. "Lekker Marten, heel goed. Juist Devyne, dat is 'm." Hij legde het spel ook soms stil. "Nou, nou, wat is dat nu", schreeuwde hij toen Guus Til een enorme kans miste. "Slaan jullie nu eens een station over. Dan maak je tempo. Niet altijd het eerste station."
Virgil van Dijk en Daley Blind trainden mee met de reserves. De aanvoerder, pas net hersteld van een zware knieblessure, kreeg rust tegen Montenegro. Blind moest een schorsing uitzitten. Van Dijk keert tijdens het thuisduel met de Turken terug in de basisformatie. Matthijs de Ligt of Stefan de Vrij zal plaats voor hem moeten maken. De verwachting is dat Tyrell Malacia weer moet wijken voor Blind.
WK in Qatar
Oranje wil tegen de Turken de macht in groep G van het kwalificatietoernooi voor het WK van eind volgend jaar in Qatar grijpen. In dat geval begint de nationale ploeg volgende maand op pole aan het tweeluik met Letland en Gibraltar. In november moeten de groepszege en rechtstreekse kwalificatie tegen Montenegro en Noorwegen worden veiliggesteld. "Maar als we van Montenegro hadden verloren, dan hadden we een probleem gehad", zei Van Gaal. "En als we tegen Turkije verliezen hebben we dat ook."
Turkije verdedigt dinsdag een voorsprong van 1 punt in de Johan Cruijff ArenA. De formatie was in maart tijdens de thuiswedstrijd nog met 4-2 te sterk voor Oranje. Turkije verloor op het EK alle drie de groepswedstrijden en speelde woensdag gelijk tegen Montenegro (2-2). Het uitduel van zaterdag met Gibraltar werd wel gewonnen (0-3).
Meer uit Voetbal
DEVENTER (ANP) - AZ heeft vier dagen na het winnen van de KNVB-beker gelijkgespeeld tegen Go Ahead Eagles. In Deventer eindigde het duel tussen de laatste twee bekerwinnaars in 0-0. Vorig seizoen won Go Ahead de beker door AZ na strafschoppen te verslaan.
16 minuten geledenEINDHOVEN (ANP) - Ismael Saibari ontbreekt donderdag in de wedstrijdselectie van PSV. De middenvelder heeft een blessure en mist daardoor de thuiswedstrijd tegen PEC Zwolle.
22 minuten geledenDEVENTER (ANP) - AZ start donderdagavond tegen Go Ahead Eagles met zes wijzigingen vergeleken met de basiself van de bekerfinale. Zondag wonnen de Alkmaarders de vijfde KNVB-beker in de clubgeschiedenis door NEC met 5-1 te verslaan. Twee dagen na de huldiging speelt AZ in de Eredivisie tegen de bekerwinnaar van vorig seizoen. De aftrap is om 18.45 uur.
2 uur geledenUTRECHT (ANP) - Het kort geding dat NAC Breda heeft aangespannen tegen voetbalbond KNVB is dinsdag vanaf 09.00 uur te volgen via een livestream. Dat meldt de rechtbank Midden-Nederland.
4 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Dennis te Kloese (51) gaat Feyenoord na 4,5 jaar verlaten. De algemeen directeur verlaat de Rotterdamse voetbalclub op 1 juli. Dat heeft Feyenoord bevestigd. Te Kloese was ook verantwoordelijk voor voetbaltechnische zaken. Hij gaat op zoek naar een nieuwe uitdaging.
5 uur geledenMADRID (ANP/RTR) - Real Madrid kan de rest van het seizoen geen beroep meer doen op Éder Militão en Arda Güler. De twee spelers hebben allebei een hamstringblessure opgelopen, heeft de club bevestigd.
6 uur geledenBARCELONA (ANP) - Lamine Yamal mist de rest van het seizoen bij FC Barcelona. De koploper van de Spaanse competitie bevestigde donderdag dat de 18-jarige aanvaller een hamstringblessure heeft opgelopen, maar verwacht ook dat hij op tijd hersteld is om met Spanje deel te nemen aan het WK voetbal, dat begint op 11 juni.
6 uur geleden