Compliment van Van Gaal moet spanning bij Oranje beetje wegnemen
ZEIST (ANP) - In de stralende zon is het Nederlands elftal begonnen aan de voorbereiding op het belangrijke thuisduel van dinsdag met Turkije in de WK-kwalificatie. Louis van Gaal trainde met de wisselspelers van de ontmoeting met Montenegro (4-0). De stem van de bondscoach bulderde regelmatig over het veld.
Van Gaal voelt dat zijn spelers onder druk staan na het mislukte EK. "Op de training passen en trappen ze soms zo goed", vertelde hij. "En ze maken het ene na het andere mooie doelpunt. Maar als ik dan zie hoe we tegen Montenegro beginnen. Ze voelen dat ze naar het WK moeten. Je moet dat niet onderschatten."
De 70-jarige opvolger van Frank de Boer doet er naar eigen zeggen alles aan om zijn internationals op hun gemak te stellen. "Ik heb als gymnastiekleraar ook geleerd om mensen te belonen", vertelde hij. "Complimenten uitdelen. Maar ik zeg het ook als het niet goed is. Die terugspeelbal van Tyrell Malacia had tegen Montenegro de 1-1 kunnen betekenen en Gakpo is tegen Noorwegen schuldig aan dat doelpunt."
Assistenten
Van Gaal liet een deel van de training over aan zijn assistenten Danny Blind en Henk Fraser. Maar hij liet zich herhaaldelijk horen en greep in als het nodig was. "Lekker Marten, heel goed. Juist Devyne, dat is 'm." Hij legde het spel ook soms stil. "Nou, nou, wat is dat nu", schreeuwde hij toen Guus Til een enorme kans miste. "Slaan jullie nu eens een station over. Dan maak je tempo. Niet altijd het eerste station."
Virgil van Dijk en Daley Blind trainden mee met de reserves. De aanvoerder, pas net hersteld van een zware knieblessure, kreeg rust tegen Montenegro. Blind moest een schorsing uitzitten. Van Dijk keert tijdens het thuisduel met de Turken terug in de basisformatie. Matthijs de Ligt of Stefan de Vrij zal plaats voor hem moeten maken. De verwachting is dat Tyrell Malacia weer moet wijken voor Blind.
WK in Qatar
Oranje wil tegen de Turken de macht in groep G van het kwalificatietoernooi voor het WK van eind volgend jaar in Qatar grijpen. In dat geval begint de nationale ploeg volgende maand op pole aan het tweeluik met Letland en Gibraltar. In november moeten de groepszege en rechtstreekse kwalificatie tegen Montenegro en Noorwegen worden veiliggesteld. "Maar als we van Montenegro hadden verloren, dan hadden we een probleem gehad", zei Van Gaal. "En als we tegen Turkije verliezen hebben we dat ook."
Turkije verdedigt dinsdag een voorsprong van 1 punt in de Johan Cruijff ArenA. De formatie was in maart tijdens de thuiswedstrijd nog met 4-2 te sterk voor Oranje. Turkije verloor op het EK alle drie de groepswedstrijden en speelde woensdag gelijk tegen Montenegro (2-2). Het uitduel van zaterdag met Gibraltar werd wel gewonnen (0-3).
Meer uit Voetbal
HARRISON (ANP) - Marokko en Noorwegen hebben in een oefenduel in aanloop naar het WK voetbal gelijkgespeeld. In Harrison eindigde de wedstrijd tussen de twee WK-deelnemers in 1-1.
3 uur geledenWHITE PLAINS (ANP) - Ronald Koeman wist al lang dat zijn assistent Ruud van Nistelrooij zich pas zondag bij het Nederlands elftal in de Verenigde Staten zou melden. "Toen ik Ruud benaderde voor een rol in de technische staf, had hij al iets aangegeven over dat er afgelopen zaterdag iets groots was", vertelde de bondscoach op zijn laatste persconferentie voor het oefenduel van maandag met Oezbekistan. "Als er gezegd wordt dat het over 'familieomstandigheden' gaat, dan klinkt dat moeilijk en zwaar. Maar dit waren leuke familieomstandigheden", aldus Koeman, die verder niet zei wat het was.
3 uur geledenWHITE PLAINS (ANP) - Bondscoach Ronald Koeman vindt het soms lastig dat hij nu op grote afstand leeft van zijn vrouw Bartina, die aan chronische borstkanker lijdt. "Soms is het best moeilijk omdat ze iedere week behandelingen heeft", zei hij op een persconferentie voor de oefeninterland van maandag tegen Oezbekistan. "Dat is ook de reden dat ze nu deze kant niet op komt. Daar heb je contact over, dat is voor haar soms ook moeilijk."
4 uur geledenWHITE PLAINS (ANP) - Het Nederlands elftal begint maandag grotendeels met zijn beoogde basisploeg voor het eerste WK-duel aan de vriendschappelijke interland tegen Oezbekistan. Bondscoach Ronald Koeman wilde op een persconferentie nog niet vertellen of Memphis Depay en Jurriën Timber al uitmaken van zijn plannen.
4 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Feyenoord heeft trainer Robin van Persie per direct ontslagen. Dat bevestigt de Rotterdamse voetbalclub, nadat eerder meerdere media daar zondag al over hadden bericht. Van Persie was sinds eind februari vorig jaar hoofdcoach van Feyenoord, dat hem tussentijds weghaalde bij sc Heerenveen om de ontslagen Brian Priske op te volgen.
5 uur geledenODENSE (ANP/RTR) - Voetballer Christian Eriksen is opnieuw in elkaar gezakt. Dat gebeurde tijdens de interland tussen Denemarken en Oekraïne in Odense. Eriksen is bij bewustzijn en maakt het, gezien de omstandigheden, goed, meldt de Deense voetbalbond.
5 uur geledenNEW JERSEY (ANP/RTR) - Brazilië kan op het wereldkampioenschap voetbal niet beschikken over Wesley. De rechtervleugelverdediger heeft in de oefenwedstrijd van zaterdag tegen Egypte een dijbeenblessure opgelopen, meldt de Braziliaanse voetbalbond CBF. Bondscoach Carlo Ancelotti heeft middenvelder Ederson van Atalanta opgeroepen als vervanger.
7 uur geleden