Complete technische staf FC Volendam stapt op na ontslag bestuur
VOLENDAM (ANP) - De complete technische staf van FC Volendam stapt op uit onvrede over het besluit van de raad van commissarissen om het bestuur van voorzitter Jan Smit te ontslaan. Dat meldt het team onder leiding van technisch manager Wim Jonk in een persverklaring. Het betekent dat ook technisch directeur Jasper van Leeuwen, directeur opleidingen Ruben Jongkind en trainer Matthias Köhler vertrekken bij de Eredivisieclub. De trainer zit zaterdag in de wedstrijd tegen PEC Zwolle voor het laatst op de bank.
Zanger Jan Smit en de overige bestuursleden zijn ontslagen, omdat ze het voortbestaan van FC Volendam in gevaar zouden brengen. Volgens de rvc heeft de club op dit moment een negatief eigen vermogen van 3 miljoen euro op een begroting van 11 miljoen euro. Voorzitter Jaap Veerman lichtte vrijdagochtend het besluit toe en zei dat hij niet verwachtte dat Jonk en zijn technische team ook zouden vertrekken.
Volgens zanger en presentator Smit is er geen sprake van een zorgelijke financiële situatie en boekt Volendam door het technische beleid juist transferwinsten, waardoor de club in het volgende boekjaar "met een schone, goedgevulde lei aan een nieuw seizoen kan beginnen."
Emmer overgelopen
"Wij gaan stoppen bij FC Volendam", meldt 'Team Jonk'. "Onze emmer is overgelopen na de persconferentie van rvc-voorzitter Jaap Veerman. Na dit toneelstuk vol tegenstrijdigheden, halve waarheden en volle leugens, rest ons niets anders dan dit besluit."
Jonk en zijn mannen stapten in 2019 in bij FC Volendam. "Een club die destijds op de rand van de afgrond stond. Jan Smit en Keje Molenaar vroegen ons FC Volendam weer op te bouwen als opleidingsclub. Geïnspireerd door onze mentor Johan Cruijff staan voetbal en talentontwikkeling daarbij centraal", leggen ze uit.
Voor bus gegooid
Vervolgens spuit Team Jonk zijn kritiek op de gang van zaken. "Voorzitter Jan Smit en zijn medebestuurders zijn gisteravond ontslagen door de rvc. Ze zijn door Jaap Veerman publiekelijk voor de bus gegooid, als ware zij onverantwoordelijke bestuurders die geen toezicht houden en financieel 'casinobeleid' voeren. Wijzelf worden beticht een beleid te voeren dat de continuïteit van Volendam in gevaar zou brengen. De 'argumenten' die langskomen zijn van een treurig niveau", meent Team Jonk.
"Financiële operationele tekorten worden door Jaap Veerman genoemd en uitvergroot, maar enorme transferwinsten worden verzwegen. Het positieve resultaat onder aan de streep wordt zelfs ontkend. Jan Smit, een fantastische ambassadeur die aan het hoofd heeft gestaan van een absolute bloeiperiode van de club, wordt weggezet als een 'slecht voorzitter'."
Meer uit Voetbal
LONDEN (ANP) - Arsenal staat in de finale van de League Cup, het tweede bekertoernooi van Engeland. De koploper van de Premier League won voor eigen publiek van Chelsea (1-0).
49 minuten geledenALBACETE (ANP) - FC Barcelona heeft als eerste club de halve finale van het Spaanse bekertoernooi bereikt. De koploper van La Liga won de uitwedstrijd tegen Albacete (1-2), dat uitkomt op het tweede niveau.
51 minuten geledenBOLOGNA (ANP) - AC Milan heeft de uitwedstrijd tegen Bologna vrij eenvoudig gewonnen (0-3). Ruben Loftus-Cheek, Christopher Nkunku en Adrien Rabiot maakten de doelpunten voor de bezoekers.
1 uur geledenALKMAAR (ANP) - Troy Parrott heeft AZ naar de halve finale van de KNVB-beker geholpen. De Ierse spits maakte tegen FC Twente het winnende doelpunt in de zevende minuut van de verlenging (2-1).
1 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Milan Zonneveld verlaat Telstar voor Sparta Rotterdam. De spits heeft bij Sparta een contract tot medio 2029 ondertekend, meldt de nummer 5 van de Eredivisie.
2 uur geledenALKMAAR (ANP) - Max Huiberts snapt niet waarom AZ zoveel kritiek krijgt op het besluit om de bekende Portugese voetbalmakelaar Jorge Mendes in te schakelen voor een mogelijke transfer van de talentvolle Kees Smit. "Er wordt veel over gezegd en geschreven", zei de directeur voetbalzaken vlak voor het bekerduel met FC Twente bij ESPN. "Ik lees niet heel veel, maar hier ontkwam je niet aan. Ik ben verbaasd over de selectieve verontwaardiging van mensen en partijen die zich erin mengen."
3 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Ajax is er voor de tweede transferperiode op rij niet in geslaagd een opvolger voor de vertrokken Jordan Henderson te vinden. De club heeft de afgelopen maand geen betaalbare speler gevonden die het huidige middenveld sterker maakt.
4 uur geleden