'Competitieve' Vingegaard maakt kans op deelname aan Tour
MOORDRECHT (ANP) - Het is nog altijd onduidelijk met welke renners de door blessures geplaagde wielerploeg Visma - Lease a Bike op 29 juni aan de start staat van de Tour de France. Titelverdediger Jonas Vingegaard kan volgens sportief directeur Merijn Zeeman deelnemen als hij "competitief" is.
Dat gaf Zeeman aan in het Cycloo Wielercafé. Eerder liet hij nog weten dat Vingegaard alleen geselecteerd zou worden als hij kans zou maken op het winnen van de Tour de France. "Het zou kunnen dat we die uitspraak misschien nog gaan nuanceren", aldus Zeeman.
"Jonas is nu aan het trainen", vervolgde Zeeman. "En hij kan gewoon trainen natuurlijk, maar vandaag hebben we weer overleg met zijn directe begeleiding over waar hij nu eigenlijk staat. Want trainen is één, maar of je competitief kunt zijn in de Tour, dat is wel wat anders."
Longkneuzing
De Deense Vingegaard viel in april hard in de Ronde van het Baskenland. Hij brak daarbij een sleutelbeen, enkele ribben en liep ook een longkneuzing op.
Naast Vingegaard staat ook achter de naam van onder anderen Wout van Aert een vraagteken. De Belg is iets verder dan de Deen en maakte een maand geleden zijn comeback in de Ronde van Noorwegen, nadat hij na een crash in Dwars door Vlaanderen acht weken had moeten missen. Hij brak in België zijn sleutelbeen, borstbeen en enkele ribben.
Nederlandse afwezigen
Dylan van Baarle en Steven Kruijswijk missen in ieder geval de Tour de France. De twee Nederlandse wielrenners van Visma - Lease a Bike waren begin deze maand betrokken bij een zware valpartij in het Critérium du Dauphiné.
Meer uit Sport
BASAURI (ANP) - Axel Laurance heeft de derde etappe van de Ronde van Baskenland gewonnen. De Franse wielrenner van Ineos Grenadiers versloeg Igor Arrieta in een sprintduel, nadat het tweetal was overgebleven uit een kopgroep van dertien renners. Jardi van der Lee was de beste Nederlander op plek 11.
7 uur geledenOEIRAS (ANP) - Nederland heeft op de Billie Jean King Cup een 2-1-nederlaag geleden tegen Hongarije. In het dubbelspel verloren Suzan Lamens en Anouk Koevermans in twee sets van het Hongaarse duo Anna Bondar en Adrienn Nagy (6-4 6-4).
7 uur geledenSCHOTEN (ANP) - Charlotte Kool heeft de Scheldeprijs gewonnen. In het Belgische Schoten sprintte de Nederlandse wielrenster van Fenix-Deceuninck naar de zege voor haar landgenoot Nienke Veenhoven en de Italiaanse Elisa Balsamo. De afgelopen drie jaar werd Kool telkens tweede in de Scheldeprijs, een keer achter Balsamo en twee keer achter Lorena Wiebes.
9 uur geledenMONACO (ANP) - De Russische tennisser Daniil Medvedev is na zijn eerste partij op het tennistoernooi de Monte Carlo Masters uitgeschakeld. In de tweede ronde verloor de mondiale nummer 10 kansloos van de Italiaan Matteo Berrettini, nummer 90 op de wereldranglijst. In nog geen uur was de wedstrijd voorbij: 6-0 6-0.
11 uur geledenHONG KONG (ANP/RTR) - De Chinese zwembond start een onderzoek naar cyberpesten aan het adres van drievoudig olympisch schoonspringkampioene Hongchan Quan (19). Quan heeft aangifte gedaan bij de politie.
12 uur geledenMOSKOU (ANP/RTR) - Rusland gaat 116 sporters die dit jaar niet konden deelnemen aan de Winterspelen van Milaan-Cortina een geldbedrag geven. De hoogte ervan werd niet bekendgemaakt.
14 uur geledenMENDUKILO KOBAZULOA (ANP) - Wielrenner Paul Seixas heeft op knappe wijze ook de tweede etappe van de Ronde van Baskenland op zijn naam geschreven. De Franse klassementsleider van Decathlon CMA CGM kwam na een bergrit over 164 kilometer solo aan in Mendukilo Kobazuloa.
1 dag geleden