Compensatie eigen bijdrage kinderopvang direct naar ouders
DEN HAAG (ANP) - Compensatie voor de eigen bijdrage die ouders voor kinderopvang betalen, wordt straks niet meer via de kinderopvangorganisaties geregeld, maar gaat rechtstreeks naar de ouders, kondigt staatssecretaris Tamara van Ark aan.
Voor recht op de kinderopvangtoeslag betalen ouders een eigen, inkomensafhankelijke, bijdrage. Als zij die niet betalen, verliezen zij niet alleen hun recht op kinderopvangtoeslag, maar ook hun plek op de kinderopvang of bij een gastouder. Maar door de coronamaatregelen van het kabinet mogen momenteel alleen ouders in zogenoemde vitale beroepen zoals de zorg en hulpdiensten hun kinderen naar de opvang brengen.
Het kabinet had ouders opgeroepen de factuur voor de kinderopvang te blijven betalen, maar compenseert zelf de eigen bijdrage. "Zo blijven ouders kinderopvangtoeslag ontvangen en behouden ze hun plek in de kinderopvang", aldus Van Ark.
Eerst leek het de "meest begaanbare weg" om die eigen bijdrage te compenseren via de organisaties, maar ouders en kinderopvangorganisaties geven aan dat het beter rechtstreeks kan. Het kabinet onderzoekt nu een manier om dat te doen. "Betaling via organisaties betekende naast een administratieve last een mogelijke inbreuk op de privacy van ouders", legt de bewindsvrouw uit.
Meer uit Politiek
DEN HAAG (ANP) - De modellen waarmee gezondheidsinstituut RIVM voorspellingen deed over de druk van coronapatiënten op de ziekenhuiszorg, waren niet bruikbaar voor het LCPS, het centrum dat de spreiding van ernstig zieke patiënten over het land coördineerde. Dat heeft voormalig zorgbestuurder Ernst Kuipers gezegd tijdens een verhoor door de parlementaire enquêtecommissie corona.
18 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - Tijdens een pandemie moet het Landelijk Coördinatiecentrum Patiënten Spreiding (LCPS) meer bevoegdheden krijgen om patiënten over het land te verspreiden, zei oud-voorzitter van het centrum Ernst Kuipers tijdens een coronaverhoor. Tijdens de coronacrisis gebeurde het op basis van solidariteit.
18 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - De coronapandemie die uitbrak in het vroege voorjaar van 2020, overviel de zorgsector. Ziekenhuizen hadden wel geoefend op virusuitbraken, maar werden verrast door de snelheid waarmee het coronavirus om zich heen greep. Dat zei oud-zorgbestuurder Ernst Kuipers, tijdens de crisis verantwoordelijk voor de spreiding van ernstig zieke patiënten over het land, tegen de parlementaire enquêtecommissie corona.
26 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - Financiënminister Eelco Heinen mist volgende week het laatste deel van de Algemene Politieke Beschouwingen (APB) omdat hij naar Dublin gaat voor overleg met collega's uit andere landen. Dat meldt de bewindsman dinsdagavond in een brief aan de Tweede Kamer.
14 uur geledenTERNEUZEN (ANP) - Het college van Terneuzen doet een nieuwe poging om een asielzoekerscentrum door de gemeenteraad te krijgen. Dat meldt de gemeente. Een eerdere vergunningsaanvraag werd eind vorig jaar afgewezen, wat tot het vertrek van de toenmalige burgemeester leidde.
14 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Medewerkers van de luchtvaartsector mogen toch niet in een adviesraad van omwonenden van Schiphol, vindt de Tweede Kamer. In een debat blijkt dat een meerderheid een ChristenUnie-amendement steunt dat die keuze vastlegt.
15 uur geledenGRONINGEN (ANP) - Friese en Groningse overheden willen niet dat minister Heleen Herbert van Economische Zaken en Klimaat (CDA) instemt met een voorgesteld gaswinningsplan voor het gasveld in de Wieringapolder. In het plan zou belangrijke informatie over de gevolgen van de gaswinning voor onder meer bodemdaling, waterbeheer, natuur en infrastructuur ontbreken. Ook de impact van gaswinning op inwoners moet volgens de overheden meegewogen worden in de besluitvorming.
16 uur geleden