Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Compensatie eigen bijdrage kinderopvang direct naar ouders

Compensatie eigen bijdrage kinderopvang direct naar ouders

DEN HAAG (ANP) - Compensatie voor de eigen bijdrage die ouders voor kinderopvang betalen, wordt straks niet meer via de kinderopvangorganisaties geregeld, maar gaat rechtstreeks naar de ouders, kondigt staatssecretaris Tamara van Ark aan.

Voor recht op de kinderopvangtoeslag betalen ouders een eigen, inkomensafhankelijke, bijdrage. Als zij die niet betalen, verliezen zij niet alleen hun recht op kinderopvangtoeslag, maar ook hun plek op de kinderopvang of bij een gastouder. Maar door de coronamaatregelen van het kabinet mogen momenteel alleen ouders in zogenoemde vitale beroepen zoals de zorg en hulpdiensten hun kinderen naar de opvang brengen.

Het kabinet had ouders opgeroepen de factuur voor de kinderopvang te blijven betalen, maar compenseert zelf de eigen bijdrage. "Zo blijven ouders kinderopvangtoeslag ontvangen en behouden ze hun plek in de kinderopvang", aldus Van Ark.

Eerst leek het de "meest begaanbare weg" om die eigen bijdrage te compenseren via de organisaties, maar ouders en kinderopvangorganisaties geven aan dat het beter rechtstreeks kan. Het kabinet onderzoekt nu een manier om dat te doen. "Betaling via organisaties betekende naast een administratieve last een mogelijke inbreuk op de privacy van ouders", legt de bewindsvrouw uit.

Meer uit Politiek

Asielminister vraagt gemeenten met spoed om asielopvanglocaties

DEN HAAG (ANP) - Asielminister Bart van den Brink (CDA) doet in een brief een "klemmend beroep" op gemeenten om met spoed noodopvangplekken voor asielzoekers te regelen. Dit is een van de maatregelen die moeten voorkomen "dat de opvang de komende weken onbeheersbaar wordt". Ook worden zoveel mogelijk asielzoekers geplaatst in bestaande locaties, als dat veilig kan. Dat kunnen ook meer mensen zijn dan afgesproken met de gemeenten.

13 minuten geleden
Nederland zoekt met Duitsland naar gastlanden voor terugkeerhub

DEN HAAG (ANP) - Nederland gaat met Duitsland in gesprek met landen die een mogelijke gastheer kunnen zijn voor een terugkeerhub. Tijdens een werkbezoek in Berlijn meldde asielminister Bart van den Brink samen met de Duitse minister Alexander Dobrindt (Binnenlandse Zaken) dat de landen dit aan willen kaarten tijdens gezamenlijke diplomatieke missies. Zij vermelden daarmee niet met welke landen zij de banden willen aanhalen.

5 uur geleden
Boekholt over interview: had woorden zorgvuldiger moeten kiezen

DEN HAAG (ANP) - Minister Elanor Boekholt-O'Sullivan (Volkshuisvesting) had haar woorden "zorgvuldiger moeten kiezen" toen ze het in The Guardian had over manieren om stroomgebruik tijdens piekuren te beperken. Met name een uitspraak over douchemuntjes zorgde woensdag voor kritiek uit de Tweede Kamer. Haar uitspraken hebben voor "verwarring" gezorgd, schrijft de D66-minister. "Daar trek ik lering uit."

6 uur geleden
Kabinet kan nog niet zeggen wanneer het energiemaatregelen treft

DEN HAAG (ANP) - Het kabinet kan nog niet zeggen wanneer het maatregelen treft om de economische gevolgen van de oorlog in Iran, vooral op het gebied van energie, te verlichten. Dat zei minister Heleen Herbert (Economische Zaken, CDA) aan het begin van de beantwoording van het kabinet tijdens een debat daarover.

20 uur geleden
Partijen vallen FVD aan op vriendelijke houding Iran en Rusland

DEN HAAG (ANP) - Partijen van coalitie en oppositie vallen Kamerlid Ralf Dekker (Forum voor Democratie) aan op zijn houding naar Rusland en Iran. De uiterst rechtse partij stelde in een debat over hoge energieprijzen dat Nederland weer moet beginnen met gas afnemen van Rusland, ondanks de oorlog in Oekraïne.

21 uur geleden
Minister Sjoerdsma gaat op handelsmissie naar China

DEN HAAG (ANP) - Minister Sjoerd Sjoerdsma (Buitenlandse Handel en Ontwikkelingssamenwerking, D66) gaat binnenkort op handelsmissie naar China. Dat laat hij weten na een gesprek met de Chinese minister Wang Wentao van Handel. Sjoerdsma staat in China op een sanctielijst, waardoor het onduidelijk was of hij welkom was in het land.

22 uur geleden
Defensie geeft excuses en compensatie na aanval op Mosul

DEN HAAG (ANP) - Minister Dilan Yeşilgöz (Defensie, VVD) heeft de nabestaanden van een Nederlands bombardement op de Noord-Iraakse stad Mosul in 2016 excuses aangeboden. "Daarnaast heb ik, gelet op de uitzonderlijke omstandigheden van dit specifieke geval, besloten de nabestaanden een vrijwillige financiële tegemoetkoming aan te bieden", schrijft ze aan de Tweede Kamer.

23 uur geleden