Compensatie eigen bijdrage kinderopvang direct naar ouders
DEN HAAG (ANP) - Compensatie voor de eigen bijdrage die ouders voor kinderopvang betalen, wordt straks niet meer via de kinderopvangorganisaties geregeld, maar gaat rechtstreeks naar de ouders, kondigt staatssecretaris Tamara van Ark aan.
Voor recht op de kinderopvangtoeslag betalen ouders een eigen, inkomensafhankelijke, bijdrage. Als zij die niet betalen, verliezen zij niet alleen hun recht op kinderopvangtoeslag, maar ook hun plek op de kinderopvang of bij een gastouder. Maar door de coronamaatregelen van het kabinet mogen momenteel alleen ouders in zogenoemde vitale beroepen zoals de zorg en hulpdiensten hun kinderen naar de opvang brengen.
Het kabinet had ouders opgeroepen de factuur voor de kinderopvang te blijven betalen, maar compenseert zelf de eigen bijdrage. "Zo blijven ouders kinderopvangtoeslag ontvangen en behouden ze hun plek in de kinderopvang", aldus Van Ark.
Eerst leek het de "meest begaanbare weg" om die eigen bijdrage te compenseren via de organisaties, maar ouders en kinderopvangorganisaties geven aan dat het beter rechtstreeks kan. Het kabinet onderzoekt nu een manier om dat te doen. "Betaling via organisaties betekende naast een administratieve last een mogelijke inbreuk op de privacy van ouders", legt de bewindsvrouw uit.
Meer uit Politiek
DEN HAAG (ANP) - Oppositiepartijen onderhandelen tot maandag niet meer met het kabinet over de begroting, zei premier Rob Jetten op zijn wekelijkse persconferentie. "We hebben nu heel goed op tafel liggen wat er moet gebeuren. En het is nu aan de coalitie om de definitieve besluitvorming daarover te doen."
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Een wetsvoorstel van het kabinet geeft de inlichtingendiensten AIVD en MIVD veel meer ruimte om te opereren. Nieuwe dreigingen en technologische ontwikkelingen maken dit volgens het kabinet noodzakelijk. "Met deze wet wordt ons mes scherper", aldus minister Dilan Yeşilgöz (Defensie, VVD).
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Mediaminister Rianne Letschert zoekt naar juridische mogelijkheden om in te grijpen bij Ongehoord Nederland (ON!). Ze vindt het te vroeg om te zeggen of ze dat gaat doen en hoe. Maar voor de ministerraad filosofeerde ze openlijk over de mogelijkheid om de vergunning in te trekken van de omroep. ON! raakte deze week opnieuw in opspraak door een fragment waarin Hitler volgens critici werd vergoelijkt.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Oud-minister Robert Tieman keert terug in de politiek. De BBB-fractie in Zuid-Holland heeft Tieman voorgedragen als nieuwe gedeputeerde. Als Provinciale Staten daarmee volgende week woensdag instemmen, volgt hij Mariëtte van Leeuwen op in het dagelijks provinciebestuur. Tieman wordt verantwoordelijk voor onder meer de financiën en de stikstofaanpak van de provincie Zuid-Holland.
3 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Woonminister Elanor Boekholt-O'Sullivan wil mogelijke maatregelen tegen wanpraktijken op de woningmarkt bespreken met de Tweede Kamer. Ze reageerde vrijdag op de honderden meldingen die de Vereniging Eigen Huis (VEH) ontving over makelaars en het koopproces. "Ik ben er klaar mee dat mensen een slaatje proberen te slaan uit deze woningnood."
3 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De regering van Nepal heeft aangekondigd voorlopig geen hulp nodig te hebben bij zoek- en reddingsoperaties na de overstromingen, maar minister Tom Berendsen (Buitenlandse Zaken) zou toch graag willen helpen. Voor aanvang van de ministerraad zei hij samen met de Europese Unie en de internationale gemeenschap te zoeken naar andere manieren om te helpen.
4 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Financiënminister Eelco Heinen (VVD) vindt het "niet erg" om een paar extra dagen te nemen om de begroting rond te krijgen. Het was de bedoeling dat er vrijdag een begroting klaar zou liggen in de ministerraad, maar Heinen bestrijdt dat de deadline op deze dag lag. "Maandag moet het bij de Raad van State liggen, dus de deadline is maandag."
4 uur geleden