Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Compagnon cryptofraudeur Bankman-Fried ontloopt celstraf

Compagnon cryptofraudeur Bankman-Fried ontloopt celstraf

NEW YORK (ANP/BLOOMBERG/RTR) - De compagnon van de bekende cryptofraudeur Sam Bankman-Fried ontloopt een grote celstraf. Gary Wang, die de failliete cryptobeurs FTX mede oprichtte, hielp om miljarden dollars van klanten af te troggelen. Hij hoeft niet meer de gevangenis in omdat hij ook een belangrijke getuige was in het proces tegen Bankman-Fried. Die kreeg eerder dit jaar 25 jaar cel opgelegd.

Wang verscheen woensdag voor de rechter in New York. Die veroordeelde hem tot reeds in voorarrest uitgezeten tijd en zei dat hij juist had gehandeld door mee te werken in het onderzoek.

FTX was een van de grootste cryptobeurzen ter wereld. Maar het platform viel in 2022 om. Later werd Bankman-Fried ervan beschuldigd miljarden aan klantentegoeden te hebben doorgesluisd naar een ander bedrijf om er risicovolle investeringen mee te doen.

Luxe penthouse

Wang was een van de FTX-leidinggevenden die met Bankman-Fried samenwoonde in een luxe penthouse op de Bahama's. Wang en Bankman-Fried kenden elkaar van een wiskundekamp toen ze beiden nog op de middelbare school zaten. Later zagen ze elkaar weer op de universiteit.

Justitie had ook aangedrongen op clementie voor Wang. Volgens de aanklagers heeft hij tevens software ontwikkeld om de overheid te helpen fraude op de aandelenmarkten op te sporen. Hij zou nog aan een vergelijkbaar instrument voor cryptomarkten werken.

Caroline Ellison

Caroline Ellison, de ex-vriendin van Bankman-Fried die ook bij de fraude betrokken was, werd in september veroordeeld tot twee jaar cel.

Meer uit Financieel

Australië scherpt verbod op sociale media voor kinderen aan

SYDNEY (ANP/AFP/RTR) - Australië gaat de boete voor techbedrijven die het socialmediaverbod voor kinderen omzeilen verdubbelen. Daarnaast krijgt de toezichthouder meer bevoegdheden om socialmediabedrijven te toetsen. Het verbod voor jongeren onder de 16 jaar lijkt nog weinig effect te hebben gehad.

19 minuten geleden
Experts: olieprijzen niet per se fors omhoog na nieuwe aanvallen

DEN HAAG (ANP) - Nieuwe aanvallen tussen de Verenigde Staten en Iran hoeven niet te betekenen dat de olie- en gasprijzen weer flink zullen oplopen. Dat zal vooral afhangen van hoe beide landen reageren op de aanvallen, verwachten energiedeskundigen. Zowel de olie- als gasprijzen zijn de afgelopen dagen fors gedaald na het voorlopige vredesakkoord tussen de VS en Iran en de heropening van de Straat van Hormuz.

1 uur geleden
Krant: Porsche wil deel productie terug naar Duitsland halen

STUTTGART (ANP) - Sportwagenmaker Porsche wil de productie van het Cayenne-model verplaatsen van Slowakije naar Duitsland. Dat meldt de Duitse krant Frankfurter Allgemeine Zeitung. De Duitse autobouwer wil daarmee de capaciteit in de fabrieken in eigen land beter benutten.

3 uur geleden
FT: Apple wil chips kopen van Chinese maker op zwarte lijst

CUPERTINO (ANP) - Apple wil geheugenchips kopen bij een Chinese chipfabrikant die op de zwarte lijst staat van het Pentagon. Dat schrijft de Financial Times op basis van ingewijden. CXMT zou banden hebben met het Chinese leger. Het bedrijf achter de iPhone lobbyt daarvoor bij de Amerikaanse regering.

5 uur geleden
VS staan beperkte toegang tot AI-model van Anthropic toe

WASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - Anthropic mag zijn meest geavanceerde AI-model Mythos weer beschikbaar stellen aan een selecte groep organisaties. De Amerikaanse regering heeft het AI-bedrijf daartoe toestemming gegeven. Het Amerikaanse bedrijf schakelde zijn AI-model eerder uit na exportrestricties vanuit Washington.

6 uur geleden
Ook ChatGPT-maker beperkt toegang tot nieuwe AI op vraag van VS

SAN FRANCISCO (ANP) - ChatGPT-maker OpenAI heeft vrijdag een voorlopige versie van zijn nieuwe AI-model GPT-5.6 alleen in de Verenigde Staten beschikbaar gemaakt voor een beperkte groep partijen. Volgens het bedrijf gebeurt dat op verzoek van de Amerikaanse overheid vanwege zorgen over de nationale veiligheid.

12 uur geleden
Kleine minnen op Wall Street, Apple toont wat herstel

NEW YORK (ANP) - De Amerikaanse aandelenbeurzen zijn vrijdag met kleine koersdalingen het weekend ingegaan. Apple stond bij de winnaars op Wall Street na een dag eerder nog flink te zijn gedaald door het nieuws dat het techconcern de prijzen van onder meer MacBooks en iPads verhoogt vanwege de sterk gestegen kosten voor geheugenchips. Chipbedrijf Micron Technology deed juist een stap terug na de sterke stijging een dag eerder.

17 uur geleden