Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Compagnon cryptofraudeur Bankman-Fried ontloopt celstraf

Compagnon cryptofraudeur Bankman-Fried ontloopt celstraf

NEW YORK (ANP/BLOOMBERG/RTR) - De compagnon van de bekende cryptofraudeur Sam Bankman-Fried ontloopt een grote celstraf. Gary Wang, die de failliete cryptobeurs FTX mede oprichtte, hielp om miljarden dollars van klanten af te troggelen. Hij hoeft niet meer de gevangenis in omdat hij ook een belangrijke getuige was in het proces tegen Bankman-Fried. Die kreeg eerder dit jaar 25 jaar cel opgelegd.

Wang verscheen woensdag voor de rechter in New York. Die veroordeelde hem tot reeds in voorarrest uitgezeten tijd en zei dat hij juist had gehandeld door mee te werken in het onderzoek.

FTX was een van de grootste cryptobeurzen ter wereld. Maar het platform viel in 2022 om. Later werd Bankman-Fried ervan beschuldigd miljarden aan klantentegoeden te hebben doorgesluisd naar een ander bedrijf om er risicovolle investeringen mee te doen.

Luxe penthouse

Wang was een van de FTX-leidinggevenden die met Bankman-Fried samenwoonde in een luxe penthouse op de Bahama's. Wang en Bankman-Fried kenden elkaar van een wiskundekamp toen ze beiden nog op de middelbare school zaten. Later zagen ze elkaar weer op de universiteit.

Justitie had ook aangedrongen op clementie voor Wang. Volgens de aanklagers heeft hij tevens software ontwikkeld om de overheid te helpen fraude op de aandelenmarkten op te sporen. Hij zou nog aan een vergelijkbaar instrument voor cryptomarkten werken.

Caroline Ellison

Caroline Ellison, de ex-vriendin van Bankman-Fried die ook bij de fraude betrokken was, werd in september veroordeeld tot twee jaar cel.

Meer uit Financieel

ACM: veel webshops niet toegankelijk voor mensen met beperking

DEN HAAG (ANP) - Het overgrote deel van Nederlandse webwinkels is onvoldoende of helemaal niet toegankelijk voor mensen met een beperking. Dat ziet de Autoriteit Consument & Markt (ACM) na tests bij ongeveer honderd van de grootste Nederlandse webshops en websites van telecom- en energieaanbieders. Sinds juni 2025 zijn onlinewinkels wettelijk verplicht om hun diensten zo in te richten dat mensen met een beperking er ook gebruik van kunnen maken.

15 minuten geleden
Frankrijk schiet boeren te hulp na forse prijsstijgingen

PARIJS (ANP/BLOOMBERG) - Het Franse ministerie van Landbouw neemt maatregelen om boeren financieel te ondersteunen na de sterke stijging van de brandstof- en kunstmestprijzen. De maatregelen maken het voor boeren mogelijk om hun sociale premies later te betalen, meer tijd te krijgen voor hun belastingaangifte en tijdelijk geld te lenen bij de Franse staatsbank Bpifrance.

22 minuten geleden
WEF stelt conferentie in Saudi-Arabië uit vanwege oorlog

DAVOS (ANP/BLOOMBERG) - Het World Economic Forum (WEF), de organisatie achter de jaarlijkse economische top in het Zwitserse Davos, stelt een grote bijeenkomst in Saudi-Arabië uit vanwege de oorlog in het Midden-Oosten. Die top, de Global Collaboration and Growth Meeting, stond voor april gepland in de Saudische stad Jeddah.

27 minuten geleden
Omzet Ballast Nedam gestegen, ook orderboek groeit

UTRECHT (ANP) - Ballast Nedam heeft in 2025 een hogere omzet geboekt dan een jaar eerder. Ook nam het orderboek van het bouwbedrijf toe. Ballast Nedam werkt onder meer aan het Haagse bouwproject Waldorp Four. Daar bouwt het vier hoge woontorens vlak naast al bestaande lage woontorens. Ook houdt de bouwer zich veel bezig met infrastructuurprojecten. Ballast Nedam is daarnaast ook actief in het buitenland.

1 uur geleden
Bedrijvigheid in eurozone stagneert door oorlog in Midden-Oosten

LONDEN (ANP/RTR) - De groei van de economische bedrijvigheid in de eurozone is in maart bijna tot stilstand gekomen door de oorlog in het Midden-Oosten. Volgens marktonderzoeker S&P Global stagneerde de groei doordat nieuwe orders, een belangrijke indicator voor de vraag, voor het eerst in acht maanden daalden, voornamelijk door zwakte in de dienstensector.

2 uur geleden
Recordwinst voor onlinebank Revolut, aantal klanten groeit flink

LONDEN (ANP) - Revolut heeft in 2025 een recordwinst geboekt. De onlinebank kreeg er het afgelopen jaar flink meer nieuwe klanten bij, onder meer in Nederland. Ook het geld dat zij samen op hun rekeningen hadden staan, steeg flink.

3 uur geleden
Estée Lauder in overnamegesprek met eigenaar Jean Paul Gaultier

NEW YORK (ANP/BLOOMBERG) - Het Amerikaanse cosmeticamerk Estée Lauder voert overnamegesprekken met het Spaanse Puig Brands, het moederconcern van bekende merken als Jean Paul Gaultier, Nina Ricci en Charlotte Tilbury. Door een eventuele overname zou een gecombineerd bedrijf ontstaan met een totale jaaromzet van ongeveer 20 miljard dollar.

3 uur geleden