Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Compagnon cryptofraudeur Bankman-Fried ontloopt celstraf

Compagnon cryptofraudeur Bankman-Fried ontloopt celstraf

NEW YORK (ANP/BLOOMBERG/RTR) - De compagnon van de bekende cryptofraudeur Sam Bankman-Fried ontloopt een grote celstraf. Gary Wang, die de failliete cryptobeurs FTX mede oprichtte, hielp om miljarden dollars van klanten af te troggelen. Hij hoeft niet meer de gevangenis in omdat hij ook een belangrijke getuige was in het proces tegen Bankman-Fried. Die kreeg eerder dit jaar 25 jaar cel opgelegd.

Wang verscheen woensdag voor de rechter in New York. Die veroordeelde hem tot reeds in voorarrest uitgezeten tijd en zei dat hij juist had gehandeld door mee te werken in het onderzoek.

FTX was een van de grootste cryptobeurzen ter wereld. Maar het platform viel in 2022 om. Later werd Bankman-Fried ervan beschuldigd miljarden aan klantentegoeden te hebben doorgesluisd naar een ander bedrijf om er risicovolle investeringen mee te doen.

Luxe penthouse

Wang was een van de FTX-leidinggevenden die met Bankman-Fried samenwoonde in een luxe penthouse op de Bahama's. Wang en Bankman-Fried kenden elkaar van een wiskundekamp toen ze beiden nog op de middelbare school zaten. Later zagen ze elkaar weer op de universiteit.

Justitie had ook aangedrongen op clementie voor Wang. Volgens de aanklagers heeft hij tevens software ontwikkeld om de overheid te helpen fraude op de aandelenmarkten op te sporen. Hij zou nog aan een vergelijkbaar instrument voor cryptomarkten werken.

Caroline Ellison

Caroline Ellison, de ex-vriendin van Bankman-Fried die ook bij de fraude betrokken was, werd in september veroordeeld tot twee jaar cel.

Meer uit Financieel

Fiscus stopt met noemen BSN in betalingen, zegt toezichthouder AP

DEN HAAG (ANP) - De Belastingdienst stopt uiterlijk eind dit jaar met het vermelden van het burgerservicenummer (BSN) van mensen in betalingen. Het BSN wordt straks vervangen door een willekeurig nummer. Dat meldt de Autoriteit Persoonsgegevens (AP), die een brief naar de fiscus heeft gestuurd met dit verzoek.

1 uur geleden
Beleggers schrikken niet van vergeldingsaanval VS op Iran

AMSTERDAM (ANP) - Beleggers laten zich woensdagochtend niet van de wijs brengen door de Amerikaanse vergeldingsaanvallen op Iran. Ondanks het oplaaien van het geweld in het Midden-Oosten afgelopen nacht gaan de belangrijkste beursgraadmeters in Europa licht omhoog.

1 uur geleden
Gasunie vreest dat gasvoorraad te laat wordt gevuld voor winter

GRONINGEN (ANP) - Gasunie maakt zich zorgen dat de gasvoorraad van Nederland niet op tijd wordt aangevuld voor de komende winter. Dat bevestigt een woordvoerster na berichtgeving door De Telegraaf. Deze tijd van het jaar moeten marktpartijen gas inkopen om de voorraad te vullen, maar dat gaat volgens de gasnetbeheerder te langzaam.

3 uur geleden
TNO: inzet AI leidt niet automatisch tot productiviteitswinst

DEN HAAG (ANP) - De inzet van kunstmatige intelligentie leidt niet vanzelf tot meer productiviteit op de werkvloer. Dat stelt TNO na onderzoek. Organisaties staan volgens het onderzoeksbureau te weinig stil bij de manier waarop AI het werk voor medewerkers verandert.

3 uur geleden
CBS: productie industrie groeit sterkst sinds najaar 2022

DEN HAAG (ANP) - De productie van de Nederlandse industrie is in april flink aangetrokken. Volgens het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS) was sprake van de sterkste groei sinds het najaar van 2022. Dit is mogelijk een gevolg van paniekaankopen van klanten door verstoringen in de toeleveringsketens door de oorlog in het Midden-Oosten. Albert Jan Swart, sectoreconoom Industrie bij ABN AMRO, denkt dat de cijfers ook erg gestuwd worden door een productietoename bij chipmachinefabrikant ASML.

3 uur geleden
ING biedt goedkoopste betaalpakket niet meer aan om cashwetgeving

AMSTERDAM (ANP) - ING biedt niet langer zijn goedkoopste betaalpakketten aan. Klanten kunnen nu nog kiezen voor een pakket met korting, waarbij apart 80 cent moet worden betaald per contante geldopname. Maar door aanstaande wetgeving rond cash mag de bank dit zo niet langer aanbieden.

7 uur geleden
Chipaandelen toch weer in de verkoop in New York

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn overwegend met verliezen de handel uitgegaan, waarbij vooral techaandelen omlaag gingen. Beleggers deden relatief dure chipfondsen in de verkoop, mogelijk om zich meer te richten op andere sectoren die binnenkort kunnen profiteren van een veerkrachtige Amerikaanse economie. Tegelijkertijd bleven de spanningen tussen Iran en de Verenigde Staten boven de markt hangen.

12 uur geleden