Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Compagnon cryptofraudeur Bankman-Fried ontloopt celstraf

Compagnon cryptofraudeur Bankman-Fried ontloopt celstraf

NEW YORK (ANP/BLOOMBERG/RTR) - De compagnon van de bekende cryptofraudeur Sam Bankman-Fried ontloopt een grote celstraf. Gary Wang, die de failliete cryptobeurs FTX mede oprichtte, hielp om miljarden dollars van klanten af te troggelen. Hij hoeft niet meer de gevangenis in omdat hij ook een belangrijke getuige was in het proces tegen Bankman-Fried. Die kreeg eerder dit jaar 25 jaar cel opgelegd.

Wang verscheen woensdag voor de rechter in New York. Die veroordeelde hem tot reeds in voorarrest uitgezeten tijd en zei dat hij juist had gehandeld door mee te werken in het onderzoek.

FTX was een van de grootste cryptobeurzen ter wereld. Maar het platform viel in 2022 om. Later werd Bankman-Fried ervan beschuldigd miljarden aan klantentegoeden te hebben doorgesluisd naar een ander bedrijf om er risicovolle investeringen mee te doen.

Luxe penthouse

Wang was een van de FTX-leidinggevenden die met Bankman-Fried samenwoonde in een luxe penthouse op de Bahama's. Wang en Bankman-Fried kenden elkaar van een wiskundekamp toen ze beiden nog op de middelbare school zaten. Later zagen ze elkaar weer op de universiteit.

Justitie had ook aangedrongen op clementie voor Wang. Volgens de aanklagers heeft hij tevens software ontwikkeld om de overheid te helpen fraude op de aandelenmarkten op te sporen. Hij zou nog aan een vergelijkbaar instrument voor cryptomarkten werken.

Caroline Ellison

Caroline Ellison, de ex-vriendin van Bankman-Fried die ook bij de fraude betrokken was, werd in september veroordeeld tot twee jaar cel.

Meer uit Financieel

ECB-bestuurder: inflatie koelt af, vooruitzichten verbeteren

PARIJS (ANP/BLOOMBERG) - De Europese Centrale Bank (ECB) staat er na de renteverhoging van vorige maand "goed voor", nu de inflatie afzwakt door de scherpe daling van de olieprijzen. Dat zei ECB-bestuurslid Emmanuel Moulin zaterdag op een conferentie in het Franse Aix-en-Provence.

2 uur geleden
Modi: India blijft investeren in nieuwe olieraffinaderijen

NEW DELHI (ANP/BLOOMBERG) - India blijft nieuwe olieraffinaderijen bouwen om zeker te zijn van voldoende aanvoer, terwijl westerse landen juist raffinagecapaciteit afbouwen. Dat heeft de Indiase premier Narendra Modi zaterdag gezegd bij de opening van een nieuwe raffinaderij.

2 uur geleden
FT: Shell beschuldigd van misleiding Britse rechtbank

LONDEN (ANP) - Shell wordt ervan beschuldigd de rechtbank in het Verenigd Koninkrijk bewust te hebben misleid in een poging om te voorkomen dat het bedrijf daar voor de rechter moet verschijnen wegens olievervuiling in Nigeria. Dat meldt Financial Times op basis van juridische documenten die zijn ingediend bij het hogere gerechtshof.

2 uur geleden
Micron start miljardenuitbreiding van chipfabriek in Japan

HIROSHIMA (ANP/BLOOMBERG) - Het Amerikaanse chipconcern Micron Technology is zaterdag gestart met een grote uitbreiding van een fabriek in West-Japan waar geavanceerde geheugenchips worden geproduceerd. De investering, ter waarde van omgerekend 8,8 miljard euro, maakt deel uit van een wereldwijde uitbreiding van de productiecapaciteit door chipfabrikanten om aan de snel groeiende vraag naar AI-toepassingen te voldoen.

6 uur geleden
Texas onderzoekt ticketsite StubHub na klachten over WK-kaarten

AUSTIN (ANP/BLOOMBERG) - Openbaar aanklagers in de Amerikaanse staat Texas zijn een onderzoek begonnen naar ticketwebsite StubHub na klachten rondom kaartjes voor het WK voetbal. Mensen die dachten via de doorverkoopsite kaartjes te hebben bemachtigd, zouden kort voor de wedstrijd bericht hebben gekregen dat de tickets niet beschikbaar waren.

19 uur geleden
AEX sluit handelsweek hoger, chipbedrijven bij winnaars

AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op de aandelenbeurs in Amsterdam is vrijdag met een plus het weekend ingegaan. De chipbedrijven stonden bij de grootste stijgers en lieten daarmee herstel zien na de koersverliezen van de afgelopen dagen.

22 uur geleden
EBN begint met het vullen van gasopslag Grijpskerk

UTRECHT (ANP) - Energie Beheer Nederland (EBN) is begonnen met het vullen van de gasopslag in Grijpskerk. Het staatsbedrijf heeft een overeenkomst gesloten met de Nederlandse Aardolie Maatschappij (NAM), de eigenaar van de opslag, voor het gebruik tot 1 april volgend jaar.

1 dag geleden