Commotie over antisemitisch overwinningslied Noa Lang
BRUSSEL (ANP) - Club Brugge-aanvaller Noa Lang heeft in België verontwaardiging gewekt door het meezingen van een antisemitisch supporterslied. Na het binnenhalen van de landstitel zong Lang "Nog liever dood dan Sporting-Jood", waarmee Brugge-aanhangers naar hun Anderlecht-rivalen verwijzen.
Politici spreken schande van de beelden van de samenzang, die rondgaan op sociale media. "Antisemitisme is onaanvaardbaar, ondraaglijk en heeft geen plaats in onze samenleving", reageert minister en oud-premier Sophie Wilmès. De Nederlandse ambassadeur in België heeft de beelden "met afschuw zien passeren. Ik schrik ervan." De leider van de Franstalige liberalen, die in de regering zitten, eist "uitleg en excuses" van Lang en wil dat zijn club en de Belgische voetbalbond hem bestraffen.
De politie was al niet te spreken over het overwinningsfeest dat uitbrak nadat Club Brugge donderdagavond met een gelijkspel tegen Anderlecht het kampioenschap binnensleepte. Spelers en trainer mengden zich onder de uitgelaten samendrommende supporters. Ze kunnen een boete verwachten, zegt de Brugse korpschef.
Meer uit Voetbal
ZÜRICH (ANP/DPA) - De UEFA zou FIFA-voorzitter Gianni Infantino met juridische stappen dreigen vanwege het inmiddels mislukte plan om een belang in de commerciële rechten van het WK te verkopen. Volgens onder meer de Britse krant The Telegraph heeft de UEFA de FIFA-voorzitter vrijdag in een brief opgeroepen om geen materiaal over het voorstel te vernietigen.
2 uur geledenCARDIFF (ANP/RTR/DPA) - De voetbalbond van Wales (FAW) heeft als eerste bond aangekondigd zijn steun in te trekken voor de herverkiezing van FIFA-voorzitter Gianni Infantino. De FAW besloot hiertoe vanwege het mislukte plan om een belang in de commerciële rechten van het WK te verkopen.
3 uur geledenMÜNCHEN (ANP/DPA) - Sportief directeur Andreas Rettig van de Duitse voetbalbond (DFB) meent dat de relatie tussen de DFB en de FIFA onherstelbaar is beschadigd na de affaire rond het plan van de wereldvoetbalbond en voorzitter Gianni Infantino voor particuliere investeringen bij WK's en andere kwesties rond het leiderschap.
4 uur geledenCHICAGO (ANP) - Trainer Andoni Iraola van Liverpool hoopt dat hij Jeremie Frimpong weer snel tot zijn beschikking heeft. De Oranje-international verliet tijdens de tweede helft van het verloren oefenduel met Leeds United in Chicago (2-4) op eigen verzoek het veld.
6 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - AZ-trainer Leeroy Echteld vindt de Johan Cruijff Schaal "een prijs die telt". De bekerwinnaar uit Alkmaar klopte een tiental van landskampioen PSV zondag (0-4) om de schaal voor de tweede keer te winnen.
17 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - AZ moet het voorlopig stellen zonder aanvoerder Jordy Clasie. De 35-jarige middenvelder raakte geblesseerd in aanloop naar het duel met PSV om de Johan Cruijff Schaal van zondag. "Dat kan nog wel een tijdje duren", zei trainer Leeroy Echteld.
17 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - PSV-trainer Peter Bosz was tevreden over zijn team in de eerste helft tegen AZ in de strijd om de Johan Cruijff Schaal (0-4). Binnen tien minuten moest de landskampioen met tien man verder na een rode kaart voor Joey Veerman. "Toen moesten we iets oefenen waar we normaal niet aan toekomen: verdedigen en in een laag blok staan. Ik vond dat ons dat in de eerste helft goed afging", zei Bosz in de perskamer van het Philips Stadion.
17 uur geleden