Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Commissie wil energie sneller verduurzamen en goedkoper maken

Commissie wil energie sneller verduurzamen en goedkoper maken

BRUSSEL (ANP) - Betaalbare energie is de rode draad in het plan van de Europese Commissie om de concurrentiekracht van de Europese industrie te herstellen. De Commissie wil daarom de overgang naar schone, lokaal opgewekte energie versnellen en vol inzetten op elektrificatie. Subsidies voor fossiele brandstoffen moeten verdwijnen, zo staat in het uitgelekte conceptplan. De Commissie presenteert haar Clean Industrial Deal volgende week.

De gemiddelde energieprijzen in Europa zijn hoger dan die van Europese handelspartners, ziet de Commissie. "Betaalbare energie is een kernvoorwaarde geworden voor de concurrentiekracht van onze industrie", schrijft ze in haar plan.

De Europese regels voor staatssteun worden in juli 2025 versoepeld, zodat lidstaten bedrijven kunnen helpen om sneller de uitstoot van kooldioxide te verminderen en sneller op schone energie over te stappen. Voor start-ups in schone technologie komt veel geld beschikbaar.

Om bedrijven op korte termijn te helpen, zeker bedrijven die veel energie gebruiken, wil de Commissie dat lidstaten spoedig hun belastingen op elektriciteit verlagen. De overgang naar schone energie vergt "grote investeringen", schrijft de Commissie in haar plan. Ze heeft het over jaarlijks 480 miljard euro extra ten opzichte van tien jaar geleden, om te investeren in energie, industrie en transport van systemen.

Meer uit Financieel

Verlieslijdend modemerk Burberry schrapt veel banen

LONDEN (ANP/BLOOMBERG) - Het Britse modemerk Burberry heeft over het afgelopen boekjaar verlies geleden en gaat ongeveer 1700 banen schrappen om kosten te besparen. Het bedrijf kampt al langer met een dalende verkoop van de trenchcoats en sjaals met het kenmerkende Burberry-ruitjesmotief.

7 minuten geleden
Kredietverstrekkers strenger voor mkb'ers die zakendoen met VS

AMERSFOORT (ANP) - Kredietverstrekkers zijn strenger geworden voor midden- en kleinbedrijven die een lening willen en veel zakendoen met de VS. Dat merkt NLInvesteert, dat sinds de oprichting in 2015 ruim 1,2 miljard euro financiering heeft geregeld voor het mkb. Directeur Dirkjan Takke zegt dat het platform, waarbij meerdere investeerders zijn aangesloten, scherper selecteert.

8 minuten geleden
Cijfers ABN AMRO goed ontvangen op beurs in Amsterdam

AMSTERDAM (ANP) - ABN AMRO heeft bij beleggers goede sier gemaakt met zijn kwartaalcijfers. Het aandeel steeg bijna 2 procent op de beurs in Amsterdam. De bank kampte in de eerste drie maanden van het jaar met hogere kosten en boekte een lagere winst dan een jaar eerder, maar het resultaat was beter dan analisten hadden verwacht.

12 minuten geleden
EU eens over 17e sanctiepakket tegen Rusland

BRUSSEL (ANP/AFP) - De EU-lidstaten hebben woensdag toestemming gegeven voor een zeventiende sanctiepakket tegen Rusland, laat een hoge EU-diplomaat weten. De nieuwe sancties gelden onder meer voor meer Russische olietankers, tientallen personen of bedrijven die verbonden zijn aan het Russische leger en voor ruim twintig personen en organisaties die desinformatie hebben verspreid.

14 minuten geleden
IEA: wereldwijde verkoop elektrische auto's blijft groeien

PARIJS (ANP) - De wereldwijde verkoop van elektrische auto's blijft ondanks de economische onzekerheid groeien en stijgt dit jaar voor het eerst tot meer dan 20 miljoen. Daarmee zijn elektrische auto's dit jaar goed voor ruim een kwart van alle nieuw verkochte auto's in de wereld. Dat meldt het Internationaal Energie Agentschap (IEA).

1 uur geleden
Amerikaanse heffingen kosten Sony honderden miljoenen

TOKIO (ANP/BLOOMBERG) - Het Japanse elektronicaconcern Sony waarschuwt dat de winst dit jaar 100 miljard yen (620 miljoen euro) lager uitvalt door de Amerikaanse importheffingen.

1 uur geleden
Lagere winst voor met kosten worstelend ABN AMRO

AMSTERDAM (ANP) - ABN AMRO heeft in het eerste kwartaal van dit jaar een lagere winst geboekt. Het financiële concern zag de rente-inkomsten vergeleken met een jaar eerder teruglopen. De cijfers laten zien dat de onlangs aangetreden topvrouw Marguerite Bérard nog een opgave heeft in het terugdringen van de kosten.

1 uur geleden