Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Commissie wil AI-gigafabrieken en minder regels EU-bedrijven

Commissie wil AI-gigafabrieken en minder regels EU-bedrijven

BRUSSEL (ANP) - De Europese Commissie wil meer ruimte bieden voor de ontwikkeling van eigen kunstmatige intelligentie (AI), blijkt uit het AI-actieplan. De Commissie wil, in overleg met lidstaten en bedrijven, onderzoeken waar "obstakels" voor Europese AI-bedrijven kunnen worden weggenomen. In het plan van Eurocommissaris Henna Virkkunen (Digitale Zaken)staat ook dat de Commissie wil helpen met het opzetten van vijf AI-gigafabrieken.

In de fabrieken moeten "complexe AI-modellen op ongekende schaal worden ontwikkeld en getraind", vermeldt het plan. De fabrieken moeten 100.000 AI-chips hebben, "vier keer zoveel als de al bestaande AI-fabrieken", zei een EU-bron.

De Europese Commissie wil dat zowel particuliere investeerders als lidstaten 20 miljard euro in de gigafabrieken investeren. Waar deze fabrieken komen, is nog onduidelijk. Geïnteresseerde lidstaten kunnen zich bij de Commissie melden.

Hoogwaardige data

Bij elke fabriek moet ook een datalab komen om "grote hoeveelheden hoogwaardige data" te verzamelen. De Commissie stelt voor dat deze data intern in de EU gedeeld kunnen worden, mits die via Europese AI worden verwerkt. Zo hoopt de Commissie dat de EU controle houdt over Europese data.

Het plan is een poging om de EU in de race voor het AI-leiderschap te houden, waarin de Verenigde Staten en China vooroplopen. Met deze 'made in Europe'-AI wil de EU een alternatief bieden dat "veilig, betrouwbaar en van de hoogste kwaliteit" is.

De lidstaten en het Europees Parlement moeten zich nog buigen over het plan van de Commissie.

Meer uit Financieel

Intel bevestigt deal met regering-Trump

SANTA CLARA (ANP/RTR) - Intel heeft een overeenkomst bereikt met de regering van de Amerikaanse president Donald Trump voor een belang van ongeveer 10 procent in de chipfabrikant. Dat bevestigen de twee partijen nadat meerdere media daar deze week al over berichtten. De Amerikaanse overheid gaat een bedrag van 8,9 miljard dollar investeren in de chipfabrikant.

1 uur geleden
Jubelstemming op Wall Street na uitspraken Powell

NEW YORK (ANP) - De uitspraken van Fed-voorzitter Jerome Powell hebben vrijdag voor een jubelstemming gezorgd op de aandelenbeurzen in New York. De baas van de Amerikaanse centrale bank hintte voorzichtig op een renteverlaging in september, waarbij hij wees op toenemende risico's voor de arbeidsmarkt ondanks de aanhoudende zorgen over inflatie.

2 uur geleden
Trump stelt dat Intel instemt met belang VS in chipfabrikant

WASHINGTON (ANP/BLOOMBERG/RTR) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft gezegd dat Intel ermee heeft ingestemd de Amerikaanse regering een belang van 10 procent in de chipfabrikant te geven. "Ze hebben ermee ingestemd en ik denk dat het een geweldige deal voor hen is", zei Trump vrijdag tegen verslaggevers in het Witte Huis.

4 uur geleden
PostNL staakt tijdelijk pakketverzending naar VS om nieuwe regels

DEN HAAG (ANP) - PostNL stopt vanaf zaterdag tijdelijk met het versturen van pakketten naar de Verenigde Staten in verband met nieuwe Amerikaanse regels. Dat bevestigt een woordvoerder van het postbedrijf na berichtgeving van BNR. Het blijft nog wel mogelijk om brieven te sturen naar het land.

5 uur geleden
Bierbrouwers: heffingen VS jammer voor Amerikaanse bierdrinker

DEN HAAG (ANP/BELGA/AFP) - Bierbrouwers betreuren de Amerikaanse importheffingen van 15 procent. "We vinden het jammer, zeker ook voor de Amerikaanse bierdrinker, dat het niet gelukt is nu al afspraken te maken om bier onder een nultarief te brengen", heeft directeur Meint Waterlander van brancheorganisatie Nederlandse Brouwers laten weten.

5 uur geleden
Canada schaft tegenheffingen op bepaalde Amerikaanse goederen af

OTTAWA (ANP/AFP/RTR) - Canada schrapt per 1 september alle importheffingen op Amerikaanse goederen die vallen onder het huidige Noord-Amerikaanse vrijhandelsverdrag. Dat heeft de Canadese premier Mark Carney vrijdag aangekondigd, nadat verschillende media hierover al hadden bericht.

6 uur geleden
Europese beurzen sluiten in het groen na speech Fed-baas Powell

AMSTERDAM (ANP) - De Europese aandelenbeurzen zijn vrijdag overwegend positief de handel uitgegaan. Beleggers reageerden enthousiast op uitspraken van Federal Reserve-voorzitter Jerome Powell en kauwden nog na op de formele bekrachtiging van de handelsdeal tussen de Verenigde Staten en de Europese Unie op donderdag.

7 uur geleden