Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Commissie wil af van extra nationale regels bovenop EU-beleid

Commissie wil af van extra nationale regels bovenop EU-beleid

DEN HAAG (ANP) - De Europese Commissie wil EU-landen ontmoedigen om bovenop Europese wetgeving extra nationale wetgeving aan te nemen. Zulke 'nationale koppen' bovenop EU-wetgeving leiden tot te veel regeldruk, vindt de Commissie.

Dat blijkt uit een uitgelekte brief van de Commissie aan het Europees Parlement en EU-landen met plannen om EU-wetgeving te versimpelen. De Commissie sluit hiermee aan bij het Nederlands kabinet. Na de verkiezingen beloofde de coalitie al minder nationale koppen op Europees beleid.

Bedrijven klagen al langer over ingewikkelde Europese wetten. Door de hoge regeldruk zijn bedrijven soms uren kwijt aan administratie of moeten ze extra medewerkers inhuren. Commissievoorzitter Ursula von der Leyen beloofde kort na de verkiezingen al om EU-wetgeving te vereenvoudigen.

Nauwere samenwerking

Dat voornemen krijgt vorm in een plan dat in Brussel de 'Simplification Omnibus' heet. In de conceptplannen spreekt de Commissie ook over nauwere samenwerking met EU-landen om Europese wetten sneller in werking te laten treden. Verder moet de rapportageverplichting voor bedrijven met 25 procent verminderen en voor het mkb zelfs met 35 procent.

De Commissie wil bestaande wetgeving ook opnieuw toetsen. Het plan is om burgers en bedrijven te laten meepraten en knelpunten in wetten vast te stellen. Overbodige regels kunnen dan worden geschrapt.

Meer uit Binnenland

Paasvuren op veel plekken ontstoken

HOLTEN (ANP) - Op diverse plekken in Nederland zijn zondagavond paasvuren ontstoken. Rond het Overijsselse Holten strijden ieder jaar verschillende buurtschappen om de mooiste paasbult, al ging dat vroeger om de hoogste. Dit jaar was de winnaar Espelo.

1 uur geleden
Partijen teleurgesteld over ontruiming uitvak tijdens IJsselderby

DEVENTER (ANP) - De gemeente Zwolle, de gemeente Deventer, de politie en voetbalclubs Go Ahead Eagles en PEC Zwolle zijn "zeer teleurgesteld" dat de wedstrijd tussen Go Ahead Eagles en PEC Zwolle zondagmiddag na een ontruimingsactie van de ME van start moest gaan zonder gevuld uitvak. Dat laten ze in een gezamenlijke verklaring weten.

5 uur geleden
Huldiging PSV dinsdag op Stadhuisplein in Eindhoven

EINDHOVEN (ANP) - De gemeente Eindhoven feliciteert PSV met de landstitel en kondigt aan dat de huldiging dinsdag plaatsvindt op het Stadhuisplein.

5 uur geleden
Feest in binnenstad van Eindhoven na kampioenschap PSV

EINDHOVEN (ANP) - In de binnenstad van Eindhoven barst een feest los nadat PSV de landstitel heeft gewonnen. Dat is te zien op live camerabeelden van Omroep Brabant. In de uitgaansstraat Stratumseind zijn veel mensen op de been en hangt rode rook.

6 uur geleden
Douane vindt ruim 1400 kilo cocaïne in Rotterdamse haven

ROTTERDAM (ANP) - De douane heeft zaterdag ruim 1400 kilo cocaïne gevonden in de haven van Rotterdam. De drugs waren verspreid over drie containers, waarbij "afwijkingen" werden gezien, meldt het Openbaar Ministerie.

6 uur geleden
Politie doet onderzoek naar gedeelde video na explosie Nijkerk

NIJKERK (ANP) - De politie neemt een video over de explosie bij het Israëlcentrum in Nijkerk mee in het onderzoek. Dat zegt een woordvoerster van de politie. Die video is door de pro-Iraanse groep Harakat Ashab al-Yamin al-Islamiya (HAYI) online gezet. Vrijdagavond ontplofte er een voorwerp bij het hek van het gebouw waar de stichting Christenen voor Israël is gehuisvest. De schade bleef beperkt en er raakte niemand gewond.

8 uur geleden
Na verkenning gaat Aboutaleb ook formatie in Den Haag leiden

DEN HAAG (ANP) - Na zijn taak als verkenner gaat Ahmed Aboutaleb ook de formatie leiden in Den Haag. Dat verzoek is aan de oud-burgemeester van Rotterdam gedaan en na er een nachtje over geslapen te hebben, neemt hij die opdracht aan, zei Aboutaleb zondag bij het programma WNL Op Zondag.

11 uur geleden