Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Commissie wil af van extra nationale regels bovenop EU-beleid

Commissie wil af van extra nationale regels bovenop EU-beleid

DEN HAAG (ANP) - De Europese Commissie wil EU-landen ontmoedigen om bovenop Europese wetgeving extra nationale wetgeving aan te nemen. Zulke 'nationale koppen' bovenop EU-wetgeving leiden tot te veel regeldruk, vindt de Commissie.

Dat blijkt uit een uitgelekte brief van de Commissie aan het Europees Parlement en EU-landen met plannen om EU-wetgeving te versimpelen. De Commissie sluit hiermee aan bij het Nederlands kabinet. Na de verkiezingen beloofde de coalitie al minder nationale koppen op Europees beleid.

Bedrijven klagen al langer over ingewikkelde Europese wetten. Door de hoge regeldruk zijn bedrijven soms uren kwijt aan administratie of moeten ze extra medewerkers inhuren. Commissievoorzitter Ursula von der Leyen beloofde kort na de verkiezingen al om EU-wetgeving te vereenvoudigen.

Nauwere samenwerking

Dat voornemen krijgt vorm in een plan dat in Brussel de 'Simplification Omnibus' heet. In de conceptplannen spreekt de Commissie ook over nauwere samenwerking met EU-landen om Europese wetten sneller in werking te laten treden. Verder moet de rapportageverplichting voor bedrijven met 25 procent verminderen en voor het mkb zelfs met 35 procent.

De Commissie wil bestaande wetgeving ook opnieuw toetsen. Het plan is om burgers en bedrijven te laten meepraten en knelpunten in wetten vast te stellen. Overbodige regels kunnen dan worden geschrapt.

Meer uit Binnenland

Cornald Maas volgend jaar geen commentator tijdens songfestival

HILVERSUM (ANP) - Cornald Maas verzorgt volgend jaar niet het commentaar tijdens het Eurovisie Songfestival. Omdat AVROTROS zich uit het evenement heeft teruggetrokken, vindt de omroep het "niet passend" om dat door een gezicht van de omroep te laten doen.

4 uur geleden
F-35's naar Lelystad, nog geen besluit over passagiersvluchten

DEN HAAG (ANP) - Het demissionaire kabinet volgt de wens van de Tweede Kamer en laat een besluit over de opening van Lelystad Airport voor passagiersvluchten aan zijn opvolger. Op de luchthaven worden wel F-35-gevechtsvliegtuigen gestationeerd. Dat besluit ligt vrijdag voor in de ministerraad, bevestigen Haagse bronnen na een bericht van De Telegraaf.

5 uur geleden
NS kampt met storing reisinformatie

UTRECHT (ANP) - Op NS-stations is momenteel geen of verkeerde roisinformatie te zien op de borden. Dat komt door een technische storing. Ook komen vertragingen en wijzigingen niet goed door in de NS-reisplanner-app.

7 uur geleden
VNG: situatie Albergen niet te vergelijken met nu

DEN HAAG (ANP) - De situatie rondom de komst van een asielopvang in Albergen is moeilijk te vergelijken met de huidige gang van zaken. Dat zegt de Vereniging van Nederlandse Gemeenten (VNG) na een oordeel van de Nationale ombudsman. "Dit speelde allemaal voor de komst van de spreidingswet", zegt een woordvoerder van de VNG. "Het benadrukt wel opnieuw dat inwoners gehoord moeten worden."

9 uur geleden
Vier topstukken Dubois-collectie aan Indonesië gegeven

JAKARTA (ANP) - Nederland heeft vier topstukken uit de collectie van de Nederlandse wetenschapper Eugène Dubois teruggegeven aan Indonesië. De overhandiging van een schedelkapje, een dijbeen en een kies van de homo erectus en een schelp met krassen erin vond plaats in Museum Nasional Indonesia in Jakarta. De Nederlandse ambassadeur in Indonesië, Marc Gerritsen, overhandigde de fossielen aan de Indonesische cultuurminister Fadli Zon.

9 uur geleden
Provincie Zuid-Holland gedoogt langer dieselbussen van Qbuzz

DEN HAAG (ANP) - De provincie Zuid-Holland heeft Qbuzz toestemming gegeven om ook volgend jaar nog met dieselbussen te rijden. Tot 1 april mag Qbuzz de diesels blijven gebruiken in het noorden van de provincie, in gemeenten als Alphen aan den Rijn, Gouda en Leiden. Het vervoersbedrijf moet noodgedwongen ruim zestig oude dieselbussen inzetten, omdat er vorig jaar problemen waren met de levering van elektrische bussen.

9 uur geleden
Advocaat Gillis mag onderzoek verrichten naar foto's Kremers

DEN BOSCH (ANP) - De advocaat van Peter Gillis mag van de rechtbank in Den Bosch extra onderzoek verrichten naar foto's die zijn ex-partner Nicol Kremers als bewijs aanvoert van mishandelingen waarvan Gillis wordt verdacht. Het gaat om een aantal digitale bestanden waarvan de verdediging de betrouwbaarheid betwist. De rechter bepaalde dat een tegenonderzoek onder voorwaarden is toegestaan.

9 uur geleden