Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Commissie VS: Trump 'baande weg van wetteloosheid en corruptie'

Commissie VS: Trump 'baande weg van wetteloosheid en corruptie'

WASHINGTON (ANP/RTR/AFP) - De voormalige Amerikaanse president Donald Trump "baande een weg van wetteloosheid en corruptie" tijdens de aanval op het Capitool vorig jaar. Dat zei voorzitter Bennie Thompson van de congrescommissie die de bestorming van het Amerikaanse parlement op 6 januari 2021 door Trump-aanhangers onderzoekt donderdag (lokale tijd) tijdens het begin van een hoorzitting.

Volgens Thompson moet er verantwoording worden afgelegd voor wat hij een aanval op de democratie noemde. "In de afgelopen anderhalve maand heeft het comité een verhaal verteld over een president die er alles aan heeft gedaan om een verkiezing ongedaan te maken", aldus Thompson. "Hij loog, hij pestte, hij verraadde zijn eed. Hij probeerde onze democratische instellingen te vernietigen." De voorzitter, die vanwege een coronabesmetting via een videoverbinding sprak, benadrukte dat er "verantwoording moet worden afgelegd, helemaal tot aan het Oval Office."

De commissie, de bestaat uit zeven Democraten en twee Republikeinen, houdt zijn achtste openbare hoorzitting over de aanval op het Capitool. In september worden er nieuwe hoorzittingen gehouden als nieuw bewijsmateriaal en getuigen blijven binnenstromen, zei vicevoorzitter Liz Cheney aan het begin van de bijeenkomst. "Deuren zijn geopend, nieuwe dagvaardingen zijn uitgevaardigd en de dam begint te breken", aldus de Republikeinse politica.

Meer uit Buitenland

Dodental Nepal en Tibet week na overstroming boven de 1100

KATHMANDU (ANP/AFP/RTR) - Het dodental door de overstroming in Nepal is opgelopen tot 1114, meldt de rampenbestrijdingsdienst in het land. Nog eens 3916 mensen worden vermist. De ramp trof het gebied precies een week geleden. Het officiële dodental in Tibet staat volgens Chinese staatsmedia op zestien. Daar worden 546 mensen vermist.

39 minuten geleden
Amerikaans vliegdekschip Abraham Lincoln aangekomen in Thailand

LAEM CHABANG (ANP) - Het Amerikaanse vliegdekschip Abraham Lincoln is woensdagochtend na meer dan tweehonderd dagen op zee de Thaise haven van Laem Chabang binnengevaren. Het schip kreeg internationaal veel aandacht door berichten over zware omstandigheden voor de bemanning.

3 uur geleden
Hongkongse activist Wong bekent schuld en riskeert levenslang

HONGKONG (ANP) - De bekende Hongkongse activist Joshua Wong heeft woensdag schuld bekend aan samenspanning met buitenlandse mogendheden. Hierdoor riskeert de 29-jarige Wong vele jaren extra gevangenisstraf. Op het misdrijf staat een maximumstraf van levenslang.

3 uur geleden
Peru verbreekt diplomatieke banden met Iran

LIMA (ANP) - Peru heeft de diplomatieke betrekkingen met Iran verbroken. Het land beschuldigt Teheran ervan het conflict in het Midden-Oosten aan te wakkeren en de scheepvaart door de Straat van Hormuz te belemmeren.

3 uur geleden
Iran zegt Amerikaanse faciliteiten in Irak aan te vallen

ERBIL (ANP) - De Iraanse Revolutionaire Garde zegt een gecombineerde aanval met raketten en drones te hebben uitgevoerd op Amerikaanse faciliteiten in de provincie Erbil in het noorden van Irak. De aanval is een vergeldingsactie voor een Amerikaanse luchtaanval op een huwelijksfeest in Iran, waarbij vier doden vielen, onder wie een kind.

4 uur geleden
Meerdere doden bij schietpartij in Hamburg

HAMBURG (ANP) - In de Duitse stad Hamburg zijn bij een schietpartij zeker twee doden gevallen, zo meldt de Duitse krant Bild. Ook zouden meerdere mensen gewond zijn geraakt. Hulpdiensten kunnen het pand waar het incident plaatsvond nog niet betreden, omdat er mogelijk nog gewapende daders aanwezig zijn.

4 uur geleden
Duizenden Bosnische Serviërs brengen eerbetoon aan Mladić

BANJA LUKA (ANP) - Enkele duizenden Bosnische Serviërs hebben dinsdag een eerbetoon gebracht aan de voormalige legerleider en veroordeelde oorlogsmisdadiger Ratko Mladić, die vorige week overleed terwijl hij een levenslange gevangenisstraf uitzat voor onder meer genocide.

4 uur geleden