Commissie versoepelt staatssteunregels voor landbouwsector
BRUSSEL (ANP) - De Europese Commissie versoepelt staatssteunregels voor de landbouwsector. Dat vindt de Commissie nodig omdat boeren het moeilijk hebben en EU-landen beter in staat moeten zijn bij te springen waar nodig.
Zo mogen EU-landen straks 2 procent van de waarde van de landbouwproductie in een lidstaat aan staatssteun voor de landbouwsector besteden. Dat is nu 1,5 procent. Ook wordt het maximale subsidiebedrag verdubbeld dat over drie jaar per onderneming mag worden geschonken. Verder wil de Commissie af van het zogeheten sectorale maximum. Dat bepaalt dat een EU-land niet meer dan 50 procent van de totale staatssteun naar één sector mag laten gaan.
De Commissie hoopt zo de druk op de landbouwsector in Europa weg te nemen. Onder andere hoge inflatie en stijgende grondstofprijzen zorgen voor problemen bij Europese boeren. Met meer staatssteun en soepelere regels kunnen lidstaten boeren straks beter helpen, hoopt de Commissie. EU-landen hoeven door de versoepelingen ook minder vaak toestemming te vragen aan Brussel.
Brussel houdt sinds aanhoudende boerenprotesten in 2023 steeds meer rekening met de landbouwsector. Dinsdag riepen EU-landen de Commissie nog op de regeldruk te verlagen voor boeren die subsidie krijgen uit het gemeenschappelijk landbouwbeleid.
Meer uit Buitenland
BRUSSEL (ANP) - In Warschau zijn donderdag twee door de Europese Commissie gecharterde vluchten geland met 303 EU-burgers die vastzaten in het Midden-Oosten. Afgelopen maandag haalde de Commissie al 356 EU-burgers met gecharterde vluchten weg uit het Midden-Oosten.
8 minuten geledenTEHERAN (ANP/RTR/AFP/DPA) - Israël heeft opnieuw doelen aangevallen in Iran. De krijgsmacht (IDF) zegt dat Taleqan onder vuur is genomen. Die locatie is ook door westerse landen in verband gebracht met het Iraanse nucleaire programma.
11 minuten geledenTEL AVIV (ANP/AFP) - Israël neemt grondgebied van Libanon in als de Libanese regering niet voorkomt dat de beweging Hezbollah aanvallen op Israël uitvoert.
34 minuten geledenGENÈVE (ANP) - Zo'n 3,2 miljoen mensen zijn in Iran op de vlucht geslagen voor de recente aanvallen, schat de VN-vluchtelingenorganisatie UNHCR. De meesten zijn vanuit de grote stad richting landelijke gebieden in het noorden van het land getrokken. Ze zoeken daar tijdelijk een veilig heenkomen. Hun aantal zal volgens de organisatie verder oplopen.
41 minuten geledenKYIV (ANP) - De Verenigde Staten hebben vorig jaar een aanbod van Oekraïne laten liggen om onder meer onderscheppingsdrones te leveren, zegt president Volodymyr Zelensky. Om zulke verdedigingswapens tegen bijvoorbeeld Iraanse Shaheds zitten de VS en zijn bondgenoten in het Midden-Oosten te springen sinds Iran ze met vergeldingsaanvallen bestookt.
56 minuten geledenMOSKOU (ANP/RTR/AFP) - Moslimextremisten die twee jaar geleden 149 concertgangers doodden in de buurt van Moskou moeten levenslang de gevangenis in. De terreuraanslag op Crocus City Hall was de bloedigste in Rusland in tientallen jaren.
1 uur geledenROME (ANP) - Een Italiaanse militaire basis in Irak is getroffen door een raket, meldt het ministerie van Defensie in Rome. "Er zijn geen slachtoffers of gewonden onder het Italiaanse personeel. Iedereen is veilig", aldus minister van Defensie Guido Crosetto in een korte schriftelijke verklaring. De commandant van het kamp zei op de televisie dat nog onderzocht wordt of misschien sprake was van een drone.
2 uur geleden