Commissie-Van Rijn wil versterkt toezicht bij publieke omroepen
HILVERSUM (ANP) - De Commissie-Van Rijn wil dat het toezicht versterkt wordt bij de publieke omroepen. Daarnaast moeten presentatoren begeleiding krijgen, "ook ter bescherming van henzelf". Dat is te lezen in het rapport van de Onderzoekscommissie Gedrag en Cultuur Omroepen (OGCO) van Martin van Rijn.
De commissie beveelt aan "dat de mensen niet wegkijken, leidinggevenden het goede voorbeeld geven en elkaar aanspreken, en dat het toezicht versterkt wordt", aldus de commissie. Ook roept de commissie op tot "uitdrukkelijke erkenning van alle vormen van grensoverschrijdend gedrag, evenals tot nazorg en het nemen van verantwoordelijkheid voor alle betrokkenen". Verder begint het aanpakken van grensoverschrijdend gedrag met de "kwaliteit van het leiderschap". "Dit maakt het meeste verschil blijkt uit het onderzoek", stelt de commissie. "De laatste aanbeveling, 'doe normaal tegen elkaar" is dus ook niet zo moeilijk", stelt Van Rijn tijdens de persconferentie.
De bevindingen staan in het rapport 'Niets gezien, niets gehoord en niets gedaan | De zoekgemaakte verantwoordelijkheid'. Dat werd donderdag in Hilversum gepresenteerd. Het onderzoek werd opgezet na een onderzoek van de Volkskrant in 2022 over vermeend grensoverschrijdend gedrag door Matthijs van Nieuwkerk en de werkcultuur bij het programma De Wereld Draait Door.
Meer uit Binnenland
DEN HAAG (ANP) - De JOVD, de jongerenafdeling van de VVD, is blij met de eerste exitpoll voor de Tweede Kamerverkiezingen. Daarin is D66 de grootste partij geworden en blijft de schade voor de VVD beperkt. "Het is geweldig om te zien dat liberale partijen het zo ontzettend goed doen. D66 heeft goed gescoord, VVD heeft goed gescoord. Dit is een geweldige uitslag. Een heel mooie basis voor een sterk regeerakkoord", zegt JOVD-voorzitter Friso van Gruijthuijsen.
9 minuten geledenUTRECHT (ANP) - Het Interstedelijk Studenten Overleg (ISO) is blij met de eerste exitpoll voor de Tweede Kamerverkiezingen. Daarin lijkt D66 voor het eerst de grootste partij te worden. Dat biedt "nieuwe kansen voor studenten", zegt voorzitter van de studentenorganisatie Sarah Evink.
13 minuten geledenEINDHOVEN (ANP) - De twee agenten die zwaargewond zijn geraakt na een aanrijding met een gestolen voertuig op de A2 bij Eindhoven, zijn buiten levensgevaar. Dit meldt een politiewoordvoerder. De bestuurder van het gestolen voertuig is na de botsing gevlucht.
58 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - De storing waar de Nederlandse Spoorwegen woensdag mee kampten is verholpen. De onlinereisplanner, de kaartautomaten en de verhuur van ov-fietsen werken weer. Dat meldt een woordvoerder. De storing ontstond door een overkoepelende, internationale storing van Microsoft Azure, waar NS gebruik van maakt. Azure is een platform voor clouddiensten.
1 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - Meerdere agenten zijn gewond geraakt doordat ze zijn aangereden door de bestuurder van een gestolen voertuig. Twee agenten zijn zwaargewond, meldt de politie. Dit gebeurde op de A2 ter hoogte van Eindhoven.
1 uur geledenSCHIERMONNIKOOG (ANP) - De opkomst voor de Tweede Kamerverkiezingen was op Schiermonnikoog om 18.00 uur 126 procent, meldt de gemeente. Het opkomstpercentage is hoger dan 100 procent omdat er ook toeristen stemmen die daar op vakantie zijn.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Tot nu toe heeft 48 procent van de kiezers een stem uitgebracht voor de Tweede Kamerverkiezingen. De NOS meldt dit op basis van een tussentijdse opkomst om 17.55 uur van Ipsos I&O. Dat is een iets lager percentage dan bij de vorige Kamerverkiezingen twee jaar geleden. Toen had de helft van de stemgerechtigden om dezelfde tijd gestemd.
3 uur geleden