Commissie-Van Rijn komt donderdag met rapport over veiligheid NPO
HILVERSUM (ANP) - De Onderzoekscommissie Gedrag en Cultuur Omroepen (OGCO) van Martin van Rijn presenteert donderdag haar rapport naar de sociale veiligheid bij de publieke omroep en de NPO. Dat heeft de commissie dinsdag bekendgemaakt. De presentatie vindt donderdagochtend plaats in het Museum voor Beeld en Geluid in Hilversum.
De presentatie zal via de website van de commissie online te volgen zijn. De OGCO werd in november 2022 in het leven geroepen nadat de Volkskrant een artikel had gepubliceerd over vermeend grensoverschrijdend gedrag van onder anderen Matthijs van Nieuwkerk bij De Wereld Draait Door (DWDD). Het onderzoek werd later verbreed nadat meer meldingen binnenkwamen over vergelijkbare incidenten binnen de publieke omroep. Het onderzoek heeft zich niet gericht over sociale veiligheid bij de commerciële omroepen.
De commissie laat dinsdag weten dat het onderzoek "mede dankzij de openheid, eerlijkheid en de moed van (oud)-medewerkers die ervaringen hebben gedeeld zo uitgebreid kon worden gedaan. De commissie dankt iedereen die heeft meegeholpen bij het tot stand komen van het rapport." De commissie beklemtoont dat de anonimiteit van medewerkers met wie is gesproken gewaarborgd is.
Het doel van het onderzoek is volgens de commissie "een spiegel voor te houden: wat is grensoverschrijdend gedrag, hoe vaak komt het voor, wat kunnen de gevolgen zijn en wat leren we voor de toekomst." In totaal voerde de commissie gesprekken met meer dan tweehonderd mensen. Ook is voor het onderzoek gebruikgemaakt van antwoorden van vragenlijsten die door zo'n 2.500 mensen zijn ingevuld.
Meer uit Binnenland
SCHOONHOVEN (ANP) - De politie heeft tot dusver ongeveer tien tips ontvangen in het onderzoek naar het neerschieten van een uit Iran afkomstige politiemedewerker in Schoonhoven. Dat meldt een politiewoordvoerster zondag desgevraagd. Ze ging niet in op de inhoud van de tips.
5 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Tussen de twee- en driehonderd mensen demonstreren zondagmiddag op de Dam in Amsterdam tegen de oorlog in Iran. Het land wordt sinds eind vorige maand aangevallen door Israël en de Verenigde Staten. De protestactie is georganiseerd door de Internationale Stichting voor Iraanse Vrouwen. De demonstranten zijn aanhangers van Maryam Rajavi, de voorzitster van de Nationale Raad van het Iraanse verzet.
5 uur geledenHOOFDDORP (ANP) - Een groep van zeker honderd personen met fakkels heeft zondag op de snelweg A4 kort de spelersbus van Ajax tegengehouden. Dat gebeurde ter hoogte van Hoofddorp. De groep liep daarna de weg over naar de middenberm. Het overige verkeer werd hierdoor gehinderd.
7 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De landmacht gaat drone- en counterdrone-eenheden toevoegen aan alle gevechtseenheden. Vanaf april moeten daarvoor 1000 tot 1200 mensen worden aangenomen, zei Commandant der Strijdkrachten Onno Eichelsheim in het televisieprogramma WNL Op Zondag.
9 uur geledenKLUNDERT (ANP) - De politie heeft vrijdag 3223 kilo cocaïne in beslag genomen, meldt het Openbaar Ministerie zondag. Ook zijn acht personen aangehouden. Zij zitten vast. Een deel van de drugs werd bij Papendrecht aangetroffen in een bestelbus. De meerderheid van de verdovende middelen zat verstopt in een perscontainer op een vrachtwagentrailer.
10 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Duizenden mensen zijn zaterdag iets na 16.00 uur aangekomen op het Museumplein in Amsterdam na een mars tegen fascisme en racisme. Die vertrok rond 15.00 uur vanaf de Dam. Toen ging het nog om een paar honderd demonstranten, maar onderweg sloten veel mensen zich bij de stoet aan, zag een ANP-verslaggever.
1 dag geledenHILVERSUM (ANP) - Sarah Janneh en Kiki Schippers maken dit jaar kans op de Annie M.G. Schmidtprijs, de prijs voor het beste theaterlied van het voorgaande jaar. De nominaties werden zaterdag bekendgemaakt in het NPO Radio 1-programma De Taalstaat.
1 dag geleden