Commissie-Van Rijn komt donderdag met rapport over veiligheid NPO
HILVERSUM (ANP) - De Onderzoekscommissie Gedrag en Cultuur Omroepen (OGCO) van Martin van Rijn presenteert donderdag haar rapport naar de sociale veiligheid bij de publieke omroep en de NPO. Dat heeft de commissie dinsdag bekendgemaakt. De presentatie vindt donderdagochtend plaats in het Museum voor Beeld en Geluid in Hilversum.
De presentatie zal via de website van de commissie online te volgen zijn. De OGCO werd in november 2022 in het leven geroepen nadat de Volkskrant een artikel had gepubliceerd over vermeend grensoverschrijdend gedrag van onder anderen Matthijs van Nieuwkerk bij De Wereld Draait Door (DWDD). Het onderzoek werd later verbreed nadat meer meldingen binnenkwamen over vergelijkbare incidenten binnen de publieke omroep. Het onderzoek heeft zich niet gericht over sociale veiligheid bij de commerciële omroepen.
De commissie laat dinsdag weten dat het onderzoek "mede dankzij de openheid, eerlijkheid en de moed van (oud)-medewerkers die ervaringen hebben gedeeld zo uitgebreid kon worden gedaan. De commissie dankt iedereen die heeft meegeholpen bij het tot stand komen van het rapport." De commissie beklemtoont dat de anonimiteit van medewerkers met wie is gesproken gewaarborgd is.
Het doel van het onderzoek is volgens de commissie "een spiegel voor te houden: wat is grensoverschrijdend gedrag, hoe vaak komt het voor, wat kunnen de gevolgen zijn en wat leren we voor de toekomst." In totaal voerde de commissie gesprekken met meer dan tweehonderd mensen. Ook is voor het onderzoek gebruikgemaakt van antwoorden van vragenlijsten die door zo'n 2.500 mensen zijn ingevuld.
Meer uit Binnenland
UTRECHT (ANP) - De gemeente Utrecht heeft regelingen met hotels in de stad getroffen om bewoners die nog niet naar huis kunnen na de explosie van donderdag "zo lang als nodig" op te vangen. Dat zegt de Utrechtse burgemeester Sharon Dijksma.
7 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - De Onderzoeksraad voor Veiligheid heeft mensen naar Utrecht gestuurd om een indruk te krijgen van de situatie na de explosie in de binnenstad. Later beslist de raad of daadwerkelijk een onderzoek wordt ingesteld.
30 minuten geledenANTWERPEN (ANP/BELGA) - De Nederlandse drugscrimineel Bolle Jos Leijdekkers is vrijdag door de Antwerpse rechtbank veroordeeld tot zeven jaar cel in de zaak-Hippix. Bij deze omvangrijke drugszaak gaat het om de invoer van ettelijke tonnen cocaïne via de Antwerpse haven.
1 uur geledenALPHEN AAN DEN RIJN (ANP) - Op de parkeerplaats van de gevangenis in Alphen aan den Rijn heeft een schietincident plaatsgevonden. Een politiewoordvoerder meldt dat een gewonde naar het ziekenhuis is vervoerd, maar wil niet zeggen hoe de persoon gewond is geraakt. De persoon is niet geraakt door een kogel. De schutter is na het incident gevlucht. "Op dit moment onderzoeken we wat zich daar precies heeft afgespeeld", aldus de woordvoerder.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Defensie stuurt ook een logistiek planner naar Groenland naast de eerder aangekondigde stafofficier voor de operationele planning. Demissionair minister Ruben Brekelmans zei voorafgaand aan de ministerraad dat beide militairen vrijdag vertrekken naar het Deense eiland in het poolgebied voor een verkenning.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Venezuela heeft afgelopen nacht drie Nederlanders vrijgelaten die daar gevangenzaten. Dat heeft demissionair minister David van Weel (Buitenlandse Zaken, VVD) gezegd voor aanvang van de ministerraad. Het drietal zal onder begeleiding van de Nederlandse ambassade in Caracas het land zo snel mogelijk verlaten.
2 uur geledenUTRECHT (ANP) - Onder de restanten van een ingestort gebouw in het centrum van Utrecht zijn geen slachtoffers gevonden. Ook zijn er geen vermisten, laat de gemeente weten. Een zoekactie met speurhonden had ook al niets opgeleverd.
2 uur geleden