Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Commissie-Van Rijn komt donderdag met rapport over veiligheid NPO

Commissie-Van Rijn komt donderdag met rapport over veiligheid NPO

HILVERSUM (ANP) - De Onderzoekscommissie Gedrag en Cultuur Omroepen (OGCO) van Martin van Rijn presenteert donderdag haar rapport naar de sociale veiligheid bij de publieke omroep en de NPO. Dat heeft de commissie dinsdag bekendgemaakt. De presentatie vindt donderdagochtend plaats in het Museum voor Beeld en Geluid in Hilversum.

De presentatie zal via de website van de commissie online te volgen zijn. De OGCO werd in november 2022 in het leven geroepen nadat de Volkskrant een artikel had gepubliceerd over vermeend grensoverschrijdend gedrag van onder anderen Matthijs van Nieuwkerk bij De Wereld Draait Door (DWDD). Het onderzoek werd later verbreed nadat meer meldingen binnenkwamen over vergelijkbare incidenten binnen de publieke omroep. Het onderzoek heeft zich niet gericht over sociale veiligheid bij de commerciƫle omroepen.

De commissie laat dinsdag weten dat het onderzoek "mede dankzij de openheid, eerlijkheid en de moed van (oud)-medewerkers die ervaringen hebben gedeeld zo uitgebreid kon worden gedaan. De commissie dankt iedereen die heeft meegeholpen bij het tot stand komen van het rapport." De commissie beklemtoont dat de anonimiteit van medewerkers met wie is gesproken gewaarborgd is.

Het doel van het onderzoek is volgens de commissie "een spiegel voor te houden: wat is grensoverschrijdend gedrag, hoe vaak komt het voor, wat kunnen de gevolgen zijn en wat leren we voor de toekomst." In totaal voerde de commissie gesprekken met meer dan tweehonderd mensen. Ook is voor het onderzoek gebruikgemaakt van antwoorden van vragenlijsten die door zo'n 2.500 mensen zijn ingevuld.

Meer uit Binnenland

Gelderland werkt toe naar opening kleine kerncentrale rond 2035

ARNHEM (ANP) - De provincie Gelderland wil rond 2035 een kleine, modulaire kernreactor openen. De provincie heeft eerder al laten uitzoeken wat de meest geschikte locaties in Gelderland zijn voor een zogeheten Small Modular Reactor (SMR). Na twee aanvullende onderzoeken dit voorjaar wil Gelderland eind dit jaar twee potentiƫle locaties aanwijzen.

28 minuten geleden
Tweede minderjarige opgepakt voor steken jongen van 14 in Breda

BREDA (ANP) - Voor het steken van een 14-jarige jongen in Breda is vrijdagochtend een tweede verdachte aangehouden. Het gaat, net als bij de eerste verdachte, om een minderjarige jongen uit Breda.

1 uur geleden
Politie: vluchtauto na schietpartij Schoonhoven richting Lopik

SCHOONHOVEN (ANP) - De politie zegt beelden te hebben van de auto waarin de vermoedelijke dader van het neerschieten van een uit Iran afkomstige politiemedewerker is gevlucht. Het gaat om een Toyota Yaris, die wegreed richting Lopik.

1 uur geleden
Verdachten ontkennen betrokkenheid bij MDMA-dode

UTRECHT (ANP) - Twee mannen die worden verdacht van twee ernstige incidenten met het per ongeluk consumeren van vloeibare MDMA ontkennen iedere betrokkenheid bij de zaak. Bij een van de incidenten dronken twee treinschoonmakers in Utrecht uit flesjes die zij hadden gevonden in een in de trein achtergelaten tas. Een 49-jarige schoonmaker overleed daardoor. De ander belandde op de intensive care en kampt nog steeds met de gevolgen.

1 uur geleden
Jongens aangehouden in gebied extra toezicht om joodse instelling

HEEMSTEDE (ANP) - De politie heeft in de nacht van donderdag op vrijdag twee jongens van 14 en 17 jaar aangehouden op de Adriaan Pauwlaan in Heemstede wegens "een verdachte situatie". Ze werden opgemerkt door de politie, die in dat gebied extra toezicht houdt omdat er in de buurt een joodse instelling is.

1 uur geleden
Aanhouding voor mishandeling Amsterdamse fractievoorzitter JA21

AMSTERDAM (ANP) - De politie heeft een man aangehouden voor de mishandeling van de Amsterdamse JA21-fractievoorzitter Kevin Kreuger. Hij wordt verdacht van openlijke geweldpleging, poging tot doodslag en diefstal met geweld in vereniging. Naar drie andere verdachten wordt nog gezocht.

1 uur geleden
Hoge Veluwe opent jarenlang afgesloten ecoduct voor edelherten

OTTERLO (ANP) - Nationaal Park De Hoge Veluwe heeft een ecoduct dat jaren was afgesloten met een hoog hek recent weer geopend. Dierenorganisaties vroegen de provincie Gelderland herhaaldelijk om het park te dwingen het "ijzeren gordijn" weg te halen, maar de provincie weigerde op te treden. De Hoge Veluwe heeft nu zelf besloten om de natuurbrug over een provinciale weg in de buurt van Otterlo weer te openen. Volgens een woordvoerder heeft dat "helemaal niets" te maken met de handhavingsverzoeken.

2 uur geleden