Commissie: onduidelijk of openhouden kerncentrale Borssele kan
DEN HAAG (ANP) - Het is nog onduidelijk of de kerncentrale in het dorp Borssele wel langer open kan blijven. Onderzoeken die duidelijk moeten maken of het wel veilig is, zijn nog niet afgerond. Daarop wees de Commissie voor de milieueffectrapportage vrijdag.
In de Kernenergiewet staat dat de kerncentrale uiterlijk in 2033 dicht moet, maar het kabinet wil de centrale langer openhouden. Daarvoor is een wetswijziging nodig. Voordat de Tweede en Eerste Kamer en de regering over die wetswijziging besluiten, zijn de milieugevolgen onderzocht in een milieueffectrapport op hoofdlijnen.
De commissie, die door minister Barry Madlener (Infrastructuur en Waterstaat) om advies was gevraagd, stelt dat het rapport duidelijk aangeeft dat een levensduurverlenging niet alleen afhangt van de wetswijziging, maar ook van langjarige technische onderzoeken. Die onderzoeken moeten uitwijzen of de kerncentrale na 2033 technisch wel veilig langer open kan blijven, maar zijn nog niet af. Daarom is op dit moment nog niet zeker dat Borssele daadwerkelijk langer operationeel kan blijven, aldus de commissie.
Klimaatminister Sophie Hermans spreekt van een belangrijk advies, dat zij goed zal bestuderen en ook "serieus moet nemen". Op de eventuele gevolgen voor het plan om Borssele langer open te houden, wilde zij na afloop van de ministerraad nog niet ingaan. Het onderzoek naar de veiligheid is slechts een van de stappen die daarvoor moeten worden doorlopen, benadrukte Hermans.
Meer uit Politiek
DEN HAAG (ANP) - Nederland heeft andere landen om hulp gevraagd bij het bestrijden van de verschillende natuurbranden die momenteel woeden, schrijft justitieminister David van Weel (VVD) op X. Hij benadrukt hoe uitzonderlijk deze stap is. "Nederland levert vaak hulp en vraagt nu voor het eerst zelf."
9 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Nederland heeft Israël opgeroepen om de veiligheid te waarborgen van Nederlandse opvarenden van de Global Sumud Flotilla. Van die vloot met humanitaire hulp voor Gaza heeft Israël meer dan twintig schepen onderschept. Nederland heeft daarover contact met Israëlische autoriteiten, meldt een woordvoerder van Buitenlandse Zaken na vragen van het ANP.
19 uur geledenDEN HAAG (ANP) - "We zorgen ervoor dat er bij elk gezin gewoon drinkwater uit de kraan blijft komen, ook in geval van zoetwatertekorten bij droogte", zegt minister Vincent Karremans (Infrastructuur en Waterstaat, VVD) in een reactie op het donderdag gepubliceerde onderzoek van de Raad voor de leefomgeving en infrastructuur (Rli). Volgens de raad staat de beschikbaarheid van drinkwater op de lange termijn ernstig onder druk.
22 uur geledenGORINCHEM (ANP) - Turkse Nederlanders in Gorinchem hebben veel te verduren gekregen na de gemeenteraadsverkiezingen vorige maand. Dat zegt burgemeester Reinie Melissant na het sluiten van de stemlokalen. De Zuid-Hollandse gemeente hield woensdag een nieuwe verkiezing, omdat er bij de vorige stembusgang mogelijk stemmen zijn geronseld.
1 dag geledenGORINCHEM (ANP) - Bij drie stembureaus in Gorinchem zijn woensdag geen opmerkelijkheden geweest. Dat laten de verschillende leden weten tijdens het tellen van de stemmen in het stadhuis. Rond de verkiezingen in maart ontstonden vermoedens van stemfraude met onder meer het ronselen van volmachten. Daarom was er woensdag een herstemming.
1 dag geledenGORINCHEM (ANP) - De stembureaus in Gorinchem, waar een herstemming voor de gemeenteraadsverkiezingen plaatsvond, zijn om 21.00 uur gesloten. Het tellen van de stemmen begint nu.
1 dag geledenSTRAATSBURG (ANP) - Een aantal fracties in het Europees Parlement vindt dat antisemitisme steviger moet worden bestraft. Zo riep de Nederlandse Europarlementariër Bert-Jan Ruissen (SGP) woensdag op tot "strenge regels en stevige handhaving" in een debat over het toenemende antisemitisme in Europa in het Europees Parlement.
1 dag geleden