Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Commissie houdt openbare hoorzittingen over bestorming Capitool

Commissie houdt openbare hoorzittingen over bestorming Capitool

WASHINGTON (ANP/RTR) - De parlementaire commissie van het Amerikaanse Huis van Afgevaardigden die de bestorming van het Capitool op 6 januari vorig jaar onderzoekt, begint volgende week met een reeks openbare hoorzittingen. De bijeenkomsten worden live uitgezonden en hebben als doel het geweld dat die dag heeft plaatsgevonden te belichten.

De commissie, bestaande uit zeven Democraten en twee Republikeinen, heeft het afgelopen jaar onderzocht wat er voorafging aan de bestorming van het parlementsgebouw door aanhangers van de toenmalige Amerikaanse president Donald Trump en wat hen daartoe bewoog.

De onderzoekscommissie probeert vast te stellen welke rol Trump heeft gespeeld bij de bestorming van het Amerikaanse Congres toen daar de uitslag van de presidentsverkiezingen werd vastgesteld. Trump beweert zonder bewijs dat er verkiezingsfraude zou zijn gepleegd. De onderzoekers hebben duizenden interviews afgenomen en meer dan 125.000 documenten verzameld. Ze spraken onder andere met (oud-)medewerkers van Trump en prominenten binnen de Republikeinse partij.

Een van de vragen die volgens de Amerikaanse nieuwszender CNN centraal zal staan tijdens de openbare hoorzittingen is waarom Trump de aanval urenlang weigerde te veroordelen en of dit bewijst dat hij heeft verzaakt en het vaststellen van de verkiezingsuitslag door het Congres heeft geprobeerd te dwarsbomen.

De eerste hoorzitting vindt plaats op donderdag 9 juni om 20.00 uur (lokale tijd). Ook op 13, 15, 16, 21 en 23 juni staan zittingen gepland. De openbare hoorzittingen vinden vijf maanden voor de tussentijdse verkiezingen in de Verenigde Staten plaats. De Democratische partij wil tijdens die verkiezingen voorkomen dat de Republikeinen hun meerderheid in het Amerikaanse Congres terugkrijgen.

Meer uit Buitenland

Minder buitenlandse studenten naar Columbia University om visum

NEW YORK (ANP/RTR) - ​De veranderde visumprocedures die de regering-Trump heeft ingesteld, hebben een scherpe daling van het aantal buitenlandse studenten bij Columbia University veroorzaakt. De universiteit heeft de toegang tot een van zijn journalistieke colleges tijdelijk gestopt, zeiden vier ingewijden tegen Reuters.

3 uur geleden
ABC News: copiloot flydubai was aangemerkt als veiligheidsrisico

WASHINGTON (ANP) - De verdachte copiloot die in de cockpit van een flydubai-vliegtuig de gezagvoerder aanviel, was voorheen bij Oman Air aangemerkt als veiligheidsrisico. Dat hebben bronnen tegen de Amerikaanse zender ABC News gezegd. Er zou extremistisch materiaal bij hem aangetroffen zijn.

3 uur geleden
Voormalige vriend van minister Rubio veroordeeld tot tien jaar

WASHINGTON (ANP/AFP) - Voormalig congreslid en vriend van de Amerikaanse minister van Buitenlandse Zaken Marco Rubio, David Rivera, is vrijdag veroordeeld wegens het heimelijk lobbyen voor Venezuela bij de Amerikaanse regering, aldus media in de VS.

3 uur geleden
Christa Pike blijft buiten bewustzijn na mislukte executie

NASHVILLE (ANP) - Christa Pike is na haar mislukte executie nog altijd buiten bewustzijn, schrijven haar advocaten in een juridisch document. Ze is geïntubeerd en ligt aan een beademingsmachine. Volgens de advocaten proberen de artsen in het ziekenhuis op dit moment haar leven te redden.

8 uur geleden
Argentinië verkoopt paspoorten voor 350.000 dollar

BUENOS AIRES (ANP/AFP) - Argentinië is van plan paspoorten te verkopen aan buitenlandse investeerders. De regering van president Javier Milei presenteerde vrijdag een programma over het aanbieden van het staatsburgerschap aan mensen die ten minste 350.000 dollar (zo'n 310.000 euro) overmaken aan de staatskas.

10 uur geleden
Amerikaanse landen roepen op tot vrije verkiezingen in Nicaragua

WASHINGTON (ANP) - Lidstaten van de Organisatie van Amerikaanse Staten (OAS) eisen dat Nicaragua weer eerlijke verkiezingen mogelijk maakt en politieke gevangenen vrijlaat. De Noord- en Zuid-Amerikaanse landen dreigen met maatregelen als president Daniel Ortega zijn uitsluiting van alle oppositiepartijen niet terugdraait.

10 uur geleden
Veiligheidsmaatregelen bij ambassades VS en Australië in Brazilië

BRASÍLIA (ANP/RTR) - De Amerikaanse ambassade in Brazilië heeft haar consulaire diensten opgeschort vanwege zorgen over de veiligheid. De Australische ambassade heeft vanwege die niet nader genoemde dreiging besloten de ambassade helemaal te sluiten.

12 uur geleden