Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Commissie houdt openbare hoorzittingen over bestorming Capitool

Commissie houdt openbare hoorzittingen over bestorming Capitool

WASHINGTON (ANP/RTR) - De parlementaire commissie van het Amerikaanse Huis van Afgevaardigden die de bestorming van het Capitool op 6 januari vorig jaar onderzoekt, begint volgende week met een reeks openbare hoorzittingen. De bijeenkomsten worden live uitgezonden en hebben als doel het geweld dat die dag heeft plaatsgevonden te belichten.

De commissie, bestaande uit zeven Democraten en twee Republikeinen, heeft het afgelopen jaar onderzocht wat er voorafging aan de bestorming van het parlementsgebouw door aanhangers van de toenmalige Amerikaanse president Donald Trump en wat hen daartoe bewoog.

De onderzoekscommissie probeert vast te stellen welke rol Trump heeft gespeeld bij de bestorming van het Amerikaanse Congres toen daar de uitslag van de presidentsverkiezingen werd vastgesteld. Trump beweert zonder bewijs dat er verkiezingsfraude zou zijn gepleegd. De onderzoekers hebben duizenden interviews afgenomen en meer dan 125.000 documenten verzameld. Ze spraken onder andere met (oud-)medewerkers van Trump en prominenten binnen de Republikeinse partij.

Een van de vragen die volgens de Amerikaanse nieuwszender CNN centraal zal staan tijdens de openbare hoorzittingen is waarom Trump de aanval urenlang weigerde te veroordelen en of dit bewijst dat hij heeft verzaakt en het vaststellen van de verkiezingsuitslag door het Congres heeft geprobeerd te dwarsbomen.

De eerste hoorzitting vindt plaats op donderdag 9 juni om 20.00 uur (lokale tijd). Ook op 13, 15, 16, 21 en 23 juni staan zittingen gepland. De openbare hoorzittingen vinden vijf maanden voor de tussentijdse verkiezingen in de Verenigde Staten plaats. De Democratische partij wil tijdens die verkiezingen voorkomen dat de Republikeinen hun meerderheid in het Amerikaanse Congres terugkrijgen.

Meer uit Buitenland

Politie nog steeds aanwezig in Frankfurt na rellen

FRANKFURT (ANP) - De Duitse politie is nog steeds aanwezig in Frankfurt, waar zaterdagavond laat rellen uitbraken. De situatie in het centrum kalmeerde volgens Bild pas rond 03.00 uur. Een woordvoerder van de politie meldt dat de schade aanzienlijk is, maar nog niet in kaart kan worden gebracht.

5 minuten geleden
President Bolivia kondigt noodtoestand af om 'el Súper Niño'

LA PAZ (ANP/AFP) - De Boliviaanse president Rodrigo Paz heeft zaterdag de noodtoestand afgekondigd om het hoofd te kunnen bieden aan de droogtes en overstromingen als gevolg van "el Súper Niño". De maatregel maakt het mogelijk om meer economische middelen en hulpdiensten in te zetten in de kritieke gebieden.

5 uur geleden
Trump: nog één of twee doelen in Iran aanpakken

MAR-A-LAGO (ANP/AFP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft zaterdag gezegd dat de Verenigde Staten nog één of twee doelen in Iran moeten "aanpakken", met name de berg Kolang, waarvan wordt vermoed dat daar een nucleair complex is gevestigd. Dat zei hij in gesprek met journalisten in zijn resort Mar-a-Lago.

5 uur geleden
Rechter wijst Trumps aanklacht tegen WSJ wegens smaad af

MIAMI (ANP/BLOOMBERG/AFP) - Een Amerikaanse federale rechter heeft zaterdag een aanklacht wegens smaad van de Amerikaanse president Donald Trump tegen The Wall Street Journal afgewezen. De aanklacht had betrekking op een artikel waarin hem een brief in de vorm van een naakte vrouw werd toegeschreven die hij in 2003 aan zedendelinquent Jeffrey Epstein zou hebben geschreven.

5 uur geleden
Trump: Bolsonaro kan zolang blijven als hij wil

PALM BEACH (ANP/RTR) - De naar de Verenigde Staten gevluchte Flávio Bolsonaro kan zolang blijven als hij wil. Dat heeft de Amerikaanse president Donald Trump zaterdag gezegd.

5 uur geleden
Minstens 139 arrestaties bij protest Palestine Action in Londen

LONDEN (ANP/AFP) - In Londen zijn zaterdag minstens 139 mensen gearresteerd omdat ze deelnamen aan een bijeenkomst ter ondersteuning van de organisatie Palestine Action. Deze pro-Palestijnse beweging is sinds juli 2025 in het Verenigd Koninkrijk verboden en wordt aangemerkt als terroristisch.

9 uur geleden
Relschoppers plunderen winkels in Frankfurt na jongerenprotest

FRANKFURT (ANP/DPA) - De Duitse politie heeft zaterdagavond een belangrijke winkelstraat in het centrum van Frankfurt afgezet na plunderingen. Relschoppers hadden etalages ingeslagen, winkels leeggeroofd en agenten aangevallen.

10 uur geleden