Commissie gaat toekomst CDA Limburg onderzoeken
KERKRADE (ANP) - Het CDA in Limburg stelt een commissie in die de toekomst van de partij in deze provincie gaat onderzoeken. Volgens huidig voorzitter Harold Schroeder van het CDA in Limburg gaat de opdracht aan de commissie "over hoe de Limburgse christendemocratie het beste bij elkaar kan blijven om het netwerk in stand te houden. De commissie mag dat onafhankelijk onderzoeken."
Komende zaterdag beslist de algemene ledenraadsvergadering van CDA Limburg over de instelling van de commissie. De ledenraad debatteert verder over "het versterken van de onderlinge band binnen Limburg en een breed gedragen opdracht aan de landelijke leiding van de partij", blijkt uit de uitnodiging voor de bijeenkomst. Verder gaat het CDA Limburg op zoek naar een nieuwe voorzitter.
Ook bespreekt de ledenbijeenkomst het bestuursakkoord van de nieuwe coalitie in Provinciale Staten. Het CDA maakt daar deel van uit, samen met BBB, VVD, PvdA en SP. Het nieuwe college wordt vrijdag geïnstalleerd, dus de vergadering zaterdag is vooral een terugblik. Fractievoorzitter Michael Theuns van het CDA in de Limburgse Staten licht zaterdag samen met zijn fractie het akkoord toe en beantwoordt vragen hierover.
Meer uit Politiek
DEN HAAG (ANP) - Kinderen op de basis- en middelbare school zouden hun telefoon ook niet mee mogen nemen naar het schoolplein of de aula in de pauze. Dat is een van de maatregelen die het kabinet voorstelt op het gebied van kinderen in de onlinewereld.
12 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Tweede Kamervoorzitter Thom van Campen wil woensdagochtend ministers naar het parlement roepen, omdat er nog een stapel onbeantwoorde schriftelijke vragen ligt. Er komt een extra vragenuur, om bewindspersonen te motiveren om in het vervolg "slechts in uitzonderlijke en uitlegbare situaties" de deadline te overschrijden.
13 uur geledenDEN HAAG (ANP) - SGP en JA21 hebben hun wetsvoorstel om versterkte gebedsoproepen te verbieden ingediend bij de Tweede Kamer. De partijen zijn al langer bezig met zo'n verbod.
13 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Minister Hans Vijlbrief van Sociale Zaken wil dat er grondig onderzoek komt naar het oneerlijk behandelen van mensen met een biculturele achternaam door het UWV bij fraudeonderzoek. "Ik wil dat dit tot de bodem wordt uitgezocht."
13 uur geledenN i e u w bericht, met reactie Flávio Bolsonaro in laatste alinea
18 uur geledenRIGA (ANP/DPA) - De alliantie Verenigde Lijst van premier Andris Kulbergs heeft volgens voorlopige uitslagen een historische overwinning behaald bij de parlementsverkiezingen in Letland. De groepering uit het politieke midden veroverde 41 van de honderd zetels in het parlement van de EU- en NAVO-lidstaat.
23 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Minister Hans Vijlbrief (Sociale Zaken en Werkgelegenheid, D66) krijgt "in toenemende mate twijfel" bij zijn wetsvoorstel over het tijdelijk afschaffen van dwangsommen rond WIA-aanvragen. Dat zei de bewindsman zondag in Buitenhof. Mensen hebben recht op geld als het UWV te lang doet over hun aanvraag, maar vanwege grote achterstanden wilde Vijlbrief tijdelijk van de bestuurlijke boetes af.
1 dag geleden