Commissie die minister over nieuwe notarissen adviseert stapt op
DEN HAAG (ANP) - Een commissie die minister Franc Weerwind (Rechtsbescherming) adviseert over kandidaat-notarissen, is in november opgestapt. Dat heeft een woordvoerder van Weerwinds ministerie bevestigd na een bericht van NRC. Volgens die krant is de commissie opgestapt omdat de bewindsman negatieve adviezen over de benoeming van nieuwe notarissen naast zich heeft neergelegd.
Dat is enkele keren voorgekomen, zegt het ministerie. Het advies van de Commissie toegang notariaat (ctn) wordt "zwaar gewogen", maar de minister zelf neemt een besluit, aldus de woordvoerder.
De minister moet notarissen benoemen nadat zij hun opleiding hebben doorlopen en een toets hebben ondergaan. De bewindsman is hierbij verplicht om advies te vragen aan de ctn, die zich buigt over de "persoonlijke geschiktheid" van kandidaten.
Integriteit
Zo is onder meer de integriteit van notarissen belangrijk, omdat zij bevoegd zijn om wettelijke akten op te stellen en betrokken kunnen zijn bij grote transacties. De afgelopen periode zijn meerdere notarissen tegen de lamp gelopen vanwege dubieuze activiteiten.
Er is voor een jaar een tijdelijke commissie in het leven geroepen. In die tijd wordt ook gekeken naar de manier waarop de advisering over kandidaat-notarissen is georganiseerd. Mede op basis daarvan zal er weer een structurele commissie komen voor de benoeming van nieuwe notarissen.
Meer uit Politiek
DEN HAAG (ANP) - De aanpak van de armoede door het nieuwe kabinet zal beter moeten, aldus premier Rob Jetten. Uit een doorrekening van het regeerakkoord door het Centraal Planbureau (CPB) bleek dat het beleid van D66, VVD en CDA zal leiden tot meer armoede.
7 minuten geledenDEN HAAG/WASHINGTON (ANP) - Tom Berendsen (Buitenlandse Zaken, CDA) heeft maandag kort na zijn aantreden gesproken met zijn Amerikaanse collega Marco Rubio. Dat meldde een woordvoerder van de Amerikaanse bewindsman.
22 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - Premier Rob Jetten heeft al enkele uren na zijn aantreden gebeld met de Oekraïense president Volodymyr Zelensky. Jetten verzekerde Zelensky dat Nederland Oekraïne onverminderd blijft steunen.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Mona Keijzer, Tweede Kamerlid en tot maandag vicepremier namens haar partij, stapt uit de BBB. In een interview met De Telegraaf zegt zij verder te gaan als zelfstandig Kamerlid. Keijzer zegt dat zij partijleider en -oprichter Caroline van der Plas zou opvolgen, maar dat in plaats daarvan Henk Vermeer het partijleiderschap kreeg. Zij noemt dat in De Telegraaf "een grote vertrouwensbreuk".
4 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het pas beëdigde kabinet-Jetten is maandagmiddag voor het eerst in functie bijeengekomen voor een ministerraad. De ministers en staatssecretarissen nemen daar een definitief besluit over de precieze taakverdeling op de ministeries. Zaterdag hebben zij daar ook al over overlegd.
7 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De nieuwe ministers en staatssecretarissen zijn maandagmiddag verwelkomd op hun ministeries door hun voorgangers. Daar hebben ze door een handtekening te zetten officieel het beheer van het ministerie overgenomen.
7 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De premiers van België en Luxemburg hebben Rob Jetten gefeliciteerd met zijn aantreden als hun ambtsgenoot. "In een tijd van gezamenlijke Europese uitdagingen is een krachtige Benelux-samenwerking essentieel", schrijft de Belgische premier Bart De Wever op X. Hij pleit voor nauwere samenwerking, "in de geest van ons gedeeld verleden".
7 uur geleden