Commissie Democraten bijeen over onlineprocedures voor kandidaat
WASHINGTON (ANP/RTR) - Een commissie van de Democratische Partij van president Joe Biden komt vrijdag bijeen om te praten over een procedure waarmee partijleden snel online kunnen stemmen over de presidentskandidaat voor de verkiezingen van 5 november. Het congres van de partij is 19 augustus in Chicago en dan zou Joe Biden officieel als de presidentskandidaat worden geïnstalleerd.
De partij is inmiddels diep verdeeld over Biden, omdat hij onder meer in een debat met de Republikein Donald Trump eind juni een erg verwarde indruk maakte en te oud zou zijn voor een nieuwe ambtstermijn. Dit zou de verkiezingen begin november voor de Democraten tot een verloren zaak maken.
Naast het partijcongres is eerder al het idee van een onlinestemming vooraf gelanceerd. Dit heeft ook tot tweedracht geleid. Volgens de tegenstanders proberen aanhangers van Biden hem via internet tot de kandidaat uit te roepen voor het partijcongres plaatsvindt.
Onlinestemming
De voorzitter van het partijbestuur, Jaime Harrison, sprak dit tegen. Volgens hem is de onlinestemming nodig om in Ohio de Democratische presidentskandidaat in te schrijven. Na 7 augustus zou dat volgens de plaatselijke wetgeving niet meer mogelijk zijn en bestaat het risico dat er daar geen Democratische presidentskandidaat meer meedoet. Dit probleem is opgelost door de Republikeinse gouverneur van de staat, Mike DeWine, die de uiterste datum in de regelgeving naar 31 augustus heeft verschoven.
De Democratische commissie moet zich nu buigen over de vraag of er een onlinestemming komt en wanneer. Zondag is er opnieuw beraad over de kwestie.
'Biden blijft'
Ondertussen schatten tal van Amerikaanse media dat de 81-jarige Biden er snel mee ophoudt en dat mogelijk komend weekend al bekendmaakt. Zo zou er door strategen en donoren van de partij al niet meer worden gepraat over de vraag of Biden 5 november als presidentskandidaat meedoet. Punt van discussie zou zijn wie dan de vicepresidentskandidaat wordt van Kamala Harris, de huidige vicepresident. Volgens een vrijdag gepubliceerde peiling zou 60 procent van de ondervraagde Democraten haar als kandidaat kansrijk zien.
In het Witte Huis wordt evenwel tegengesproken dat Biden overweegt zijn kandidatuur in te trekken. Een campagnemanager voor Biden, Quentin Fulks, zei vrijdag dat "er niet wordt gewerkt met wat voor scenario dan ook waarbij president Biden niet bovenaan de kieslijst staat, Biden is en blijft de Democratische kandidaat".
Meer uit Buitenland
WASHINGTON (ANP/AFP) - De omstreden Amerikaanse immigratiedienst ICE gaat helpen bij de beveiliging van de Winterspelen, meldt de dienst aan persbureau AFP. ICE gaat een beveiligingsdienst van het Amerikaanse ministerie van Buitenlandse Zaken ondersteunen, onder Italiaans gezag. De Italiaanse autoriteiten ontkenden aanvankelijk dat de dienst een rol zou spelen, maar zeiden later dat de dienst alleen helpt bij de beveiliging van de Amerikaanse delegatie.
23 minuten geledenNEW DELHI (ANP) - De EU en India hebben dinsdag een handtekening gezet onder een zogenoemd veiligheids- en defensiepartnerschap. Daarmee wordt toegezegd dat India en de EU meer zullen gaan samenwerken op het gebied van defensie, maritieme veiligheid, cyberaanvallen en terrorismebestrijding.
1 uur geledenBANDUNG (ANP/RTR) - Bij de recente aardverschuivingen op West-Java zijn 23 militairen om het leven gekomen. De mariniers waren zaterdag bezig met oefeningen toen ze door het weer werden overvallen. Dinsdag is bevestigd dat zij het niet hebben overleefd.
2 uur geledenNEW YORK (ANP/AFP) - De winterstorm die over de Verenigde Staten trekt, heeft al aan zeker 23 mensen het leven gekost, meldt persbureau AFP op basis van een eigen inventarisatie. De dodelijke slachtoffers vielen door onderkoeling en ongelukken met onder meer sneeuwruimers en sleeën. In New York werden zeker acht mensen dood aangetroffen op straat tijdens het winterse noodweer. Er wordt nog onderzocht of al deze sterfgevallen direct aan de storm kunnen worden toegeschreven.
3 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - De Canadese premier Mark Carney heeft in een telefoongesprek met de Amerikaanse president Donald Trump afstand genomen van kritische uitspraken die hij vorige week over Trump en de Verenigde Staten deed tijdens het World Economic Forum in Davos. Dat zei de Amerikaanse minister van Financiën Scott Bessent maandag.
3 uur geledenPARIJS (ANP/AFP) - Het Franse parlement heeft in de nacht van maandag op dinsdag ingestemd met een wetsvoorstel dat sociale media verbiedt voor kinderen onder de 15 jaar. Het wetsvoorstel gaat nu naar de Senaat. De maatregel kan rekenen op brede politieke en publieke steun in Frankrijk.
7 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - De Amerikaanse president Donald Trump verhoogt de importheffingen op goederen uit Zuid-Korea, waaronder auto's, hout en farmaceutische producten. De tarieven gaan van 15 naar 25 procent, zo maakte Trump maandag bekend.
7 uur geleden