Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Commissarissen Vitesse treden per direct af

Commissarissen Vitesse treden per direct af

ARNHEM (ANP) - De drie leden van de raad van commissarissen van Vitesse treden per direct af. De Arnhemse club meldt dat de zogenoemde Ondernemingskamerprocedure wordt ingetrokken. Als gevolg daarvan treden de leden van de rvc, Barbara van Hussen, Richard le Grand en Erik Henstra, automatisch af.

In de procedure zou de ondernemingskamer onderzoeken of er gegronde redenen zijn om te twijfelen aan het beleid of de gang van zaken binnen de club en haar bestuur. Een dergelijk onderzoek naar het verleden van Vitesse en toenmalige bestuurders wordt hiermee stopgezet. Dat besluit is genomen in goed overleg met de aandeelhouders Stichting Vitesse voor Altijd, die de aandelen van Vitesse beheert, de Stichting Betaald Voetbal Vitesse-Arnhem (beheerder 'gouden aandeel' Vitesse) en de vertrekkende commissarissen, meldt de club.

Volgens de club is de keuze om de procedure stop te zetten genomen om de hoge bestuurlijke kosten en de lange looptijd van een dergelijk onderzoek. Vitesse is actief op zoek naar een nieuwe eigenaar en wil een frisse start maken, zonder verdere juridische procedures. De beoogde nieuwe eigenaar Guus Franke trok zich eind oktober terug uit het overnameproces. De club kreeg vorige week 21 punten aftrek van de licentiecommissie van de KNVB om meerdere overtredingen van de licentieregels.

Met het aftreden van de commissarissen wordt Vitesse bestuurd door algemeen directeur Edwin Reijntjes, in samenwerking met de aandeelhouders. De aandeelhouders gaan de komende periode op zoek naar nieuwe rvc-leden.

Meer uit Voetbal

Smaakmaker Raphinha langer bij FC Barcelona

BARCELONA (ANP) - Raphinha heeft zijn toekomst aan FC Barcelona verbonden. De 29-jarige aanvaller heeft zijn contract tot medio 2030 verlengd, zo maakte de kampioen van Spanje bekend.

3 uur geleden
Japanner Tashima stelt zich kandidaat voor voorzitterschap FIFA

TOKIO (ANP) - Kozo Tashima stelt zich kandidaat voor de verkiezingen voor het voorzitterschap van wereldvoetbalbond FIFA. Dat heeft hij na een vergadering van de Japanse voetbalbond laten weten.

3 uur geleden
Klopp roept Füllkrug en Mohya op voor duels met Servië en Oranje

FRANKFURT (ANP) - Niclas Füllkrug keert na ruim een jaar terug in de nationale ploeg van Duitsland. Bondscoach Jürgen Klopp heeft de spits opgenomen in zijn selectie voor de komende duels met Servië en het Nederlands elftal in de Nations League. De 33-jarige aanvaller van Werder Bremen is met negen doelpunten topscorer van de Bundesliga.

4 uur geleden
Ronaldo neemt afscheid als international van Portugal

LISSABON (ANP) - Cristiano Ronaldo neemt afscheid als international van Portugal. "De dag is aangebroken dat ik het shirt van de nationale ploeg met nummer 7 teruggeef", vertelt de aanvaller in een videoboodschap op Instagram. "23 jaar heb ik het voorrecht en de verantwoordelijkheid gehad om dit shirt te dragen, te verdedigen en te tonen in stadions over de hele wereld. Nu is het klaar."

5 uur geleden
Topscorer Kane verlengt contract bij Bayern München

MÜNCHEN (ANP) - Harry Kane heeft zijn contract bij Bayern München verlengd. De winnaar van de Gouden Bal voor beste voetballer van de wereld blijft tot medio 2029 bij de kampioen van Duitsland.

7 uur geleden
Keeper Owono mist interlands na noodlottige botsing met De Miguel

MALABO (ANP) - Jesus Owono ontbreekt in de selectie van Equatoriaal-Guinea voor de komende kwalificatieduels met Zimbabwe voor de Afrika Cup. De 25-jarige doelman van FC Andorra kwam maandag hard in botsing met Jesús de Miguel. De spits van CD Tenerife overleed dinsdag in een ziekenhuis.

8 uur geleden
Oekraïne bespreekt financiering oorlog met VS en Europa

BRUSSEL (ANP/BLOOMBERG/DPA) - Oekraïne heeft de Verenigde Staten en Europese bondgenoten berekeningen voorgelegd over hoeveel geld volgend jaar nodig is om de oorlog tegen Rusland voort te zetten. Ook is besproken hoe een verwacht financieringstekort kan worden gedekt. Dat meldde de Oekraïense inlichtingenchef Rustem Oemerov na overleg in Brussel.

15 uur geleden