Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Commissarissen Vitesse treden per direct af

Commissarissen Vitesse treden per direct af

ARNHEM (ANP) - De drie leden van de raad van commissarissen van Vitesse treden per direct af. De Arnhemse club meldt dat de zogenoemde Ondernemingskamerprocedure wordt ingetrokken. Als gevolg daarvan treden de leden van de rvc, Barbara van Hussen, Richard le Grand en Erik Henstra, automatisch af.

In de procedure zou de ondernemingskamer onderzoeken of er gegronde redenen zijn om te twijfelen aan het beleid of de gang van zaken binnen de club en haar bestuur. Een dergelijk onderzoek naar het verleden van Vitesse en toenmalige bestuurders wordt hiermee stopgezet. Dat besluit is genomen in goed overleg met de aandeelhouders Stichting Vitesse voor Altijd, die de aandelen van Vitesse beheert, de Stichting Betaald Voetbal Vitesse-Arnhem (beheerder 'gouden aandeel' Vitesse) en de vertrekkende commissarissen, meldt de club.

Volgens de club is de keuze om de procedure stop te zetten genomen om de hoge bestuurlijke kosten en de lange looptijd van een dergelijk onderzoek. Vitesse is actief op zoek naar een nieuwe eigenaar en wil een frisse start maken, zonder verdere juridische procedures. De beoogde nieuwe eigenaar Guus Franke trok zich eind oktober terug uit het overnameproces. De club kreeg vorige week 21 punten aftrek van de licentiecommissie van de KNVB om meerdere overtredingen van de licentieregels.

Met het aftreden van de commissarissen wordt Vitesse bestuurd door algemeen directeur Edwin Reijntjes, in samenwerking met de aandeelhouders. De aandeelhouders gaan de komende periode op zoek naar nieuwe rvc-leden.

Meer uit Voetbal

Bayern München moet verdediger Davies voorlopig missen

MÜNCHEN (ANP) - Bayern München kan enkele weken niet beschikken over rechtsback Alphonso Davies. De Canadese verdediger heeft in de halve finale tegen Paris Saint-Germain in de Champions League een hamstringblessure opgelopen en mist in ieder geval de laatste twee competitiewedstrijden van de landskampioen tegen VfL Wolfsburg en 1. FC Köln.

39 minuten geleden
PSV zonder Saibari en Mauro Júnior tegen Go Ahead Eagles

EINDHOVEN (ANP) - PSV moet het in de voorlaatste speelronde van de Eredivisie in het duel met Go Ahead Eagles doen zonder Ismael Saibari en Mauro Júnior. Dat vertelde trainer Peter Bosz in de persconferentie in de aanloop naar de wedstrijd van zondag (16.45 uur).

1 uur geleden
PSV'er Schouten kan na operatie aan herstel beginnen

EINDHOVEN (ANP) - Jerdy Schouten is geopereerd aan zijn rechterknie. PSV-trainer Peter Bosz vertelde op de persconferentie in aanloop naar het duel met Go Ahead Eagles dat de operatie van de kruisbandblessure goed is verlopen en dat Schouten weer thuis is.

2 uur geleden
Fortuna-aanvaller Gladon twee duels geschorst

SITTARD (ANP) - Fortuna-speler Paul Gladon komt dit seizoen niet meer in actie. De aanvaller van de club uit Sittard mist de laatste twee wedstrijden in de Eredivisie door een schorsing, zo bevestigt de club.

2 uur geleden
AZ twee jaar langer door met trainer Echteld

ALKMAAR (ANP) - Leeroy Echteld is ook de komende twee seizoenen de hoofdtrainer van AZ. De club en de trainer hebben een akkoord bereikt over contractverlenging, waardoor Echteld tot medio 2028 de coach is van de Alkmaarse club.

4 uur geleden
Grasmat ligt in stadion New Jersey voor finale WK voetbal

NEW JERSEY (ANP/AFP) - Het MetLife Stadium in New Jersey, waar op 19 juli de finale van het WK voetbal wordt gespeeld, heeft zijn grasmat gekregen. In het stadion in East Rutherford, nabij New York, worden acht WK-wedstrijden gespeeld.

5 uur geleden
Voetbalbond Curaçao voelt niets voor terugkeer coach Advocaat

DEN HAAG (ANP) - De voetbalbond van Curaçao voelt vlak voor het WK niets voor een terugkeer van Dick Advocaat als bondscoach. "Fred Rutten zal Curaçao als bondscoach vertegenwoordigen tijdens het WK", laat voorzitter Gilbert Martina weten aan De Telegraaf.

6 uur geleden