Commissarissen Vitesse treden per direct af
ARNHEM (ANP) - De drie leden van de raad van commissarissen van Vitesse treden per direct af. De Arnhemse club meldt dat de zogenoemde Ondernemingskamerprocedure wordt ingetrokken. Als gevolg daarvan treden de leden van de rvc, Barbara van Hussen, Richard le Grand en Erik Henstra, automatisch af.
In de procedure zou de ondernemingskamer onderzoeken of er gegronde redenen zijn om te twijfelen aan het beleid of de gang van zaken binnen de club en haar bestuur. Een dergelijk onderzoek naar het verleden van Vitesse en toenmalige bestuurders wordt hiermee stopgezet. Dat besluit is genomen in goed overleg met de aandeelhouders Stichting Vitesse voor Altijd, die de aandelen van Vitesse beheert, de Stichting Betaald Voetbal Vitesse-Arnhem (beheerder 'gouden aandeel' Vitesse) en de vertrekkende commissarissen, meldt de club.
Volgens de club is de keuze om de procedure stop te zetten genomen om de hoge bestuurlijke kosten en de lange looptijd van een dergelijk onderzoek. Vitesse is actief op zoek naar een nieuwe eigenaar en wil een frisse start maken, zonder verdere juridische procedures. De beoogde nieuwe eigenaar Guus Franke trok zich eind oktober terug uit het overnameproces. De club kreeg vorige week 21 punten aftrek van de licentiecommissie van de KNVB om meerdere overtredingen van de licentieregels.
Met het aftreden van de commissarissen wordt Vitesse bestuurd door algemeen directeur Edwin Reijntjes, in samenwerking met de aandeelhouders. De aandeelhouders gaan de komende periode op zoek naar nieuwe rvc-leden.
Meer uit Voetbal
TILBURG (ANP) - Willem II heeft in de Eredivisie een pijnlijke nederlaag geleden. De Tilburgers gingen in eigen stadion met 3-0 onderuit tegen Excelsior. Willem II blijft met 1 punt uit vier wedstrijden onderin de Eredivisie staan.
2 uur geledenROME (ANP) - AS Roma heeft de sterke start in de Italiaanse voetbalcompetitie een vervolg gegeven tegen Atalanta. Het elftal van trainer Gian Piero Gasperini won met 2-1. AS Roma stond lange tijd achter en scoorde in de slotfase van de tweede helft twee keer.
2 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - PSV heeft de uitwedstrijd tegen Ajax in de Eredivisie gewonnen: 1-3. De titelverdediger uit Eindhoven maakte in een uitverkochte Johan Cruijff ArenA een einde aan een serie van vijf onderlinge duels zonder een zege op de club uit de hoofdstad.
3 uur geledenUTRECHT (ANP) - De competitiewedstrijd in de Eredivisie tussen FC Utrecht en Go Ahead Eagles is op zaterdagavond door scheidsrechter Martin van den Kerkhof definitief gestaakt.
4 uur geledenUTRECHT (ANP) - De competitiewedstrijd tussen FC Utrecht en Go Ahead Eagles is na een hervatting voor een tweede keer stilgelegd.
4 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Supporters van Ajax hebben vlak voor de thuiswedstrijd tegen PSV afscheid genomen van Mika Godts. De 21-jarige linksbuiten vertrok ruim twee weken geleden naar Paris Saint-Germain.
4 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - PSV begint om 20.00 uur met Lutsharel Geertruida aan de uitwedstrijd tegen Ajax. De verdediger, gehuurd van RB Leipzig, maakt voor het eerst deel uit van de basisploeg van de kampioen uit Eindhoven. Hij krijgt de voorkeur boven Ryan Flamingo.
5 uur geleden