Commissarissen Vitesse treden per direct af
ARNHEM (ANP) - De drie leden van de raad van commissarissen van Vitesse treden per direct af. De Arnhemse club meldt dat de zogenoemde Ondernemingskamerprocedure wordt ingetrokken. Als gevolg daarvan treden de leden van de rvc, Barbara van Hussen, Richard le Grand en Erik Henstra, automatisch af.
In de procedure zou de ondernemingskamer onderzoeken of er gegronde redenen zijn om te twijfelen aan het beleid of de gang van zaken binnen de club en haar bestuur. Een dergelijk onderzoek naar het verleden van Vitesse en toenmalige bestuurders wordt hiermee stopgezet. Dat besluit is genomen in goed overleg met de aandeelhouders Stichting Vitesse voor Altijd, die de aandelen van Vitesse beheert, de Stichting Betaald Voetbal Vitesse-Arnhem (beheerder 'gouden aandeel' Vitesse) en de vertrekkende commissarissen, meldt de club.
Volgens de club is de keuze om de procedure stop te zetten genomen om de hoge bestuurlijke kosten en de lange looptijd van een dergelijk onderzoek. Vitesse is actief op zoek naar een nieuwe eigenaar en wil een frisse start maken, zonder verdere juridische procedures. De beoogde nieuwe eigenaar Guus Franke trok zich eind oktober terug uit het overnameproces. De club kreeg vorige week 21 punten aftrek van de licentiecommissie van de KNVB om meerdere overtredingen van de licentieregels.
Met het aftreden van de commissarissen wordt Vitesse bestuurd door algemeen directeur Edwin Reijntjes, in samenwerking met de aandeelhouders. De aandeelhouders gaan de komende periode op zoek naar nieuwe rvc-leden.
Meer uit Voetbal
WATFORD (ANP) - Myron Boadu heeft vlak voor het sluiten van de Engelse transfermarkt een contract getekend bij het Engelse Watford. De 25-jarige aanvaller vertrok eerder deze zomer transfervrij bij PSV.
5 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - Luuk Brouwers vertrekt bij sc Heerenveen. De 28-jarige middenvelder had in Friesland nog een contract van een jaar, maar vertrekt naar het Cypriotische Omonia Nicosia. Op Cyprus tekent hij een contract van twee jaar, met een optie voor nog een jaar.
7 uur geledenIPSWICH (ANP) - Zian Flemming speelt ook dit jaar in de Premier League. De 28-jarige aanvaller verruilt het gedegradeerde Burnley voor Ipswich Town. De transfer werd vlak voor het sluiten van de Engelse transfermarkt afgerond.
8 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Verdediger Thilo Kehrer speelt de rest van het seizoen voor Ajax. De 29-jarige Duitser wordt per direct gehuurd van AS Monaco.
8 uur geledenMANCHESTER (ANP/RTR) - Enzo Fernández (25) heeft zijn transfer van Chelsea naar Manchester City afgerond. De middenvelder heeft een contract voor vijf jaar getekend. City betaalt naar verluidt een bedrag van 125 miljoen pond (145 miljoen euro) voor de diensten van de Argentijn. Dat betekent een evenaring van de Engelse toptransfer van Aleksander Isak van Newcastle United naar Liverpool uit 2025.
10 uur geledenLONDEN (ANP) - Quinten Timber heeft Olympique Marseille verruild voor Crystal Palace. De 25-jarige middenvelder rondde zijn transfer af nipt voor het sluiten van de Franse en Engelse transfermarkt. In Londen heeft Timber een contract getekend tot 2031.
10 uur geledenTURIJN (ANP) - Juventus heeft de Duitse aanvaller Nick Woltemade en middenvelder Pape Sarr uit Senegal naar Turijn gehaald. Woltemade wordt voor een seizoen gehuurd van Newcastle United, terwijl Sarr overkomt van Tottenham Hotspur. De Canadese aanvaller Jonathan David verruilt Juventus op huurbasis voor Atlético Madrid.
21 uur geleden