Commissarissen Vitesse treden per direct af
ARNHEM (ANP) - De drie leden van de raad van commissarissen van Vitesse treden per direct af. De Arnhemse club meldt dat de zogenoemde Ondernemingskamerprocedure wordt ingetrokken. Als gevolg daarvan treden de leden van de rvc, Barbara van Hussen, Richard le Grand en Erik Henstra, automatisch af.
In de procedure zou de ondernemingskamer onderzoeken of er gegronde redenen zijn om te twijfelen aan het beleid of de gang van zaken binnen de club en haar bestuur. Een dergelijk onderzoek naar het verleden van Vitesse en toenmalige bestuurders wordt hiermee stopgezet. Dat besluit is genomen in goed overleg met de aandeelhouders Stichting Vitesse voor Altijd, die de aandelen van Vitesse beheert, de Stichting Betaald Voetbal Vitesse-Arnhem (beheerder 'gouden aandeel' Vitesse) en de vertrekkende commissarissen, meldt de club.
Volgens de club is de keuze om de procedure stop te zetten genomen om de hoge bestuurlijke kosten en de lange looptijd van een dergelijk onderzoek. Vitesse is actief op zoek naar een nieuwe eigenaar en wil een frisse start maken, zonder verdere juridische procedures. De beoogde nieuwe eigenaar Guus Franke trok zich eind oktober terug uit het overnameproces. De club kreeg vorige week 21 punten aftrek van de licentiecommissie van de KNVB om meerdere overtredingen van de licentieregels.
Met het aftreden van de commissarissen wordt Vitesse bestuurd door algemeen directeur Edwin Reijntjes, in samenwerking met de aandeelhouders. De aandeelhouders gaan de komende periode op zoek naar nieuwe rvc-leden.
Meer uit Voetbal
ROTTERDAM (ANP) - Feyenoord heeft een kansloze nederlaag geleden tegen Internazionale (0-3) in de Champions League. De koploper van de Eredivisie kwam technisch, tactisch en fysiek zwaar tekort tegen de huidige nummer 2 van de Serie A.
9 minuten geledenMANCHESTER (ANP) - Manchester United heeft een nieuwe tegenslag ternauwernood voorkomen. Het elftal van trainer Michael Carrick keek in de Champions League-ontmoeting met AS Roma halverwege nog tegen een ruime achterstand aan, maar won door drie doelpunten in de tweede helft alsnog: 3-2.
10 minuten geledenVILA-REAL (ANP) - Paris Saint-Germain heeft ook de vierde wedstrijd in het hoofdtoernooi van de Champions League overtuigend gewonnen. Het elftal van trainer Luis Enrique liet Villarreal, de huidige nummer 9 uit Spanje, kansloos: 0-6.
31 minuten geledenBARCELONA (ANP) - Frenkie de Jong heeft een nieuwe mijlpaal bereikt in zijn voetbalcarrière. De international van Oranje speelde tegen Aston Villa in de Champions League zijn driehonderdste wedstrijd in het shirt van FC Barcelona. Coach Hansi Flick liet de middenvelder in de 70e minuut invallen in Camp Nou voor Pedri. FC Barcelona leidde op dat moment met 3-0.
40 minuten geledenROTTERDAM (ANP) - Het duel tussen Feyenoord en Internazionale in de Champions League is na 70 minuten even onderbroken geweest toen er vuurwerk op het veld terechtkwam. Een van de fakkels belandde in de buurt van doelman Josep Martínez van de bezoekers. Internazionale leidde met 3-0.
47 minuten geledenROTTERDAM (ANP) - Vlak voor aanvang van het duel tussen Feyenoord en Internazionale in de Champions League is een moment stilte gehouden voor Jesús de Miguel, de Spaanse aanvaller van CD Tenerife die is overleden aan de gevolgen van een harde botsing maandag met de doelman van FC Andorra. Bijna alle toeschouwers in De Kuip gingen even staan en het was muisstil.
1 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Feyenoord begint met Thijs Kraaijeveld aan de thuiswedstrijd tegen Internazionale in de Champions League. De 19-jarige verdediger krijgt de voorkeur boven Tsuyoshi Watanabe, die op de bank zit als het duel om 21.00 uur van start gaat.
3 uur geleden