Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Commissarissen Mosman, Schlick en Van Oevelen weg bij Ajax

Commissarissen Mosman, Schlick en Van Oevelen weg bij Ajax

AMSTERDAM (ANP) - Annette Mosman, Georgette Schlick en Cees van Oevelen stappen uit de raad van commissarissen van Ajax. Zij stellen hun positie beschikbaar omdat zij van mening zijn dat de discussie zich nu te veel rondom hun persoon concentreert, terwijl deze gericht zou moeten zijn op de inhoud. Ze treden af als hun opvolgers benoemd zijn.

"Wij vinden het bijzonder jammer, maar we hebben dit besluit te respecteren", reageert voorzitter Michael van Praag in een persbericht. "Mede namens de andere rvc-leden Leo van Wijk en Danny Blind wil ik hen alle drie bedanken voor het tomeloos inzetten van hun bedrijfsmatige kennis en ervaring voor onze club. Wij gaan hard aan de slag om opvolgers voor hen te vinden."

Mosman, Schlick en Van Oevelen lagen onder vuur bij veel fans van Ajax, mede omdat ze afgelopen zomer onvoldoende toezicht zouden hebben gehouden op Sven Mislintat. De in het begin van het seizoen ontslagen directeur voetbalzaken haalde voor ruim 100 miljoen euro twaalf nieuwe spelers naar Amsterdam.

Crisis

Fanatieke fans van de F-Side eisten al langer het vertrek van Mosman, Schlick en Van Oevelen. Het drietal werd de afgelopen weken ook zwaar geïntimideerd door die harde supporterskern. Ajax speelt vanaf 16.45 uur een thuisduel met FC Twente. Fans van de F-Side wilden rond die wedstrijd opnieuw duidelijk maken dat het trio in hun ogen snel moet vertrekken.

Het vertrek van Mosman, Schlick en Van Oevelen is een nieuw hoofdstuk in de crisis bij Ajax, waar inmiddels ook voorzitter Van Praag van de rvc onder vuur is komen te liggen. De harde supporterskern van Ajax wil dat de rvc terugkomt op het voornemen om algemeen directeur Alex Kroes te ontslaan. Ook de bestuursraad van Ajax heeft de rvc opgeroepen om de beslissing om afscheid te nemen van Kroes te heroverwegen.

Brief

De rvc wil Kroes ontslaan omdat hij vlak voor zijn benoeming met voorkennis aandelen van Ajax zou hebben gekocht. "We hebben ons uitgebreid laten voorlichten door wel vijf of zes advocaten van NautaDutilh", zei Van Praag. "Daarna hebben we een weloverwogen beslissing genomen. Je kunt geen directeur handhaven die dit met zich meedraagt. Dat kan ik ook niet aan onze stakeholders uitleggen."

De bestuursraad gelooft in een terugkeer van Kroes bij Ajax "in welke vorm en onder welke voorwaarden dan ook", zo liet het zaterdag in een brief aan alle leden weten. De bestuursraad vertegenwoordigt de vereniging Ajax, die in het bezit is van 73 procent van de aandelen van de club en de rvc naar huis kan sturen.

Meer uit Voetbal

AZ na ruime nederlaag bij Sjachtar dicht bij uitschakeling

KRAKAU (ANP) - AZ is ver verwijderd van een plaats in de halve finale van de Conference League. Het elftal van trainer Leeroy Echteld ging in Krakau ruim onderuit bij Sjachtar Donetsk: 3-0. Bij rust was het nog 0-0. Alle doelpunten vielen in de laatste twintig minuten.

1 uur geleden
Oud-Ajacied Kudus moet na terugslag vrezen voor WK

LONDEN (ANP/RTR) - Mohammed Kudus kan in juni mogelijk niet meedoen aan het wereldkampioenschap voetbal. De oud-Ajacied heeft een terugval in zijn herstel van een blessure aan zijn bovenbeen, meldt zijn werkgever Tottenham Hotspur.

2 uur geleden
AZ-coach Echteld laat Daal om disciplinaire redenen buiten basis

KRAKAU (ANP) - Ro-Zangelo Daal wordt donderdag om disciplinaire redenen buiten het basiselftal van AZ gelaten. De 22-jarige buitenspeler kwam op de wedstrijddag te laat voor een bijeenkomst. Dat zei trainer Leerroy Echteld voor het begin van de kwartfinale tegen Sjachtar Donetsk tegen Ziggo Sport.

3 uur geleden
Verdediger Robertson vertrekt na dit seizoen bij Liverpool

LIVERPOOL (ANP/AFP) - Andy Robertson vertrekt na dit seizoen bij Liverpool. De 32-jarige Schotse linkervleugelverdediger heeft een aflopend contract bij de club waar Arne Slot trainer is.

4 uur geleden
Barcelona dient klacht in bij UEFA voor onbestraft hands Atlético

BARCELONA (ANP/AFP) - FC Barcelona heeft bij de Europese voetbalbond UEFA een klacht ingediend. De Spaanse voetbalclub vond dat tegenstander Atlético Madrid woensdag in de kwartfinale van de Champions League had moeten worden bestraft voor een handsbal.

4 uur geleden
Spits Parrott keert tegen Sjachtar terug in basiselftal AZ

KRAKAU (ANP) - Troy Parrott keert donderdag in de uitwedstrijd tegen Sjachtar Donetsk in de kwartfinale van de Conference League terug in het basiselftal van AZ. De Ierse spits vormt samen met buitenspelers Weslley Patati en Ibrahim Sadiq de voorhoede.

4 uur geleden
Ajax verlengt contract middenvelder Mokio met vier jaar

AMSTERDAM (ANP) - Ajax heeft het in 2027 aflopende contract met middenvelder Jorthy Mokio opengebroken en met vier jaar verlengd. De 18-jarige Belg is nu tot de zomer van 2031 aan de Amsterdamse voetbalclub verbonden.

5 uur geleden