Commissarissen Mosman, Schlick en Van Oevelen weg bij Ajax
AMSTERDAM (ANP) - Annette Mosman, Georgette Schlick en Cees van Oevelen stappen uit de raad van commissarissen van Ajax. Zij stellen hun positie beschikbaar omdat zij van mening zijn dat de discussie zich nu te veel rondom hun persoon concentreert, terwijl deze gericht zou moeten zijn op de inhoud. Ze treden af als hun opvolgers benoemd zijn.
"Wij vinden het bijzonder jammer, maar we hebben dit besluit te respecteren", reageert voorzitter Michael van Praag in een persbericht. "Mede namens de andere rvc-leden Leo van Wijk en Danny Blind wil ik hen alle drie bedanken voor het tomeloos inzetten van hun bedrijfsmatige kennis en ervaring voor onze club. Wij gaan hard aan de slag om opvolgers voor hen te vinden."
Mosman, Schlick en Van Oevelen lagen onder vuur bij veel fans van Ajax, mede omdat ze afgelopen zomer onvoldoende toezicht zouden hebben gehouden op Sven Mislintat. De in het begin van het seizoen ontslagen directeur voetbalzaken haalde voor ruim 100 miljoen euro twaalf nieuwe spelers naar Amsterdam.
Crisis
Fanatieke fans van de F-Side eisten al langer het vertrek van Mosman, Schlick en Van Oevelen. Het drietal werd de afgelopen weken ook zwaar geïntimideerd door die harde supporterskern. Ajax speelt vanaf 16.45 uur een thuisduel met FC Twente. Fans van de F-Side wilden rond die wedstrijd opnieuw duidelijk maken dat het trio in hun ogen snel moet vertrekken.
Het vertrek van Mosman, Schlick en Van Oevelen is een nieuw hoofdstuk in de crisis bij Ajax, waar inmiddels ook voorzitter Van Praag van de rvc onder vuur is komen te liggen. De harde supporterskern van Ajax wil dat de rvc terugkomt op het voornemen om algemeen directeur Alex Kroes te ontslaan. Ook de bestuursraad van Ajax heeft de rvc opgeroepen om de beslissing om afscheid te nemen van Kroes te heroverwegen.
Brief
De rvc wil Kroes ontslaan omdat hij vlak voor zijn benoeming met voorkennis aandelen van Ajax zou hebben gekocht. "We hebben ons uitgebreid laten voorlichten door wel vijf of zes advocaten van NautaDutilh", zei Van Praag. "Daarna hebben we een weloverwogen beslissing genomen. Je kunt geen directeur handhaven die dit met zich meedraagt. Dat kan ik ook niet aan onze stakeholders uitleggen."
De bestuursraad gelooft in een terugkeer van Kroes bij Ajax "in welke vorm en onder welke voorwaarden dan ook", zo liet het zaterdag in een brief aan alle leden weten. De bestuursraad vertegenwoordigt de vereniging Ajax, die in het bezit is van 73 procent van de aandelen van de club en de rvc naar huis kan sturen.
Meer uit Voetbal
LIVERPOOL (ANP) - Liverpool heeft op overtuigende wijze de kwartfinale van de Champions League bereikt. Trainer Arne Slot zag zijn elftal op Anfield ruim winnen van Galatasaray: 4-0. Liverpool maakte daarmee de 1-0-nederlaag van vorige week in Istanbul meer dan goed.
6 uur geledenLONDEN (ANP) - Tottenham Hotspur is er met Micky van de Ven en Xavi Simons niet in geslaagd de kwartfinales van de Champions League te bereiken. In Londen kon de ploeg van trainer Igor Tudor de 5-2-achterstand van de eerste wedstrijd in Madrid niet goedmaken. De Spurs wonnen wel, met 3-2, mede door twee treffers van Simons.
7 uur geledenBARCELONA (ANP) - FC Barcelona heeft ten koste van Newcastle United de kwartfinale van de Champions League bereikt. Het elftal van trainer Hansi Flick won met liefst 7-2. Halverwege leidde Barcelona met 3-2. Het eerste duel in Newcastle was in 1-1 geëindigd.
8 uur geledenPARIJS (ANP/RTR) - Paris Saint-Germain kan de komende weken niet beschikken over Bradley Barcola. De aanvaller heeft dinsdag aan de met 3-0 gewonnen uitwedstrijd tegen Chelsea in de Champions League een enkelblessure overgehouden.
10 uur geledenBRAGA (ANP) - SC Braga heeft zich als eerste ploeg gekwalificeerd voor de kwartfinale van de Europa League. De Portugezen wonnen in eigen stadion met 4-0 van de Hongaarse club Ferencváros, nadat zij donderdag het uitduel nog met 2-0 hadden verloren.
11 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Dennis te Kloese noemt bedreigingen die hij vanuit zijn eigen club krijgt "heel vervelend" en "moeilijk". Dat zei de algemeen directeur van Feyenoord in een gesprek met ESPN. "Het zou stoer zijn om te zeggen dat het me niks doet", aldus Te Kloese.
12 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Robin van Persie blijft hoe dan ook tot in ieder geval het einde van het seizoen trainer van Feyenoord. "Daar is geen enkele twijfel over", heeft algemeen directeur Dennis te Kloese verzekerd na de aanstelling van Dick Advocaat als adviseur woensdag.
14 uur geleden