Commissarissen Mosman, Schlick en Van Oevelen weg bij Ajax
AMSTERDAM (ANP) - Annette Mosman, Georgette Schlick en Cees van Oevelen stappen uit de raad van commissarissen van Ajax. Zij stellen hun positie beschikbaar omdat zij van mening zijn dat de discussie zich nu te veel rondom hun persoon concentreert, terwijl deze gericht zou moeten zijn op de inhoud. Ze treden af als hun opvolgers benoemd zijn.
"Wij vinden het bijzonder jammer, maar we hebben dit besluit te respecteren", reageert voorzitter Michael van Praag in een persbericht. "Mede namens de andere rvc-leden Leo van Wijk en Danny Blind wil ik hen alle drie bedanken voor het tomeloos inzetten van hun bedrijfsmatige kennis en ervaring voor onze club. Wij gaan hard aan de slag om opvolgers voor hen te vinden."
Mosman, Schlick en Van Oevelen lagen onder vuur bij veel fans van Ajax, mede omdat ze afgelopen zomer onvoldoende toezicht zouden hebben gehouden op Sven Mislintat. De in het begin van het seizoen ontslagen directeur voetbalzaken haalde voor ruim 100 miljoen euro twaalf nieuwe spelers naar Amsterdam.
Crisis
Fanatieke fans van de F-Side eisten al langer het vertrek van Mosman, Schlick en Van Oevelen. Het drietal werd de afgelopen weken ook zwaar geïntimideerd door die harde supporterskern. Ajax speelt vanaf 16.45 uur een thuisduel met FC Twente. Fans van de F-Side wilden rond die wedstrijd opnieuw duidelijk maken dat het trio in hun ogen snel moet vertrekken.
Het vertrek van Mosman, Schlick en Van Oevelen is een nieuw hoofdstuk in de crisis bij Ajax, waar inmiddels ook voorzitter Van Praag van de rvc onder vuur is komen te liggen. De harde supporterskern van Ajax wil dat de rvc terugkomt op het voornemen om algemeen directeur Alex Kroes te ontslaan. Ook de bestuursraad van Ajax heeft de rvc opgeroepen om de beslissing om afscheid te nemen van Kroes te heroverwegen.
Brief
De rvc wil Kroes ontslaan omdat hij vlak voor zijn benoeming met voorkennis aandelen van Ajax zou hebben gekocht. "We hebben ons uitgebreid laten voorlichten door wel vijf of zes advocaten van NautaDutilh", zei Van Praag. "Daarna hebben we een weloverwogen beslissing genomen. Je kunt geen directeur handhaven die dit met zich meedraagt. Dat kan ik ook niet aan onze stakeholders uitleggen."
De bestuursraad gelooft in een terugkeer van Kroes bij Ajax "in welke vorm en onder welke voorwaarden dan ook", zo liet het zaterdag in een brief aan alle leden weten. De bestuursraad vertegenwoordigt de vereniging Ajax, die in het bezit is van 73 procent van de aandelen van de club en de rvc naar huis kan sturen.
Meer uit Voetbal
EINDHOVEN (ANP) - Joey Veerman stelt zich niet meer beschikbaar voor het Nederlands elftal zolang Ronald Koeman de bondscoach is. Dat maakte de middenvelder van PSV duidelijk na de laatste competitiewedstrijd tegen FC Twente, die de Eindhovenaren met 5-1 wonnen. "Hij hoeft mij niet meer te bellen, nee", aldus Veerman tegen ESPN.
42 minuten geledenZWOLLE (ANP) - Ayase Ueda is de topscorer van de Eredivisie. De Japanse spits van Feyenoord kwam dit seizoen tot 25 doelpunten. Ueda is daarmee de opvolger van ploeggenoot Sem Steijn, die vorig seizoen als speler van FC Twente tot 24 treffers kwam.
1 uur geledenZWOLLE (ANP) - Feyenoord heeft de competitie afgesloten met een overwinning. Het elftal van trainer Robin van Persie versloeg PEC Zwolle: 0-2. Feyenoord was al zeker van de tweede plaats en sluit de Eredivisie af met 19 punten minder dan kampioen PSV.
1 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Sparta Rotterdam is er niet in geslaagd zich alsnog te kwalificeren voor de play-offs voor Europees voetbal. De Rotterdammers van de scheidende coach Maurice Steijn verloren hun laatste wedstrijd in het eigen Kasteel met 3-2 van stadgenoot Excelsior.
1 uur geledenALMELO (ANP) - FC Groningen heeft zich geplaatst voor de play-offs om Europees voetbal. De ploeg van trainer Dick Lukkien eindigde op de negende plaats in de Eredivisie na een 2-1-zege bij het gedegradeerde Heracles Almelo.
1 uur geledenVOLENDAM (ANP) - Telstar heeft zich door een zege van 2-1 bij FC Volendam gehandhaafd in de Eredivisie. Volendam eindigde door de nederlaag als zestiende. De ploeg van coach Rick Kruys moet het nu in de play-offs om promotie/degradatie opnemen tegen Willem II.
1 uur geledenALKMAAR (ANP) - AZ heeft het seizoen in de Eredivisie afgesloten met een gelijkspel tegen het gedegradeerde NAC Breda. Het duel in Alkmaar eindigde in 3-3. AZ won eerder de KNVB-beker en is daardoor al zeker van deelname aan de Europa League.
1 uur geleden