Commissaris van de Koning onder indruk van hulpverlening Leersum
LEERSUM (ANP) - Commissaris van de Koning Hans Oosters van de provincie Utrecht heeft zaterdag een bezoek gebracht aan het door noodweer getroffen gebied in Leersum. Hij deed dat samen met burgemeester Frits Naafs van de gemeente Utrechtse Heuvelrug, waar Leersum onder valt. "Ik ben diep onder de indruk van de hulpverlening en grote gemeenschapskracht", zegt hij in een bericht op Twitter.
Leersum werd vrijdag getroffen door een hevige windvlaag. De schade loopt in de miljoenen en negen personen raakten gewond. Zeker zes woningen zijn onbewoonbaar en in de omliggende bossen zijn duizenden bomen omgewaaid.
Eerder al sprak de burgemeester zijn complimenten uit aan alle betrokkenen. "Onze inwoners van Leersum, hulpverleners en professionals geven invulling aan een veerkrachtig Leersum", schreef hij op Twitter. "Hulde aan alle hulpverleners en de inwoners en ondernemers van Leersum die elkaar helpen de gevolgen van de windhoos op te ruimen. Waar een hecht dorp groot in kan zijn."
Meer uit Binnenland
UTRECHT (ANP) - De zes bestuurders die nog vastzaten na de blokkade van de A12 op zaterdag, zijn maandag vrijgelaten. Dat laat de politie weten.
33 minuten geledenDOKKUM (ANP) - Ongeveer 21.000 mensen waren maandag bij het bezoek van de koninklijke familie aan Dokkum. "Het was overal druk, gezellig druk, maar nergens te druk", zegt burgemeester Johannes Kramer van de gemeente Noardeast-Fryslân, waar de Friese vestingstad onder valt.
39 minuten geledenGOES (ANP) - Asielzoekers kunnen vanaf dinsdag worden opgevangen in de Zeelandhallen in Goes. Het gebouw is goedgekeurd voor gebruik, laat opvangorgaan COA maandag weten.
43 minuten geledenBREDA (ANP) - De Havermarkt in het centrum van Breda is vol. Dat meldt de gemeente Breda. Voor het plein geldt het principe: één persoon in, één persoon uit. Aan de Haven, Sint Janstraat, op het Kasteelplein en op het Kerkplein is nog wel ruimte om Koningsdag te vieren.
52 minuten geledenUTRECHT (ANP) - Het Stadhuisplein en Oudkerkhof in de binnenstad van Utrecht zijn vol, meldt de gemeente. Er mogen geen nieuwe mensen de pleinen op. Ook op de Neude en het Janskerkhof wordt het erg druk.
53 minuten geledenDOKKUM (ANP) - Koning Willem-Alexander heeft de viering van Koningsdag in de Friese stad Dokkum afgesloten. Aan het einde van het programma sprak hij van een "onvergetelijke dag" en bedankte hij alle betrokkenen.
3 uur geledenDEN HAAG (ANP) - In de treinen is het maandagmiddag "druk maar beheersbaar", meldt een woordvoerder van de NS. Het wordt langzaamaan drukker in de hoofdstad en andere grote steden, vooral op de plekken waar grote evenementen zijn rond Koningsdag.
3 uur geleden