Commissaris van de Koning onder indruk van hulpverlening Leersum
LEERSUM (ANP) - Commissaris van de Koning Hans Oosters van de provincie Utrecht heeft zaterdag een bezoek gebracht aan het door noodweer getroffen gebied in Leersum. Hij deed dat samen met burgemeester Frits Naafs van de gemeente Utrechtse Heuvelrug, waar Leersum onder valt. "Ik ben diep onder de indruk van de hulpverlening en grote gemeenschapskracht", zegt hij in een bericht op Twitter.
Leersum werd vrijdag getroffen door een hevige windvlaag. De schade loopt in de miljoenen en negen personen raakten gewond. Zeker zes woningen zijn onbewoonbaar en in de omliggende bossen zijn duizenden bomen omgewaaid.
Eerder al sprak de burgemeester zijn complimenten uit aan alle betrokkenen. "Onze inwoners van Leersum, hulpverleners en professionals geven invulling aan een veerkrachtig Leersum", schreef hij op Twitter. "Hulde aan alle hulpverleners en de inwoners en ondernemers van Leersum die elkaar helpen de gevolgen van de windhoos op te ruimen. Waar een hecht dorp groot in kan zijn."
Meer uit Binnenland
AMSTERDAM (ANP) - De antimonarchistische groep Republiek mag geen grote opblaasbare dino langs de looproute van het koninklijk huis neerzetten in Dokkum tijdens Koningsdag. Dat heeft de rechter bepaald nadat de groep een kort geding had aangespannen tegen de gemeente Noardeast-Fryslân.
1 uur geledenRHOON (ANP) - In het Zuid-Hollandse dorp Rhoon is op zondagmorgen een parachutist overleden. Dat bevestigt de politie na berichtgeving van regionale omroep Rijnmond. De persoon werd gevonden aan de Essendijk. Dat is een landingslocatie voor parachutisten in de regio Rotterdam.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Premier Rob Jetten noemt de schietpartij tijdens het Correspondents' Dinner in Washington een "schokkende gebeurtenis". De Amerikaanse president Donald Trump en leden van zijn regering bleven ongedeerd.
3 uur geledenDEN HAAG (ANP) - In steeds meer gebieden geldt een verhoogd risico op een natuurbrand. De brandweer heeft inmiddels voor vijftien regio's fase 2 afgeroepen. Dat is het hoogste waarschuwingsniveau. Dat staat op de site van de brandweer.
3 uur geledenUTRECHT (ANP) - Zes activisten die zaterdag met auto's een opstopping op een deel van de A12 veroorzaakten zodat de weg geblokkeerd kon worden, zitten nog vast. Ze worden zondag verhoord door de politie. Een woordvoerder zegt dat het wel de verwachting is dat ze later zondag weer naar huis kunnen.
5 uur geledenHOUTEN (ANP) - Na zonsondergang zondag koelt het flink af, en tijdens koningsnacht blijft het droog. Maandag, Koningsdag, begint zonnig en fris, met in de middag grote temperatuurverschillen door het land. Later op de dag komt er meer bewolking, met af en toe een bui, verwacht Weeronline.
6 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Het Openbaar Ministerie heeft de beloning verhoogd voor informatie die leidt naar de dader van de moord op Mariska Klompenhouwer, de dag voor Koninginnedag, in 2001 in Rotterdam. Het bedrag voor de gouden tip is meer dan verdubbeld, van 11.000 naar 25.000 euro. Daarnaast vraagt de politie rond Koningsnacht extra aandacht voor de moord en zendt Opsporing Verzocht maandag nooit eerder vertoonde bewakingsbeelden uit.
8 uur geleden