Commissaris van de Koning onder indruk van hulpverlening Leersum
LEERSUM (ANP) - Commissaris van de Koning Hans Oosters van de provincie Utrecht heeft zaterdag een bezoek gebracht aan het door noodweer getroffen gebied in Leersum. Hij deed dat samen met burgemeester Frits Naafs van de gemeente Utrechtse Heuvelrug, waar Leersum onder valt. "Ik ben diep onder de indruk van de hulpverlening en grote gemeenschapskracht", zegt hij in een bericht op Twitter.
Leersum werd vrijdag getroffen door een hevige windvlaag. De schade loopt in de miljoenen en negen personen raakten gewond. Zeker zes woningen zijn onbewoonbaar en in de omliggende bossen zijn duizenden bomen omgewaaid.
Eerder al sprak de burgemeester zijn complimenten uit aan alle betrokkenen. "Onze inwoners van Leersum, hulpverleners en professionals geven invulling aan een veerkrachtig Leersum", schreef hij op Twitter. "Hulde aan alle hulpverleners en de inwoners en ondernemers van Leersum die elkaar helpen de gevolgen van de windhoos op te ruimen. Waar een hecht dorp groot in kan zijn."
Meer uit Binnenland
WEERT/BUDEL (ANP) - De brand die dagenlang heeft gewoed in het natuurgebied bij Weert en Budel is onder controle. De brandweer meldde zondag even voor 21.30 uur dat het sein 'brand meester' is gegeven.
12 minuten geledenJOHANNESBURG (ANP) - Een Nederlands stel is overleden na een virusuitbraak op een cruiseschip in de Atlantische Oceaan. Dat meldt het internationale persbureau AFP op basis van een anonieme bron. De Wereldgezondheidsorganisatie (WHO) meldt dat er drie doden zijn op de cruise, van wie er zeker een positief testte op het hantavirus.
2 uur geledenOLDENZAAL (ANP) - Bij een brand in een woning in het Twentse Oldenzaal is zondagmiddag iemand om het leven gekomen. Dat laat de brandweer weten. Ook zijn er familieleden die rook hebben ingeademd. Volgens een brandweerwoordvoerder zijn twee personen naar het ziekenhuis gebracht.
4 uur geledenSCHIPHOL (ANP) - Twee van de Nederlandse opvarenden van de burgervloot Global Sumud Flotilla zijn iets na 17.00 uur vanuit Istanbul geland op Schiphol. De twee activisten, Osman Tastan en Anas Mohamad, werden daar onder luid applaus en gejoel verwelkomd door zeker dertig medestanders. Zij hadden onder meer Palestijnse vlaggen bij zich en riepen 'Viva Palestina' toen het tweetal de aankomsthal binnenkwam. Eerder scandeerden ze al leuzen als 'Free Palestine', 'Osman we are proud of you' en 'Anas we are proud of you'.
4 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Rapper Sef heeft zondag een oproep gedaan aan Nederland om op 4 mei stil te zijn voor de slachtoffers van oorlogen, maar om zich de rest van het jaar wel uit te spreken over alle internationale conflicten en oorlogsslachtoffers. Hij deed de oproep op Instagram. De rapper meldde twee maanden geleden dat het Nationaal Comité 4 en 5 mei hem had geschrapt als ambassadeur voor de vrijheid. Volgens Sef had dat te maken met zijn uitlatingen over de oorlog in Gaza.
4 uur geledenIJSSELSTEIN (ANP) - Bij de ongeregeldheden in IJsselstein zijn zaterdagnacht politieagenten belaagd en met vuurwerk bestookt. Een agent raakte gewond doordat het vuurwerk bij zijn hoofd ontplofte. Hij hoefde niet naar het ziekenhuis, meldt de politie.
6 uur geledenLOOSDRECHT (ANP) - Het afnemende draagvlak voor de opvang van asielzoekers is niet los te koppelen van het kabinetsbeleid. Dat zei waarnemend burgemeester Mark Verheijen van Wijdemeren zondag in het tv-programma Buitenhof.
8 uur geleden