Commissaris Overijssel: Statenleden moeten integer te werk gaan
ZWOLLE (ANP) - Statenleden van de provincie Overijssel moeten de komende jaren integer te werk gaan en rekening houden met eventuele agressie en intimidatie. Dat zei Andries Heidema, commissaris van de Koning van de provincie, bij de installatie van nieuwe Statenleden woensdag. "In alle gevallen is het cruciaal ons als provinciebestuur te verantwoorden voor onze keuzes. Inwoners moeten vertrouwen hebben en houden in ons bestuur", zei Heidema.
Zonder belangrijke dossiers die de komende jaren op de agenda staan te benoemen, zoals stikstof, leek Heidema er zijdelings naar te verwijzen. "We leven in een complexe wereld. Onze manier van leven, consumeren en produceren is tegen grenzen aangelopen en er soms ruimschoots overheen gegaan. Pijnlijke en ingrijpende maatregelen zijn vooruitgeschoven. Daardoor is ook een aantal problemen groter en urgenter geworden."
De commissaris van de Koning lichtte ook de vrijheid van meningsuiting als "een groot goed" uit, maar zei ook dat er grenzen zijn. Heidema wees de Statenleden nadrukkelijk op polarisatie in de samenleving en riep het nieuwe provinciebestuur op om hierop "waakzaam" te zijn, "anders neemt het toe" en zal het in het bestuursorgaan doorsijpelen. "Emotie mag, agressie wordt niet getolereerd", zei hij verder.
Polarisatie
Hij verwees ook naar de campagne van SIRE tegen polarisatie: "Ga respectvol met elkaars meningen en standpunten om, gebruik integriteit niet als politiek wapen. Daarmee ondermijn je het vertrouwen in de overheid. Wees waar nodig hard op de inhoud, maar blijf zacht en zorgvuldig op de persoon."
Heidema omschreef de installatie van de 46 Statenleden als een "bijzondere, feestelijke en betekenisvolle vergadering". Heidema prees ook de nieuwe man-vrouwverhouding in het nieuwe provinciebestuur. "Dat is flink in positieve zin toegenomen", zei hij. Voorheen waren er 36 mannen en 10 vrouwen in het provinciebestuur, nu zijn dat 29 mannen en 18 vrouwen.
De BBB behaalde in Overijssel 17 zetels van de 47 zetels bij de Provinciale Statenverkiezingen op 15 maart. De VVD, CDA en GroenLinks bleven op 4 zetels steken, PvdA en ChristenUnie op 3 zetels. JA21 kreeg een zetel erbij en kwam op twee zetels uit, ten koste van de Partij voor de Dieren, die nog maar een zetel overhoudt. De PVV, SGP en D66 hebben ook twee zetels, de SP, Volt en Forum voor Democratie een zetel.
Meer uit Politiek
DEN HAAG (ANP) - De Utrechtse CDA-gedeputeerde Mirjam Sterk wordt in het aankomende kabinet minister van Langdurige Zorg, Jeugd en Sport. Dat bevestigen ingewijden na berichtgeving door RTL. Sterk gaat in Utrecht onder meer over natuur en landbouw.
14 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Heleen Herbert wordt namens het CDA minister van Economische Zaken in het nieuwe kabinet. Dat bevestigen ingewijden na berichtgeving door De Telegraaf. Momenteel is Herbert bestuurder bij bouwbedrijf Heijmans.
15 uur geledenDEN HAAG (ANP) - CDA-Europarlementariƫr Tom Berendsen wordt minister van Buitenlandse Zaken in het aankomende kabinet. Dat bevestigen ingewijden na berichtgeving door het AD.
15 uur geledenDEN HAAG (ANP) - D66 draagt Rianne Letschert en Hans Vijlbrief voor als ministers in het aanstaande minderheidskabinet. Letschert wordt minister van Onderwijs, Cultuur en Wetenschap, Vijlbrief van Sociale Zaken en Werkgelegenheid. Dat heeft D66 vrijdagmiddag bekendgemaakt. De invulling van de overige kabinetsposten volgt later, aldus de partij.
1 dag geledenDEN HAAG (ANP) - Sophie Hermans (VVD), die minister van Volksgezondheid wordt in het komende minderheidskabinet, denkt dat haar nieuwe post "grote en ingewikkelde opgaven" zal hebben. Hermans moet de miljardenbezuiniging in de zorg zien door te voeren, onder meer door het eigen risico te verhogen. Daarvoor is nog geen steun in de Tweede Kamer.
1 dag geledenDEN HAAG (ANP) - Bart van den Brink wordt namens het CDA minister van Asiel en Migratie, meldden meerdere bronnen aan het ANP. Hij voerde samen met fractievoorzitter Henri Bontenbal de onderhandelingen over de vorming van een minderheidskabinet met D66 en VVD.
2 dagen geledenDEN HAAG (ANP) - Veel van de jongeren die door het toeslagenschandaal een studieschuld zijn aangegaan, zijn volgens demissionair staatssecretaris Sandra Palmen te helpen met bestaande regelingen. Die regelingen moeten "beter voor het voetlicht" worden gebracht, stelt de politica. Ze gaat niet mee in het pleidooi van kinder- en jeugdombudsmannen om de studieschuld van deze jongeren kwijt te schelden.
2 dagen geleden