Commissaris Friesland: minder afvaarten Ameland onbegrijpelijk
LEEUWARDEN (ANP) - Commissaris van de Koning in Friesland Arno Brok vindt het onbegrijpelijk dat het Rijk akkoord is gegaan met de plannen van rederij Wagenborg om minder boten tussen Holwert en Ameland te laten varen. Dat bevestigt een woordvoerder van de provincie na berichtgeving van de Leeuwarder Courant.
Brok deed zijn uitspraken als voorzitter van het Omgevingsberaad Waddengebied op de Toogdag voor de Wadden, een bijeenkomst over de toekomst van het gebied. Brok is vooral kritisch omdat er volgens hem geen overleg is geweest met de inwoners van Ameland.
Daarbij staat de vakantieperiode voor de deur, normaal gesproken varen dan juist meer boten naar Ameland. Volgens Brok is er te weinig respect voor de mensen die op Ameland wonen. Minister Mark Harbers van Infrastructuur en Waterstaat spreekt later nog op de Toogdag en reageert dan mogelijk op Brok.
Meer uit Binnenland
DEN HAAG (ANP) - De eerste twee van bijna vijftig Palestijnen uit Gaza met een studie- of werkvisum zijn onderweg naar Nederland. Dat bevestigt het ministerie van Buitenlandse Zaken na berichtgeving van de NOS. Wanneer de rest van de groep mag vertrekken, is nog niet duidelijk.
6 minuten geleden2E EXLOËRMOND (ANP) - Nog altijd is er geen structurele opvangplek gevonden voor asielzoekers die niet bij het azc in Ter Apel terechtkunnen. Wel kunnen zij de komende drie nachten naar het Drentse 2e Exloërmond. De gemeente Borger-Odoorn, waar het dorp onder valt, heeft de sporthal Hunsowhal voorzien van 150 slaapplekken.
22 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - Nederland zet in ieder geval het komende halfjaar geen mensen uit naar Libanon, vanwege de Israëlische inval in het land. Minister Bart van den Brink (Asiel en Migratie) schrijft in een brief aan de Tweede Kamer dat er de komende zes maanden geen besluit wordt genomen over verblijfsvergunningen voor Libanezen.
36 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - Het ministerie van Defensie wil het eens worden met de Algemene Rekenkamer over de onderbouwing van uitgaven voor de uitbreiding van Defensie. De Algemene Rekenkamer concludeerde op Verantwoordingsdag dat Defensie risico's neemt door niet bij alle uitgaven een aanbestedingsprocedure te gebruiken.
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Het Centraal Joods Overleg (CJO) spant een kort geding aan om de optredens van rapper Ye in Arnhem tegen te houden. Het CJO eist een inreisverbod voor de artiest, ook bekend als Kanye West.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De 58-jarige Seyed A., verdacht van het doodschieten van zijn onderbuurvrouw in Rijswijk (Zuid-Holland), heeft maandag in de rechtbank verklaard dat hij niet "gekozen heeft" voor wat er is gebeurd. "Zij heeft dit zelf gedaan", zei A. over het 38-jarige slachtoffer.
5 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Advocaat Geert-Jan Knoops wordt voorwaardelijk geschorst voor vier weken. Dit heeft de Raad van Discipline Amsterdam, het tuchtcollege voor de advocatuur, besloten. Aan de advocaat is niet eerder een tuchtmaatregel opgelegd.
5 uur geleden