Commissaris Friesland hoopt op 'continuïteit en verbinding'
LEEUWARDEN (ANP) - De commissaris van de Koning in Friesland Arno Brok hoopt op continuïteit in de Provinciale Staten en op verbinding met de "mienskip" (een Friese term die het beste wordt vertaald met gemeenschap) vanuit de Statenleden. Brok stipte in zijn toespraak voor de installatie van de leden van de Provinciale Staten ook aan dat de kiezer Friesland opnieuw kleur heeft gegeven, "namelijk het groen van de BoerBurgerBeweging".
"Jullie hebben allemaal een mandaat gekregen van de kiezer en het is aan jullie het vertrouwen waar te maken. Hoeveel zetels je ook hebt", zei Brok. "Luister naar elkaar en maak die verbinding met de inwoners van onze provincie."
Volgens de commissaris is het jammer dat er niet veel mensen zijn die al heel lang in de Staten zitten, omdat er zo ervaring verloren gaat. "We hebben nog drie leden die er langer dan tien jaar zitten. Daarmee spreek ik de hoop uit dat jullie er allemaal lang zullen zitten. Al heeft de kiezer het laatste woord", voegde Brok er nog aan toe.
Fries belang
"We hebben grote dossiers als landbouw, natuur, energie, klimaat, bereikbaarheid, leefbaarheid, taal, cultuur en woningbouw", aldus Brok. "Het is aan jullie om wijze besluiten te nemen in het belang van Friesland en de toekomstige Friezen." Hij riep de Statenleden op besluiten te nemen in rust, ondanks de meningen, blikken en druk van buitenaf.
De commissaris stond ook stil bij de grote overwinning van de BBB. "Het is uniek in de vaderlandse politieke geschiedenis dat een partij met één zetel in de Tweede Kamer de grootste wordt in alle provincies."
Brok roemde het feit dat het opkomstcijfer in Friesland met 65,5 procent het hoogste was van alle provincies. "Dat laat zien dat mensen hart hebben voor onze provincie."
Meer uit Politiek
NIEUWEGEIN (ANP) - Politieke partijen die bereid zijn om samen te werken met het minderheidskabinet zijn 'lichtpuntjes' voor Rob Jetten. Dat zegt de nieuwbakken premier en D66-leider zaterdag op een partijcongres in Nieuwegein. Hij schetst dit als contrast met de afgelopen jaren van veel geruzie in de politiek.
7 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De veiligheid van Nederlandse militairen in het Midden-Oosten heeft de "hoogste prioriteit", laat minister Dilan Yeşilgöz van Defensie weten. Het aantal Nederlandse militairen in de regio is beperkt. Ze zijn onder meer voor missies in Irak, Israël en de Golfstaten.
8 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Voor partijen in de Tweede Kamer komt de aanval op Iran niet als een verrassing, blijkt uit de eerste reacties. Wel vragen verschillende politici zich af of de oorlog het einde zal betekenen voor het onderdrukkende regime.
8 uur geledenKYIV (ANP) - Ministers Tom Berendsen (Buitenlandse Zaken, CDA) en Dilan Yeşilgöz (Defensie, VVD) zijn zaterdag in Oekraïne aangekomen. Het is hun eerste buitenlandse reis na hun aantreden begin deze week. Het bezoek is bedoeld om solidariteit te tonen en duidelijk te maken dat de steun aan Oekraïne onverminderd zal doorgaan.
8 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Een grote opgave, zo noemen de commissarissen van de Koning in de twaalf provincies de opdracht die hun gemeenten hebben gekregen voor de opvang van asielzoekers. De nieuwe asielminister Bart van den Brink (CDA) maakte vrijdag bekend hoeveel opvangplaatsen in elke provincie geregeld moeten worden. Wettelijk gezien had dat al voor 1 februari bekend moeten zijn, maar Van den Brinks voorganger Mona Keijzer besloot dat aan de nieuwe minister over te laten.
1 dag geledenDEN HAAG (ANP) - Rob Jetten wil de komende tijd in contact komen met jongeren en mensen buiten zijn bubbel, vertelde de nieuwe premier vrijdagmiddag tijdens zijn wekelijkse persconferentie. "Organiseer voor mij werkbezoeken op plekken waar ze misschien niet verwachten dat de premier of een D66'er langskomt", heeft de nieuwe premier zijn ambtenaren gevraagd. "Want ik wil juist daar van mensen horen: hoe kijken ze tegen de overheid aan, waar lopen ze tegenaan, waar zijn ze boos over?"
1 dag geledenDEN HAAG (ANP) - Premier Rob Jetten gaat aanstaande dinsdag voor het eerst in zijn huidige functie naar Brussel. Hij spreekt daar in de avond onder anderen met NAVO-baas en voormalig premier Mark Rutte. Jetten was in het laatste kabinet-Rutte minister voor Klimaat en Energie.
1 dag geleden