Commissaris Friesland hoopt op 'continuïteit en verbinding'
LEEUWARDEN (ANP) - De commissaris van de Koning in Friesland Arno Brok hoopt op continuïteit in de Provinciale Staten en op verbinding met de "mienskip" (een Friese term die het beste wordt vertaald met gemeenschap) vanuit de Statenleden. Brok stipte in zijn toespraak voor de installatie van de leden van de Provinciale Staten ook aan dat de kiezer Friesland opnieuw kleur heeft gegeven, "namelijk het groen van de BoerBurgerBeweging".
"Jullie hebben allemaal een mandaat gekregen van de kiezer en het is aan jullie het vertrouwen waar te maken. Hoeveel zetels je ook hebt", zei Brok. "Luister naar elkaar en maak die verbinding met de inwoners van onze provincie."
Volgens de commissaris is het jammer dat er niet veel mensen zijn die al heel lang in de Staten zitten, omdat er zo ervaring verloren gaat. "We hebben nog drie leden die er langer dan tien jaar zitten. Daarmee spreek ik de hoop uit dat jullie er allemaal lang zullen zitten. Al heeft de kiezer het laatste woord", voegde Brok er nog aan toe.
Fries belang
"We hebben grote dossiers als landbouw, natuur, energie, klimaat, bereikbaarheid, leefbaarheid, taal, cultuur en woningbouw", aldus Brok. "Het is aan jullie om wijze besluiten te nemen in het belang van Friesland en de toekomstige Friezen." Hij riep de Statenleden op besluiten te nemen in rust, ondanks de meningen, blikken en druk van buitenaf.
De commissaris stond ook stil bij de grote overwinning van de BBB. "Het is uniek in de vaderlandse politieke geschiedenis dat een partij met één zetel in de Tweede Kamer de grootste wordt in alle provincies."
Brok roemde het feit dat het opkomstcijfer in Friesland met 65,5 procent het hoogste was van alle provincies. "Dat laat zien dat mensen hart hebben voor onze provincie."
Meer uit Politiek
DEN HAAG (ANP) - Asielminister Bart van den Brink (CDA) zal binnenkort een strengere brief sturen om gemeenten te vragen opvangplekken te realiseren voor asielzoekers, zodat de spreidingswet goed kan worden uitgevoerd. "Gemeenten die niets hebben gedaan, gaan we vragen: wanneer kom je nou met locaties?"
1 uur geledenDEN HAAG/HELSINKI (ANP) - Door de sterk gestegen olieprijs voelen landen volgens premier Rob Jetten nog meer "de noodzaak" om op te treden tegen de schaduwvloot waarmee Rusland oliesancties omzeilt. Hij zei dat donderdag na een bijeenkomst met leiders van noordelijke landen in Helsinki waar werd gesproken over de aanpak van de schaduwvloot.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het Centraal Orgaan opvang asielzoekers (COA) onderschrijft de oproep aan gemeenten van de minister van Asiel en Migratie, Bart van den Brink, om met spoed voldoende opvanglocaties te realiseren. "Er is acuut noodopvang nodig om te voorkomen dat mensen op straat komen te staan", stelt het COA. "Door het nijpende tekort staat de menswaardigheid van de opvang zwaar onder druk. Dat is slecht voor het welzijn van onze bewoners."
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De Vereniging van Nederlandse Gemeenten (VNG) snapt de oproep van asielminister Bart van den Brink (CDA) om snel meer opvangplekken voor asielzoekers te regelen. De vereniging hoopt "dat gemeenten kijken waar ze kunnen helpen", aldus een woordvoerder.
1 uur geledenHALFWEG (ANP) - GroenLinks en PvdA gaan vanaf juni samen verder onder de naam Progressief Nederland. "Roepnaam: PRO." Dat hebben de partijen, die samen de grootste oppositiefractie vormen in de Tweede Kamer, donderdag bekendgemaakt.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Asielminister Bart van den Brink (CDA) doet in een brief een "klemmend beroep" op gemeenten om met spoed noodopvangplekken voor asielzoekers te regelen. Dit is een van de maatregelen die moeten voorkomen "dat de opvang de komende weken onbeheersbaar wordt". Ook worden zoveel mogelijk asielzoekers geplaatst in bestaande locaties, als dat veilig kan. Dat kunnen ook meer mensen zijn dan afgesproken met de gemeenten.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Nederland gaat met Duitsland in gesprek met landen die een mogelijke gastheer kunnen zijn voor een terugkeerhub. Tijdens een werkbezoek in Berlijn meldde asielminister Bart van den Brink samen met de Duitse minister Alexander Dobrindt (Binnenlandse Zaken) dat de landen dit aan willen kaarten tijdens gezamenlijke diplomatieke missies. Zij vermelden daarmee niet met welke landen zij de banden willen aanhalen.
8 uur geleden