Commissaris Friesland hoopt op 'continuïteit en verbinding'
LEEUWARDEN (ANP) - De commissaris van de Koning in Friesland Arno Brok hoopt op continuïteit in de Provinciale Staten en op verbinding met de "mienskip" (een Friese term die het beste wordt vertaald met gemeenschap) vanuit de Statenleden. Brok stipte in zijn toespraak voor de installatie van de leden van de Provinciale Staten ook aan dat de kiezer Friesland opnieuw kleur heeft gegeven, "namelijk het groen van de BoerBurgerBeweging".
"Jullie hebben allemaal een mandaat gekregen van de kiezer en het is aan jullie het vertrouwen waar te maken. Hoeveel zetels je ook hebt", zei Brok. "Luister naar elkaar en maak die verbinding met de inwoners van onze provincie."
Volgens de commissaris is het jammer dat er niet veel mensen zijn die al heel lang in de Staten zitten, omdat er zo ervaring verloren gaat. "We hebben nog drie leden die er langer dan tien jaar zitten. Daarmee spreek ik de hoop uit dat jullie er allemaal lang zullen zitten. Al heeft de kiezer het laatste woord", voegde Brok er nog aan toe.
Fries belang
"We hebben grote dossiers als landbouw, natuur, energie, klimaat, bereikbaarheid, leefbaarheid, taal, cultuur en woningbouw", aldus Brok. "Het is aan jullie om wijze besluiten te nemen in het belang van Friesland en de toekomstige Friezen." Hij riep de Statenleden op besluiten te nemen in rust, ondanks de meningen, blikken en druk van buitenaf.
De commissaris stond ook stil bij de grote overwinning van de BBB. "Het is uniek in de vaderlandse politieke geschiedenis dat een partij met één zetel in de Tweede Kamer de grootste wordt in alle provincies."
Brok roemde het feit dat het opkomstcijfer in Friesland met 65,5 procent het hoogste was van alle provincies. "Dat laat zien dat mensen hart hebben voor onze provincie."
Meer uit Politiek
DEN HAAG (ANP) - Soedanese vluchtelingen die zich melden in Nederland maken door een wijziging in het beleid meer kans op asiel, meldt minister Bart van den Brink (Asiel, CDA) in een Kamerbrief. Inwoners uit zes regio's in het in oorlog verkerende Afrikaanse land konden al langer asiel aanvragen met het argument dat ze risico lopen op willekeurig geweld. Dat wordt uitgebreid naar heel Soedan. Ook komen bepaalde specifieke groepen sneller in aanmerking voor een vluchtelingenstatus.
6 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Een meerderheid van de Tweede Kamer staat achter het plan om een extra traumahelikopter in te zetten bij het Gelderse vliegveld Teuge. Dat melden initiatiefnemers VVD en BBB na berichtgeving van RTL Nieuws. De partijen hadden dit plan al langer, en zijn er nu naar eigen zeggen in geslaagd om de benodigde 15 miljoen euro vrij te maken op de begroting.
10 uur geledenDEN HAAG (ANP) - DENK stelt een initiatiefwet voor die discriminatie bij sollicitaties tegen moet gaan. Eerder sneuvelde een vergelijkbaar voorstel van voormalig minister Karien van Gennip (Sociale Zaken, CDA) in de Eerste Kamer, omdat de VVD zorgen had over de uitvoerbaarheid en regeldruk. Kamerlid Doğukan Ergin dient een nieuwe versie in van dat plan waarin hij die zorgen heeft geprobeerd weg te nemen.
10 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Lokale lijsttrekkers zien de kwaliteit van de gemeenteraad achteruitgaan. Dat werd duidelijk tijdens een debat met zes lijsttrekkers in Nieuwspoort, in aanloop naar de gemeenteraadsverkiezingen van 18 maart. "If you pay peanuts, you get monkeys", zei Richard de Mos van Hart voor Den Haag daarover.
23 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het kabinet gaat voorlopig geen wetgeving uitwerken om de pensioenleeftijd sneller te laten oplopen. Ministers hebben maandag in een gesprek met vakbonden FNV, CNV en VCP aangeboden om dit voorstel "in de ijskast" te zetten, zeiden de bonden na afloop.
1 dag geledenDEN HAAG (ANP) - Het kabinet gaat in op de uitnodiging van Frankrijk om te praten over nauwere samenwerking op het gebied van nucleaire bewapening. Dat schrijven de ministers Dilan Yeşilgöz (Defensie, VVD) en Tom Berendsen (Buitenlandse Zaken, CDA) aan de Tweede Kamer.
1 dag geledenDEN HAAG (ANP) - Het is op dit moment niet mogelijk om Nederlanders die het Midden-Oosten willen verlaten wegens de oorlog in Iran te repatriëren, meldde minister Tom Berendsen (Buitenlandse Zaken) maandagmiddag. Het luchtruim is namelijk gesloten. "Als je mensen naar huis wil brengen, wil je dat wel op een veilige manier doen. Op dit moment zijn die opties er nog niet en we kijken hoe snel we dat voor elkaar kunnen krijgen", aldus de CDA-bewindsman.
1 dag geleden