Commissaris: er waren geen aanwijzingen voor bestorming
WASHINGTON (ANP) - Er was volgens de commissaris van de politie in Washington DC geen informatie die op voorhand suggereerde dat er een bestorming van het Capitool zou kunnen plaatsvinden. Amerikaanse politici hebben hun twijfels bij het politieoptreden woensdag en willen een onderzoek.
De politie van het Capitool, een andere politiemacht dan die van Washington DC, zou volgens verscheidene parlementariërs onvoldoende voorbereid zijn geweest op een scenario als dat op woensdag toen Trump-aanhangers het parlementsgebouw binnendrongen. De hoofdstedelijke politie werd ingeschakeld voor ondersteuning, zei commissaris Contee. Ook werden troepen van de Nationale Garde van Washington DC, Maryland en Virginia opgeroepen.
Volgens de commissaris zijn sinds woensdag 68 mensen aangehouden na de bestorming en wordt gezocht naar meer verdachten, onder meer door beelden van relschoppers publiekelijk te verspreiden.
Meer uit Buitenland
MADRID (ANP/AFP/RTR) - Paus Leo is in Madrid aangekomen voor een bezoek van bijna een week aan Spanje. Het is het eerste bezoek van een paus aan Spanje sinds 2010. Onderweg zei hij dat hij "met een goede boodschap komt, een boodschap van liefdadigheid en respect voor alle mensen".
41 minuten geledenTEHERAN (ANP) - De Iraanse Revolutionaire Garde (IRG) meldt zaterdag dat zij Amerikaanse bases in Koeweit en Bahrein met ballistische raketten heeft aangevallen.
7 uur geledenKOEWEIT-STAD (ANP) - De Koeweitse luchtverdediging heeft drone- en raketaanvallen onderschept, zo meldt het staatspersbureau KUNA in de nacht van vrijdag op zaterdag op basis van verklaringen van de generale staf van het leger.
8 uur geledenHAVANA (ANP) - De voormalige Cubaanse leider Raúl Castro (95) is vrijdag op de staatstelevisie verschenen. Hij was aanwezig op een evenement op het ministerie van Binnenlandse Zaken dat werd uitgezonden.
9 uur geledenWASHINGTON (ANP) - Het Amerikaanse leger heeft vrijdag aanvallen uitgevoerd op Iraanse radarinstallaties, nadat Iran vier aanvalsdrones richting de Straat van Hormuz had gelanceerd. Dat meldt het Amerikaanse Central Command (CENTCOM) in een bericht op X.
11 uur geledenWASHINGTON (ANP) - Volgens de Amerikaanse president Donald Trump vordert hij "heel snel" met de oorlog tegen Iran. Dat heeft hij gezegd in een interview met NBC News dat zondag wordt uitgezonden.
11 uur geledenTEHERAN (ANP) - Iran heeft meerdere drones in de richting van de Straat van Hormuz gelanceerd. Dat meldt CNN vrijdag op basis van een Amerikaanse functionaris, die ook zei dat ten minste vier drones door Amerikaanse vliegtuigen zijn neergeschoten.
11 uur geleden