Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Commissaris Brabant hoopt op minder verloop in Provinciale Staten

Commissaris Brabant hoopt op minder verloop in Provinciale Staten

DEN BOSCH (ANP) - Commissaris van de Koning in Noord-Brabant Ina Adema hoopt dat het aantal wisselingen in de komende periode van de Provinciale Staten minder groot zal zijn dan in de afgelopen periode. Na het beëdigen van de nieuwe Statenleden wees Adema erop dat tussentijds "maar liefst" 33 van de 55 Statenleden voortijdig zijn vertrokken.

"Op individueel niveau weliswaar begrijpelijk, voor het collectief van de Staten gewoonweg niet goed", zei Adema. Uit een inventarisatie van Omroep Brabant eerder dit jaar kwam naar voren dat de redenen voor vertrek uit Provinciale Staten in de afgelopen bestuursperiode uiteenliepen. Zo maakten sinds 2019 in totaal tien Statenleden de overstap naar Gedeputeerde Staten. Verder verruilden negen Statenleden een zetel voor het wethouderschap en speelde het uiteenvallen van Forum voor Democratie in Noord-Brabant een rol in het grote verloop.

In de nieuwe Provinciale Staten in Noord-Brabant heeft de BoerBurgerBeweging (BBB) elf zetels gekregen. Daarmee is de BBB de grootste partij geworden. Na de BBB volgen VVD (negen zetels) en GroenLinks (vijf zetels). Adema zei dat ze hoopt en er vanuit gaat dat er veel energie zit in de nieuwe Provinciale Staten. Ook zei ze dat het belangrijk is verbinding met de Brabanders te blijven houden.

Vrij en scherp

In Zeeland benadrukte commissaris van de Koning Han Polman dat de gekozen Statenleden zich vrij moeten voelen om naar "eer en geweten keuzes te maken". Ook zei Polman dat de Statenleden in debatten scherp mogen zijn op de inhoud, maar tegelijkertijd vroeg hij elkaar niet op de persoon aan te vallen.

De BBB is in de verkiezingen van maart in Zeeland de grootste partij geworden met negen van de 39 zetels.

Meer uit Politiek

Kabinet trekt enkele tonnen uit voor Joodse studenten

DEN HAAG (ANP) - Het kabinet trekt eenmalig 350.000 euro uit voor Joodse studenteninitiatieven. "Zodat zij hun eigen culturele tradities en gewoontes op die campussen verder kunnen vormgeven", zei onderwijsminister Rianne Letschert tegen het ANP. Ook komen er gesprekken tussen onderwijsinstellingen en lokale autoriteiten.

5 minuten geleden
Yeşilgöz: bezoek Jetten aan Trump ongemakkelijk maar waardevol

DEN HAAG (ANP) - Vicepremier Dilan Yeşilgöz erkent desgevraagd dat de timing van het bezoek van premier Rob Jetten aan de Amerikaanse president "ongemakkelijk" is. Trump dreigde eerder deze week nog met het vernietigen van de Iraanse beschaving, als dat land niet akkoord ging met het heropenen van de Straat van Hormuz.

1 uur geleden
Oud-PvdA-Kamerlid Rob Oudkerk wil nieuwe partij oprichten

HILVERSUM (ANP) - PvdA-prominent en oud-Kamerlid Rob Oudkerk wil een nieuwe politieke partij oprichten. Hij gaat daarvoor zijn lidmaatschap opzeggen van Progressief Nederland, het nieuwe samenwerkingsverband van PvdA en GroenLinks, zei hij vrijdagochtend bij Goedemorgen Nederland (WNL). Oudkerk mist bij die partij "sociaaldemocratische normen en waarden".

5 uur geleden
Jetten spreekt maandag oud-minister en senatoren in Washington

DEN HAAG (ANP) - Premier Rob Jetten (D66) spreekt maandag tijdens zijn bezoek aan de Amerikaanse hoofdstad Washington onder meer met oud-buitenlandminister Mike Pompeo, meldt de Rijksvoorlichtingsdienst in een persbericht. Pompeo was van 2018 tot en met 2021 minister van Buitenlandse Zaken onder president Donald Trump.

7 uur geleden
Ongeduldige Kamer wil energierekening voor huishoudens verlagen

DEN HAAG (ANP) - De Kamer is ongeduldig als het gaat om de aanpak van het kabinet om de energierekening te verlagen. Oppositiepartijen dringen in een debat aan op onder meer verlaging van de energiebelasting. Coalitiepartijen snappen de urgentie, maar wachten de kabinetsplannen af.

23 uur geleden
D66, VVD en GL-PvdA willen via wet gratis laptops voor leerlingen

DEN HAAG (ANP) - D66, VVD en GroenLinks-PvdA (binnenkort PRO) willen dat scholen laptops of tablets kunnen kopen voor hun leerlingen. Zij vragen staatssecretaris Judith Tielen (Onderwijs, VVD) of dit kan worden verankerd in de wet waarmee leerlingen momenteel al gratis schoolboeken krijgen.

1 dag geleden
D66, VVD en GL-PvdA willen via wet gratis laptops voor leerlingen

DEN HAAG (ANP) - D66, VVD en GroenLinks-PvdA (binnenkort PRO) willen dat scholen laptops of tablets kunnen kopen voor hun leerlingen. Zij vragen staatssecretaris Judith Tielen (Onderwijs, VVD) of dit kan worden verankerd in de wet waarmee leerlingen momenteel al gratis schoolboeken krijgen.

1 dag geleden