Commissariaat voor de Media maakt zich zorgen over situatie WNL
HILVERSUM (ANP) - Het Commissariaat voor de Media (CvdM) maakt zich zorgen over de situatie bij Omroep WNL. Dat laat de mediawaakhond weten in een bericht op de website, waarin het CvdM stelt dat de situatie "de volste aandacht heeft". Bij de omroep heerst onrust sinds de raad van toezicht vorige week bekendmaakte dat Bert Huisjes mag terugkeren als bestuurder.
Huisjes was eerder onder vuur komen te liggen na meldingen over grensoverschrijdend gedrag. Onder hem als hoofdredacteur en bestuurder zou sprake zijn geweest van een angstcultuur. Binnen de omroep werden zorgen geuit over de gang van zaken rond de terugkeer van Huisjes. "Een beslissing over zittend leiderschap moet deugdelijk onderbouwd zijn en moet rekening houden met de risico's hiervan voor de mensen op de werkvloer", reageert het CvdM. "Medewerkers en melders moeten tijdig en op een goede manier worden meegenomen. Wij hebben op dit punt zorgen, mede gezien de reacties van medewerkers." Deze zorgen zijn overgebracht aan de raad van toezicht van WNL.
"Wij gaan de rvt nadere vragen stellen en zullen de gang van zaken betrekken in ons toezicht op de rol van het bestuur van WNL bij het borgen van een sociaal veilige werkomgeving, en op de rol van de raad van toezicht bij de naleving daarvan", vervolgt de mediawaakhond.
De raad van toezicht gaf eerder aan zich opnieuw te beraden over de positie van Huisjes als bestuurder. Dat gebeurde na een gesprek met de redactieraad van WNL. De raad van toezicht was donderdagmiddag vooralsnog niet bereikbaar voor commentaar.
Meer uit Binnenland
DEN BOSCH (ANP) - Een meerderheid van Provinciale Staten in Noord-Brabant heeft, hoewel Statenleden zich onder druk gezet voelden, ingestemd met het nieuwe stikstofplan van de provincie.
4 uur geledenMOLENLANDEN (ANP) - Twee mannen zijn vrijdag opgepakt voor het bedreigen van een boer uit Molenlanden. De politie meldt dat de bedreigingen zijn gedaan naar aanleiding van een artikel en beelden over misstanden bij verzamelcentra voor runderen en kalveren.
4 uur geledenASSEN (ANP) - De provincie Drenthe bereidt maatregelen voor tegen een wolf die donderdag twee wandelaars benaderde in het Dwingelderveld. Drenthe wil dit dier afschrikken met een paintballgeweer en is ook van plan de wolf te voorzien van een zender. Hiervoor moet het dier eerst worden verdoofd.
5 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Een 47-jarige man uit Schiedam is zaterdag opgepakt omdat hij ervan verdacht wordt mensen te hebben verkracht en aangerand in een Rotterdamse massagesalon. Dat meldt de politie vrijdag.
5 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Als het stelsel voor arbeidsongeschiktheid niet drastisch wordt aangepakt, loopt de wachttijd voor een beoordeling op tot drie jaar in 2030. Daarvoor waarschuwen ambtenaren van verschillende ministeries in een gezamenlijk beleidsadvies. In dat geval zouden bijna 200.000 mensen wachten op een definitieve uitkering.
8 uur geledenROTTERDAM (ANP) - De 52-jarige Sofian A., verdacht van het doodsteken van de 33-jarige Lassaad Chourou in een woning aan de Duivenvoordestraat in de Rotterdamse wijk Middelland, is daarvoor niet strafbaar, vindt het Openbaar Ministerie. Volgens de officier van justitie is aannemelijk dat A. heeft gestoken om zichzelf te verdedigen. De steekpartij vond ruim 22 jaar geleden plaats.
8 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Buitenlandminister David van Weel vindt dat Europa en de VS moeten werken aan wederzijds vertrouwen. "En waar dat weg is, moeten we dat weer terugbouwen," zegt de VVD-minister naar aanleiding van de Amerikaanse veiligheidsstrategie. Daarin stelt de VS dat "Europa afstevent op zijn ondergang door de uitholling van democratie en politieke vrijheden."
8 uur geleden