Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Commissariaat voor de Media maakt zich zorgen over situatie WNL

Commissariaat voor de Media maakt zich zorgen over situatie WNL

HILVERSUM (ANP) - Het Commissariaat voor de Media (CvdM) maakt zich zorgen over de situatie bij Omroep WNL. Dat laat de mediawaakhond weten in een bericht op de website, waarin het CvdM stelt dat de situatie "de volste aandacht heeft". Bij de omroep heerst onrust sinds de raad van toezicht vorige week bekendmaakte dat Bert Huisjes mag terugkeren als bestuurder.

Huisjes was eerder onder vuur komen te liggen na meldingen over grensoverschrijdend gedrag. Onder hem als hoofdredacteur en bestuurder zou sprake zijn geweest van een angstcultuur. Binnen de omroep werden zorgen geuit over de gang van zaken rond de terugkeer van Huisjes. "Een beslissing over zittend leiderschap moet deugdelijk onderbouwd zijn en moet rekening houden met de risico's hiervan voor de mensen op de werkvloer", reageert het CvdM. "Medewerkers en melders moeten tijdig en op een goede manier worden meegenomen. Wij hebben op dit punt zorgen, mede gezien de reacties van medewerkers." Deze zorgen zijn overgebracht aan de raad van toezicht van WNL.

"Wij gaan de rvt nadere vragen stellen en zullen de gang van zaken betrekken in ons toezicht op de rol van het bestuur van WNL bij het borgen van een sociaal veilige werkomgeving, en op de rol van de raad van toezicht bij de naleving daarvan", vervolgt de mediawaakhond.

De raad van toezicht gaf eerder aan zich opnieuw te beraden over de positie van Huisjes als bestuurder. Dat gebeurde na een gesprek met de redactieraad van WNL. De raad van toezicht was donderdagmiddag vooralsnog niet bereikbaar voor commentaar.

Meer uit Binnenland

PI Vught wil aangifte doen na gijzeling, medewerkers ongedeerd

VUGHT (ANP) - De PI Vught is van plan aangifte te doen, nadat vrijdag op een afdeling van het Penitentiair Psychiatrisch Centrum (PPC) drie medewerkers werden gegijzeld door een gedetineerde. Dit meldt de Dienst Justitiële Inrichtingen (DJI) zaterdag.

2 uur geleden
Marco Borsato gaat het komende jaar niet optreden

DEN HAAG (ANP) - Marco Borsato treedt het komende jaar niet op. Dat laat zijn management zaterdag weten aan het ANP, in reactie op de uitnodiging die André Rieu de zanger deed.

2 uur geleden
Erik de Zwart onderzoekt digitaal kanaal over treinen

HILVERSUM (ANP) - Erik de Zwart onderzoekt de mogelijkheden voor een digitaal televisiekanaal over treinen. Dat laat hij zaterdag aan het ANP weten. De Zwart voert hierover op dit moment gesprekken met kabelaars als Ziggo en KPN. Volgens de mediaondernemer blijkt uit een representatief onderzoek dat hij heeft gedaan dat twee op de drie Nederlanders hier interesse voor zouden hebben.

4 uur geleden
Minister belt met 'Hoofdpiet' Van der Laan over doodsbedreigingen

DEN HAAG (ANP) - Demissionair minister Gouke Moes (OCW) heeft vrijdag telefonisch gesproken met cabaretier Niels van der Laan over de doodsbedreigingen aan zijn adres. Dat laat een woordvoerder van Van der Laan zaterdag aan het ANP weten. Het was een "privégesprek" waarover zij verder geen details deelt.

5 uur geleden
Tweede dode door ongeval Ermelo, auto vloog in brand

ERMELO (ANP) - Een tweede persoon is overleden na een eenzijdig verkeersongeval in het Gelderse Ermelo. Het gaat om een 26-jarige man uit de gemeente Nunspeet, meldt de politie. De slachtoffers reden rond 20.50 uur op vrijdagavond tegen een boom aan, waarna de auto in brand vloog.

6 uur geleden
2025 op weg om op één na zonnigste jaar ooit gemeten te worden

DEN HAAG (ANP) - Dit jaar wordt naar verwachting het op een na zonnigste jaar sinds het begin van de metingen, denkt Weeronline. Het aantal zonuren staat nu op 2064 uur en als december zoals gebruikelijk verloopt, zal dat uitkomen op 2111 uur. Alleen in 2022 was het zonniger met 2233 uur.

6 uur geleden
Koning, politici en tientallen BN'ers roepen op: bescherm vrouwen

DEN HAAG (ANP) - Tientallen bekende Nederlandse mannen, onder wie koning Willem-Alexander, zijn zich het afgelopen jaar bewuster geworden van het gevoel van onveiligheid dat veel vrouwen in Nederland ervaren. Het AD komt zaterdag met een publicatie waarin meer dan vijftig mannen zich uitspreken over de veiligheid van vrouwen.

6 uur geleden