Commissariaat voor de Media maakt zich zorgen over situatie WNL
HILVERSUM (ANP) - Het Commissariaat voor de Media (CvdM) maakt zich zorgen over de situatie bij Omroep WNL. Dat laat de mediawaakhond weten in een bericht op de website, waarin het CvdM stelt dat de situatie "de volste aandacht heeft". Bij de omroep heerst onrust sinds de raad van toezicht vorige week bekendmaakte dat Bert Huisjes mag terugkeren als bestuurder.
Huisjes was eerder onder vuur komen te liggen na meldingen over grensoverschrijdend gedrag. Onder hem als hoofdredacteur en bestuurder zou sprake zijn geweest van een angstcultuur. Binnen de omroep werden zorgen geuit over de gang van zaken rond de terugkeer van Huisjes. "Een beslissing over zittend leiderschap moet deugdelijk onderbouwd zijn en moet rekening houden met de risico's hiervan voor de mensen op de werkvloer", reageert het CvdM. "Medewerkers en melders moeten tijdig en op een goede manier worden meegenomen. Wij hebben op dit punt zorgen, mede gezien de reacties van medewerkers." Deze zorgen zijn overgebracht aan de raad van toezicht van WNL.
"Wij gaan de rvt nadere vragen stellen en zullen de gang van zaken betrekken in ons toezicht op de rol van het bestuur van WNL bij het borgen van een sociaal veilige werkomgeving, en op de rol van de raad van toezicht bij de naleving daarvan", vervolgt de mediawaakhond.
De raad van toezicht gaf eerder aan zich opnieuw te beraden over de positie van Huisjes als bestuurder. Dat gebeurde na een gesprek met de redactieraad van WNL. De raad van toezicht was donderdagmiddag vooralsnog niet bereikbaar voor commentaar.
Meer uit Binnenland
DE BILT (ANP) - In Noord-Brabant en Limburg is zaterdagavond code geel van kracht wegens stevige onweersbuien, meldt het KNMI. Daarbij kunnen windstoten en hagel voorkomen en plaatselijk kan ook veel neerslag vallen.
3 uur geledenDE WIJK (ANP) - Staatssecretaris Claudia van Bruggen (Justitie, D66) is zaterdag door de hitte onwel geworden tijdens een herdenkingsceremonie voor slachtoffers van geweld in het Drentse De Wijk. Dat meldt de bewindsvrouw op Instagram.
6 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Het cruiseschip Hondius waarop het hantavirus uitbrak, is gereinigd en kan weer in bedrijf worden gesteld. Dat maakte de GGD Rotterdam-Rijnmond zaterdag bekend. Bij een eerdere inspectie zag de GGD nog tekortkomingen bij de schoonmaak. De geplande terugvaart van Rotterdam naar de thuislocatie in Vlissingen moest daarom worden uitgesteld.
12 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - DPG Media verlengt het project waarbij jaarlijks 5000 gratis krantenabonnementen worden verstrekt aan mensen met een laag inkomen. Aanleiding is onderzoek van Hogeschool Windesheim, waaruit blijkt dat deelnemers zich door de abonnementen beter geïnformeerd en meer betrokken voelen bij de samenleving.
14 uur geledenWARFFUM (ANP) - In het Groningse Warffum zijn in de nacht van vrijdag op zaterdag 45 asielzoekers opgevangen, meldt het Rode Kruis. Dat is minder dan een nacht eerder, toen er 82 mensen in de nachtopvang sliepen. Volgens een woordvoerster van het Rode Kruis wijst het lagere aantal er vermoedelijk op dat meer mensen zijn doorgestroomd naar andere opvanglocaties.
15 uur geledenOSS (ANP) - De politie heeft zaterdagochtend vroeg een 35-jarige Nederlandse man uit Oss opgepakt voor mogelijke betrokkenheid bij de dood van een 47-jarige man uit Berghem. Een 33-jarige man die eerder vrijdag in Berghem werd opgepakt, geldt niet langer als verdachte.
19 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het scenario waarin Moerdijk blijft bestaan, is "nadrukkelijker" in beeld gekomen bij het kabinet. Staatssecretaris Jo-Annes de Bat (Klimaat en Groene Groei) meldt in een Kamerbrief dat hij de optie overweegt dat "een kleinere uitbreiding van het haven- en industriecluster Moerdijk wordt gerealiseerd". Als hiervoor wordt gekozen, hoeft het Noord-Brabantse dorp niet te verdwijnen om plaats te maken voor de uitbreiding van het haven- en industriegebied en grootschalige energieprojecten.
1 dag geleden