Commissariaat voor de Media maakt zich zorgen over situatie WNL
HILVERSUM (ANP) - Het Commissariaat voor de Media (CvdM) maakt zich zorgen over de situatie bij Omroep WNL. Dat laat de mediawaakhond weten in een bericht op de website, waarin het CvdM stelt dat de situatie "de volste aandacht heeft". Bij de omroep heerst onrust sinds de raad van toezicht vorige week bekendmaakte dat Bert Huisjes mag terugkeren als bestuurder.
Huisjes was eerder onder vuur komen te liggen na meldingen over grensoverschrijdend gedrag. Onder hem als hoofdredacteur en bestuurder zou sprake zijn geweest van een angstcultuur. Binnen de omroep werden zorgen geuit over de gang van zaken rond de terugkeer van Huisjes. "Een beslissing over zittend leiderschap moet deugdelijk onderbouwd zijn en moet rekening houden met de risico's hiervan voor de mensen op de werkvloer", reageert het CvdM. "Medewerkers en melders moeten tijdig en op een goede manier worden meegenomen. Wij hebben op dit punt zorgen, mede gezien de reacties van medewerkers." Deze zorgen zijn overgebracht aan de raad van toezicht van WNL.
"Wij gaan de rvt nadere vragen stellen en zullen de gang van zaken betrekken in ons toezicht op de rol van het bestuur van WNL bij het borgen van een sociaal veilige werkomgeving, en op de rol van de raad van toezicht bij de naleving daarvan", vervolgt de mediawaakhond.
De raad van toezicht gaf eerder aan zich opnieuw te beraden over de positie van Huisjes als bestuurder. Dat gebeurde na een gesprek met de redactieraad van WNL. De raad van toezicht was donderdagmiddag vooralsnog niet bereikbaar voor commentaar.
Meer uit Binnenland
AMSTERDAM (ANP) - Ook de HEMA roept klanten op speel- en knutselzand terug te brengen naar de winkel, omdat er mogelijk asbest in het product zit. "Na extra onderzoek is gebleken dat in minimaal één buisje van de producten asbest is aangetroffen", meldt de HEMA op de website. Eerder riepen winkels als Action en Top1Toys speelgoed met zand terug.
8 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - In Irak worden IS-strijders "met een Nederlandse link" vastgehouden die eerder waren gedetineerd in kampen in het noordoosten van Syrië, bevestigt het demissionaire kabinet aan de Tweede Kamer. Zij waren onder de 5704 mannelijke strijders van de terreurgroep die de afgelopen weken door de Verenigde Staten zijn overgebracht.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De Nederlandse Vereniging van Journalisten (NVJ) is "onprettig verrast" door het besluit dat een journalist van De Twentsche Courant Tubantia vervolgd moet worden voor smaad. Het gerechtshof Arnhem-Leeuwarden heeft het Openbaar Ministerie onlangs opgedragen de journalist te vervolgen na een beklagprocedure.
1 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - Tot nu toe hebben vijf landen toegezegd om met troepen mee te doen aan de internationale veiligheidsmacht in Gaza. Dat kondigde de Amerikaanse bevelhebber van die macht aan bij de eerste bijeenkomst van de Vredesraad, die de Amerikaanse president Donald Trump oprichtte om toe te zien op het staakt-het-vuren in Gaza. Het zou gaan om Indonesië, Marokko, Kazachstan, Kosovo en Albanië.
2 uur geledenARNHEM (ANP) - Het Openbaar Ministerie moet een journalist van De Twentsche Courant Tubantia vervolgen voor smaad. Dat heeft het gerechtshof Arnhem-Leeuwarden onlangs bepaald in een beklagprocedure. Die was aangespannen door onder anderen een vrouw uit Hengelo die jarenlang spirituele sessies organiseerde en leidde.
2 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Rudi Bakker, voormalig directeur van SE Fireworks in Enschede, is woensdag op 63-jarige leeftijd overleden. Zijn advocaat Peter Plasman bevestigde donderdag een bericht hierover in De Twentsche Courant Tubantia.
2 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De estafettestakingen van personeel in de jeugdzorg na vastgelopen cao-onderhandelingen zijn voorbij. Donderdag vond de laatste plaats in Amsterdam. Zo'n 180 medewerkers kwamen bijeen om overuren te berekenen en te overhandigen aan de werkgever, meldt vakbond FNV. Op 2 maart vindt een landelijke 24-uursstaking plaats.
4 uur geleden