Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Commissariaat voor de Media kijkt naar vertrek van Klever bij ON!

Commissariaat voor de Media kijkt naar vertrek van Klever bij ON!

HILVERSUM (ANP) - Het Commissariaat voor de Media gaat "kijken" naar het vertrek van minister Reinette Klever bij omroep Ongehoord Nederland (ON!) en het overdragen van haar taken. Dat laat een woordvoerder van de mediawaakhond weten.

Klever was tot eind juni bestuurslid bij omroep ON!. Zij legde deze taken neer omdat zij in het kabinet Schoof minister voor Ontwikkelingssamenwerking en Buitenlandse Handel werd. GeenStijl meldde dat Klever bij haar vertrek "een deel van de financiële administratie" van ON! zou hebben overgedragen aan haar dochter. De website baseert zich onder meer op een automatisch bericht dat wordt teruggestuurd als reactie op mails die naar het oude ON-mailadres van Klever worden gezonden.

"De berichtgeving roept een zorgelijk beeld op", meldt een woordvoerder van het Commissariaat voor de Media. "Dit raakt aan onderwerpen waar wij als toezichthouder een taak hebben bij publieke media-instellingen, namelijk: integriteit, sociale veiligheid, journalistieke kwaliteit en risicomanagement in het algemeen. Wij gaan hiernaar kijken en zullen hier op gepaste wijze opvolging aan geven."

Gezonde cultuur

De mediawaakhond zegt dat publieke media-organisaties "in eerste instantie zelf verantwoordelijk zijn voor een gezonde cultuur in hun organisatie. Het gedrag- en cultuurtoezicht van het Commissariaat richt zich op die kenmerken en risico's in de organisatiecultuur, die het uitvoeren van de publieke mediaopdracht door publieke media-instellingen, de naleving van wet- en regelgeving, en de naleving van de Gedragscode in gevaar brengen." In deze Gedragscode Integriteit Publieke Omroep voor bestuursleden van omroepen staat onder meer dat transparantie moet voorkomen dat "hun persoonlijke belangen met die van de mediaorganisatie verstrengeld raken".

Klever laat dinsdag desgevraagd aan het ANP weten dat "mijn dochter niet mijn opvolger is als zakelijk directeur. Mijn volledige takenpakket is per 1 augustus overgenomen door mijn opvolgster Nienke van Herksen en tussen 1 juli en 1 augustus door Arnold Karskens."

Klachten over Karskens

ON! maakte zaterdag bekend dat voorzitter en oprichter Arnold Karskens op non-actief is gesteld door de raad van toezicht van ON!. Hij heeft zijn werkzaamheden moeten neerleggen na "een aantal serieuze klachten vanuit de eigen organisatie over zijn functioneren". De raad doet onderzoek naar deze klachten. ON! was dinsdag vooralsnog onbereikbaar voor commentaar op het besluit van de mediawaakhond.

Meer uit Binnenland

Commissie: Nederland moet alles doen om genocide te voorkomen

DEN HAAG (ANP) - Nederland moet actie ondernemen om een dreigende genocide te voorkomen, waar ook ter wereld. Dat onderstreept de Commissie van advies inzake volkenrechtelijke vraagstukken (CAVV) in een ongevraagd advies aan de politiek. Hoewel de commissie het Israëlische geweld in Gaza niet noemt, heeft het advies daar duidelijk betrekking op.

44 minuten geleden
Steeds meer boetes door foutjes met elektronisch slot OV-fiets

UTRECHT (ANP) - Vergissingen met de elektronische sloten die op steeds meer OV-fietsen zitten, leveren reizigers soms hoge onterechte boetes op. Zowel het aantal boetes als het aantal kwijtscheldingen achteraf is fors toegenomen, bevestigt de NS na berichtgeving door RTL Nieuws.

2 uur geleden
Zelensky: Oekraïne beter beschermd door Nederlandse bijdrage

KYIV (ANP) - Met de Nederlandse bijdrage aan de versterking van het Oekraïense luchtschild zal Oekraïne, en daarmee heel Europa, beter zijn beschermd tegen Russische terreur. Dat zegt de Oekraïense president Volodymyr Zelensky op het platform X. Kort daarvoor werd bekend dat Nederland voor 500 miljoen euro wapens, onder meer voor de Patriot-luchtafweer, koopt en aan Oekraïne geeft.

3 uur geleden
Nederland koopt wapens in VS voor Oekraïne, als eerste NAVO-land

DEN HAAG (ANP) - Nederland koopt voor 500 miljoen euro aan wapens in de VS, om die aan Oekraïne te geven. Dat meldt het ministerie van Defensie. Het gaat onder meer om munitie en onderdelen voor luchtafweersystemen. Nederland is het eerste NAVO-land dat op deze manier, via de VS, middelen aan Oekraïne doneert, aldus het departement.

4 uur geleden
COA: 800 nieuwe noodopvangplekken, veel minder dan gevraagd

DEN HAAG (ANP) - Het Centraal Orgaan opvang asielzoekers (COA) heeft de komende maanden zicht op nieuwe noodopvangplekken voor achthonderd mensen. Dat zijn er 1800 minder dan de asielopvangorganisatie in de tweede week van juli had gevraagd aan de provincies Gelderland, Limburg, Noord-Brabant, Noord-Holland, Overijssel, Utrecht, Zeeland en Zuid-Holland.

5 uur geleden
Jos Brink krijgt straatnaam in Amsterdam

AMSTERDAM (ANP) - Amsterdam gaat een straat vernoemen naar de in 2007 overleden presentator Jos Brink. Burgemeester Femke Halsema laat maandag via Instagram weten dat ze samen met de adviesraad straatnamen op zoek gaat naar een geschikte straat.

6 uur geleden
Openbaar Ministerie geleidelijk weer online na ICT-problemen

DEN HAAG (ANP) - Het Openbaar Ministerie gaat stap voor stap weer online, meldt justitie maandag. Het OM had als gevolg van een hack de verbinding met internet half juli uitgezet. Dat gebeurde na een waarschuwing van het Nationaal Cyber Security Centrum (NCSC) over "een kwetsbaarheid" in het systeem.

7 uur geleden