Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Commerzbank wil onafhankelijk blijven, melden bronnen

Commerzbank wil onafhankelijk blijven, melden bronnen

FRANKFURT (ANP/RTR/BLOOMBERG) - Commerzbank wil onafhankelijk blijven en bekijkt zijn verdedigingsstrategie tegen een mogelijk overnamebod van het Italiaanse UniCredit. Dat meldden bronnen bij de tweede bank van Duitsland. UniCredit heeft namelijk een belang genomen van 9 procent in Commerzbank en zou dat belang verder willen vergroten.

Volgens de ingewijden is Commerzbank wel bereid te praten mocht UniCredit met een volledig overnamebod komen zoals de regels voorschrijven, maar wil de bank dus zelfstandig blijven. Zakenbank Goldman Sachs zou zijn ingehuurd om de verdedigingsmogelijkheden te bestuderen.

De bronnen stellen ook dat het bestuur van Commerzbank was verrast door het belang van UniCredit, de grootste bank van Italië. Een deel van dat aandelenbelang werd gekocht van de Duitse overheid en de rest op de open markt. UniCredit werd daarmee na de overheid de grootste aandeelhouder van Commerzbank.

Angst voor banenverlies

De grote Duitse vakbond Verdi heeft de overheid al opgeroepen om een volledige overname tegen te houden door angst voor banenverlies bij Commerzbank. Het Duitse ministerie van Financiën heeft gezegd de "nieuwe situatie eerst grondig te willen analyseren", voordat inhoudelijk commentaar wordt gegeven.

UniCredit-topman Andrea Orcel heeft geregeld gezegd dat hij een "bank voor Europa" wil worden. UniCredit is in Duitsland al moederconcern van HypoVereinsbank dat in 2005 werd overgenomen. Door een overname van Commerzbank zou UniCredit dan de grootste bank van Duitsland worden, voor marktleider Deutsche Bank.

Meer uit Financieel

Shein schikt Amerikaans onderzoek voor 100 miljoen, meldt Reuters

LONDEN (ANP/RTR) - Webwinkel Shein heeft ingestemd om een onderzoek van de Amerikaanse toezichthouder FTC te schikken voor 100 miljoen dollar, omgerekend ongeveer 89 miljoen euro. Dat zegt een ingewijde tegen persbureau Reuters. Het onderzoek zou gaan over vertragingen bij leveringen en andere klachten van klanten.

1 uur geleden
Amerikaanse boete voor KLM om vliegen boven Irak

WASHINGTON (ANP) - KLM heeft een boete van 320.000 dollar gekregen van het Amerikaanse ministerie van Transport. De Amerikanen bestraffen de maatschappij, omdat ze bij vluchten met zogenoemde codeshare van Delta Air Lines door luchtruim is gevlogen waarvoor beperkingen van de Amerikaanse luchtvaartautoriteit FAA gelden.

2 uur geleden
AEX sluit licht hoger, Shell bovenaan na stijgende olieprijzen

AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op de aandelenbeurs in Amsterdam is vrijdag met een kleine plus gesloten. Beleggers waren voorzichtig door de stijgende olieprijzen en zorgen rond AI. Olie- en gasproducent Shell en oliedienstverlener SBM Offshore profiteerden op het Damrak van de duurdere olie.

2 uur geleden
NCSC: kans fors misbruik kwetsbaarheden PHP kleiner dan gedacht

DEN HAAG (ANP) - Het misbruiken van de twee kwetsbaarheden in programmeertaal PHP is ingewikkeld en de kans op grootschalig misbruik is kleiner dan eerder ingeschat. Dat meldt het Nationaal Cyber Security Centrum (NCSC) na verder onderzoek.

3 uur geleden
Politie start strafrechtelijk onderzoek naar cyberaanval Ahold

ZAANDAM (ANP) - De politie is een strafrechtelijk onderzoek gestart naar de cyberaanval die de afgelopen tijd voor grote problemen zorgde bij Albert Heijn en andere ketens van winkelconcern Ahold Delhaize. Dat meldt een woordvoerder van de politie aan het ANP.

4 uur geleden
KLM schrapt vrijdag en zaterdag klein aantal vluchten om wind

SCHIPHOL (ANP) - Luchtvaartmaatschappij KLM heeft vrijdag twintig vluchten geannuleerd vanwege de harde wind in Nederland. Zaterdag komen er daar nog 22 bij, laat een woordvoerster weten.

4 uur geleden
Moderna zakt verder op Wall Street na uitgelekte testresultaten

NEW YORK (ANP) - Moderna ging vrijdag 7,1 procent omlaag op de beurzen in New York. De farmaceut raakte een dag eerder al bijna 18 procent aan beurswaarde kwijt na uitgelekte resultaten van een mogelijk nieuw vaccin tegen huidkanker van het bedrijf. Hoewel het vaccin, dat Moderna samen met branchegenoot Merck heeft ontwikkeld, het risico op terugkeer of overlijden door huidkanker flink verlaagt, bleven de resultaten achter bij de hoge verwachtingen van beleggers.

4 uur geleden