Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Commerzbank wil onafhankelijk blijven, melden bronnen

Commerzbank wil onafhankelijk blijven, melden bronnen

FRANKFURT (ANP/RTR/BLOOMBERG) - Commerzbank wil onafhankelijk blijven en bekijkt zijn verdedigingsstrategie tegen een mogelijk overnamebod van het Italiaanse UniCredit. Dat meldden bronnen bij de tweede bank van Duitsland. UniCredit heeft namelijk een belang genomen van 9 procent in Commerzbank en zou dat belang verder willen vergroten.

Volgens de ingewijden is Commerzbank wel bereid te praten mocht UniCredit met een volledig overnamebod komen zoals de regels voorschrijven, maar wil de bank dus zelfstandig blijven. Zakenbank Goldman Sachs zou zijn ingehuurd om de verdedigingsmogelijkheden te bestuderen.

De bronnen stellen ook dat het bestuur van Commerzbank was verrast door het belang van UniCredit, de grootste bank van Italië. Een deel van dat aandelenbelang werd gekocht van de Duitse overheid en de rest op de open markt. UniCredit werd daarmee na de overheid de grootste aandeelhouder van Commerzbank.

Angst voor banenverlies

De grote Duitse vakbond Verdi heeft de overheid al opgeroepen om een volledige overname tegen te houden door angst voor banenverlies bij Commerzbank. Het Duitse ministerie van Financiën heeft gezegd de "nieuwe situatie eerst grondig te willen analyseren", voordat inhoudelijk commentaar wordt gegeven.

UniCredit-topman Andrea Orcel heeft geregeld gezegd dat hij een "bank voor Europa" wil worden. UniCredit is in Duitsland al moederconcern van HypoVereinsbank dat in 2005 werd overgenomen. Door een overname van Commerzbank zou UniCredit dan de grootste bank van Duitsland worden, voor marktleider Deutsche Bank.

Meer uit Financieel

Duitse bedrijven naar Russisch forum, na vier jaar afwezigheid

BERLIJN (ANP) - Vertegenwoordigers uit het Duitse bedrijfsleven bezoeken binnenkort een economisch forum in de Russische stad Sint-Petersburg, na vier jaar afwezigheid door de oorlog in Oekraïne. Dat meldt het Duitse persbureau dpa.

10 uur geleden
Vakbonden en werkgevers zoeken buiten kabinet om naar oplossingen

DEN HAAG (ANP) - Vakbonden en werkgevers tasten af of zij samen, buiten het kabinet om, oplossingen kunnen bedenken voor de arbeidsmarkt en de economie. Dat bevestigen ingewijden zondag na berichtgeving door De Telegraaf.

14 uur geleden
Bloomberg: EU overweegt bevriezing prijsplafond Russische olie

BRUSSEL (ANP) - De Europese Unie overweegt een tijdelijke bevriezing van het prijsplafond voor Russische olie nu de oorlog in het Midden-Oosten de vierde maand ingaat. Dat meldt persbureau Bloomberg op basis van ingewijden. Dit om te voorkomen dat de sanctiemaatregel tegen Rusland aan kracht verliest door de gestegen olieprijzen.

14 uur geleden
China dreigt met tegenmaatregelen bij nieuwe EU-handelsstappen

BEIJING (ANP/BLOOMBERG) - China heeft dit weekend gewaarschuwd dat het "resoluut" zal terugslaan als de Europese Unie met nieuwe beperkende handelsmaatregelen komt. De uitspraak is een reactie op een conclusie van de Europese Commissie op vrijdag dat de huidige handelsrelatie met China niet houdbaar is.

16 uur geleden
Luchtvaartbranche VS vreest chaos bij stop grenscontroles

WASHINGTON (ANP/RTR) - Het stopzetten van grenscontroles op grote Amerikaanse luchthavens kan leiden tot chaos. Daarvoor waarschuwen grote luchtvaartmaatschappijen en reis- en bedrijfsorganisaties in de Verenigde Staten. Ze vrezen dat duizenden toeristen en terugkerende Amerikanen kunnen stranden en belangrijke vrachtzendingen niet kunnen worden geleverd.

1 dag geleden
Brussel komt woensdag met pakket nieuwe techmaatregelen

BRUSSEL (ANP/AFP) - Brussel presenteert woensdag een pakket met nieuwe regels voor chips, cloudcomputing en AI. Daarmee wil de Europese Unie voor deze technologieën minder afhankelijk worden van landen als de Verenigde Staten en "haar plaats in de wereldwijde race om geo-economische macht heroveren". Dat komt naar voren uit een conceptdocument dat persbureau AFP heeft ingezien.

1 dag geleden
VS verzetten zich tegen terugbetaling onwettige importheffingen

WASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - De Amerikaanse regering verzet zich tegen de terugbetaling van de onwettig verklaarde importheffingen van president Donald Trump. Het ministerie van Justitie zegt in beroep te gaan tegen een rechterlijk bevel dat de douane verplicht alle geïnde importheffingen die onder de uitspraak van het Hooggerechtshof vallen, opnieuw te berekenen. De stap leidt mogelijk tot juridische chaos bij het claimproces.

1 dag geleden