Commerzbank wil onafhankelijk blijven, melden bronnen
FRANKFURT (ANP/RTR/BLOOMBERG) - Commerzbank wil onafhankelijk blijven en bekijkt zijn verdedigingsstrategie tegen een mogelijk overnamebod van het Italiaanse UniCredit. Dat meldden bronnen bij de tweede bank van Duitsland. UniCredit heeft namelijk een belang genomen van 9 procent in Commerzbank en zou dat belang verder willen vergroten.
Volgens de ingewijden is Commerzbank wel bereid te praten mocht UniCredit met een volledig overnamebod komen zoals de regels voorschrijven, maar wil de bank dus zelfstandig blijven. Zakenbank Goldman Sachs zou zijn ingehuurd om de verdedigingsmogelijkheden te bestuderen.
De bronnen stellen ook dat het bestuur van Commerzbank was verrast door het belang van UniCredit, de grootste bank van Italiƫ. Een deel van dat aandelenbelang werd gekocht van de Duitse overheid en de rest op de open markt. UniCredit werd daarmee na de overheid de grootste aandeelhouder van Commerzbank.
Angst voor banenverlies
De grote Duitse vakbond Verdi heeft de overheid al opgeroepen om een volledige overname tegen te houden door angst voor banenverlies bij Commerzbank. Het Duitse ministerie van Financiƫn heeft gezegd de "nieuwe situatie eerst grondig te willen analyseren", voordat inhoudelijk commentaar wordt gegeven.
UniCredit-topman Andrea Orcel heeft geregeld gezegd dat hij een "bank voor Europa" wil worden. UniCredit is in Duitsland al moederconcern van HypoVereinsbank dat in 2005 werd overgenomen. Door een overname van Commerzbank zou UniCredit dan de grootste bank van Duitsland worden, voor marktleider Deutsche Bank.
Meer uit Financieel
PHOENIX (ANP/RTR/BLOOMBERG) - Uber moet 8,5 miljoen dollar schadevergoeding betalen aan een vrouw die zegt dat ze op 19-jarige leeftijd seksueel is misbruikt door een Uber-chauffeur. Dat heeft een jury in het Amerikaanse Phoenix bepaald.
3 minuten geledenUTRECHT (ANP) - Vakbond CNV is boos over arbeidsmisstanden bij hotelschoonmakers van Ibis Styles Arnhem, die aan het licht zijn gekomen door onderzoek van Nieuwsuur. Het programma bracht donderdag naar buiten dat een groep van zo'n twintig schoonmakers onder zware druk onderbetaald werk verricht.
20 minuten geledenSINGAPORE (ANP/BLOOMBERG) - De bitcoin, 's werelds grootste en bekendste digitale munt, veerde vrijdag wat op na kortstondig tot 60.000 dollar (ongeveer 50.850 euro) te zijn gezakt. De cryptomunt raakte daarmee meer dan de helft van zijn waarde kwijt ten opzichte van de piek in oktober vorig jaar. Deze week is de bitcoin al ongeveer 30 procent in waarde gedaald.
22 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - Consumenten hebben in december meer uitgegeven aan goederen en diensten dan een jaar eerder, meldt het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS). De totale consumptie van huishoudens lag in die maand 0,8 procent hoger dan in december 2024. In november gaven consumenten 0,9 procent meer uit.
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Nederlandse consumenten blijven ook in 2026 vaker online winkelen. Dit verwacht ABN AMRO in een nieuwe prognose voor de retail. De bank voorziet een stijging van 6 procent van de aankopen via webwinkels. In 2025 nam dit met 6,6 procent toe en het jaar daarvoor met 9,6 procent.
5 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Nederlandse consumenten blijven ook in 2026 vaker online winkelen. Dit verwacht ABN AMRO in een nieuwe prognose voor de retail. De bank voorziet een stijging van 6 procent van de aankopen via webwinkels. In 2025 nam dit met 6,6 procent toe en het jaar daarvoor met 9,6 procent.
8 uur geledenSEATTLE (ANP) - Amazon heeft in het vierde kwartaal opnieuw een hogere omzet en winst behaald. Het techconcern bleef profiteren van groei bij de divisie die clouddiensten aanbiedt. Ook groeiden de inkomsten uit advertenties.
9 uur geleden