Commerzbank wil onafhankelijk blijven, melden bronnen
FRANKFURT (ANP/RTR/BLOOMBERG) - Commerzbank wil onafhankelijk blijven en bekijkt zijn verdedigingsstrategie tegen een mogelijk overnamebod van het Italiaanse UniCredit. Dat meldden bronnen bij de tweede bank van Duitsland. UniCredit heeft namelijk een belang genomen van 9 procent in Commerzbank en zou dat belang verder willen vergroten.
Volgens de ingewijden is Commerzbank wel bereid te praten mocht UniCredit met een volledig overnamebod komen zoals de regels voorschrijven, maar wil de bank dus zelfstandig blijven. Zakenbank Goldman Sachs zou zijn ingehuurd om de verdedigingsmogelijkheden te bestuderen.
De bronnen stellen ook dat het bestuur van Commerzbank was verrast door het belang van UniCredit, de grootste bank van Italië. Een deel van dat aandelenbelang werd gekocht van de Duitse overheid en de rest op de open markt. UniCredit werd daarmee na de overheid de grootste aandeelhouder van Commerzbank.
Angst voor banenverlies
De grote Duitse vakbond Verdi heeft de overheid al opgeroepen om een volledige overname tegen te houden door angst voor banenverlies bij Commerzbank. Het Duitse ministerie van Financiën heeft gezegd de "nieuwe situatie eerst grondig te willen analyseren", voordat inhoudelijk commentaar wordt gegeven.
UniCredit-topman Andrea Orcel heeft geregeld gezegd dat hij een "bank voor Europa" wil worden. UniCredit is in Duitsland al moederconcern van HypoVereinsbank dat in 2005 werd overgenomen. Door een overname van Commerzbank zou UniCredit dan de grootste bank van Duitsland worden, voor marktleider Deutsche Bank.
Meer uit Financieel
AMSTERDAM (ANP) - De Europese Unie moet nog meer als één blok opereren om zich te beschermen tegen andere grootmachten, zegt de president van De Nederlandsche Bank in het programma Buitenhof. Juist op economisch vlak is er volgens DNB-baas Olaf Sleijpen nog veel te winnen.
3 uur geledenNEW DELHI (ANP) - India is van plan importheffingen voor bepaalde auto's uit de Europese Unie fors te verlagen, meldt persbureau Reuters op basis van ingewijden. Het tarief zou daarbij dalen naar 40 procent, terwijl dat nu nog kan oplopen tot 110 procent.
3 uur geledenWOLFSBURG (ANP) - Zonder een verlaging van de kosten voor Amerikaanse importheffingen kan Volkswagen een geplande nieuwe Audi-fabriek in de Verenigde Staten niet bouwen. Die waarschuwing geeft topman Oliver Blume in een interview met Handelsblatt. De kosten als gevolg van Donald Trumps heffingen zijn volgens hem zo hoog dat die fabriek niet te financieren is.
5 uur geledenLONDEN (ANP) - Polen maakt geen haast met de invoering van de euro, zegt de minister van Financiën van het land Andrzej Domański. Het Oost-Europese lid van de Europese Unie heeft de eenheidsmunt niet per se nodig omdat de economie al hard groeit, beargumenteerde hij in een interview met de Financial Times (FT).
7 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het aantal publieke laadpunten voor elektrische auto's is in de afgelopen vijf jaar meer dan verdrievoudigd. Dat blijkt uit een analyse van het ANP van cijfers van de Rijksdienst voor Ondernemend Nederland (RVO).
11 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump dreigt Canada met nieuwe importheffingen van 100 procent op alle goederen uit het land. Hij wil die belastingen invoeren als Canada een handelsdeal sluit met China, schrijft hij op zijn berichtendienst Truth Social.
1 dag geledenTRIPOLI (ANP/RTR) - Libië heeft een overeenkomst gesloten met TotalEnergies uit Frankrijk en ConocoPhillips uit de Verenigde Staten om de eigen olieproductie op te voeren. De olieconcerns hebben een 25-jarige overeenkomst getekend met staatsbedrijf Waha Oil. Daar is meer dan 20 miljard dollar (16,9 miljard euro) aan buitenlandse investeringen mee gemoeid, meldde premier Abdulhamid al-Dbeibah op X.
1 dag geleden