Commerzbank wil onafhankelijk blijven, melden bronnen
FRANKFURT (ANP/RTR/BLOOMBERG) - Commerzbank wil onafhankelijk blijven en bekijkt zijn verdedigingsstrategie tegen een mogelijk overnamebod van het Italiaanse UniCredit. Dat meldden bronnen bij de tweede bank van Duitsland. UniCredit heeft namelijk een belang genomen van 9 procent in Commerzbank en zou dat belang verder willen vergroten.
Volgens de ingewijden is Commerzbank wel bereid te praten mocht UniCredit met een volledig overnamebod komen zoals de regels voorschrijven, maar wil de bank dus zelfstandig blijven. Zakenbank Goldman Sachs zou zijn ingehuurd om de verdedigingsmogelijkheden te bestuderen.
De bronnen stellen ook dat het bestuur van Commerzbank was verrast door het belang van UniCredit, de grootste bank van Italië. Een deel van dat aandelenbelang werd gekocht van de Duitse overheid en de rest op de open markt. UniCredit werd daarmee na de overheid de grootste aandeelhouder van Commerzbank.
Angst voor banenverlies
De grote Duitse vakbond Verdi heeft de overheid al opgeroepen om een volledige overname tegen te houden door angst voor banenverlies bij Commerzbank. Het Duitse ministerie van Financiën heeft gezegd de "nieuwe situatie eerst grondig te willen analyseren", voordat inhoudelijk commentaar wordt gegeven.
UniCredit-topman Andrea Orcel heeft geregeld gezegd dat hij een "bank voor Europa" wil worden. UniCredit is in Duitsland al moederconcern van HypoVereinsbank dat in 2005 werd overgenomen. Door een overname van Commerzbank zou UniCredit dan de grootste bank van Duitsland worden, voor marktleider Deutsche Bank.
Meer uit Financieel
ARNHEM (ANP) - Het aantal claims dat binnenkomt bij EUclaim na de geannuleerde vluchten door het winterweer van begin januari loopt nog steeds op. De claimsorganisatie heeft tot nu toe zo'n achthonderd claims binnengekregen. "De piek is voorbij, maar ik verwacht dat dit nog wel tot aan de zomer doorloopt", zegt een woordvoerder.
9 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - Gemeenten houden terecht rekening met de kosten van parkeerapps en -automaten bij het vaststellen van parkeerboetes. Dat heeft de Hoge Raad vrijdag geoordeeld. Een automobilist was in cassatie gegaan bij de hoogste rechter, omdat hij vond dat zijn boete niet mocht bestaan uit een naheffing van ruim 65 euro, naast de 2 euro aan niet-betaald parkeergeld.
1 uur geledenBRUSSEL (ANP) - Door een staking bij de Belgische spoorvervoerder NMBS rijden er komende week minder treinen tussen Nederland en België. Op zondag 25 januari om 22.00 uur leggen werknemers hun werk neer tot vrijdag op hetzelfde tijdstip.
1 uur geledenLONDEN (ANP/RTR) - De Britse toezichthouder Ofcom stelt een onderzoek in naar Meta Platforms, moederbedrijf van Facebook en WhatsApp. De toezichthouder heeft aanwijzingen dat het bedrijf van Mark Zuckerberg niet alle informatie heeft overhandigd bij een eerder onderzoek van Ofcom.
2 uur geledenDAVOS (ANP/RTR/BLOOMBERG) - De huidige wereldorde verandert, maar dat is geen breuk. Dit zei Christine Lagarde, de president van de Europese Centrale Bank (ECB), vrijdag tijdens een paneldiscussie over de vooruitzichten voor de wereldeconomie op het World Economic Forum (WEF) in Davos.
2 uur geledenEMMEN (ANP) - De aangekondigde staking bij de Nederlandse afdelingen van kunststoffabrikant Envalior is op het laatste moment afgeblazen. Vakbond FNV meldt dat dit komt omdat er een verbeterd voorstel is voor een nieuwe cao.
2 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Het Tsjechische defensieconcern Czechoslovak Group (CSG) heeft onder meer vanwege de snelheid gekozen voor een beursgang in Amsterdam. Aan het Damrak waren de regels het gunstigst voor een snelle notering, vertelt financieel topman Zdenek Jurak vlak na het beursdebuut tegen het ANP. Het tempo was belangrijk om de kans te vergroten dat de vraag naar defensieaandelen nog steeds zo groot mogelijk zou zijn. De populariteit is nu hoog door de grote geopolitieke spanningen.
3 uur geleden