'Commerzbank rekent op vertrek 15 procent klanten'
FRANKFURT (ANP) - De Duitse bank Commerzbank denkt de komende vier jaar tot wel 15 procent van zijn klanten kwijt te raken. Daardoor gaat 300 miljoen euro aan omzet verloren, schrijft de Duitse krant Welt am Sonntag. De bank is bezig met een reorganisatie waarbij veel Duitse kantoren worden gesloten. Ook op andere manieren moet geld worden bespaard.
De afgelopen jaren gaf Commerzbank veel geld uit aan het werven van nieuwe klanten. Die kregen soms tot 100 euro voor het openen van een rekening. Met dat soort acties is Commerzbank gestopt. Door de sluiting van filialen zullen klanten ook meer zaken online moeten regelen en de bank is ook van plan meer kosten door te berekenen aan zijn klanten. Daardoor rekent Commerzbank zo'n 1,7 miljoen van zijn ruim 11 miljoen klanten kwijt te raken.
Commerzbank verliest al enkele jaren veel geld. Eerder waren er geruchten dat ING de Duitse bank over zou willen nemen, maar daar is het niet van gekomen. ING is ook in Duitsland actief met zijn merk ING DiBa, dat grotendeels online opereert.
Meer uit Financieel
FRANKFURT (ANP/DPA) - Ook in Duitsland komen de eerste vluchten aan vanuit de Verenigde Arabische Emiraten. Een woordvoerster van de luchthaven van Frankfurt meldt aan persbureau dpa dat een vliegtuig van Emirates Airlines onderweg is van Dubai naar de Duitse stad.
6 minuten geledenWASHINGTON (ANP/RTR/BLOOMBERG) - Het is nog te vroeg om een goede inschatting te geven van de impact van de oorlog in het Midden-Oosten op de economie van de regio en de gehele wereld. Dat meldt het Internationaal Monetair Fonds (IMF). Het conflict heeft volgens het fonds al wel geleid tot verstoringen bij de handel en economische activiteit. Ook zijn de energieprijzen hard gestegen en is er onrust op de financiële markten
20 minuten geledenPARIJS (ANP/BLOOMBERG) - De Europese Centrale Bank (ECB) kijkt bij het vaststellen van de rente in het eurogebied niet uitsluitend naar de energieprijzen. Dat zei de Franse centralebankpresident en ECB-bestuurder François Villeroy de Galhau dinsdag tijdens een persbijeenkomst in Parijs.
46 minuten geledenLEUSDEN (ANP) - De koepelorganisatie voor reisorganisaties ANVR houdt dagelijks overleg met het ministerie van Buitenlandse Zaken over mogelijkheden om in het Midden-Oosten gestrande reizigers naar Nederland te halen. Als zich mogelijkheden voordoen om mensen te repatriëren, moeten ze razendsnel handelen, legt een woordvoerster uit.
54 minuten geledenROTTERDAM (ANP) - Klanten van Odido in grote delen van Zuid-Holland en de provincie Utrecht hebben dinsdagochtend mogelijk geen mobiel internet door een storing bij netbeheerder Stedin. Meldingen komen onder meer uit Den Haag, Rotterdam en Utrecht. Maar ook buiten de regio waar Stedin het stroomnet beheert, komen er op Allestoringen.nl meldingen binnen.
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op het Damrak is dinsdag verder weggezakt. Beleggers bleven voorzichtig door de aanhoudende oorlog van de Verenigde Staten en Israël tegen Iran. De prijzen van olie en gas gingen door de onrust verder omhoog. Philip Lane, hoofdeconoom van de Europese Centrale Bank (ECB), waarschuwde in een interview met zakenkrant Financial Times dat een langdurige oorlog in het Midden-Oosten een forse stijging van de inflatie in de eurozone kan veroorzaken en de economische groei kan afremmen.
2 uur geledenPARIJS (ANP/RTR) - Door het conflict in het Midden-Oosten heeft ook Air France besloten voorlopig niet op het gebied te vliegen. De luchtvaartmaatschappij heeft minstens tot en met donderdag 5 maart alle vluchten van en naar Tel Aviv, Beiroet, Dubai en Riyad geschrapt.
2 uur geleden