Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Commerciële radiozenders mogen hun frequenties langer houden

Commerciële radiozenders mogen hun frequenties langer houden

DEN HAAG (ANP) - Landelijke radiostations mogen de etherfrequenties waarop ze nu uitzenden nog drie jaar langer in de lucht houden. De frequenties zouden eigenlijk in 2022 opnieuw verdeeld worden, maar de zenders wilden vanwege de coronacrisis uitstel. Dat komt er nu tot september 2025, meldt het ministerie van Economische Zaken.

De verlenging geldt alleen voor landelijke commerciële zenders, en dus niet voor lokale en regionale stations of de publieke omroep. De zenders die nu de rechten hebben voor de meest waardevolle frequenties moeten wel een extra vergoeding betalen. Dat geldt voor Sky Radio, Radio 538, Qmusic en Radio 10. De hoogte van de zogenoemde verlengingsprijs moet nog worden vastgesteld en zal per station verschillen. Vooralsnog gaat het ministerie uit van 40,6 miljoen euro in totaal.

De radiostations hadden de overheid gevraagd om verlenging omdat ze als gevolg van de coronacrisis minder advertentie-inkomsten binnenkregen. Omdat de deadline van 2022 snel naderbij komt, vreesden ze de kosten die ze moesten maken om te kunnen blijven uitzenden niet te kunnen financieren. Met de verlenging is daar meer ruimte voor. De Tweede Kamer was daar ook in ruime meerderheid een voorstander van.

Meer uit Financieel

Duizenden ontslagen op komst, volgens CNV

UTRECHT (ANP) - Zeker een op de drie onderhandelaars bij CNV heeft te maken met een aanzienlijke ontslagronde. Dat meldt de vakbond op basis van een inventarisatie onder cao-onderhandelaars. "Duizenden banen staan momenteel op de tocht", stelt CNV-voorzitter Piet Fortuin.

17 minuten geleden
Nederlandse export van goederen stijgt met bijna 3 procent

DEN HAAG (ANP) - De Nederlandse goederenexport is in september verder gestegen. De groei was groter dan een maand eerder. Volgens het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS) werden vooral meer machines, transportmiddelen en delfstoffen uitgevoerd. De uitvoer van chemische producten was echter lager dan een jaar eerder. De exportgroei kwam uit op 2,6 procent.

44 minuten geleden
Kwartaalomzet detailhandel ruim 4 procent gestegen

DEN HAAG (ANP) - De omzet van de Nederlandse detailhandel is in het derde kwartaal van dit jaar met ruim 4 procent gestegen vergeleken met een jaar eerder. Dat meldt het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS). Daarbij nam het verkoopvolume, oftewel de hoeveelheid verkochte spullen of voedingsmiddelen, met 2 procent toe.

1 uur geleden
Zuid-Korea en VS bereiken akkoord over handel en veiligheid

SEOUL (ANP) - De Zuid-Koreaanse president Lee Jae Myung zei vrijdag dat Zuid-Korea en de Verenigde Staten het eens zijn geworden over samenwerking op het gebied van handel en veiligheid. Vorige maand ontmoette de leider van het Aziatische land de Amerikaanse president Donald Trump.

4 uur geleden
VS schaffen tarieven verschillende producten Latijns-Amerika af

WASHINGTON (ANP) - De Verenigde Staten hebben aangekondigd dat ze de tarieven op sommige voedingsmiddelen en andere importproducten uit Argentinië, Ecuador, Guatemala en El Salvador zullen afschaffen. Dit gebeurt onder raamovereenkomsten die Amerikaanse bedrijven meer toegang tot die markten geven.

6 uur geleden
ING rekent in 2026 op lagere energierekening voor huishoudens

AMSTERDAM (ANP) - De energierekening voor Nederlandse huishoudens pakt volgend jaar waarschijnlijk gunstiger uit. ING Research heeft becijferd dat huishoudens met een gemiddeld energieverbruik naar verwachting zo'n 4 procent minder voor gas en stroom hoeven te betalen.

6 uur geleden
Techbedrijven omlaag terwijl Wall Street renteprognoses bijstelt

NEW YORK (ANP/RTR) - De Amerikaanse aandelenbeurzen lieten donderdag stevige verliezen zien. Beleggers schroefden hun verwachtingen wat betreft renteverlagingen terug en dat leidde tot uitverkoop van met name tech- en AI-bedrijven. Wall Street liet zich daarbij leiden door zorgen over de inflatie en recente uitspraken van centrale bankiers over de economie.

9 uur geleden