Commercieel directeur Geelen volgt Van der Sar niet op bij Ajax
AMSTERDAM (ANP) - Menno Geelen is niet beschikbaar voor de functie van algemeen directeur van Ajax. Dat heeft de commercieel directeur van de club uit de hoofdstad laten weten aan de raad van commissarissen van de nummer 3 van het afgelopen seizoen in de Eredivisie.
De 41-jarige Geelen was de afgelopen jaren succesvol als commercieel directeur. Velen zagen hem als mogelijke opvolger van Edwin van der Sar, als die in 2025 zou vertrekken. Maar de oud-doelman maakte op 30 mei bekend dat hij zijn contract niet uitdient en opstapt. De raad van commissarissen heeft hem gevraagd formeel aan te blijven tot 1 augustus voor een goede overdracht van de nationale en internationale dossiers.
Geelen is bereid na 1 augustus als algemeen directeur ad interim te fungeren zolang de raad van commissarissen nog geen definitieve opvolger voor Van der Sar heeft gevonden. Daarna wil hij weer in zijn huidige rol als commercieel directeur aan de slag.
Externe zoektocht
Financieel directeur Susan Lenderink, technisch directeur Sven Mislintat en chief sports officer Maurits Hendriks hebben aangegeven dat ze niet de ambitie hebben om Van der Sar op te volgen. Ze zijn ook niet voor die functie gevraagd door de raad van commissarissen. Dat betekent dat de opvolger van Van der Sar op dit moment niet bij Ajax werkt.
Voorzitter Pier Eringa van de raad van commissarissen heeft aangeven dat de nieuwe directeur een achtergrond bij Ajax moet hebben. Het is niet bekend of Geelen als enige is benaderd. Mogelijk wilde de raad van commissarissen hem aan een bekende Ajacied koppelen.
Meer uit Voetbal
DEN HAAG (ANP) - De voetbalbond van Curaçao voelt vlak voor het WK niets voor een terugkeer van Dick Advocaat als bondscoach. "Fred Rutten zal Curaçao als bondscoach vertegenwoordigen tijdens het WK", laat voorzitter Gilbert Martina weten aan De Telegraaf.
16 minuten geledenMEDELLÍN (ANP/AFP) - Een wedstrijd in de Copa Libertadores tussen Independiente Medellín uit Colombia en titelverdediger Flamengo uit Brazilië is donderdag afgelast na wangedrag van supporters. Die staken vuurwerk af en stichtten brand op de tribunes.
1 uur geledenMADRID (ANP) - Real Madrid gaat een "disciplinaire procedure" in gang zetten naar aanleiding van het incident tussen spelers Federico Valverde en Aurélien Tchouameni. Dat meldt de club donderdag op de eigen site. Eerder op donderdag berichtten Spaanse media over een opstootje op de training tussen de twee middenvelders, waarna Valverde naar het ziekenhuis zou zijn gebracht voor hechtingen.
12 uur geledenMONTERREY (ANP) - Dennis te Kloese (51) gaat na zijn vertrek als algemeen- en technisch directeur bij Feyenoord aan de slag bij Monterrey, waar hij sportief directeur wordt. Dat heeft de Mexicaanse voetbalclub donderdag bekendgemaakt. Te Kloese treedt aan per 1 juli.
14 uur geledenMADRID (ANP/RTR/AFP) - Real Madrid-aanvoerder Federico Valverde (27) is donderdag naar het ziekenhuis gebracht na een confrontatie met zijn teamgenoot Aurélien Tchouaméni. Dat melden diverse Spaanse media. In het ziekenhuis is volgens de berichten een snijwond in Valverdes gezicht gehecht.
14 uur geledenMÜNCHEN (ANP) - Paris Saint-Germain is klaar voor de finale van de Champions League, waarin het de titel verdedigt. Dat zei coach Luis Enrique nadat zijn ploeg Bayern München had uitgeschakeld in de halve finale. "We hebben iedereen laten zien dat we mooi voetbal kunnen spelen, maar ook kunnen vechten en afzien", zei de Spaanse trainer na de 1-1 in München, die volgde op de 5-4-overwinning een week eerder in Parijs.
1 dag geledenZEIST (ANP) - Nigel de Jong wil nog vier jaar door als directeur topvoetbal van de KNVB. "Ik ga ervan uit dat de KNVB mij ook wil houden", zegt de 81-voudig international van het Nederlands elftal. "We zijn in gesprek met elkaar en het gaat de goede kant op. Ik ben tevreden hoe ik hier kan werken en zie voldoende uitdagingen."
1 dag geleden