Commercieel directeur Bratches verlaat Formule 1
LONDEN (ANP) - Sean Bratches legt zijn functie als commercieel directeur van de Formule 1 neer. De 60-jarige Bratches wil dichter en vaker bij zijn familie in de Verenigde Staten zijn. Hij blijft op de achtergrond wel een adviserende rol spelen.
Bratches begon drie jaar geleden als commercieel directeur nadat Liberty Media eigenaar was geworden van de Formule 1. Samen met voorzitter Chase Carey en technisch directeur Ross Brawn vormde hij de bestuurstop van de koningsklasse van de autosport. Bratches haalde heel wat sponsoren en grote media-contracten binnen. Ook zorgde hij voor twee nieuwe races op de kalender: in Vietnam en Zandvoort. Na 35 jaar wordt in mei weer de Grote Prijs van Nederland verreden op het circuit door de duinen.
"Sean blijft altijd onderdeel van de Formule 1-familie, gelukkig kunnen we gebruik blijven maken van zijn adviezen en wijze raad", aldus Carey, die voorlopig het takenpakket van Bratches overneemt.
Meer uit Sport
MONACO (ANP) - De Keniaanse atleet Emmanuel Wanyonyi heeft bij de Diamond League in Monaco het wereldrecord op de 1000 meter aangescherpt. De regerend olympisch- en wereldkampioen op de 800 meter klokte 2.11,83 en liep het 27 jaar oude mondiale record van zijn landgenoot Noah Ngeny uit de boeken. Ngeny liep in 1999 in het Italiaanse Rieti 2.11,96 op de afstand, die incourant is en geen officiële afstand op de Olympische Spelen of wereldkampioenschappen.
9 uur geledenLONDEN (ANP) - De Italiaanse tennisser Jannik Sinner heeft net als in 2025 in de halve finale van Wimbledon afgerekend met de Servische zevenvoudig winnaar Novak Djokovic. De nummer 1 van de wereld was Djokovic in drie sets de baas (6-4 6-4 6-4) en gaat zondag in Londen zijn titel verdedigen.
10 uur geledenBORDEAUX (ANP) - Tim Merlier moest voor zijn ritzege in de Tour de France "vechten" voor de juiste positie. Dat zei de Belgische wielrenner van Soudal Quick-Step na afloop van de zevende etappe naar Bordeaux in een flashinterview.
12 uur geledenBORDEAUX (ANP) - Tim Merlier heeft de zevende etappe van de Tour de France gewonnen. In de straten van Bordeaux was de Belg van Soudal Quick-Step de snelste in de massasprint. Søren Wærenskjold uit Noorwegen werd tweede, de derde plaats was voor de Eritreeër Biniam Girmay. Huub Artz (Lotto-Intermarché) was de beste Nederlander op de zevende plaats.
12 uur geledenLONDEN (ANP) - Tennisser Alexander Zverev heeft voor het eerst de finale van Wimbledon bereikt. De 29-jarige Duitser versloeg in de halve finale de sensatie van het toernooi Arthur Fery (23). De nummer 114 van de wereld was de eerste Britse wildcardhouder die de halve eindstrijd wist te bereiken, maar verloor met 6-7 (0) 2-6 4-6.
13 uur geledenHAGETMAU (ANP) - De wielrenners in de Tour de France zijn begonnen aan de zevende etappe, een rit over 175 kilometer tussen Hagetmau en Bordeaux. Na de zware bergetappe van donderdag kunnen de sprinters zich vrijdag, gezien het vrijwel vlakke parcours, opmaken voor hun tweede sprint in deze Tour. De renners worden rond 17.25 uur verwacht in Bordeaux.
16 uur geledenHAGETMAU (ANP) - Wielrenners Remco Evenepoel en Florian Lipowitz van Red Bull-Bora-hansgrohe zitten weer op een lijn na wat onenigheid tijdens de zesde etappe van de Tour de France op donderdag. De Belg vond dat hij meer steun van zijn Duitse ploeggenoot had moeten krijgen in aanloop naar de sprint om de derde plaats.
17 uur geleden