Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Commercieel directeur Bratches verlaat Formule 1

Commercieel directeur Bratches verlaat Formule 1

LONDEN (ANP) - Sean Bratches legt zijn functie als commercieel directeur van de Formule 1 neer. De 60-jarige Bratches wil dichter en vaker bij zijn familie in de Verenigde Staten zijn. Hij blijft op de achtergrond wel een adviserende rol spelen.

Bratches begon drie jaar geleden als commercieel directeur nadat Liberty Media eigenaar was geworden van de Formule 1. Samen met voorzitter Chase Carey en technisch directeur Ross Brawn vormde hij de bestuurstop van de koningsklasse van de autosport. Bratches haalde heel wat sponsoren en grote media-contracten binnen. Ook zorgde hij voor twee nieuwe races op de kalender: in Vietnam en Zandvoort. Na 35 jaar wordt in mei weer de Grote Prijs van Nederland verreden op het circuit door de duinen.

"Sean blijft altijd onderdeel van de Formule 1-familie, gelukkig kunnen we gebruik blijven maken van zijn adviezen en wijze raad", aldus Carey, die voorlopig het takenpakket van Bratches overneemt.

Meer uit Sport

Roeiers kennen ook soepele tweede dag van WK in eigen land

AMSTELVEEN (ANP) - De Nederlandse roeiers hebben ook een goede tweede dag van de wereldkampioenschappen in eigen land achter de rug. Alle boten plaatsten zich op de Bosbaan in het Amsterdamse Bos eenvoudig voor de volgende ronde. Woensdag zijn er nog meer voorrondes, donderdag de eerste finales.

2 minuten geleden
Verstappen gaat kartrace tegen honderd tegenstanders aan

SILVERSTONE (ANP) - Max Verstappen (28) gaat op 16 september op het circuit van Silverstone tegen honderd tegenstanders een kartrace aan. Dat heeft Red Bull Racing in een persbericht bekendgemaakt. De viervoudig Formule 1-wereldkampioen keert daarmee voor even terug naar zijn raceroots. Verstappen begon op zijn vierde in een kart.

9 minuten geleden
Hockeyers benaderden duel met Engeland als echte kwartfinale

AMSTELVEEN (ANP) - De Nederlandse hockeyers hebben voor de laatste groepswedstrijd niet gerekend en naar mogelijke scenario's gekeken waarop ze door konden gaan, zegt Jip Janssen. Volgens de strafcornerspecialist benaderden ze de wedstrijd tegen Engeland als een kwartfinale. Het enige verschil was dat na de 2-2-uitslag er nu geen shoot-outs nodig waren. "Dat is het format, maar voor ons was het een kwartfinale", zei Janssen, die zelf voor de 1-1 zorgde.

17 uur geleden
Hockeyers naar halve finale op WK na gelijkspel tegen Engeland

AMSTELVEEN (ANP) - De Nederlandse hockeyers hebben de halve finale op het wereldkampioenschap in eigen land bereikt. De ploeg van bondscoach Jeroen Delmee speelde in het Amstelveense Wagener Stadion in de winnaarspoule met 2-2 gelijk tegen Engeland en is de groepswinnaar met 7 punten.

19 uur geleden
Roeiers probleemloos door op eerste dag WK in Amsterdamse Bos

AMSTELVEEN (ANP) - De Nederlandse roeiers zijn probleemloos door de eerste dag van de wereldkampioenschappen in eigen land gekomen. Op de Bosbaan in het Amsterdamse Bos kwamen namens Nederland de vrouwen en de mannen in de dubbeltwee in actie in de heats. De vrouwen zijn door naar de halve finales, de mannen naar de kwartfinales.

21 uur geleden
Peloton in Vuelta stopt vanwege noodweer in derde etappe

FONT-ROMEU (ANP) - De wielrenners in de Vuelta zijn maandag in de slotfase van de derde etappe gestopt vanwege noodweer. In de hagel nam rodetruidrager en wereldkampioen Tadej Pogačar het initiatief door het peloton van de weg te dirigeren.

21 uur geleden
Oud-wereldkampioen snooker Dott (49) schuldig aan kindermisbruik

GLASGOW (ANP/AFP) - Voormalig wereldkampioen snooker Graeme Dott is door een rechtbank in Glasgow schuldig bevonden aan twee gevallen van seksueel misbruik van kinderen. De 49-jarige Schot zou een meisje en een jongen meerdere malen hebben misbruikt. Het meisje werd misbruikt tussen 1993 en 1996 en de jongen tussen 2006 en 2010.

22 uur geleden