Commercieel directeur Bratches verlaat Formule 1
LONDEN (ANP) - Sean Bratches legt zijn functie als commercieel directeur van de Formule 1 neer. De 60-jarige Bratches wil dichter en vaker bij zijn familie in de Verenigde Staten zijn. Hij blijft op de achtergrond wel een adviserende rol spelen.
Bratches begon drie jaar geleden als commercieel directeur nadat Liberty Media eigenaar was geworden van de Formule 1. Samen met voorzitter Chase Carey en technisch directeur Ross Brawn vormde hij de bestuurstop van de koningsklasse van de autosport. Bratches haalde heel wat sponsoren en grote media-contracten binnen. Ook zorgde hij voor twee nieuwe races op de kalender: in Vietnam en Zandvoort. Na 35 jaar wordt in mei weer de Grote Prijs van Nederland verreden op het circuit door de duinen.
"Sean blijft altijd onderdeel van de Formule 1-familie, gelukkig kunnen we gebruik blijven maken van zijn adviezen en wijze raad", aldus Carey, die voorlopig het takenpakket van Bratches overneemt.
Meer uit Sport
GORAŽDE (ANP) - De Nederlandse volleyballers hebben het vijfde duel in de European League gewonnen. De ploeg van bondscoach Joel Banks kende in Bosnië en Herzegovina weinig problemen tegen Kroatië: 25-17 25-19 25-23.
5 uur geledenAARBURG (ANP) - Tadej Pogačar heeft zaterdag de vierde en voorlaatste etappe van de Ronde van Zwitserland gewonnen. De viervoudig Tourwinnaar van UAE Team Emirates was in een tijdrit over 23,7 kilometer rond Aarburg drie tienden van een seconde sneller dan Mathieu van der Poel. De Noor Tobias Foss werd derde op 7 seconden.
6 uur geledenBRNO (ANP) - Motorcoureur Francesco Bagnaia uit Italië heeft zaterdag de sprintrace van de Grote Prijs van Tsjechië in de MotoGP gewonnen. Bagnaia hield Ai Ogura, die voor het eerst vanaf poleposition startte, achter zich. Regerend wereldkampioen Marc Márquez klom vanaf de vijfde startplek op naar de derde positie.
8 uur geledenAARBURG (ANP) - Wielrenster Marlen Reusser (Movistar) heeft zaterdag in de vierde etappe van de Ronde van Zwitserland de leiding overgenomen van Elisa Longo Borghini. De Zwitserse wereldkampioen tijdrijden was de snelste in een tijdrit over 23,7 kilometer rond Aarburg. Voorafgaand aan de tijdrit stond Reusser vijfde op 55 seconden van Longo Borghini. Met nog een dag te gaan heeft ze een voorsprong van 10 seconden op de Italiaanse.
10 uur geledenBRNO (ANP/RTR) - Motorcoureur Ai Ogura heeft bij de Grote Prijs van Tsjechië in de MotoGP de allereerste poleposition uit zijn loopbaan gepakt. De 25-jarige Japanner verbrak het ronderecord in Brno (1.51,139) en hield de Italiaan Fabio Di Giannantonio op ruim twee tienden achterstand. Francesco Bagnaia maakt de eerste startrij compleet.
10 uur geledenLENZERHEIDE (ANP) - Puck Pieterse is bij de korte race van de wereldbeker mountainbike in het Zwitserse Lenzerheide als vijfde geëindigd. De 24-jarige Amersfoortse moest de zege laten aan de Amerikaanse Savilia Blunk en eindigde op 23 seconden. Anne Terpstra eindigde op 40 seconden als achtste.
1 dag geledenBERLIJN (ANP) - Tennisster Aryna Sabalenka heeft haar kwartfinale op het grastoernooi in Berlijn met de nodige moeite gewonnen en staat in de halve finale. De Belarussische nummer 1 van de wereld verloor de eerste set kansloos, maar richtte zich op en rekende in drie sets alsnog af met de Tsjechische Nikola Bartůňková: 2-6 7-6 (2) 6-2.
1 dag geleden