Comité opgericht voor nationale herdenking coronacrisis
DEN HAAG (ANP) - Er komt een nationale herdenking van de coronacrisis. Om die te organiseren is een speciaal comité opgericht, dat ook op andere manieren zal nadenken over "hoe we stil kunnen staan bij de gevolgen die de coronacrisis op de samenleving heeft gehad", meldt het ministerie van Volksgezondheid.
Volgens staatssecretaris Maarten van Ooijen worden de coronamaatregelen woensdag 23 maart weliswaar vrijwel volledig afgeschaft, maar zijn de gevolgen van de pandemie nog altijd voelbaar. "De impact van de coronacrisis is enorm en duurt nog steeds voort. Voor velen is nu ruimte voor herstel, maar we moeten ook stilstaan bij het stille leed van veel Nederlanders." Hij doelt op mensen die naasten zijn verloren, maar ook ondernemers die door de maatregelen zijn getroffen en mensen die bijvoorbeeld in de zorg of het onderwijs "op alle fronten" hebben moeten bijspringen.
Het comité bestaat uit veertien vertegenwoordigers uit de overheid, zorg, onderwijs, media, cultuur, sport en andere velden in de samenleving. Zij doen dat volgens het ministerie op persoonlijke titel. De Friese commissaris van de Koning Arno Brok is de voorzitter. Een datum voor de nationale herdenking is nog niet geprikt, en ook de inhoud van die herdenking wordt nog bepaald. Daarnaast moet het comité samenwerken met lokale herdenkingsevenementen, zo zegt het ministerie.
Meer uit Binnenland
RUCPHEN (ANP) - De PVV gaat mogelijk ook in de Brabantse gemeente Rucphen meebesturen. De partij zegt in gesprek te zijn over deelname aan een nieuw college van burgemeester en wethouders en dat "als een belangrijke stap én als waardering voor onze inspanningen" te beschouwen.
24 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - Meerdere revalidatiecentra laten donderdag weten getroffen te zijn door de hack bij softwareleverancier ChipSoft. Ook de Van der Hoeven Kliniek, een centrum voor klinische forensische psychiatrie, geeft aan dat er patiëntgegevens zijn gestolen. "We staan continu in contact met ChipSoft. Zodra er meer informatie is, horen we dit direct van hen", aldus de tbs-kliniek.
27 minuten geledenUTRECHT (ANP) - Zo'n honderd mensen lopen donderdagavond een mars van Utrecht Centraal naar het Domplein voor de slachtoffers van de Israëlische aanvallen op Libanon. Op het Domplein wordt een wake gehouden.
6 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Hackers hebben bij de aanval op ChipSoft, een belangrijk softwarebedrijf voor de zorg, patiëntgegevens gestolen, waaronder medische gegevens. Dat laat het bedrijf donderdag weten.
7 uur geledenASSEN (ANP) - De advocaten van de 37-jarige Douglas Chesley W. hebben de rechtbank in Assen donderdag gevraagd akkoord te gaan met procesafspraken. W. is een van de verdachten in de zaak over de roof van Roemeense kunstschatten uit het Drents Museum. Hij heeft de afspraken met het Openbaar Ministerie gemaakt.
11 uur geledenBOEKAREST (ANP) - De Roemeense kunstschatten die begin 2025 werden gestolen uit het Drents Museum in Assen zullen snel weer te zien zijn in Roemenië. Het Roemeense ministerie van Cultuur heeft aangekondigd dat de gouden helm van Cotofenesti en de twee Dacische armbanden dinsdag worden gepresenteerd in het Nationaal Historisch Museum in Boekarest.
11 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Rotterdam Airport en Eindhoven Airport hebben toch natuurvergunningen nodig, heeft de rechter bepaald. Het kabinet vond enkele jaren geleden dat dat niet nodig was, maar natuurorganisaties en omwonenden hebben dat aangevochten.
12 uur geleden