Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Comité opgericht voor nationale herdenking coronacrisis

Comité opgericht voor nationale herdenking coronacrisis

DEN HAAG (ANP) - Er komt een nationale herdenking van de coronacrisis. Om die te organiseren is een speciaal comité opgericht, dat ook op andere manieren zal nadenken over "hoe we stil kunnen staan bij de gevolgen die de coronacrisis op de samenleving heeft gehad", meldt het ministerie van Volksgezondheid.

Volgens staatssecretaris Maarten van Ooijen worden de coronamaatregelen woensdag 23 maart weliswaar vrijwel volledig afgeschaft, maar zijn de gevolgen van de pandemie nog altijd voelbaar. "De impact van de coronacrisis is enorm en duurt nog steeds voort. Voor velen is nu ruimte voor herstel, maar we moeten ook stilstaan bij het stille leed van veel Nederlanders." Hij doelt op mensen die naasten zijn verloren, maar ook ondernemers die door de maatregelen zijn getroffen en mensen die bijvoorbeeld in de zorg of het onderwijs "op alle fronten" hebben moeten bijspringen.

Het comité bestaat uit veertien vertegenwoordigers uit de overheid, zorg, onderwijs, media, cultuur, sport en andere velden in de samenleving. Zij doen dat volgens het ministerie op persoonlijke titel. De Friese commissaris van de Koning Arno Brok is de voorzitter. Een datum voor de nationale herdenking is nog niet geprikt, en ook de inhoud van die herdenking wordt nog bepaald. Daarnaast moet het comité samenwerken met lokale herdenkingsevenementen, zo zegt het ministerie.

Meer uit Binnenland

Zeer grote brand in bedrijvenpand aan Bolderweg in Almere

ALMERE (ANP) - In een bedrijfsverzamelgebouw aan de Bolderweg in Almere is in de nacht van donderdag op vrijdag een zeer grote brand uitgebroken. Dat maakte de Veiligheidsregio Flevoland bekend.

1 uur geleden
Katwijk stemt in met komst miljardenfabriek Amerikaanse farmaceut

KATWIJK (ANP) - Het Amerikaanse bedrijf Eli Lilly kan voor 3 miljard dollar een medicijnfabriek gaan bouwen in Katwijk. De gemeenteraad heeft ingestemd met de vergunningaanvraag. Eli Lilly, een van de grootste farmaceuten ter wereld, wil langs het Valkenburgse Meer in Katwijk diabetes- en afslankpillen gaan produceren. In de fabriek komen zo'n vijfhonderd mensen te werken.

1 uur geleden
Rapport: oorzaak brand natuurgebied Limburg blijft onduidelijk

VENLO (ANP) - De oorzaak van de brand begin augustus in het Limburgse natuurgebied Boschhuizerbergen blijft onduidelijk. Dat is de conclusie in een rapport van de brandweer Limburg-Noord en het Landelijk team Natuurbrandonderzoek dat donderdag werd gepresenteerd.

3 uur geleden
Volgende week woensdag eerste gesprek kabinet en sociale partners

DEN HAAG (ANP) - Volgende week woensdag vindt een eerste gesprek plaats tussen het kabinet en de sociale partners, laat een woordvoerder van minister Hans Vijlbrief (Sociale Zaken, D66) weten. Het gesprek is mogelijk geworden omdat het kabinet een miljardenbezuiniging op uitkeringen heeft geschrapt. Dat was een harde eis van de vakbonden.

7 uur geleden
Brunner: begrotingssteun Sierra Leone stopt om technische redenen

LUXEMBURG (ANP) - Het opschorten van de EU-begrotingssteun aan Sierra Leone heeft te maken met "technische redenen", zei Eurocommissaris Magnus Brunner (Binnenlandse Zaken) donderdag. Hij kon dat niet verder toelichten, omdat het niet zijn dossier is.

8 uur geleden
Partijen verdeeld over oplossing voor kleine spaarders

DEN HAAG (ANP) - Partijen in de Tweede Kamer zijn het niet eens over een oplossing voor kleine spaarders in box 3. VVD, CDA, JA21, SGP en ChristenUnie willen extra belasting ophalen bij grootaandeelhouders, om te voorkomen dat mensen met een kleinere spaarpot volgend jaar en het jaar daarop vermogensbelasting moeten gaan betalen. Linkse oppositiepartij PRO wil dat de extra belasting in ieder geval wordt gehaald bij vermogenden en winst van bedrijven.

8 uur geleden
Twee nieuwe verdachten Overasselt langer vast

OVERASSELT (ANP) - De twee mannen die maandag zijn aangehouden in verband met het schietincident in Overasselt op 1 september blijven veertien dagen langer vastzitten. Dat heeft de rechtbank donderdag bepaald. De mannen van 24 en 25 jaar uit Amsterdam worden verdacht van betrokkenheid bij de gebeurtenissen in de Gelderse plaats.

8 uur geleden