Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Comité 4 en 5 mei schrapt start Maand van de Vrijheid

Comité 4 en 5 mei schrapt start Maand van de Vrijheid

AMSTERDAM (ANP) - De aftrap van de landelijke Maand van de Vrijheid op 4 april in het Overijsselse Tubbergen gaat niet door. Dat heeft het Nationaal Comité 4 en 5 mei maandag besloten vanwege de maatregelen tegen het coronavirus. De viering van de Maand van de Vrijheid is een van de hoogtepunten in het nationale programma rond de 75-jarige herdenking van de bevrijding van Nederland in 1945.

Het comité inventariseert op dit moment volgens een woordvoerder wat de coronamaatregelen betekenen voor evenementen na 6 april. Daarover is overleg met organisatoren in het hele land. Of Dodenherdenking op 4 mei en de festiviteiten rond Bevrijdingsdag op 5 mei in gevaar komen is nu nog niet zeggen, aldus de woordvoerder.

Meer uit Binnenland

Nieuwe Tweede Kamer voorstander van ingrijpender stikstofbeleid

DEN HAAG (ANP) - Het stikstofbeleid kan door de nieuwe Tweede Kamer een stuk ingrijpender worden. D66, VVD, GroenLinks-PvdA, CDA, ChristenUnie en Volt zijn voorstander van forse maatregelen om stikstof te verminderen. Deze partijen waren de afgelopen twee jaar ook in meer of mindere mate kritisch op de lijn van BBB-minister Femke Wiersma. In de nieuwe samenstelling hebben deze partijen negentig zetels in het parlement, volgens de laatste prognose.

4 uur geleden
COC Nederland: er is hoop, maar nog geen zekerheid

DEN HAAG (ANP) - COC Nederland is voorzichtig hoopvol over de voorlopige verkiezingsuitslag. De kans dat er met Rob Jetten (D66) voor het eerst een openlijk homoseksuele premier komt, wordt hoopgevend genoemd, maar tegelijkertijd is er wat de komende coalitie betreft geen zekerheid.

7 uur geleden
Plasman vindt X-bericht van rechter in zaak-Borsato 'dom'

UTRECHT (ANP) - Het is "gewoon dom" van een van de rechters in de zaak tegen Marco Borsato dat ze een bericht heeft geschreven op X. Dit zegt Peter Plasman, die in de zaak de vrouw bijstaat die aangifte van ontucht tegen de zanger heeft gedaan.

7 uur geleden
Knoops: vrijspraak Marco Borsato is enige juiste uitkomst

UTRECHT (ANP) - "Vrijspraak is de enige juiste uitkomst van deze zaak." Dat zei advocaat Geert-Jan Knoops aan het einde van zijn betoog in de ontuchtzaak rond zijn cliënt Marco Borsato.

7 uur geleden
Rotterdam komt met definitief ontwerp renovatie museum Boijmans

ROTTERDAM (ANP) - Het Rotterdamse college van burgemeester en wethouders heeft het definitieve ontwerp gepresenteerd voor de verbouwing van Boijmans Van Beuningen. Het museum is al sinds 2019 dicht voor een grote renovatie.

7 uur geleden
Vijf gewonden door botsing trein en vrachtwagen in Meteren

METEREN (ANP) - Door het treinongeval in Meteren donderdagochtend zijn vijf mensen lichtgewond geraakt. Het gaat om passagiers en de chauffeur van de vrachtwagen die op de overweg aan de Bredestraat is aangereden, meldt een woordvoerder van de veiligheidsregio. Of ze ook naar het ziekenhuis moeten, is niet bekend.

8 uur geleden
Politie weet identiteit 2e verdachte Malieveld na tonen beelden

DEN HAAG (ANP) - De politie in Den Haag is achter de identiteit gekomen van een tweede verdachte van de rellen op en rond het Malieveld in september van wie beelden online zijn gezet. Of diegene zichzelf heeft gemeld of is aangehouden, is niet bekend.

8 uur geleden