Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Columnist Lale Gül stopt bij Parool, stapt over naar Telegraaf

Columnist Lale Gül stopt bij Parool, stapt over naar Telegraaf

AMSTERDAM (ANP) - Schrijfster Lale Gül stopt als columnist voor Het Parool. Ze stapt over naar De Telegraaf, waar ze elke zaterdag een bijdrage gaat verzorgen. Dat schrijft ze zaterdag in haar laatste column in Het Parool.

"Vier jaar geleden kreeg ik bij deze krant de kans opiniemaker te zijn en ondanks mijn vreselijke, amateuristische en onleesbare columns in het prille begin, bleven ze in me geloven en wezen ze me niet het gat van de deur", schrijft Gül. Het feit dat zij vroeger zelf Het Parool bezorgde, maakte het voor haar nog specialer dat zij nu voor die krant mocht schrijven.

De Telegraaf deed haar onlangs "een onweerstaanbaar aanbod om voor hun zaterdagkrant te schrijven, met een miljoenenpubliek. Ik heb niet meteen ja gezegd, maar was op den duur toch overtuigd. Ik zal u uiteraard heel erg missen, en zal moeten wennen aan een totaal ander publiek. Het werd tijd voor de volgende stap, en ik kreeg een te mooie kans", aldus Gül.

Volgens hoofdredacteur Kamran Ullah van De Telegraaf gaat Gül volgende week zaterdag als columnist van start bij zijn krant. Hij noemt haar "dapper, strijdbaar en een van de meest uitgesproken stemmen van dit moment".

Meer uit Binnenland

Duitsland en Nederland gaan speciale eenheden bij elkaar inzetten

DEN HAAG (ANP) - Duitsland en Nederland gaan speciale eenheden van de politie bij elkaar inzetten, meldt justitieminister David van Weel. Maandagavond zullen de VVD-bewindsman en Duitse minister Alexander Dobrindt (Binnenlandse Zaken) dat aankondigen vanuit Berlijn. De ministers verwachten zo beter op te kunnen treden tegen terroristische dreigingen en georganiseerde misdaad in de grensregio.

2 uur geleden
Politiechef Zeeland op non-actief gesteld

TILBURG (ANP) - Tim de Kraker, de hoogste baas van de politie Zeeland, is op non-actief gesteld, bevestigt een woordvoerder van de politie aan het ANP na berichtgeving van Omroep Zeeland. "Er loopt een intern onderzoek, op verdere vragen gaan we niet in."

3 uur geleden
Geen hoger beroep Fotomuseum in ontslagzaak Donker

ROTTERDAM (ANP) - Het Nederlands Fotomuseum gaat niet in hoger beroep in de ontslagzaak van oud-directeur Birgit Donker. De rechter heeft maandag vastgesteld dat er geen goede reden was voor haar ontslag. Donker krijgt een vergoeding van 400.000 euro. Het museum noemt de uitspraak "teleurstellend".

3 uur geleden
Ruim 9 ton op giro 5125 voor hulp na aardbevingen Venezuela

DEN HAAG (ANP) - Op gironummer 5125 van het Rode Kruis is sinds eind vorige week 925.000 euro gedoneerd voor de slachtoffers van de aardbevingen in Venezuela. De hulporganisatie opende het rekeningnummer donderdag na twee zware bevingen. Die hebben aan zeker 1450 mensen het leven gekost, tienduizenden mensen worden nog steeds vermist.

3 uur geleden
Onbemande systemen worden de norm bij de Nederlandse krijgsmacht

GILZE-RIJEN (ANP) - Drones en andere 'onbemande systemen' worden de standaard bij Defensie. Door de doorbraak van onbemande vliegtuigjes, voertuigen, bootjes en robots op het slagveld én die van bijvoorbeeld kunstmatige intelligentie moet ook de Nederlandse krijgsmacht "wezenlijk" anders worden, staat in de maandag gepresenteerde defensieplannen voor de komende jaren.

4 uur geleden
Halsema: politie Amsterdam moest escaleren door landelijk beleid

DEN HAAG (ANP) - De Amsterdamse politie kwam tijdens corona vaak in de positie dat er geëscaleerd moest worden, omdat de lokale driehoek landelijk beleid volgde. Dat zei burgemeester Femke Halsema tegen de parlementaire enquêtecommissie corona. Zij legde uit dat hoe meer beperkingen demonstranten krijgen, hoe eerder de politie moet optreden.

4 uur geleden
DJI mag zelf drones neerhalen bij extra beveiligde gevangenissen

DEN HAAG (ANP) - De Dienst Justitiële Inrichtingen (DJI) mag binnenkort zelf drones die in de buurt komen van extra beveiligde gevangenissen neerhalen of hun signaal verstoren. Staatssecretaris Claudia van Bruggen (Justitie en Veiligheid) meldt dat de geweldinstructie wordt aangepast, zodat de gevangenisorganisatie komende woensdag (1 juli) deze bevoegdheid krijgt.

4 uur geleden