Columnist Lale Gül stopt bij Parool, stapt over naar Telegraaf
AMSTERDAM (ANP) - Schrijfster Lale Gül stopt als columnist voor Het Parool. Ze stapt over naar De Telegraaf, waar ze elke zaterdag een bijdrage gaat verzorgen. Dat schrijft ze zaterdag in haar laatste column in Het Parool.
"Vier jaar geleden kreeg ik bij deze krant de kans opiniemaker te zijn en ondanks mijn vreselijke, amateuristische en onleesbare columns in het prille begin, bleven ze in me geloven en wezen ze me niet het gat van de deur", schrijft Gül. Het feit dat zij vroeger zelf Het Parool bezorgde, maakte het voor haar nog specialer dat zij nu voor die krant mocht schrijven.
De Telegraaf deed haar onlangs "een onweerstaanbaar aanbod om voor hun zaterdagkrant te schrijven, met een miljoenenpubliek. Ik heb niet meteen ja gezegd, maar was op den duur toch overtuigd. Ik zal u uiteraard heel erg missen, en zal moeten wennen aan een totaal ander publiek. Het werd tijd voor de volgende stap, en ik kreeg een te mooie kans", aldus Gül.
Volgens hoofdredacteur Kamran Ullah van De Telegraaf gaat Gül volgende week zaterdag als columnist van start bij zijn krant. Hij noemt haar "dapper, strijdbaar en een van de meest uitgesproken stemmen van dit moment".
Meer uit Binnenland
DEN HAAG (ANP) - Reizigers in het streekvervoer moeten woensdag rekening houden met vertragingen en uitval van treinen en bussen door de landelijke staking in het streekvervoer. Maar wat de precieze impact van de staking gaat zijn, is op dinsdag nog steeds onduidelijk, stellen vervoerders.
23 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - De situatie in het aanmeldcentrum voor asielzoekers in Ter Apel is "onhoudbaar", schrijft asielminister Bart van den Brink in een brief aan alle gemeenten waarin hij dringend om extra opvangplekken vraagt. Afgelopen week moesten in Ter Apel weer mensen buiten slapen omdat er geen plaats voor hen was.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Een 20-jarige man uit Capelle aan den IJssel is aangehouden op verdenking van terrorisme. Hij wordt ervan verdacht te hebben gedreigd met een terroristisch misdrijf en het treffen van voorbereidingen daarvoor.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Toezicht op regels voor de omgeving is ingewikkelder geworden onder de Omgevingswet, die sinds bijna drie jaar veel van die regels bundelt. Handhavers hebben minder overzicht en minder houvast, schrijft de Raad voor de leefomgeving en infrastructuur (Rli) in een advies aan het kabinet.
2 uur geledenLAUWERSOOG (ANP) - Als financiële steun van de provincie Groningen en de gemeente Het Hogeland uitblijft, dan gaat het Werelderfgoedcentrum Waddenzee (WEC) binnen twee weken failliet. Die boodschap hebben de directeur-bestuurder en de raad van toezicht van Stichting Zeehondencentrum Pieterburen maandag gepubliceerd.
13 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Ruud Smulders, Lisa Ostermann en het duo Yentl en de Boer hebben maandagavond een Poelifinario gewonnen, de belangrijkste Nederlandse cabaretprijs. Dat gebeurde tijdens het Cabaretgala in Theater Diligentia in Den Haag. De Neerlands Hoop-prijs voor de meest veelbelovende theatermaker ging naar David Linszen.
14 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De 13 wekenecho voor zwangere vrouwen verdwijnt na 2027, meldt minister Sophie Hermans van Volksgezondheid, Welzijn en Sport. Ze volgt daarmee het advies van de Gezondheidsraad.
15 uur geleden