Colruyt sluit koffiedeal met JDE Peet's, Nederlandse supers niet
DEN HAAG (ANP/BELGA) - Hoewel de Belgische supermarktketen Colruyt dinsdag een akkoord bereikte met koffiefabrikant JDE Peet's over de prijzen, blijven de moeizame onderhandelingen bij de Nederlandse supermarkten Albert Heijn en Jumbo voortduren.
In december stopte Colruyt met bestellen bij Jacobs Douwe Egberts (JDE) omdat de supermarktketen niet akkoord ging met de hogere prijzen die de koffiegroep vroeg. Daardoor werd de bevoorrading van merken als Jacqmotte, L'Or, Senseo en Douwe Egberts gestaakt.
In Nederland zijn de supermarkten nog niet tot een deal gekomen met de koffieleverancier, wat zich vertaalt in lege schappen. "Momenteel zijn we met Jacobs Douwe Egberts in gesprek. Het betreft hier een lopende onderhandeling, waar wij verder geen uitspraken over kunnen doen. Natuurlijk vinden wij het vervelend voor onze klanten dat ze momenteel niet alle producten van JDE in onze schappen kunnen vinden", zegt een woordvoerder van Albert Heijn.
Ook Jumbo wil niets kwijt over de inhoud van de onderhandelingen. "De ene keer verlopen de onderhandelingen wat sneller en eenvoudiger dan de andere keer. Helaas komt het wel eens voor dat een favoriet product door onderhandelingen tijdelijk even niet in de winkel of online beschikbaar is, zoals nu bij producten van leverancier Jacobs Douwe Egberts (JDE) het geval kan zijn", aldus een woordvoerder van Jumbo.
Meer uit Financieel
BERLIJN (ANP/DPA) - De grote investeringen in kunstmatige intelligentie (AI) en cryptomunten leiden tot risico's op bubbelvorming, waarbij er enorme pieken kunnen ontstaan in bepaalde beleggingen, maar er ook weer scherpe prijsdalingen optreden. Dat zegt president Børge Brende van het World Economic Forum (WEF) in een interview met het Duitse persbureau dpa.
3 uur geledenBEIJING (ANP/BLOOMBERG) - De Chinese tak van chipproducent Nexperia heeft voldoende voorraden aan zogeheten wafers om aan orders van klanten te kunnen voldoen. Dat meldt Nexperia China op zijn WeChat-account. Vrijdag werd nog bekend dat het Nederlandse Nexperia, met zijn hoofdkantoor in Nijmegen, sinds 26 oktober de leveringen van wafers aan de Chinese assemblagefabriek heeft opgeschort. Wafers worden gebruikt voor de productie van computerchips.
6 uur geledenWENEN (ANP/AFP/BLOOMBERG) - Oliekartel OPEC+ gaat de productie in december naar verwachting verder verhogen bij de vergadering die zondag plaatsvindt. Volgens persbureau Bloomberg gaat het dan opnieuw om een verhoging van de productie met 137.000 vaten per dag. In oktober en november werd de productie ook al met een vergelijkbare hoeveelheid verhoogd.
7 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De export van Nexperia-producten uit China kan worden hervat, meldt het Witte Huis. De koerswijziging van China is het resultaat van gesprekken tussen de Amerikaanse president Donald Trump en zijn Chinese ambtsgenoot Xi Jinping in Zuid-Korea eerder deze week.
20 uur geledenBERLIJN/DEN HAAG (ANP/AFP/BLOOMBERG) - Duitsland noemt de laatste berichten uit China, over het hervatten van de export van Nexperia-chips, "positieve eerste tekenen van een versoepeling van de spanningen". Dat meldt het Duitse ministerie van Economische Zaken aan persbureau AFP.
1 dag geledenGYEONGJU (ANP/BLOOMBERG) - De Canadese premier Mark Carney heeft bevestigd dat hij zijn excuses heeft aangeboden aan de Amerikaanse president Donald Trump vanwege een televisiereclame tegen importheffingen. Carney zei daarnaast bereid te zijn om te onderhandelen over een betere handelsdeal met het buurland.
1 dag geledenAMSTERDAM (ANP) - De autoverkoop in Nederland zet de stijgende lijn voort, volgens brancheorganisaties BOVAG en RAI Vereniging. In oktober werden er 8,3 procent meer nieuwe personenauto's op kenteken gezet dan een jaar eerder. Over heel dit jaar tot nu toe lopen de verkopen nog wel 1,8 procent achter.
1 dag geleden