Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Colombiaanse voetbaltrainer Pinto wordt bondscoach VAE

Colombiaanse voetbaltrainer Pinto wordt bondscoach VAE

ABU DHABI (ANP) - De Colombiaanse trainer Jorge Luis Pinto moet de nationale voetbalploeg van de Verenigde Arabische Emiraten naar het WK gaan leiden. De bond stelde de 67-jarige Pinto aan als opvolger van de Serviër Ivan Jovanovic, wiens contract in april na een dienstverband van amper een half jaar al weer werd beëindigd. De Colombiaan krijgt de opdracht om zich met de VAE te kwalificeren voor het WK van 2022 in het nabijgelegen Qatar.

Pinto werkt al sinds de jaren 80 als trainer in de voetballerij. Hij was onder meer bondscoach van Colombia, Costa Rica en Honduras. Op het WK van 2014 in Brazilië leidde hij Costa Rica naar de kwartfinales, waarin Oranje via strafschoppen te sterk was.

In eerste instantie kreeg Bert van Marwijk de opdracht om de voetballers uit de Emiraten naar het volgende WK te loodsen. De oud-bondscoach van Oranje werd eind vorig jaar echter ontslagen en opgevolgd door Jovanovic.

Meer uit Voetbal

FIFA: locatie WK-finale in 2030 wordt pas later bepaald

ZÜRICH (ANP/AFP) - De locatie van de finale van het wereldkampioenschap voetbal in 2030 wordt pas op een later moment bepaald. Dat zegt de FIFA vrijdag in een reactie op de woorden van de voorzitter van de Marokkaanse voetbalbond, Fouzi Lekjaa.

5 uur geleden
Voetbalduels direct gestaakt bij schieten of gooien met vuurwerk

DEN HAAG (ANP) - Voetbalwedstrijden worden meteen definitief gestaakt als er vuurwerk naar het veld of andere tribunes wordt gegooid of geschoten. Het competitiebestuur heeft dat in het protocol opgenomen, meldt het ministerie van Justitie en Veiligheid na een overleg met onder meer de KNVB en de politie.

7 uur geleden
Feyenoord legt na wangedrag bij Cambuur 47 fans stadionverbod op

ROTTERDAM (ANP) - Feyenoord heeft 47 fans een stadionverbod opgelegd. Het gaat om supporters die zich op 23 augustus misdroegen bij de uitwedstrijd tegen SC Cambuur. Zeven supporters van Cambuur raakten gewond toen uit het vak van Feyenoord veel vuurwerk werd afgestoken.

10 uur geleden
Fenerbahçe-trainer Kartal kondigt ontslag aan, voorzitter ontkent

ISTANBUL (ANP/RTR) - Het is onduidelijk of Oranje-international Nathan Aké bij Fenerbahçe nog een hoofdtrainer heeft. Ismail Kartal, coach van de Turkse voetbalclub, kondigde na het Champions League-duel met AS Roma (1-1) donderdagavond zijn ontslag aan. Clubvoorzitter Aziz Yildirim sprak het nieuws over zijn vertrek echter tegen.

10 uur geleden
FC Utrecht haalt doelman Padt terug naar Eredivisie

UTRECHT (ANP) - Sergio Padt keert terug naar de Eredivisie. De 36-jarige doelman die eerder deze week zijn contract bij het Bulgaarse Ludogorets liet ontbinden, heeft bij FC Utrecht een contract getekend tot medio 2028.

12 uur geleden
Malen en Rensch spelen met AS Roma gelijk bij Fenerbahçe

ISTANBUL (ANP) - AS Roma heeft een punt overgehouden aan het eerste duel in het hoofdtoernooi van de Champions League. Het elftal van trainer Gian Piero Gasperini speelde in Istanbul gelijk bij Fenerbahçe, dat voor het eerst sinds achttien jaar weer meedoet aan het belangrijkste toernooi voor Europese clubteams. Het werd 1-1.

1 dag geleden
PSV speelt bij start Champions League teleurstellend gelijk

EINDHOVEN (ANP) - PSV is het hoofdtoernooi van de Champions League vrij teleurstellend begonnen. De Eindhovenaren wisten voor eigen publiek niet te winnen van Sjachtar Donetsk, de kampioen van Oekraïne: 1-1. Gleiker Mendoza zette Sjachtar in de blessuretijd van de eerste helft op voorsprong, Sergiño Dest maakte in de beginfase van de tweede helft gelijk.

1 dag geleden