Colombiaanse voetbaltrainer Pinto wordt bondscoach VAE
ABU DHABI (ANP) - De Colombiaanse trainer Jorge Luis Pinto moet de nationale voetbalploeg van de Verenigde Arabische Emiraten naar het WK gaan leiden. De bond stelde de 67-jarige Pinto aan als opvolger van de Serviër Ivan Jovanovic, wiens contract in april na een dienstverband van amper een half jaar al weer werd beëindigd. De Colombiaan krijgt de opdracht om zich met de VAE te kwalificeren voor het WK van 2022 in het nabijgelegen Qatar.
Pinto werkt al sinds de jaren 80 als trainer in de voetballerij. Hij was onder meer bondscoach van Colombia, Costa Rica en Honduras. Op het WK van 2014 in Brazilië leidde hij Costa Rica naar de kwartfinales, waarin Oranje via strafschoppen te sterk was.
In eerste instantie kreeg Bert van Marwijk de opdracht om de voetballers uit de Emiraten naar het volgende WK te loodsen. De oud-bondscoach van Oranje werd eind vorig jaar echter ontslagen en opgevolgd door Jovanovic.
Meer uit Voetbal
WAREGEM (ANP) - Club Brugge kan met een goed gevoel richting Eindhoven voor de ontmoeting woensdag met PSV in de Champions League. De Belgische topploeg won vrijdag de uitwedstrijd tegen Zulte Waregem in de hoogste divisie. Het werd 4-2 voor de club van trainer Ivan Leko.
5 uur geledenPARIJS (ANP/AFP) - Harry Kane heeft met klein verschil de Gouden Bal gewonnen. Hij kreeg slechts 28 punten meer dan Kylian Mbappé. Dat blijkt uit de gedetailleerde puntentelling die het organiserende vakblad France Football vrijdag publiceerde.
5 uur geledenLE HAVRE (ANP) - Mika Godts heeft opnieuw gescoord voor Paris Saint-Germain. De oud-speler van Ajax deed dat vrijdag in de uitwedstrijd tegen Le Havre, die de club uit Parijs met 5-1 won.
7 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Bekerhouder AZ speelt in de tweede ronde van de KNVB-beker een uitwedstrijd tegen het Zeeuwse HSV Hoek. Dat is vrijdag door loting bepaald. Hoek staat na elf speelronden op de vijftiende plaats in de tweede divisie.
10 uur geledenALKMAAR (ANP) - AZ kan zaterdag in de uitwedstrijd tegen Ajax in de Eredivisie nog niet beschikken over Kees Smit. De 20-jarige middenvelder is nog niet hersteld van de blessure die hij ruim drie weken geleden bij Jong Oranje opliep. Smit maakt vermoedelijk donderdag tegen Juventus in de Europa League zijn rentree in de selectie van de Alkmaarders.
12 uur geledenUTRECHT (ANP) - FC Utrecht neemt zondag geen supporters mee naar de uitwedstrijd tegen Telstar. De club heeft dat besloten na de ongeregeldheden van donderdagavond met de eigen aanhang na het bekerduel met Kozakken Boys.
13 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Steven Berghuis keert terug in de selectie van Ajax. Trainer Míchel Sánchez neemt hem op in zijn keurkorps voor het thuisduel van zaterdag met AZ. Berghuis stond de afgelopen zes weken aan de kant met een blessure.
13 uur geleden