Colombiaanse rebellengroep legt wapens neer
CARACAS (ANP/AFP) - De Colombiaanse rebellengroep Segunda Marquetalia heeft toegezegd de wapens neer te leggen en gevangenen vrij te laten. Dat hebben de organisatie, een afsplitsing van de guerrillabeweging FARC, en een overheidsonderhandelaar in de nacht van zaterdag op zondag bekendgemaakt.
Colombia wordt al decennia geteisterd door geweld tussen zijn veiligheidsdiensten en guerrilla's, paramilitairen en drugsbendes. Het land sloot in 2016 een historisch vredesakkoord met de grote guerrillagroep FARC. Segunda Marquetalia wordt geleid door Iván Márquez, die in 2016 nog optrad als onderhandelaar voor de FARC en senator werd. Hij nam later de wapens weer op.
De Colombiaanse regering maakte in februari bekend in vredesoverleg te zijn met het ongeveer 1600 strijders tellende Segunda Marquetalia. Het is de derde guerrillabeweging waar de regering van president Gustavo Petro onderhandelingen mee aan is gegaan. Met ELN kwam het tot een al meermaals verlengd tijdelijk staakt-het-vuren, maar nog niet tot een vredesbestand. Rebellengroep EMC viel afgelopen april uit elkaar, waardoor de helft van de aangesloten strijders de besprekingen de rug toekeerden.
Meer uit Buitenland
PARAMARIBO (ANP) - De Surinaamse regering waarschuwt voor deepfakebeelden van president Jennifer Simons. Op de beelden die rondgaan op sociale media wordt Simons neergezet alsof zij het volk toespreekt, waarbij ze opmerkelijke en onjuiste uitspraken doet. De regering benadrukt dat dergelijke video's strafbaar zijn.
1 uur geledenMINSK (ANP) - Belarus kreeg niet tijdig de benodigde visa om donderdag bij de bijeenkomst van Donald Trumps Vredesraad in Washington te zijn. Dat schrijft het ministerie van Buitenlandse Zaken van dat land op X. Onder meer de minister van dat departement, Maxim Ryzhenkov, zou aanwezig zijn.
2 uur geledenWASHINGTON (ANP/AFP) - NASA heeft een kritisch rapport gepubliceerd over de mislukte ruimtemissie met de Boeing Starliner in 2024, waarbij twee astronauten in de ruimte vastkwamen te zitten. Zij moesten hierdoor ruim negen maanden op ruimtestation ISS doorbrengen.
2 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump vindt de arrestatie van de voormalige Britse prins Andrew "triest". Dat zei Trump tegen verslaggevers aan boord van Air Force One.
2 uur geledenWASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - De Amerikaanse president Donald Trump krijgt van de rechter een week de tijd om te reageren op het verwijt dat in de rechtszaak die hij aanspande tegen de belastingdienst IRS sprake is van belangenverstrengeling.
3 uur geledenLONDEN (ANP/RTR) - De voormalige Britse prins Andrew Mountbatten-Windsor heeft het politiebureau weer verlaten, melden journalisten ter plekke. De politie van Thames Valley bevestigt tegenover de BBC dat hij is vrijgelaten, maar dat het onderzoek nog loopt.
3 uur geledenBRUSSEL (ANP/BELGA) - Het Belgische Kinderrechtencommissariaat (KRC) waarschuwt dat in Brussel steeds meer kinderen op straat slapen. En de situatie wordt alleen maar erger, stelt de organisatie, die de toename verklaart door politieke beslissingen.
4 uur geleden