Colombiaanse rebellengroep legt wapens neer
CARACAS (ANP/AFP) - De Colombiaanse rebellengroep Segunda Marquetalia heeft toegezegd de wapens neer te leggen en gevangenen vrij te laten. Dat hebben de organisatie, een afsplitsing van de guerrillabeweging FARC, en een overheidsonderhandelaar in de nacht van zaterdag op zondag bekendgemaakt.
Colombia wordt al decennia geteisterd door geweld tussen zijn veiligheidsdiensten en guerrilla's, paramilitairen en drugsbendes. Het land sloot in 2016 een historisch vredesakkoord met de grote guerrillagroep FARC. Segunda Marquetalia wordt geleid door Iván Márquez, die in 2016 nog optrad als onderhandelaar voor de FARC en senator werd. Hij nam later de wapens weer op.
De Colombiaanse regering maakte in februari bekend in vredesoverleg te zijn met het ongeveer 1600 strijders tellende Segunda Marquetalia. Het is de derde guerrillabeweging waar de regering van president Gustavo Petro onderhandelingen mee aan is gegaan. Met ELN kwam het tot een al meermaals verlengd tijdelijk staakt-het-vuren, maar nog niet tot een vredesbestand. Rebellengroep EMC viel afgelopen april uit elkaar, waardoor de helft van de aangesloten strijders de besprekingen de rug toekeerden.
Meer uit Buitenland
PRAAG (ANP/DPA) - Een belangrijk aankoopprogramma voor munitie voor Oekraïne gaat toch door. Tsjechië blijft ook onder de minder Oekraïnegezinde nieuwe regering de levering van artilleriegranaten coördineren, zegt premier Andrej Babiš.
13 minuten geledenPARIJS (ANP) - Het winterse weer leidt niet alleen in Nederland tot problemen. Ook Frankrijk, België en het Verenigd Koninkrijk kampen met overlast door een sneeuwstorm, die door de Franse weerdienst de naam Goretti heeft gekregen.
49 minuten geledenBERLIJN (ANP/DPA) - Alle woningen en bedrijven zijn na een dagenlange stroomstoring in Berlijn weer aangesloten op het net. Er is een tijdelijke kabel aangelegd en in gebruik genomen, meldt netbeheerder Stromnetz Berlin. In de loop van woensdag krijgen alle adressen geleidelijk weer stroom.
59 minuten geledenGENÈVE (ANP) - Volker Türk, de mensenrechtenchef van de Verenigde Naties, heeft Israël beschuldigd van apartheid op de bezette Westelijke Jordaanoever. Volgens hem worden de Palestijnen in dat gebied systematisch gediscrimineerd.
2 uur geledenBANGUI (ANP/RTR/DPA) - De net herkozen president van de Centraal-Afrikaanse Republiek (CAR), Faustin-Archange Touadéra, heeft de Russische president Vladimir Poetin uitgenodigd om een bezoek te brengen aan zijn land. Dat meldt het Russische staatspersbureau TASS.
2 uur geledenBERLIJN (ANP) - Zo'n 19.900 huishoudens en 850 bedrijven zitten in Berlijn nog zonder stroom, melden de autoriteiten. De storing ontstond zaterdagochtend vroeg door een brand die vermoedelijk is aangestoken door links-extremisten. Tienduizenden mensen hebben daar dagenlang last van gehad, ook omdat het koud is in de Duitse hoofdstad.
2 uur geledenTURNHOUT (ANP/BELGA) - In België is een 47-jarige vrouw veroordeeld tot zeven jaar cel voor het ernstig mishandelen en van vrijheid beroven van haar man. De man werd onder meer opgesloten in een hondenhok bij de woning in Grobbendonk (provincie Antwerpen). Afgelopen maart ontsnapte de man vanuit het hondenhok naar de buren om hulp te vragen.
2 uur geleden