Colombiaanse rebellengroep legt wapens neer
CARACAS (ANP/AFP) - De Colombiaanse rebellengroep Segunda Marquetalia heeft toegezegd de wapens neer te leggen en gevangenen vrij te laten. Dat hebben de organisatie, een afsplitsing van de guerrillabeweging FARC, en een overheidsonderhandelaar in de nacht van zaterdag op zondag bekendgemaakt.
Colombia wordt al decennia geteisterd door geweld tussen zijn veiligheidsdiensten en guerrilla's, paramilitairen en drugsbendes. Het land sloot in 2016 een historisch vredesakkoord met de grote guerrillagroep FARC. Segunda Marquetalia wordt geleid door Iván Márquez, die in 2016 nog optrad als onderhandelaar voor de FARC en senator werd. Hij nam later de wapens weer op.
De Colombiaanse regering maakte in februari bekend in vredesoverleg te zijn met het ongeveer 1600 strijders tellende Segunda Marquetalia. Het is de derde guerrillabeweging waar de regering van president Gustavo Petro onderhandelingen mee aan is gegaan. Met ELN kwam het tot een al meermaals verlengd tijdelijk staakt-het-vuren, maar nog niet tot een vredesbestand. Rebellengroep EMC viel afgelopen april uit elkaar, waardoor de helft van de aangesloten strijders de besprekingen de rug toekeerden.
Meer uit Buitenland
LUIK (ANP/BELGA) - De politie in het Belgische Luik heeft 76 mensen opgepakt tijdens studentenprotesten in de stad. Net als in Frankrijk lopen de protesten van scholieren en studenten in Luik de afgelopen dagen ook uit op rellen.
6 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - De botsing tussen een vliegtuig van American Airlines en een Black Hawk-helikopter van het leger in Washington vorig jaar was het gevolg van verschillende systeemfouten. Dat staat in een onderzoeksrapport van het Amerikaanse leger, dat is ingezien door persbureau Reuters. Bij de crash kwamen 67 mensen om het leven.
6 uur geledenPARIJS (ANP/AFP/RTR) - Meer dan vijfhonderd mensen zijn donderdag gearresteerd bij de onderwijsprotesten in Frankrijk. Er waren in totaal meer dan 70.000 mensen op de been, meldt het ministerie. Demonstranten eisen hervormingen in het onderwijs.
7 uur geledenWASHINGTON (ANP/AFP/RTR) - De Amerikaanse president Donald Trump garandeert op Truth Social dat de Verenigde Staten geen aanvallen zullen uitvoeren op Iran voor de tussentijdse verkiezingen in de VS van volgende maand. Volgens hem verlopen de gesprekken tussen beide landen "productief".
8 uur geledenHOUSTON (ANP) - Vier bemanningsleden van ruimtestation ISS zijn donderdag teruggekeerd op aarde. De capsule met Jessica Meir (49) en Jack Hathaway (44) uit de Verenigde Staten, de Française Sophie Adenot (44) en de Rus Andrej Fedjaev (45) plonsde gecontroleerd in de Grote Oceaan voor de kust van Californië.
8 uur geledenNEW YORK (ANP/AFP) - Amerikaanse aanklagers hebben nieuwe aanklachten ingediend tegen de gevangengenomen Venezolaanse president Nicolás Maduro en zijn vrouw. CNN meldde woensdag al op basis van bronnen dat de twee ook vervolgd zouden worden voor de marteling van Amerikaanse gevangenen en dat is nu bevestigd.
8 uur geledenBEIROET (ANP) - EU-buitenlandchef Kaja Kallas verwacht dat de EU-ministers van Buitenlandse Zaken maandag formeel besluiten tot een nieuwe EU-missie in Libanon. Dat zei Kallas donderdag op een persconferentie in Beiroet. "Deze missie zal een cruciale bijdrage leveren aan de veiligheid in Libanon."
9 uur geleden