Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Colombiaanse klimmer Quintana kopman Arkéa-Samsic in Tour

Colombiaanse klimmer Quintana kopman Arkéa-Samsic in Tour

KOPENHAGEN (ANP) - Met de Colombiaanse klimmer Nairo Quintana hoopt de Franse wielerploeg Arkéa-Samsic zo hoog mogelijk te eindigen in de Tour de France. De 32-jarige Quintana is de kopman van de procontinentale ploeg die een wildcard heeft gekregen voor de Ronde van Frankrijk. Quintana eindigde al drie keer op het podium in de Tour, maar stond in Parijs nog nooit op de hoogste trede.

De klimmer eindigde in 2013 en 2015 als tweede, in 2016 werd hij derde. Quintana reed toen nog voor de Movistar-ploeg. Sinds zijn overstap in 2020 naar Arkéa-Samsic heeft de Colombiaan de verwachtingen nog niet kunnen waarmaken. Hij eindigde in 2020 als 17e in de Tour, vorig jaar werd hij 28e. Quintana, in 2014 winnaar van de Giro, boekte in de Tour drie ritzeges.

"We verwachten dat Nairo de leider is en zijn verantwoordelijkheid neemt in deze Tour", zegt ploegleider Yvon Ledanois. "Nairo heeft renners om zich heen die volledig in zijn dienst rijden." Arkéa-Samsic hoopt dat Quintana in de bergen ook voor dagsucces kan gaan. De rest van de ploeg bestaat uit de Franse renners Warren Barguil, Maxime Bouet, Hugo Hofstetter en Matîs Louvel, Lukasz Owsian uit Polen, de Brit Connor Swift en de Belg Amaury Capiot.

Ook Cofidis presenteerde de acht renners die vrijdag in Kopenhagen aan de Tour beginnen. Dat zijn de Franse sprinter Bryan Coquard en zijn landgenoten Victor Lafay, Guillaume Martin, Anthony Perez, Benjamin Thomas, de Spanjaard Ion Izagirre en de Duitsers Simon Geschke en Max Walscheid. Martin (29) was vorig jaar op de achtste plaats de beste Fransman in het eindklassement van de Tour.

Meer uit Sport

Van de Bunt pakt op OKT tweede olympisch ticket op 10 kilometer

HEERENVEEN (ANP) - Stijn van de Bunt heeft zich bij het olympisch kwalificatietoernooi (OKT) in Thialf ook gekwalificeerd op de 10 kilometer voor de Spelen van Milaan. De 21-jarige schaatser van Team IKO X2O was met 12.36,35 een klasse apart. Jorrit Bergsma werd tweede met 12.45,52 en mag hopen op het tweede olympisch ticket op de 10 kilometer en zijn vierde deelname aan de Olympische Spelen.

9 minuten geleden
Noor Carlsen wint voor zesde keer wereldtitel snelschaken

DOHA (ANP/RTR) - Magnus Carlsen heeft zondag zijn zesde wereldtitel snelschaken gewonnen. De 35-jarige Noor deed dat in Doha in Qatar.

12 minuten geleden
Kok pakt olympisch ticket op 500 meter, Leerdam tweede

HEERENVEEN (ANP) - Femke Kok heeft bij het olympisch kwalificatietoernooi in Heerenveen haar tweede ticket voor de Spelen van Milaan veroverd. De regerend wereldkampioene op de 500 meter was in de eerste omloop op die afstand op het OKT veruit de beste met 36,87 en ging zelfs niet van start in de tweede omloop.

15 minuten geleden
Kyrgios wint 'Battle of the Sexes' in het tennis van Sabalenka

DUBAI (ANP) - De Australische tennisser Nick Kyrgios (30) heeft de 'Battle of the Sexes' gewonnen van de Belarussische Aryna Sabalenka (27). De nummer 671 van de wereld bij de mannen was in de Coca-Cola Arena van Dubai in twee sets te sterk voor de nummer 1 bij de vrouwen: 6-3 6-3. Er is niet bekendgemaakt hoeveel geld de winnaar van de demonstratiewedstrijd verdiende.

1 uur geleden
Kok op OKT beste op eerste 500 meter met baanrecord

HEERENVEEN (ANP) - Femke Kok heeft bij het olympisch kwalificatietoernooi (OKT) in Heerenveen de beste tijd gereden op de eerste 500 meter. De 25-jarige regerend wereldkampioene van Reggeborgh was met 36,87 ruim sneller dan Jutta Leerdam en Isabel Grevelt. Kok dook onder haar eigen baanrecord van 36,97.

3 uur geleden
Nys klopt Del Grosso in wereldbekerveldrit Dendermonde

DENDERMONDE (ANP) - De Belg Thibau Nys heeft de achtste cross uit de wereldbeker gewonnen. Op het snelle parcours in Dendermonde was Nys in de sprint sneller dan Nederlands kampioen Tibor Del Grosso. De Belg Laurens Sweeck, de leider in het wereldbekerklassement, werd derde.

3 uur geleden
Brand is ook in wereldbekercross Dendermonde iedereen te snel af

DENDERMONDE (ANP) - Lucinda Brand heeft ook de achtste veldrit om de wereldbeker gewonnen. De Dordtse van Baloise Glowi Lions had ook in Dendermonde weinig te vrezen van de concurrentie. Brand reed het grootste deel van de wedstrijd alleen voorop. Van de zeven voorgaande wereldbekercrossen dit seizoen had ze er zes gewonnen; één keer deed ze niet mee.

5 uur geleden