Colombiaanse klimmer Quintana kopman Arkéa-Samsic in Tour
KOPENHAGEN (ANP) - Met de Colombiaanse klimmer Nairo Quintana hoopt de Franse wielerploeg Arkéa-Samsic zo hoog mogelijk te eindigen in de Tour de France. De 32-jarige Quintana is de kopman van de procontinentale ploeg die een wildcard heeft gekregen voor de Ronde van Frankrijk. Quintana eindigde al drie keer op het podium in de Tour, maar stond in Parijs nog nooit op de hoogste trede.
De klimmer eindigde in 2013 en 2015 als tweede, in 2016 werd hij derde. Quintana reed toen nog voor de Movistar-ploeg. Sinds zijn overstap in 2020 naar Arkéa-Samsic heeft de Colombiaan de verwachtingen nog niet kunnen waarmaken. Hij eindigde in 2020 als 17e in de Tour, vorig jaar werd hij 28e. Quintana, in 2014 winnaar van de Giro, boekte in de Tour drie ritzeges.
"We verwachten dat Nairo de leider is en zijn verantwoordelijkheid neemt in deze Tour", zegt ploegleider Yvon Ledanois. "Nairo heeft renners om zich heen die volledig in zijn dienst rijden." Arkéa-Samsic hoopt dat Quintana in de bergen ook voor dagsucces kan gaan. De rest van de ploeg bestaat uit de Franse renners Warren Barguil, Maxime Bouet, Hugo Hofstetter en Matîs Louvel, Lukasz Owsian uit Polen, de Brit Connor Swift en de Belg Amaury Capiot.
Ook Cofidis presenteerde de acht renners die vrijdag in Kopenhagen aan de Tour beginnen. Dat zijn de Franse sprinter Bryan Coquard en zijn landgenoten Victor Lafay, Guillaume Martin, Anthony Perez, Benjamin Thomas, de Spanjaard Ion Izagirre en de Duitsers Simon Geschke en Max Walscheid. Martin (29) was vorig jaar op de achtste plaats de beste Fransman in het eindklassement van de Tour.
Meer uit Sport
UTRECHT (ANP) - Aanvoerder Nika Daalderop van de Nederlandse volleybalsters mist naar verwachting een groot deel van het zomerprogramma van Oranje. De 27-jarige Amsterdamse kampt met een hamstringblessure. Daalderop ontbreekt deze week tijdens de wedstrijden in de Four Nations Cup in Apeldoorn en in juni bij de start van de Volleyball Nations League.
8 uur geledenREIMS (ANP/AFP) - De Tour de France start in 2028 in Reims. Dat heeft de organisatie van de grootste wielerwedstrijd ter wereld maandag bekendgemaakt in de noordoostelijk gelegen Franse stad. De edities van 2026 (Barcelona) en 2027 (Edinburgh) beginnen in het buitenland.
9 uur geledenSHARM-EL-SHEIKH (ANP) - De internationale turnbond World Gymnastics gaat Russen en Belarussen weer toelaten bij internationale wedstrijden. Dat is de uitkomst van een vergadering van het uitvoerend bestuursorgaan van de bond in het Egyptische Sharm-el-Sheikh.
13 uur geledenROME (ANP) - Tennisser Jannik Sinner heeft zijn vijfde masterstoernooi van 2026 gewonnen. De Italiaanse nummer 1 van de wereld versloeg in Rome de Noor Casper Ruud in twee sets: 6-4 6-4.
1 dag geledenBARCELONA (ANP/AFP) - Motorcoureur Fabio Di Giannantonio heeft in de MotoGP de Grote Prijs van Catalonië gewonnen. De Italiaanse Ducati-rijder bleef de Spanjaarden Joan Mir en Fermín Aldeguer voor na een chaotische race, die werd stilgelegd na een zware crash van de Spanjaard Álex Márquez, die naar het ziekenhuis moest worden gebracht.
1 dag geledenCORNO ALLE SCALE (ANP) - Wielrenner Jonas Vingegaard heeft zijn tweede etappezege geboekt in de Giro d'Italia. De Deen van Visma - Lease a Bike versloeg in de negende etappe van Cervia naar Corno Alle Scale concurrent Felix Gall uit Oostenrijk op de slotklim. Thymen Arensman eindigde als vierde vlak achter Vingegaards ploeggenoot Davide Piganzoli uit Italië.
1 dag geledenNÜRBURGRING (ANP) - Max Verstappen heeft door autoproblemen genoegen moeten nemen met de 38e plaats bij de 24 uur van de Nürburgring. De Mercedes-AMG GT3 van het team van de Nederlander ging aan de leiding met nog ruim drie uur te gaan, maar moest daarna de pits opzoeken.
1 dag geleden