Colombiaanse guerrillabeweging roept 'coronabestand' uit
OSLO (ANP/DPA) - De ultralinkse Colombiaanse guerrillabeweging ELN (Nationaal Bevrijdingsleger) heeft voor de maand april een eenzijdige wapenstilstand afgekondigd vanwege de coronacrisis. De Noorse regering bemiddelt in het Colombiaanse conflict en liet weten dat de ELN het bestand afkondigt als gevolg van een recente oproep van VN-chef António Guterres.
Guterres riep op overal op de wereld de wapens neer te leggen om bij te dragen aan de bestrijding van het nieuwe coronavirus. "Stop de oorlog en vecht tegen de ziekte", zei hij afgelopen week.
De ELN is een kleine strijdgroep. De veel grotere FARC (Revolutionaire Strijdkrachten van Colombia) heeft in 2016 een vredesakkoord met de regering gesloten en heeft de wapens neergelegd.
De ELN is het niet met de regering eens geworden over het stoppen van de guerrillaoorlog. De beweging is al meer dan een halve eeuw oud. In Nederland was de ELN in 2017 nog in het nieuws door de Nederlandse programmamaker Derk Bolt en cameraman Eugenio Follender te ontvoeren en bijna een week vast te houden.
Meer uit Buitenland
CANBERRA (ANP) - De familie van de man die ervan wordt verdacht de Australische parlementariër Helen Haines te hebben aangereden, zegt al meer dan twintig jaar bevriend met haar te zijn. In een verklaring waar lokale media over schrijven, omschrijven de vader van de verdachte en diens partner het incident als "verwoestend en onbegrijpelijk".
15 minuten geledenPARIJS (ANP/AFP) - De Franse premier Sébastien Lecornu zegt dat de invoering van de avondklok in verschillende steden heeft bijgedragen aan de rust 's nachts. De avondklok wordt volgens hem dinsdag ingesteld op plekken waar de situatie dat vereist.
37 minuten geledenOTTAWA (ANP/RTR) - Inwoners van de Canadese provincie Alberta hebben in een referendum gestemd tegen een bindend referendum over afscheiding van Canada, meldt de Canadese publieke omroep CBC op basis van een prognose. De telling van de stemmen vindt nog plaats.
1 uur geledenPARIJS (ANP) - In Frankrijk is het in de nacht van maandag op dinsdag rustig gebleven, zo meldden diverse Franse media, waaronder Le Parisien en Le Monde. Op beelden is te zien dat de straten in Parijs leeg zijn, terwijl een helikopter boven de stad rondvliegt om toezicht te houden.
3 uur geledenPARK CITY (ANP/RTR) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft tijdens een verkiezingsbijeenkomst gewezen naar de gewelddadige protesten in Frankrijk. Volgens Trump kan zo'n scenario zich ook in de VS voordoen als de Republikeinen niet winnen bij de tussentijdse verkiezingen van begin november. Bewijs daarvoor leverde de president niet.
4 uur geledenARLINGTON (ANP/RTR) - De Amerikaanse minister van Defensie Pete Hegseth heeft maandag tijdens een onaangekondigd bezoek aan Israël een ontmoeting gehad met de Israëlische premier Benjamin Netanyahu. Dat meldt Axios op basis van twee ingewijde bronnen.
5 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - De regering van president Donald Trump heeft de overdracht van Patriot-onderscheppingsraketten aan Oekraïne nog niet goedgekeurd, meldt The Washington Post op basis van anonieme bronnen. Die raketten zijn nodig om het land te beschermen tegen Russische raket- en droneaanvallen.
8 uur geleden