Colombiaanse drugsbaron krijgt 35 jaar cel in VS
NEW YORK (ANP/AFP) - De Colombiaanse drugsbaron Daniel Rendón Herrera is in de Verenigde Staten veroordeeld tot een gevangenisstraf van 35 jaar. Ook moet hij 45,7 miljoen dollar (46,5 miljoen euro) aan schadevergoedingen betalen. De openbaar aanklager in New York zei dat zo een einde is gekomen aan de criminele carrière van "een van de meest gevreesde narco-terroristen van Colombia".
Rendón Herrera (57), bijgenaamd Don Mario, was een van de leiders van de Verenigde Zelfverdedigingsstrijdkrachten van Colombia (AUC), een paramilitaire organisatie die misdaad met politiek combineerde en zich onder meer bezighield met ontvoeringen en liquidaties van sympathisanten van de linkse rebellengroepering FARC. In 2006 begon de regering met de ontwapening van de AUC. Rendón Herrera legde zich daar niet bij neer en trok met duizend medestrijders naar het noorden van Colombia. Daar stortte hij zich volledig op de drugshandel.
In 2009 werd hij gearresteerd en in 2018 uitgeleverd aan de Verenigde Staten. Vorig jaar bekende hij in de rechtbank in New York meer dan 80 ton cocaïne naar de VS te hebben gesmokkeld.
Meer uit Buitenland
WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump is "niet blij" met de benoeming van Mojtaba Khamenei als nieuwe opperste leider van Iran, zei hij tegen The New York Post. Trump zei eerder dat hij de zoon van de vorige ayatollah niet zou accepteren, maar wilde tegen de krant nog niet zeggen wat hij van plan is met de nieuwe leider.
30 minuten geledenTEHERAN (ANP/AFP) - Iran heeft gewaarschuwd dat de veiligheidssituatie in de belangrijke Straat van Hormuz vermoedelijk slecht zal blijven tijdens de oorlog. "Het is onwaarschijnlijk dat er enige veiligheid kan worden bereikt in de Straat van Hormuz te midden van de spanningen die door de Verenigde Staten en Israël in de regio zijn aangewakkerd", schreef regimekopstuk Ali Larijani in een bericht op X.
46 minuten geledenBEIROET (ANP/AFP) - De Libanese president Joseph Aoun heeft in een onlinebijeenkomst met EU-kopstukken uitgehaald naar Hezbollah. Die beweging zou zich inzetten voor Iraanse belangen en daarmee de "ineenstorting" van de Libanese staat dichterbij brengen.
1 uur geledenNEW YORK (ANP/BLOOMBERG/RTR) - De politie in New York onderzoekt of een incident met explosieven bij de ambtswoning van burgemeester Zohran Mamdani door terreurgroep Islamitische Staat geïnspireerd terrorisme is. Dat zei politiechef Jessica Tisch, die ook aangaf dat er vermoedelijk geen link is met de huidige oorlog tussen haar land en Iran.
1 uur geledenBRUSSEL (ANP) - De voorzitter van de Europese Commissie, Ursula von der Leyen, en voorzitter van de EU-leiders António Costa hebben landen in het Midden-Oosten bedankt voor "hun hulp en steun bij de repatriëring van tienduizenden Europese burgers die vastzaten in hun land" door de oorlog in Iran. Dat deden ze in een videogesprek met leiders en ministers van Jordanië, Egypte, Bahrein, Libanon, Syrië, Turkije, Armenië, Irak, Qatar, Koeweit, de Verenigde Arabische Emiraten, Saudi-Arabië en Oman.
2 uur geledenPAPHOS (ANP/BLOOMBERG/AFP) - De Franse president Emmanuel Macron heeft op Cyprus plannen aangekondigd voor een "louter defensieve" missie om de Straat van Hormuz te heropenen. Het is de bedoeling om vrachtschepen en tankers te escorteren "na het einde van de heetste fase van het conflict" in het Midden-Oosten, verklaarde hij na een ontmoeting met de leiders van Cyprus en Griekenland.
2 uur geledenBEIROET (ANP/AFP) - De nieuwe leider van Iran, Mojtaba Khamenei, kan rekenen op de steun van Irans bondgenoot Hezbollah. De Libanese beweging heeft maandag trouw gezworen aan Khamenei, die zijn door een Israëlische luchtaanval gedode vader opvolgt.
2 uur geleden