Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Colombiaanse drugsbaron krijgt 35 jaar cel in VS

Colombiaanse drugsbaron krijgt 35 jaar cel in VS

NEW YORK (ANP/AFP) - De Colombiaanse drugsbaron Daniel Rendón Herrera is in de Verenigde Staten veroordeeld tot een gevangenisstraf van 35 jaar. Ook moet hij 45,7 miljoen dollar (46,5 miljoen euro) aan schadevergoedingen betalen. De openbaar aanklager in New York zei dat zo een einde is gekomen aan de criminele carrière van "een van de meest gevreesde narco-terroristen van Colombia".

Rendón Herrera (57), bijgenaamd Don Mario, was een van de leiders van de Verenigde Zelfverdedigingsstrijdkrachten van Colombia (AUC), een paramilitaire organisatie die misdaad met politiek combineerde en zich onder meer bezighield met ontvoeringen en liquidaties van sympathisanten van de linkse rebellengroepering FARC. In 2006 begon de regering met de ontwapening van de AUC. Rendón Herrera legde zich daar niet bij neer en trok met duizend medestrijders naar het noorden van Colombia. Daar stortte hij zich volledig op de drugshandel.

In 2009 werd hij gearresteerd en in 2018 uitgeleverd aan de Verenigde Staten. Vorig jaar bekende hij in de rechtbank in New York meer dan 80 ton cocaïne naar de VS te hebben gesmokkeld.

Meer uit Buitenland

Céline Dion kondigt concertreeks in Parijs aan

PARIJS (ANP) - Céline Dion heeft een concertreeks in Parijs aangekondigd. Het gaat om een reeks van tien concerten. De eerste optredens zijn in september, meldt zij op Instagram.

1 minuut geleden
Parlement Israël keurt omstreden wet over doodstraf goed

JERUZALEM (ANP/RTR/AFP/DPA) - Het Israëlische parlement heeft ingestemd met de omstreden uitbreiding van de doodstraf. Mensen die worden veroordeeld voor moord met een terroristisch motief kunnen door de wet de doodstraf krijgen, die moet worden uitgevoerd door ophanging. Critici denken dat de wet in de praktijk alleen voor Palestijnen zal gelden.

1 uur geleden
Surinaamse oud-president Chan Santokhi (67) overleden

PARAMARIBO (ANP) - De Surinaamse oud-president Chan Santokhi (67) is overleden, bevestigt president Jennifer Simons na berichtgeving door Surinaamse media. Haar voorganger zou volgens diverse mediaberichten maandagmiddag onwel zijn geraakt en met spoed naar het ziekenhuis zijn gebracht.

1 uur geleden
Mexicaanse immigrant overleden in ICE-detentiecentrum VS

ADELANTO (ANP/RTR) - Een Mexicaanse immigrant is overleden in een Amerikaans immigratiedetentiecentrum in Los Angeles, meldde immigratiedienst ICE maandag. De man zou bewusteloos zijn aangetroffen in zijn bed. Het is niet bekend waar hij aan overleed. Volgens een lokale nieuwssite was hij 36 jaar.

3 uur geleden
Opnieuw Iraanse raket neergehaald boven Turkije

ANKARA (ANP/AFP) - Opnieuw is een Iraanse raket neergehaald die het Turkse luchtruim was binnengedrongen. De ballistische raket werd onschadelijk gemaakt door de NAVO-luchtverdediging in de oostelijke Middellandse Zee, meldt het Turkse ministerie van Nationale Defensie.

4 uur geleden
Duitsland en Syrië willen grootschalige terugkeer vluchtelingen

BERLIJN (ANP/DPA/RTR) - Duitsland en Syrië gaan samenwerken aan de terugkeer van honderdduizenden Syrische vluchtelingen in de komende jaren. Dat kondigden de Duitse bondskanselier Friedrich Merz en de Syrische president Ahmed al-Sharaa aan op een gezamenlijke persconferentie in Berlijn.

4 uur geleden
Celstraf en geldboete voor kapitein vermeende schaduwvloottanker

BREST (ANP/AFP) - De Chinese kapitein van een olietanker die vermoedelijk behoort tot de Russische schaduwvloot, is in Frankrijk veroordeeld tot een jaar cel en een geldboete van 150.000 euro. Ook is een arrestatiebevel uitgevaardigd tegen kapitein Chen Zhangjie, die bij verstek werd veroordeeld voor het weigeren van het stilleggen van zijn schip toen hij hiertoe werd bevolen.

5 uur geleden