Colombiaanse demonstranten laten tientallen gijzelaars vrij
BOGOTA (ANP/BLOOMBERG) - Tientallen politieagenten en werknemers van oliemaatschappij Emerald Energy die donderdag gegijzeld werden tijdens demonstraties tegen het bedrijf, zijn vrijgelaten, heeft de Colombiaanse president Gustavo Petro gezegd. Volgens een presidentiële verklaring vrijdag beloofde Petro ook om persoonlijk te praten met de boeren die de protesten organiseerden over hun grieven.
Bij de demonstraties donderdag werden een politieagent en een burger gedood. Volgens de lokale tv-nieuwszender Caracol Noticias werden 78 politieagenten en zes oliearbeiders gegijzeld. Ook zouden de demonstranten installaties in brand hebben gestoken om te protesteren tegen het uitblijven van wegreparaties. De demonstranten zeggen dat de regering en de oliemaatschappij dit meer dan een jaar geleden hadden beloofd.
Meer uit Buitenland
MADRID (ANP/AFP) - De grootschalige stroomstoring in Spanje en Portugal van april vorig jaar kwam door een "noodlottige samenloop van verschillende factoren", concluderen deskundigen in een rapport. "Er was niet één enkele oorzaak", aldus Damian Cortinas, van de netbeheerdersorganisatie ENTSO-E die opdracht gaf tot het onderzoek.
23 minuten geledenTEHERAN (ANP/AFP) - De woordvoerder van de Iraanse Revolutionaire Garde, Ali Mohammad Naini, is gedood bij de Amerikaanse en Israëlische luchtaanvallen op Iran, meldt de Garde in een verklaring.
2 uur geledenTEL AVIV (ANP/RTR) - De Israëlische krijgsmacht zegt in de nacht van donderdag op vrijdag infrastructuur van de Syrische regering te hebben aangevallen, als reactie op aanvallen tegen druzen in de provincie Suwayda. Doelwitten waren een commandocentrum en wapens in militaire complexen in Zuid-Syrië.
3 uur geledenOSLO (ANP) - De Noorse kroonprinses Mette-Marit zegt dat zij spijt heeft van haar vriendschap met de veroordeelde zedendelinquent Jeffrey Epstein. Dat zegt zij vrijdag in een interview met de Noorse omroep NRK. "Ik ben gemanipuleerd en bedrogen", aldus Mette-Marit.
4 uur geledenDUBAI (ANP/AFP) - Iran heeft zijn vergeldingsaanvallen op de Golfstaten in de nacht van donderdag op vrijdag voortgezet. Onder meer de Verenigde Arabische Emiraten, Koeweit en Bahrein meldden luchtaanvallen.
7 uur geledenMEXICO-STAD (ANP) - Het Mexicaanse leger heeft elf mensen gedood in de deelstaat Sinaloa, de bakermat van het gelijknamige kartel. Dat meldt de Mexicaanse regering. De slachtoffers zouden leden zijn van het Sinaloa-kartel.
9 uur geledenBRUSSEL (ANP) - De Europese Commissie kondigt na lang beraad tussen de lidstaten op de EU-top wel maatregelen aan voor schone energie, maar gaat niet direct iets doen om de energiekosten te drukken. Dat bleek na afloop van de EU-top.
9 uur geleden